Kvety zo stužiek si to sami

Dekorácie stužiek na výzdobu interiéru a oblečenia. Výrobná technológia sa už mnoho storočí zlepšuje. Takéto techniky ako kanzashi a quilling sú dnes populárne. Vytváranie stuhy kvety je zaujímavá činnosť pre dievčatá a ženy. Niektorí to robia profesionálne, robia videá s master triedami. Pomocou rady skúsených remeselníkov môžete vytvoriť malé majstrovské dielo pre vašu izbu alebo darček pre milovaného človeka. S pomocou vyšívania, môžete nielen prejsť čas, ale aj zlepšiť vzhľad bytu, rovnako ako naučiť sa niečo nové, priniesť svoje nápady k životu. Všetky práce sa vykonávajú v niekoľkých etapách. Prvou je príprava a spracovanie pásky. Potom sa vytvorí hlavná časť kvetu. Ďalšou fázou je vytvorenie základne a upevnenie okvetných lístkov na nej. Potom je hotová kompozícia ozdobená.

Výhody a nevýhody vytvárania kvetov zo stužiek to robíte sami

Výhody sú oveľa väčšie. Po prvé, vytváranie kvetov zo stuh pomáha zachovať voľne žijúce živočíchy. Remeslá vyzerajú ako skutočné - to je veľké plus. Vytvorenie kvetov zo stuh je jednoduchý, ale lacný spôsob, ako ozdobiť interiér. Nebudú uschnúť a vydrží tak dlho, ako to bude potrebné. Stuha kvety bude skvelý darček pre ôsmeho marca alebo Valentína. Výrobky sú vyrábané v akejkoľvek farbe - to je ďalšia výhoda oproti živým rastlinám. Dospelé ženy aj malé dievčatá sa budú zaujímať o experimentovanie s tvarom kvetov a vzhľadom hotovej kompozície. Majstri majú možnosť využiť akékoľvek šperky podľa svojho uváženia, vytvoriť zaujímavé, nie ako čokoľvek iné. Výrobky z pások majú určité nevýhody. Začiatočníci potrebujú stráviť veľa času, aby sa kytice veľkého množstva kvetov. Nevýhodou je aj nedostatok vlastného zápachu. Čerstvé kvety vytvárajú vďaka svojej aróme osobitnú atmosféru a umelé im chýbajú.

Rose z jednej pásky

Môžete použiť úzky jeden a pol centimetra pásky, potom výrobok bude malý na výšku as hustou textúrou, veľké množstvo ohybov. Ale najlepšia možnosť zahŕňa použitie relatívne širokej 4 cm pásky. Najprv sa z neho vytrhnú povrazce a jeden z okrajov sa roztaví zapaľovačom. Hlavná časť práce začína na tej istej strane. Koniec sa preloží na polovicu, čím sa vytvorí uhlopriečka. Roh je ohnutý a proces skrúcania jadra ruže začína okolo neho. Keď uhlopriečka nie je takmer viditeľná, musíte pásku otočiť hore nohami. Prehnutá časť sa prilepí, potom sa pás znova otočí. Potom musíte pokračovať v "zbieraní" kvetov, opakovanie týchto akcií po každom otočení. Ku koncu pásky sa začína tvoriť spodná časť kvetu. Chvost je zlepený a skrútený. Výrobok je držaný pohromade niťou.

    
    
    
    

Nemali by ste robiť príliš veľa napätia, inak sa práca neobjaví tak svieža.

Nylonové stuhy

Najjednoduchší spôsob výroby zahŕňa použitie nožníc, ihiel na nite, nylonové nite, nylonové tkaniny. Rozeta prechádza od jadra. Centrálna časť je tvorená skladaním jedného z koncov pásky a jej obalením opačným voľným okrajom. Výsledné vrstvy sa prepichnú ihlou. Zostávajúca voľná dĺžka je obalená okolo stredu. Pri každom odbočení sú tri záhyby smerom von. Každý z nich bude tvoriť samostatné okienko. Kvôli fixácii produktu musí byť kvet spracovaný niťou. K dispozícii je aj zložitejšie vyhotovenie, pre ktoré budete navyše potrebovať špongiu, akrylové farby, syntetický zimovník, oválne alebo zaoblené tvary, niekoľko kusov drôtu. Kusy drôtu budú základom jednotlivých okvetných lístkov. Papiere sú zabalené a fragmenty nylonovej tkaniny sú ťahané zhora. Sú pripojené závitom. Stred je vyrobený z farebného sinteponu. Zostáva len pripojiť stopku.

Kvety v technike kanzashi

Kanzashi (kanzashi) je druh japonských šperkov, hlavne pre ženy, a tiež názov technológie ich výroby. Hotové výrobky sa zvyčajne skladajú z kvetov a listov, ale existujú aj iné možnosti spojené s rastlinami. Celkovo existuje asi 5-10 hlavných poddruhov tejto techniky, vrátane tsumami-kanzashi, birakan, mimikaki kanzashi. Nie všetky vyzerajú ako typické moderné kanzashi. Táto metóda zahŕňa použitie zdroja požiaru na okvetné lístky a zanecháva charakteristický tvar. Atlas sa používa ako materiál pre výrobky, menej často - látky podobné v parametroch. V procese, budete potrebovať nástroje, ako sú nožnice, lepidlo zbraň, gumičky, vlásenky, tyčinky, špendlíky, pinzety. Teplotný efekt je nevyhnutný pre manipuláciu okrajov foriem, ako aj pre ich pripojenie. Fragmenty malej dĺžky, najčastejšie obdĺžniky, sú rezané zo saténového materiálu. Ich rohy sú spojené alebo orezané (hladké alebo zaoblené).

    
    
    
    

Jednoduchý kvet pentacle

Vzhľadom k tomu, že výrobok sa bude skladať len z šálky s lístkami, je lepšie urobiť niekoľko kusov. Štvorčeky 5 × 5 alebo 6 × 6 cm sú vyrezané zo saténového materiálu a sú preložené šikmo. Potom, pomocou metódy skladania rohov, námestie je vyrobený z trojuholníka. Potom sa opäť preloží do trojuholníka a pás so šírkou 2-3 mm sa odreže zo strany s najväčším počtom voľných okrajov. Spracovaná strana sa zachytí pinzetou a obrobok sa prenesie na sviečku. Rezná hrana sa roztaví. Ihneď po tom, musíte ju vyrovnať. Musíte počkať desať sekúnd a začať dávať plesni konvexný vzhľad. Potom je základňa vyrobená: gumový pásik je inštalovaný na okrúhlom bloku. Je nutné vykonať rezy a zaistiť ich lepidlom a iným krúžkom. Okvetné lístky sú pripojené k plochej časti konštrukcie, tiež pomocou lepidla.

Kvety sa najlepšie vykonávajú v rôznych farbách:

 • oranžová;
 • ružová;
 • žltá;
 • blue;
 • red.

zvon

Okrem hlavnej zložky - saténová stuha, budete potrebovať:

 • sviečku;
 • drôt;
 • tyčiniek;
 • Šijacie zariadenia;
 • vhodné lepidlo;
 • linka;
 • sklo;
 • Vyzhigatel.

Páska široká 2,5 cm je narezaná na kúsky po 5 cm. Dva kusy sú aplikované na seba na nesprávnej strane. Potom sa položia na sklo. S pomocou pravítka stojí diagonálna čiara. Všetky fragmenty sú narezané horúcim nožom. Potom sú spájkované pozdĺž línie rezu. Krátke hrany sa najprv šijú oddelene so závitom a potom sa navzájom spoja. Potom sa predná strana ostrej časti spojených okvetných lístkov roztaví sviečkou. Nedovoľte, aby došlo k deformáciám v dôsledku vystavenia teplote. Ďalej, koniec rýchlo zvraty, aby sa dostať ohyb von. Na vytvorenie jednej kvetiny je potrebné urobiť päť takýchto prvkov. Potom budete musieť pracovať s tyčinkami: ohýbajú sa na polovicu, pokryté drôtom a skrútené. Top tyčinky sú mazané lepidlom a päť okvetných lístkov sú k nim pripojené.

astra

Budete potrebovať: niť s ihlou, pár korálkov, zapaľovač, nožnice, zelenú sieťku, saténovú stuhu, hrubú lepenku, lepiacu pištoľ. Nie je nutné zvoliť si prirodzené tóny, aby ste vytvorili kvet, akékoľvek svetlé odtiene budú robiť. Po prvé, páska je narezaná do veľkého počtu segmentov: od tridsiatich a viac. Jeho šírka by mala byť 2,5-3 cm, dĺžka úlomkov - 6-7 cm, každý rez je zložený na polovicu - v úzkom páse. Potom je malý fragment z jedného konca odrezaný nožnicami. To by sa malo vykonať v uhle 45 °. Rezaný okraj sa roztaví zapaľovačom a prilepí. Dva protiľahlé rohy sú ohnuté dovnútra a roztavené ohňom. A tak 30 okvetných lístkov. Potom sa z kartónu vyreže malý kruh. Je pokrytý saténovým materiálom. Na tento podklad sa nalepia dva rady okvetných lístkov. Niektoré pridať odrody a vytvoriť ďalší riadok v strede, v inej farbe. Hotová kompozícia je zdobená korálkami.

    
    

pivonka

To bude trvať: základňa pre brošňu, stuhu, veľký korálek, ihlu, korálek alebo monofil, nožnice, pinzety, sviečku, zápalky. Z pásky sú vyrezané kruhy rôznych veľkostí. Pomôcka konečného produktu závisí od ich počtu. Všetky prvky sa tavia ohňom sviečky. Je potrebné dosiahnuť vlnovitý tvar po obvode budúceho okvetného lístka. Potom tvoria dno. Na tento účel sa urobí malý rez tak, že približne 1/5 kruhu je priamka. Ďalším krokom je zošit niekoľko lístkov do skupín. Kruhy sú kombinované v sekvenciách od veľkých po malé. Ďalej, s použitím nite, je vytvorená stredná časť kvetu: veľká kôra je pripevnená k podkladu pod brošňou. Potom sú k produktu pripojené okvetné lístky. Teraz môže byť použitý ako brošňa alebo pin, alebo aby sa gumička.

ibištek

Bude to:

 1. nožnice;
 2. sviečka;
 3. sekundové lepidlo;
 4. Šablóna so stranou 6 cm;
 5. Tenký floristický drôt a dve saténové stuhy rôznych farieb - jeden bude napodobňovať kvet (je lepšie zvoliť ružovú) a druhý stonku.

Budete tiež potrebovať tyčinky vo farbe ružových stužiek. Zo zelenej pásky sa najprv odreže 6 cm obdĺžnik. Na jednej strane musí dať vzhľad letáku: dva uhly sú odrezané nožnicami. Dosť jedného takéhoto prvku. Pink je potrebné urobiť päť okvetných lístkov. Pomocou šablóny sa meria a narezáva požadovaný počet kusov. Z fragmentov sú rezané formy, pripomínajúce kvapku. Jeden z okrajov je zaoblený. Ideálny tvar je ťažké strihať, takže je potrebné pridať všetky segmenty dohromady alebo použiť inú šablónu vo forme požadovaného okvetného lístka. Potom sa roztaví plochá strana letáku. Okvetné lístky sa po obvode spracúvajú ohňom, zaoblená časť sa potom ručne natiahne. Potom sa všetky fragmenty spoja a upevnia. Stonka je zdobená zelenou stuhou. K nemu je pripojený list rovnakej farby - výrobok je pripravený.

Kvetina z vrkočovej vlny a vrkôčik cikcak

Veľmi originálne výrobky sú vytvorené z vlnitého copu. Potrebujete ihlu so závitom, nožnicami, jednu vlnovú dĺžku 50 cm alebo dve 30 cm (najlepšie). Po prvé, tieto dva segmenty sú prepletené, ako kučery v prameňoch. Toto prázdne miesto je zošité na písacom stroji. Potom sa vyrobí púč: pás sa navinie a upevní lepidlom na niekoľkých miestach, výhodne raz na každé otočenie. Koniec je tiež zastrčený a pripevnený lepidlom. V tejto forme bude výrobok napodobňovať pivonku, a ak sa objavia okvetné lístky, bude to pripomínať ružu. Veľmi originálny neštandardný výrobok bude vyrobený z cik-cak pásky. Požadovaný segment s 20 ohybmi. Konce fragmentu sú prešité. Za týmto účelom sa vopred vypláca príspevok. Potom pomocou vlákna musíte blikať 10 prvkov (cez jednu). Potom je tento krúžok zostavený v kompaktnom kruhu a upevnený. Potom sa stane plochým a výsledkom budú všetky okvetné lístky smerované v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek.

Čipka Stuha kvet

Budete potrebovať držiak (gumička, obruč alebo barrette), niť vo farbe čipky, kruh rúna rovnakej farby, 2 metre čipky. Prvým krokom je príprava materiálu a montáž. Potom sa šnúrky prešívajú pozdĺž hladkého neo dekoratívneho okraja ihlou s dvojitým závitom. Použité švy "dopredu ihly". Niť sa rozprestiera a čipková tkanina sa ťahá k sebe. Záhyby sú rozložené rovnomerne po celej dĺžke pásky. Nie je potrebné oddeliť ihlu a niť. Sú fixované na nejaký čas až do konca čipky. Potom budete potrebovať druhú ihlu so závitom: je šitá na rúnovom kruhu v špirále. Je potrebné sa uistiť, že čipka "pozrela" lícom nahor. Srdce kvetu je zdobené podľa vašej chuti: s gombíkmi alebo perlami. Môžete si urobiť mini-bud zo zvyšnej čipky tkaniny a šiť ho do centrálnej časti výrobku. Prvé vlákno je teraz fixované a odrezané - práca je dokončená. Je potrebné poznamenať osobitne vzhľad výrobkov. Kvety z hrubých čipiek stuhy s ornamentami s ozdobnými kameňmi vyzerajú veľmi originálne.

Papier Stuha Kvety

Mnohí si ich spomínajú už od detstva: narodeniny, Nový rok a sviatok sv. Mikuláša len zriedka bez týchto ozdôb. Sú jednoduché. Na papierový hárok sa nakreslí 9 pásikov so šírkou 1,5 cm, ktoré sa odrežú a potom redukujú na požadované rozmery. Potrebujete 3 kusy s dĺžkou 25 cm a až 22 cm, každý o dĺžke 19 cm a jeden pás dlhý 9 cm, najkratší je ohnutý do krúžku a pripevnený zošívačkou. Všetky ostatné sú skrútené "osem" a tiež pevné. Fragmenty sa ukladajú na seba. Vo vnútri budu budú malé "osmičky". V strede krúžku je umiestnený. Kusy obojstrannej pásky sa môžu použiť buď pred vytvorením puzdra na vytvorenie lepivého povrchu na fragmentoch, alebo po ňom, na bezpečné pripevnenie. Samotný papier môže byť odlišný: len farebný alebo dekoratívny s rôznymi pruhmi.

Ak chcete vytvoriť takýto produkt sami, budete musieť použiť:

 • list papiera;
 • nožnice;
 • linka;
 • ceruzka;
 • zošívačky;
 • obojstranná páska

Harmanček z úzkej pásky

Bude trvať osem stuh, štyri modré a rovnaké fialové. Dĺžka každého z nich by mala byť 15 cm a šírka je 0,6 cm, najprv sa fialový prúžok zloží na polovicu a vrch preloženého konca sa natrie lepidlom a upevní sa na mäkkú kruhovú základňu presne v strede. Potom sa prilepia ostatné fialové stuhy. To sa robí tak, že medzi koncami všetkých pásov je rovnomerná vzdialenosť. Potom sa na centrálne časti týchto "lúčov" aplikuje 8 kvapiek lepidla. Koniec jedného z vyčnievajúcich pásikov je pripevnený k stredu ďalšieho a tak okolo kruhu. Túto časť práce je potrebné robiť veľmi pomaly, inak budú okvetné lístky nerovnaké. Ďalej musíte urobiť modré pruhy. Sú namontované na vrchole fialovej, a potom ich okraje sú držané cez slučky. Potom sa modré konce otáčajú rovnakým spôsobom ako fialové.

Baliaca páska na výrobu kvetov

Ak chcete vytvoriť remeslo, budete potrebovať ihlu, niť, krajčírske kolíky, okrúhly kovový šablónu s vyčnievajúcimi lúčmi a samotnú baliacu pásku (môžete si vybrať jednoduchú priehľadnú). Najprv sa odoberie šablóna a postupne sa na ňu navíja stuha. Stehy je potrebné položiť na opačný okraj ihly. Keď je páska úplne navinutá, stred je zvýraznený. K tomu pripojte okvetné lístky uprostred ihlou a niťou. Vycentrujte sa v kruhu. Voľný okraj pásky sa odreže do stredu. Okvetné lístky sú odstránené z ihiel - zostáva len vydávať kvet. Plavidlo by malo byť zdobené ozdobnými prvkami. Môžete maľovať z plechovky. Monotónna farba bude vyzerať najlepšie, ale mali by ste sa snažiť používať rôzne formy a maľovať kvet originálnym spôsobom, napríklad s bodkami. Tam sú tiež veľa farebných obalov pásky na predaj - pravidelné a slávnostné.

Stojí za to snažiť sa robiť zložité remeslá pomocou stuhy rôznych šírok a hrúbok as rôznymi väzbami.

Kvet rep pásky

Takéto výrobky možno nájsť na detskom oblečení: šaty, šaty. Vytvorte remeslá z rep pásky bude jednoduché a nováčik. Budete potrebovať niť, nožnice, ceruzku, lepiacu pištoľ, sviečku, rep stuhu. Najprv odrežte 5 pásov rovnakej dĺžky (asi 5-6 cm). Hrany sa spracúvajú na ohni. Fragmenty sú potom tvarované ako luk, priľahlé hrany sú zlepené v strede. Všetky luky sa sklopia na polovicu. Potom sú zošité nití z plochej strany a zhromaždené v kruhu piatich okvetných lístkov. Pôdy, ktoré vytvorili, sú upevnené a ozdobené tlačidlom. Okvetné lístky pripojili objem. Existujú ešte jednoduchšie techniky. Páska môže byť aplikovaná niekoľkokrát, čím sa vytvorí zahusťovanie v strede. Potom musíte upevniť všetky vlákna a ozdobiť výrobok tlačidlom. Ďalším zaujímavým spôsobom je vytvorenie okvetných lístkov z niekoľkých závitov rôznych veľkostí.

Tvorba kvetov z polypropylénovej pásky

Z tohto materiálu sú vytvorené ako malé kvety, a veľké, s priemerom väčším ako pol metra. Tieto sú vytvorené z polyamidu (izolon) - polypropylénového vlákna. Budete potrebovať veľké okrúhle listy s hustotou 30, farba, lepidlo, fén. Polotovary je možné odrezať nezávisle od veľkého plátna. Vďaka flexibilite materiálu bude ľahké. Najprv sa vyrežú dva okrúhle okvetné lístky s dlhou stranou asi 30 cm, z ktorých sa vytvorí jadro. Všetky ostatné fragmenty by mali byť väčšie: 35, 40, 45 cm atď. Spodné časti všetkých prvkov sú vyrezané zreteľne užšie. V tomto procese sa tieto segmenty prelepia pištoľou a ohnú sa. Ak na prvom okienku je dno skrútené a upevnené, potom na ďalšom je obalený okolo už vytvorenej štruktúry. Ruky pripevnené na požadovaný tvar a po každej zmene sú upevnené sušičom vlasov. Keď sú všetky okvetné lístky pripravené, budete musieť vytvoriť jadro cievky nite. Potom je kvet natretý.

    
    

Je nutné, aby vzduch zo sušiča bol čo najhorší, inak môže kvet rýchlo stratiť svoj tvar alebo nebude vôbec fungovať.

Aplikácia hotových farieb

Tieto remeslá zdobia každodenné a rekreačné účesy. Для этого цветки закрепляются на резинках, ободках, заколках и оформляются бусинами, брошами, различными мелкими элементами. Ленточными цветами с булавками декорируют предметы гардероба. Ими украшают лацканы; кладут в карманы, прикрепляют к шляпкам. Цветки из ленты станут яркими подарками по разным случаям - на день рождения, Новый год, религиозные праздники, день ангела.Tieto remeselné výrobky tvoria rôzne domáce kompozície, topiary, darčekové krabičky. Ručne zariadené izby sú skvelým miestom na výzdobu kytíc a fotorámikov s kvetmi zo stužiek. Môžete tiež ozdobiť svietidlá a tyly. V poslednej dobe sa stali populárne boutonnieres a alternatívne kytice zo saténového materiálu. Kúpia sa nielen na špeciálne príležitosti.

záver

Stuha kvety sú niekedy ťažké odlíšiť od živých. Môžete vytvoriť krásnu kompozíciu z jednoduchej papierovej alebo čipkovej pásky, alebo pomocou techniky kanzashi zo saténu. Stuha kvety sú určené hlavne na ozdobenie vlasov - môžu byť podávané ženám a dievčatám. Ak chcete vytvoriť kvetinu, musíte prejsť niekoľkými jednoduchými krokmi. Najprv sú stuhy pripravené na spracovanie. Prídavné závity z nich vypadnú, v prípade potreby sa odrežú zubaté hrany. Potom začne proces krútenia alebo blikania. To sa robí rôznymi spôsobmi, v závislosti od techniky vykonávania. Výsledná forma sa zvyčajne drží spolu s niťami, lepidlom alebo drôtom. Kvety sú zdobené brošňami, korálkami alebo zostávajú nedotknuté, aby imitovali skutočné kvety. Farba je zvolená podľa uváženia kapitána. Výsledkom je "sebestačná" dekorácia, ktorú možno použiť ako prvok dekoru.

Pozrite si video: DIY . Hřbitovní kytice na dušičky -- UDĚLEJTE SI SAMI -NÁVOD. 2 (Apríl 2020).

Zanechajte Svoj Komentár