Rohová skriňa v spálni: typy, obsah, veľkosť, dizajn

Rohový šatník v spálni pomôže vyriešiť problém skladovania aj v malej miestnosti. To môže byť rôzneho dizajnu a obsahu podľa vášho výberu, a bude sa hodiť takmer akýkoľvek štýl interiéru, od klasickej angličtiny až po moderné high-tech. Pomocou rohovej skrinky môžete využiť priestor pre spálne najúčinnejšie.

Typy rohových šatníkov v spálni

V závislosti od veľkosti miestnosti a jej dispozície si môžete vybrať rôzne typy rohových skriniek:

 • vstavané;

 • Kabinet, alebo oddelený.

Konštrukcia vstavaných rohových skriniek v spálni môže byť ľubovoľná, podľa potrieb konkrétnej rodiny. Je obmedzená iba veľkosťou plochy, ktorá im bola pridelená, a vlastnosťami dispozície.

Rohové skrinky môžu mať rôzne tvary:
 • Trojuholníkový: plán má trojuholník. Ich prednosťou je veľký objem a jednoduchosť výroby, a tým aj cena rozpočtu. Hlavnou nevýhodou je významná oblasť, ktorú „odnášajú“ z miestnosti.

 • Trapézový: v pláne majú lichobežník rôznych tvarov. Veľkým plusom takýchto skriniek je, že ich možno ľahko kombinovať so zvyškom nábytku v spálni.

 • Pentagonálny: najobľúbenejší a najžiadanejší kupujúci kvôli svojej kapacite.

 • Polomer: majú zaoblené tvary. Hlavným plusom je nezvyčajný dizajn, vhodný pre zložité interiéry, ako napríklad art deco, Empire. Mínus - zložitosť výroby a vysoká cena.

 • L-tvar: v pláne tvoria písmeno G. Základnou výhodou tohto dizajnu je optimálne využitie uhlových priestorov. Ako mínus môžete zadať jednoduchosť dizajnu.

Rohový šatníkový dizajn v spálni

Skriňa stojaca v miestnosti je povinná zodpovedať jej štýlovému rozhodnutiu. Je dobré, ak rohová skriňa v malej spálni zodpovedá farbe stien - v tomto prípade to nebude vizuálne prekážať v miestnosti. Vo veľkej miestnosti môžete použiť kontrastné farby na maľovanie stien a nábytku. Určenie vzhľadu skrine je vzhľad a tvar fasád. Môžu byť vyrobené z nasledujúcich materiálov:

 • MDF alebo sololitu, potiahnuté fóliou, plastom alebo dýhované. Najtradičnejší materiál používaný v tradičných interiérových štýloch.

 • Zrkadlové plátno. Prispieva k vizuálnemu zväčšeniu miestnosti, koriguje neúspešné geometrické proporcie, robí miestnosť jasnejšou. Na zrkadlo je možné aplikovať matný vzor.

 • Špeciálne sklo so zvýšenou hrúbkou a pevnosťou, transparentné a matné. Pod sklom je možné aplikovať vrstvu laku, zvyčajne farebného alebo fotografického obrazu, ktorý rozširuje rozsah dizajnérskych riešení.

 • Kombinácie rôznych materiálov. Napríklad drevotrieskové dosky a zrkadlá alebo drevotrieskové dosky a sklo.

Tvar fasád môže byť priamy aj radiálny. Okrem toho môžu byť zdobené doplnkami, navrhnutý vo všeobecnom štýle. Prečítajte si viac o dizajne dverí skrine skrine.

Tip: Nepoužívajte rohové skrinky v spálni so zrkadlami v prípade, že budú umiestnené oproti lôžku, môže to nepriaznivo ovplyvniť psychické pohodlie.

Dvere pre rohovú skriňu v spálni

Pri výbere dizajnu je potrebné brať do úvahy okrem veľkosti rohovej skrine v spálni aj spôsob otvárania dverí. Dvere môžu byť:

 • Swing: otvorený obvyklým spôsobom v miestnosti. Výhody tohto dizajnu - jeho jednoduchosť a spoľahlivosť, krídlové dvere sú vhodné pre väčšinu interiérov. Nevýhody - veľký voľný priestor pred skrinkou, potrebný na otváranie dverí. Vhodné pre veľké spálne.

 • Posuvné: usporiadané na princípe dverí v priestore vlaku, aby ste ich mohli otvoriť, musíte sa vzdať. Hlavným plusom je, že na otvorenie dverí nie je potrebný žiadny priestor, šatníková skriňa môže byť umiestnená takmer tesne k iným kusom nábytku. Minus - skrinka chráni obsah pred prachom v menšom rozsahu ako skrinka s tradičnými dverami. Vhodné pre malé izby.

Tip: Pri výbere mechanizmu skrine treba venovať osobitnú pozornosť kvalite jednotlivých prvkov. Pohyb dverí by sa mal vykonávať hladko, bez trhania a trhania. Namontujte dvere na bočnú stranu skrinky, aby boli čo najhustšie.

Rozmery rohovej skrine v spálni

Každý dodávateľ nábytku má svoje vlastné rozmery štandardných výrobkov a pre rozmery rohových skríň neexistuje jednotný štandard.

Rozmery rohových skríň pre priemernú spálňu:

 • Výška od 200 do 250 cm
 • Hĺbka od 50 do 70 cm
 • Šírka na každej strane od 70 do 240 cm.

Je možné prispôsobiť rohovú skrinku ľubovoľnej konfigurácie podľa jednotlivých veľkostí, čím sa maximalizuje využitie užitočného (av niektorých prípadoch dokonca zbytočného) priestoru.

Príklady rohových skriniek s rozmermi

Vyplnenie rohovej skrine v spálni

Vo vnútri skrine je spravidla moderný systém uskladnenia oblečenia, ktorý sa skladá z týchto prvkov:

 • Police. Môžu byť vyrobené z dreva aj kovu a sú určené na skladovanie v krabiciach, ako aj na kufre a iné predmety.
 • Boxy. V zatiahnuteľných zásuvkách je možné uložiť rôzne malé kúsky oblečenia. Je lepšie, ak sú vybavené bližším pre hladké zatváranie.
 • Rod. Tento prvok sa používa na zavesenie na vešiaky vrchného ošatenia. Môžu byť umiestnené v rôznych výškach v závislosti na tom, čo chcete zavesiť. Pre šaty by mala byť výška otvoru pod barom medzi 140 - 160 cm, pre nohavice, sukne alebo košele - od 95 do 120 cm.
 • Basket. Mesh koše sú určené pre oblečenie, ktoré možno zložiť, rovnako ako topánky. Sú vhodné na použitie, pretože obsah je vždy pred očami, okrem toho je bielizeň v nich neustále vetraná. Koše, podobne ako boxy, sú vybavené valčekovým mechanizmom, ktorý umožňuje ich úplné vysunutie.

Okrem toho existujú špeciálne háčiky a police na tašky, kravaty a iné galantérne predmety, ktoré môžu byť inštalované v rohovej skrini v spálni. Prečítajte si viac o vnútornom plnení skrine v spálni.

Tip: Ak je hĺbka skrine väčšia ako 50 cm, tyč na oblečenie môže byť umiestnená rovnobežne so zadnou stenou. Ak je hĺbka menšia, môžete nastaviť krátku tyč rovnobežne s bočnými stenami.

Aj malá rohová skriňa v spálni môže výrazne zjednodušiť ukladanie oblečenia a doplnkov, ak to rozmery miestnosti dovoľujú, potom v rohu môžete zorganizovať rozsiahly moderný systém, ktorý vám umožní umiestniť nielen oblečenie, ale aj športové potreby, materiály a nástroje pre hobby a iné potrebné vybavenie. v dome veci.

Fotografie rohové skrine v spálni

Šatník pre spálňu môže byť vyrobený v akomkoľvek štýle a farbe. Ak sa chcete rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás najvhodnejší, pozrite sa na nižšie uvedené fotografie, ktoré vám pomôžu urobiť správnu voľbu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár