Minimalizmus v interiéri: opis štýlu, výber farieb, povrchových úprav, nábytku a dekoru

Využitie jasného moderného dizajnu bude vhodným riešením pre obchodných a dynamických ľudí, minimalizmus v interiéri vytvorí atmosféru poriadku vo všetkom. Minimalizmus si zachoval jednoduchosť a zároveň dynamiku geometrických tvarov, prirodzenosti a slobody.

Charakteristické rysy štýlu

 • Minimálny dekor, maximálne svetlo.
 • Voľný a otvorený priestor.
 • Neprítomnosť malých doplnkov v interiéri miestnosti.
 • Používajú sa správne geometrické tvary.
 • Minimálne jasné farby. V minimalizme sú vítané tri odtiene: dva hlavné, tretí - ako prízvuk.
 • Využitie prírodných materiálov na vytvorenie stavu.
 • Pohodlie a pohodlie v mieste všetkých domácich potrieb.

Vo fotografii sú domáce spotrebiče a kuchynské skrine skryté za posuvným systémom.

Rozsah farieb

Minimalistické farby sú ideálne: biela, čierna a sivá. Ako prízvuk použite svetlé odtiene: červenú, oranžovú, žltú alebo modrú. Farebná paleta sa zvyčajne vyrába v jasných farbách, aby sa zvýraznila čerstvosť a čistota bielej farby s použitím tmavých alebo svetlých odtieňov.

Dizajnéri dopĺňajú bielu farbu textúrovanými prírodnými materiálmi: ako základ si môžete vziať textúru prírodného dreva, aby ste získali hlboký, hnedý gamut. Textúra kameňa vám umožní pridať štýl a kontrast do miestnosti, dostať piesku alebo sivej stupnice. Kov dokonale doplní interiér miestnosti chrómovanými povrchmi.

Fotografie dizajnu izieb v byte

Obývacia izba

Interiér miestnosti v štýle minimalizmu zahŕňa harmonický vzhľad v kombinácii s minimálnym počtom dekoračných predmetov a nábytku. Obývacia izba v štýle minimalizmu je zároveň jednoduchá a dômyselná. Hlavnú úlohu v dizajne haly hrajú formy a textúry, miestnosť je plná jednoduchosti a maximálnej funkčnosti.

Na fotografii, interiér malej obývacej izby v bielom s pracoviskom pri okne.

kuchyne

Dizajn kuchyne v štýle minimalizmu bude skvelým riešením pre moderných podnikateľov, ktorí milujú jednoduchosť, pohodlie a poriadok. Keď navrhujete kuchyňu, všetky spotrebiče sú zabudované do nábytku, ktorý poskytuje maximálne otvorené, voľné miesto a jasné, hladké línie. Všetky drobné dekorácie nie sú vítané.

Pri výbere materiálov by ste mali uprednostniť sklo, chrómovú oceľ, drevo, kameň, korok alebo tehlu. Kuchynský set nepotrebuje žiadne nápadné doplnky, bez zbytočných, pestrých detailov.

Vizuálne rozširuje kuchynský set, vyrobený v kontrastných farbách (tmavé dno, svetlý vrch).

Interiér spálne

Vytvorenie spálne by malo vytvoriť pocit nekonečnosti, ľahkosti a funkčnosti, vďaka optimálnej organizácii a zónovaniu, môžete ľahko obnoviť atmosféru minimalizmu. Všetky potrebné veci budú po ruke, zatiaľ čo priestor sa neprepláca. Rozptýlené osvetlenie dodá do miestnosti pohodlie a umožní vám relaxáciu.

Detská izba

Interiér v štýle minimalizmu, rovnako ako malí ľudia pre svoju všestrannosť a jednoduchosť. V minimalistickej škôlke to bude pohodlné pre deti akéhokoľvek veku a pohlavia, vďaka svojej univerzálnosti a neutrálnemu vzhľadu.

Neutrálne farby vám umožňujú pridať svetlý, farebný náter. Zvlášť atmosférický vzhľad riedených tónov na neutrálnej báze.

Interiér kúpeľne

Minimalistická kúpeľňa sa vyhýba vytláčaniu v malých miestnostiach, vizuálne rozširuje priestor zrkadlami a zrkadlovými plochami. Takáto kúpeľňa v dome slúži nielen ako priestor pre hygienické procedúry, ale aj ako samostatný štýlový priestor, v ktorom je príjemné stráviť dlhú dobu, s ohľadom na ultra moderné detaily, kúpanie.

Na fotografii je kúpeľňa v bielej a šedej farbe s tehlovou stenou v oblasti WC.

Chodba a chodba

Chodba je prakticky hlavná miestnosť v dome, pretože cesta hostí okolo domu začína s tým. Chodba nabíja náladu a nastavuje rytmus v celom dome. V interiéri minimalistickej chodby by malo byť rozptýlené osvetlenie, neutrálne farby, šatníková skriňa bez dekoru na vrchné oblečenie a obuv.

študovať

V kancelárii by nič nemalo priťahovať pozornosť, zasahovať do práce. Minimalizmus - ideálne riešenie pre interiér kancelárie. Svetlé tóny: mliečna, biela, sivá v kombinácii s kontrastnými čiernymi alebo riedenými tónmi, dokonale sa prispôsobí pracovnej atmosfére.

Aby sa interiér v štýle minimalizmu nestal príliš prísnym, môže byť zriedený kreatívnymi policami, tabuľou na zaznamenávanie dôležitých poznámok alebo len originálnou stolnou lampou.

Na fotografickej kancelárii s panoramatickými oknami.

Interiér vidieckeho domu

Súkromný dom v štýle minimalizmu zahŕňa použitie prírodných materiálov, jednoduchých tvarov, nedostatok hojnosti dekorov a doplnkov. Panoramatické okná v chate umožnia prírode doplniť interiér prirodzenými farbami a podieľať sa na dizajne miestnosti.

Použitie krbu v dome prinesie nielen estetické potešenie, ale aj teplo, atmosféru a útulné, relaxačné praskanie palivového dreva. Krb dokonale zapadne do minimalistického interiéru, stačí si vybrať jednoduchý, stručný dizajn.

Na fotografii je moderný interiér obývacej izby so vstavaným krbom a krbovým priestorom.

Drevené alebo kamenné schody v štýle minimalizmu sú nielen super moderné, ale aj ľahko ovládateľné.

Dizajn podkrovia poskytuje veľa priestoru, maximálne svetlé farby a veľké svetlíky pre prienik prirodzeného svetla.

Vo fotografii podkrovie spálňa v štýle minimalizmu, interiér používa minimum dekor, maximálne svetlo a priestor.

Funkcie dokončovania

Nástenné dekorácie

 • Konštrukcia stien je vždy jednoduchá a stručná.
 • Prvky prírodného dreva.
 • Sklo a kameň vytvárajú atmosféru minimalizmu.
 • Steny sú zhotovené v rovnakej farbe alebo v kombinácii s jednou, spravidla sú steny biele, šedé, čierne alebo mliečne.

Paul

Pri výrobe podlahy si vyberte praktické, najlepšie prírodné materiály. Podlaha stromu šíri priamy alebo paluby metóda. Hromadná podlaha, dlaždice alebo linoleum sú vybrané bez vzoru.

Fotografia ukazuje bielu podlahu v interiéri ateliéru.

strop

Je vyhotovená vo svetlej, monofónnej farbe. Cool odtiene bielej ušľachtilo zdôrazňujú atmosféru minimalizmu a malé kontrastné detaily. Viacúrovňový strop dodá vnútornému priestoru miestnosti prísnu "úplnosť".

Okná a dvere

Minimalizmus využíva veľké panoramatické okná s bielym alebo čiernym rámom.

Fotografia ukazuje interiér štýlovej kúpeľne s panoramatickým oknom.

Laminované alebo drevené dvere vytvoria striktnú, štýlovú atmosféru. Aj v minimalizme úspešne použila kombináciu skla a kovu, čím vytvorila mimoriadnu, tvorivú atmosféru slobody.

Výber nábytku

 • Interiér by mal dávať prednosť nábytku s rovnými, ostrými rohmi.
 • Všetky spotrebiče sú namontované v nábytku.
 • Minimalizmus zahŕňa police a dekoračné predmety zo skla.
 • Pri výbere čalúneného nábytku by ste mali dávať prednosť modelom s výraznou geometriou rovných čiar.
 • Nábytok v štýle minimalizmu by mal byť čo najfunkčnejší.
 • Nábytok musí byť vyrobený v jednej farbe.
 • Široko používané kusy nábytku do kúpeľne - závesné prvky, čím sa vytvára atmosféra slobody a dáva priestor miestnosti.

textilné

Záclony v minimalizme

Záclony v minimalizme sú jednoduché, jednoduché a ľahké. Môžu byť vyrobené z prírodnej alebo umelej tkaniny, obyčajnej, nevyhnutne bez dekoru.

farby:

 • Pastelové farby;
 • Všetky odtiene šedej a hnedej;
 • Čiernobiela farba.

Takéto variácie záclon sú najvhodnejšie:

 • roman;
 • valiť;
 • Japonské záclony;
 • Žalúzie.

Na fotografii pre návrh okien v obývacej izbe použité žalúzie.

koberce

Moderné koberce v interiéri sú relevantné a praktické. Výber koberec v miestnosti, je dôležité zvoliť monochromatické, svetlo, bez kresieb a vzorov.

výzdoba

hodiny

Výber nástenné hodiny model, nezabudnite na štýl interiéru. Minimalizmus dokonale zvýrazňuje štýlové, jednoduché a stručné modely hodiniek. Môžu byť vyrobené v tmavých alebo svetlých odtieňoch, s minimalistickým ciferníkom.

Fotografia ukazuje štýlové a stručné hodinky s minimálnym bielym a čiernym číselníkom.

Zrkadlá v interiéri miestnosti

Zrkadlo v štýle minimalizmu by malo plniť funkciu nielen vizuálnej "expanzie" priestoru, ale tiež vyzerať štýlovo a súčasne. Veľké zrkadlá sú vítané bez akejkoľvek výzdoby.

fotografie

Súčasné umenie má desiatky malieb v štýle minimalizmu. Nielenže zapadajú do celkového obrazu interiéru, ale používajú sa aj ako prízvuk v miestnosti.

Fotografia na výzdobu kuchyne používala moderný modulárny obraz.

vázy

Obyčajné, transparentné, matné alebo lesklé vázy dopĺňajú interiér svojou stručnosťou. Vázy si môžete vyzdvihnúť v rovnakých odtieňoch ako farebné akcenty, takže miestnosť bude schopná „vyvážiť“ a vytvoriť vyváženie farieb.

osvetlenie

Pri výbere osvetlenia by sa mala venovať pozornosť bodovým svetlám alebo miestam. Pre atmosférické podmienky by sa mali zvoliť tmavé lampy s rozptýleným svetlom, čím sa vytvorí „plávajúci“ efekt.

Fotografia zobrazuje interiér obývačky v štýle minimalizmu, ktorý sa používa na osvetlenie: reflektory, krásny závesný luster nad stolom a malá stolná lampa pri televíznej zóne.

Lustre je možné vyrobiť v kombinácii kovu a skla a vytvoriť tak hru detailov.

Závesné svietidlá môžu byť viaceré, ak sú diskrétne a pravidelné.

Pri výbere podlahových lámp a nástenných svietidiel sa odporúčajú jednoduché, stručné modely v prísnych monochromatických farbách.

Vlastnosti dizajnu malého bytu

 • Pre interiér malého ateliéru alebo Chruščova by ste mali použiť bielu farbu: rozširuje priestor, vytvára pocit slobody.
 • Kuchynský nábytok môže byť vybraný vo farbe stien, to bude vizuálne "rozšíriť" malé kuchyne alebo odstrániť prízvuk v štúdiu bytu.
 • V minimalizme sa odporúča použiť nábytok-transformátor: to umožní skryť posteľ v stene na jeden deň, takže sa miestnosť výrazne rozšíri.

Na fotografii je malá obývacia izba s pracoviskom.

Fotogaléria

Minimalizmus je prúdom pre moderných podnikateľov, ktorí uprednostňujú poriadok vo všetkom a všade. Ultramoderné technológie budú zohrávať vynikajúcu úlohu pri plánovaní priestorov, čím sa zvýši priestor aj v tých najmenších apartmánoch. Nižšie sú foto príklady použitia minimalizmu v interiéri izieb pre rôzne funkčné účely.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár