Dizajn obývacej izby v tyrkysovej farbe: 55 najlepších nápadov a realizácií v interiéri

Tyrkysový salónik je skvelým miestom na oddych, kde si môžete oddýchnuť a uniknúť z každodenného zhonu mesta. Tyrkysový odtieň urobí dych sviežosti v každom interiéri. Variácie jeho použitia hmotnosť, môže byť aqua ako hlavné v obývacej izbe, av úlohe zručne umiestnených akcentov. Rozsah farieb sa líši od čistého svetla až po tmavé tmavé odtiene.

Význam a farebné funkcie

Tyrkysová je kombinácia modrej a zelenej, s odlišnou prevahou určitého odtieňa. Samotný názov je odvodený z minerálu - tyrkysovej. V dávnych dobách bol tento kameň považovaný za magický a veril v jeho ochranné vlastnosti.

Tyrkysový odtieň ovplyvňuje naše podvedomie, upokojuje a dodáva pocit sviežosti. Zelená farba, ktorá je v ňom prítomná, má priaznivý vplyv na videnie.

Zdobenie obývacej izby v tyrkysových tónoch naplní priestor chladným morským vzduchom, pomôže relaxovať a dobiť energiu pozitívnou energiou.

Nábytok v obývacej izbe môže byť vyrobený z textílií rôznych textúr a farieb. Kombinácia kompozície pomôže spoločným prvkom, ako sú vankúše, dekor alebo štýl.

V islamskom náboženstve je tyrkysová symbolom čistoty a čistoty a vo Feng Shui to znamená luxus, bohatstvo a úspech.

Fotografia ukazuje interiér obývacej izby s rôznymi kombináciami tyrkysovej, pokojnej až sýtejšej a sýtejšej farby.

Kombinácie s inými farbami

Tyrkysová biela

Biela farba je univerzálna a často sa stáva základom rôznych interiérových riešení. V kombinácii s tyrkysom sa vytvára vzdušný a ľahký charakter obývačky.

Bronzové a kovové prvky určujú charakter domu. Bronz a zlato sú vhodnejšie pre mäkký a teplý interiér, kov a striebro sú v súlade so studenými farbami a rovnými čiarami.

Šedé a tyrkysové

Napriek tomu, že tyrkysová je veľmi jemná farba, v kombinácii so sivou môžete získať brutálny interiér obývačky.

Čierna tyrkysová

Zloženie tyrkysovej a čiernej pripomína motýľ morpho, ktorý sa vyznačuje jedinečnými farbami. Tyrkysová obývacia izba s prvkami čiernej zodpovedá štýlu podkrovia, klasika, moderná.

Tyrkysovo hnedá a čokoládová tyrkysová

Tyrkysová v kombinácii s drevom alebo čokoládou má špeciálnu eleganciu. Plnenie textilu z rôznych textúr dokonale zapadne do interiéru obývačky.

Béžová a tyrkysová

Kombinácia tyrkysovej a béžovej farby urobí z interiéru obývačky klasiku, ale s jasnými, osviežujúcimi tónmi morského vánku.

Žltá tyrkysová

S príchodom žltých prvkov obývacej izby bude spojené s piesočnatou plážou. Farby dokonale ladia, bez ohľadu na to, ktorý tón prevláda.

Fotografia je bohatá na svetlé farby v interiéri, ale dizajn nie je preťažený a podobá sa vtáčiu rajku.

Fialovej a tyrkysovej

Keď sa tieto farby zlúčia, priestor sa ukáže byť živý a bohatý, objavia sa orientálne motívy. Dekoratívne drevené výrobky dokonale zapadnú do celkového obrazu obývačky.

Tyrkysovo ružová

Tyrkysová a ružová vo všeobecnosti „tanec“ vytvárajú hravú náladu, obe farby sú šťavnaté a svetlé.

Výber štýlu

klasický

Klasický štýl sa vyznačuje obmedzeniami a symetrickými tvarmi. Najčastejšie je nábytok v interiéri tejto štýlovej orientácie vyrobený z dreva s hustým textilným čalúnením.

moderný

Moderný štýl je plný priestoru a vzduchu. Toto je charakteristický znak smeru. Priestor obývačky nie je preťažený zbytočnými detailmi a geometrickými tvarmi. Tyrkysová farba je ideálna pre tento štýl.

mora

Tyrkysová je neoddeliteľne spojená s morskou témou. Samotný názov, farba morskej vlny, je spojený s vodnou hladinou. Pre tento štýl je charakteristické použitie v detailoch prírodné materiály ako drevo a kameň.

Podporte dizajn obývačky v rovnakom smere pomocou mušlí, tematických obrazov, vankúšov s tyrkysovými vzormi.

Country hudba

Inými slovami, vidiecky štýl možno opísať ako rustikálny. Interiér je čo najbližšie k prírode a naplnený komfortom. Pre tých, ktorí chcú uniknúť z ruchu veľkomesta, môže byť takýto štylistický smer spásou.

Najčastejšie v interiéri pomocou dreveného nábytku s minimálnym spracovaním a jednoduchými líniami.

podkrovie

Podkrovie je pomerne zaujímavý, moderný štýl, ktorý sa už niekoľko rokov teší veľkej obľube. Nedokončené steny, vysoké stropy a dostatok voľného priestoru. Hlboké a bohaté tyrkysové dodá chýbajúce "chuť" v interiéri.

Povrchová úprava (steny, podlaha a strop)

Nástenné dekorácie

Existuje niekoľko možností pre použitie zvoleného odtieňa, môžete použiť ľubovoľný povrch miestnosti, aj keď najčastejšie voľba spadá na steny. Pri zdobení stien obývacej izby sa musíte rozhodnúť pre náterový materiál.

Farba umožní dosiahnuť ideálny odtieň, pretože široká paleta farieb je zastúpená v obchodoch. Okrem toho sa farba nanáša na akýkoľvek povrch, okrem stien v klasickom zmysle. Môžu byť vyrobené z drevených panelov alebo zložitých geometrických tvarov.

Avšak, tapety majú obrovskú výhodu oproti farbám a lakom. Toto je komplexný vzor, ​​ktorý zradí vnútornú individualitu, rovnaký vzor pomôže zóne priestor. V posledných niekoľkých rokoch, kŕdle sú populárne tapety.

Výber farby zohráva dôležitú úlohu v dizajne. Čím tmavšia je farba, tým viac priestor vizuálne skryje. Pri výbere stien vhodnejšie svetlo tyrkysové palety.

Dokončenie podlahy a stropu

Zaujímavým riešením by bola farebná podlaha alebo strop. Vysoký strop bude plus, vytvorí dojem nekonečnosti a slobody. Podlaha môže byť nielen koberec, ale aj koberec so zložitými vzormi. Tmavo tmavo tyrkysová farba koberca sa elegantne zmestí do takmer každého interiéru.

Na fotografii je strop vyrobený vo vidieckom štýle.

Tyrkysový nábytok

Hlboká tyrkysová pohovka, vyrobená z hustého zamatu alebo žakáru, bude mať v obývacej izbe pýchu a stane sa hlavným predmetom pozornosti.

Stoličky alebo stoličky môžu buď dopĺňať komplet s pohovkou, alebo sa oddelene umiestniť do miestnosti. Nábytok svetlého odtieňa sa zmestí do interiéru a dodá mu dômyselnosť, hrubšia farba pritiahne pozornosť a dodá celému interiéru charakter.

Šatníková skriňa alebo vitrína v tyrkysovej farbe bude harmonicky vyzerať v priestranných obývacích izbách. Vo vitríne bez krídla, môžete zložiť riad, ktorý sa bude prekrývať so všeobecným interiérom, a dvere skrinky môžu byť zdobené bronzovými nitmi alebo ozdobenými gombíkmi.

Tyrkysové akcenty

Obraz odráža charakter domu. Obraz závisí od štýlovej orientácie obývačky a veľkosti celkovej plochy miestnosti.

Záclony z hrubej tkaniny vytvárajú zákulisnú atmosféru. Môžu byť viazané na boky, čo zodpovedá klasickému štýlu, alebo visieť priamo od stropu k podlahe. Táto možnosť je vhodná pre štýlové alebo moderné obývacie izby.

Tyl v mäkkej tyrkysovej farbe pre osvieženie celkového priestoru. Ako dekorácia môžu pôsobiť rôzne podväzky, kudrlinky alebo nezvyčajné zapínanie.

Vankúše rôznych tvarov a veľkostí vytvárajú dodatočný komfort v obývacej izbe. Kombinácia rôznych textúr a vzorov bude zodpovedať zvolenému štýlu.

Najčastejšie majú vankúše spoločnú farebnú schému s inými prvkami dekoru.

Koberec s komplexným vzorom a okrajom bude zodpovedať východnému smeru alebo štýlu krajiny. Líši sa veľkosťou a dĺžkou vlasu.

Dizajn kuchyne-obývacia izba

Kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou by mala byť kombinovaná s celkovou koncepciou domu. Spojenie dvoch priestorov pomôže celkovej farebnej schéme alebo ozdobným prvkom.

Vo fotografii obývacie izby v kombinácii s kuchyňou bez dverí, čo robí miestnosť priestrannejšie.

Zóny môžu byť rozdelené do zón stropnými trámami, barovým pultom alebo viacúrovňovým podlažím. Barové stoličky vo farbe s pohovkou budú vizuálne kombinovať varenie s obývacou izbou.

Tyrkysová je kombinovaná s takmer ľubovoľnou farbou. Ak chcete vytvoriť letnú náladu, mali by ste si vybrať korálové a žlté odtiene. Pre útulný a teplý interiér čokolády, béžovej a smaragdovej farby a pre milovníkov chladnejšieho a brutálnejšieho štýlu sú vhodné šedé a čierne.

Detaily hrajú obrovskú rolu, nezvyčajná váza pre farebné sklené ovocie alebo sada podlahových váz bude dopĺňať výzdobu obývačky a pridať farbu.

Fotogaléria

Tyrkysová je krásna, pretože to nemôže byť príliš veľa. Rôzne odtiene vyzerajú rovnako skvele vo výkone akéhokoľvek materiálu. Nižšie sú uvedené príklady použitia tyrkysových farieb v dizajne obytných miestností.

Zanechajte Svoj Komentár