Interiérový dizajn spálňa v pastelových farbách.

Pastel umelci volať krieda pre kreslenie, ktorý je získaný lisovaním farby v prášku. Názov kresliaceho nástroja bol prenesený na obrazy naplnené týmito pastelkami. Farby takýchto obrazov sú spravidla veľmi ľahké a ako v prípade prášku v prášku. Takéto práškové farby postupne získali veľkú popularitu a začali ich používať dizajnéri v interiéri. Nasýtenie pastelových farieb je stredné alebo dokonca nízke, v porovnaní s pôvodnými tónmi, sú oveľa ľahšie.

Pastelové odtiene

Pastelové odtiene majú svoje vlastné názvy. Takže zelená, používaná v pastelových maľbách, sa nazýva mäta, červená - koralová, pomarančová môže mať broskyňový alebo marhuľový tón, fialová - levanduľa alebo lila. Žltá v pasteloch môže byť citrónová, modrá - tyrkysová. Samozrejme, tieto farby nevyčerpávajú bohatosť pastelnej palety, môžu byť aj iné tóny, ale musia byť mierne vyblednuté, ako keby boli vyhorené na slnku, rozptýlené alebo v prášku.

Vlastnosti pastelových farieb

Jedným z dôvodov popularity dizajnu spální v pastelových farbách je ich vplyv na ľudský nervový systém. Odtiene pasteliek sú vhodné pre akýkoľvek temperament, majú pozitívny vplyv na psychiku, osviežujú a upokojujú. Nemajú ani otepľovacie ani chladiace účinky, to znamená, že sú neutrálne, takže ich možno použiť v spálňach orientovaných na sever av tých, ktoré sú orientované na juh.

Použitie pastelových tónov umožňuje experimentovať s farebnými kombináciami, pretože všetky navzájom dokonale harmonizujú. Je ťažké si predstaviť, spálňu zdobené v modrej, fialovej a červenej farbe naraz. V takejto spálni bude nervózny systém človeka rozrušený a napätý až do limitu. Avšak pri použití pastelových odtieňov týchto farieb je takáto kombinácia nielen možná, ale môže byť aj neobyčajne elegantná a príjemná, a bude ľahké a tiché byť v takomto interiéri.

Možnosti dizajnu

Spálňa v pastelových farbách vždy vyzerá elegantne a jemne a je veľmi vhodná pre ženy. Ak existuje túžba vyrobiť spálňu pre mužov, stojí za to prebývať modro-modré tóny s pridaním zelených odtieňov. Ľahké práškové farby v každom prípade prinesú do interiéru sviežosť a jemnosť, čo je veľmi vhodné v spálni. Pri navrhovaní interiérov sa zvyčajne používa jeden z nasledujúcich troch režimov:

  1. Ako základný tón sa používa neutrálny tón a dodatočný tón je pastelový. Príklady: béžová a svetlo modrá, sivá a pastelovo ružová, jemná hnedá a mäta.
  2. Používajú sa ako základňa aj ako ďalšie pastelové farby. V tomto prípade môžete kombinovať všetky odtiene, napríklad modré a ružové, modré a fialové, citrónové a mäty, koraly a tyrkysové. Všetky pastelové farby sú v dokonalej harmónii, takže si môžete vytvoriť dvojicu podľa vlastného vkusu bez rizika, že sa budete mýliť.
  3. Tri alebo dokonca viac pastelových odtieňov sa používa naraz v rôznych kombináciách. Nebojte sa, že výsledok bude príliš svetlý - pastelové farby zmäknú farebné kombinácie a hotový interiér bude radostný a zároveň jemný.

Najvhodnejšie sú tenšie pastelové odtiene svetlej béžovej farby. V tejto úlohe môže fungovať aj biela, hnedá a sivá, ale stále najvhodnejší dizajnéri považujú béžovú, mliečnu, smotanovú, smotanovú. Šedá sa používa v prípadoch, keď chcú vniesť do interiéru studené tóny a hnedá farba vám umožní zahrnúť do neho prvky vintage.

Zanechajte Svoj Komentár