Fialový kúpeľňový dizajn: funkcie, foto

Fialová je farba osvietenia, duchovného vývoja, harmónie. Kúpeľňa vo fialových tónoch vám nielen umožní relaxovať v upokojujúcej atmosfére po náročnom dni, ale aj vytvoriť exkluzívny interiér, ktorý môže odrážať individualitu majiteľov.

Fialová môže byť použitá v akomkoľvek štýle, ale najčastejšie sa táto farba používa v moderných, klasických, popových orientálnych štýloch.

kombinácie

Fialová je bohatá na odtiene a úspešne kombinovaná s mnohými ďalšími farbami. Najklasickejšie kombinácie sú biela, zlatá, sivá, modrá, ako aj rôzne odtiene týchto farieb. Kombinácia fialovej a zelenej farby vyzerá nezvyčajné a veľkolepé. Zjemňuje a dodáva prírode krémovú purpurovú farbu a slonovinu.

V dizajne fialovej kúpeľne sa tieto farby dajú použiť na steny, v nábytkových fasádach, ako aj na vodovodné armatúry.

Energia červenej farby dodá jemnému fialovému strihu a mužskej energii, ak k tomuto duetu pridáte lesk kovu, môžete získať kúpeľňu pre skutočného človeka.

Fialová kúpeľňa bude vyzerať skvele, ak použijete rôzne odtiene jasu a sýtosti len v tejto farbe a vyberiete si zelenú ako extra, napríklad ozdobíte miestnosť rastlinami, zavesíte zelené uteráky, položíte „trávnu“ rohož.

Jediná farba, ktorá by nemala byť kombinovaná s fialovou, je čierna. Toto susedstvo bude konflikt, má potlačujúci účinok na nervový systém. Kúpeľňa vo fialovej farbe bude vyzerať svieža a originálna, ak do interiéru pridáte žlté odtiene. Môžu to byť kúsky nábytku, alebo samostatné časti stien, strop.

výzdoba

Existujú rôzne možnosti pre dokončenie s použitím fialovej, niektoré špeciálne pravidlá tu nie sú, ale mali by ste dodržiavať všeobecné odporúčania dizajnérov:

 • Príliš tmavé, nasýtené tóny, okrem tej istej farby, vizuálne „komprimujú“ miestnosť a pôsobia na ľudskú psychiku, takže takéto rozhodnutia by sa mali vyhnúť.
 • Ľahší strop a podlaha sú efektívne kombinované s tmavšími stenami.
 • Dlaždice vo fialových farbách vyzerá dobre, ak je kombinovaná s dlažbou svetlých odtieňov.
 • Kombinácia fialovej s prírodným drevom je priaznivá pre vnímanie. V kúpeľni fialovej farby si môžete vytvoriť drevenú podlahu alebo ju vybaviť dreveným nenatretým nábytkom.
 • Fialová je luxusná farba, takže namiesto stenovej dlažby je lepšie ju dokončiť benátskou omietkou, ktorá okamžite premení obyčajnú miestnosť na exkluzívnu.
 • V kúpeľni, môžete tiež použiť tapetu, ktorá imituje hodváb, budú tiež robiť nastavenie luxusnejšie.
 • Ak jedna zo stien bude mať bohatú farbu a zvyšok bude svetlý, zdá sa, že „tmavý“ zhasne a vizuálne zväčší miestnosť.

sanitárna technika

V dizajne fialová kúpeľňa sa používa, spravidla biela inštalatérske práce. Tieto farby sú navzájom harmonicky kombinované a toto rozhodnutie je tradičné. Experimenty sú však vítané. Kúpeľňové svietidlá si môžete vybaviť v slonovinovej alebo oranžovej farbe.

Fialové vodovodné potrubie vyzerá obzvlášť elegantne, najmä ak má tmavý, bohatý tón a nachádza sa na pozadí svetlých stien. Ak je v kúpeľni vybraný nábytok s bohatými fialovými fasádami, steny by mali byť svetlé, pričom môžu byť kontrastné a monotónne.

príslušenstvo

Príslušenstvo - konečný nádych pri vytváraní akéhokoľvek interiéru. A to je obzvlášť dôležité pre nezvyčajné, exkluzívne projekty. Kúpeľňové doplnky vo fialových farbách sú vybrané podľa nasledujúcich pravidiel:

 • Textílie (uteráky, župany, koberce) si vyberajú buď kontrastné tóny, alebo tie, ktoré vytvárajú harmonické kombinácie s fialovou farbou.
 • V dizajne fialová kúpeľňa nemôže byť malé veci - všetko je dôležité. Dokonca aj zubné kefky a cestoviny by mali byť v ideálnom prípade v súlade s farbou miestnosti.
 • Sviečky fialové alebo krémové tóny vyzerajú veľkolepé, okrem ich tepla dodajú atmosféru pohodlia.
 • Nezanedbávajte veľkolepú kombináciu fialovo-zelených, živých rastlín, ako aj ich obrazy budú vhodným doplnkom do interiéru. Kosatec, kytice hyacintov, kytice lila, ako aj iné fialové kvety budú skvelou výzdobou kúpeľne vo fialovej farbe.

Dizajnéri tiež pripomínajú niektoré tajomstvá ideálnych interiérov pomocou fialových tónov:

 • Malé miestnosti by nemali byť tmavé, malá kúpeľňa môže byť zdobená svetlo fialové, jemné lila tóny. Veľká miestnosť môže byť tmavo fialová, pretože vizuálne zníženie objemu v tomto prípade nie je hrozné.
 • V dekorácii by ste nemali používať viac ako tri tóny súčasne, inak bude ťažké vytvoriť harmonický dizajn.

Zanechajte Svoj Komentár