Chladnička v interiéri kuchyne +75 fotografií

Ak už skôr, aby bolo možné kúpiť chladničku, bolo potrebné stáť vo fronte na nákup, dnes, predajne spotrebičov ponúkajú chladiace zariadenia pre každý vkus a rozpočet. Veľmi dôležitá je moderná chladnička v interiéri kuchyne. Bez neho nie je možné skladovať veľa výrobkov, ako aj variť pokrmy ako zmrzlina alebo želé. Ako si vybrať a miesto v kuchyni priestor veľmi potrebnú vec?

Čo je potrebné zvážiť pri výbere

Prvá vec, s ktorou sa začína výber chladničky, je určenie jej rozmerov. Výška a šírka každej kuchyne sú prakticky kľúčové. Malé priestory naznačujú prítomnosť malých zariadení, v priestranných kuchyniach môže byť chladnička dvojdverová.

Ďalšia vec, ktorá sa má rozhodnúť, je objem a počet kamier. Jednokomorové chladničky sú spravidla prezentované v starších modeloch a ich mraziaci priestor je nepohodlný, pretože má príliš malú plochu.

Dvojkomorové modely sú najbežnejšie a najpohodlnejšie. Mraznička a odkladací priestor na potraviny majú rôzne dvere.

Trojkomorové možnosti sú určené pre tých, ktorí veľa varia as dušou. Máte radi exotické výrobky s prísnymi požiadavkami na skladovanie? Potom vám dokonale vyhovuje tretí fotoaparát s nulovou teplotou.

Objem chladničky závisí od toho, koľko ľudí ju bude používať. Veľké rodiny používajú veľa mrazu, takže v tomto prípade je lepšie zvoliť si mrazničku s objemom viac ako 90 litrov. Kamera pre veľkú rodinu by mala byť najmenej 200 litrov.

Všetky chladničky do výšky 180 cm majú skladovaciu kapacitu až 350 litrov. Ak výška zariadenia dosiahne výšku 210 cm, jeho objem môže byť až 800 litrov.

Ako by ste počuli modlitby všetkých gazdiniek na svete, výrobcovia prišli s takými chladničkami, ktoré už nie je potrebné rozmrazovať. Tento vynález možno považovať za skutočný technický prielom. Bez tejto funkcie vyzerá dnes model chladiaceho zariadenia zle. Táto funkcia je označená ako "No Frost". Tieto chladničky majú systém núteného vetrania. Ale je tu aj malý mínus, tieto modely vysychajú produkty o niečo viac a tiež trochu viac hluku. Avšak nie toľko ako sovietskych chladničiek.

Bežné chladničky majú výparník, vďaka čomu pracujú a vytvárajú mráz na stenách. Hladina hluku v nich dosahuje 42 dB a sú lacnejšie ako funkčnejšie náprotivky. Mraznička v nich sa však musí pravidelne rozmrazovať.

Antibakteriálny náter je povinným atribútom každej chladničky. Hoci mnoho baktérií a pozastaviť ich reprodukciu pri nízkych teplotách, ale tam sú tí, že zima nie je prekážkou. Preto je toto nové zariadenie tiež v chladnom trende.

Účinnosť chladiacej jednotky je dôležitým prvkom pri výbere modelu. Najekonomickejšie modely sú označené „A“. Niekedy výrobca pridá k tomuto označeniu niekoľko „+“, čo znamená zvýšenú energetickú účinnosť. Trieda "C" je považovaná za "nenávistnú" z hľadiska energie. Voľba závisí od dostupnosti modelov a materiálových možností.

Posledným kritériom výberu je dizajn chladničky. Biela, oceľová, čierna, béžová, hnedá a dokonca červená - to sú zariadenia, ktoré možno vidieť na predaj. Farba budúceho asistenta by mala byť kombinovaná s celkovým dizajnom kuchyne, je vhodnejšie, aby tón chladničky nevynikal z celkového súboru kuchynského setu.

    

Možnosti ubytovania

V skutočnosti má každý funkčný prvok kuchyne svoje špecifické miesto z nejakého dôvodu. Sporák a umývadlo sú umiestnené tam, kde sú určené pre odtok a vývod. Chladnička podľa pravidiel umiestnenia musí tvoriť pracovný trojuholník so sporákom a umývadlom.

Podľa zákonov ergonómie je miesto pre chladiacu jednotku pridelené na dvere alebo okno. Vzhľadom k tomu, že ani drez, ani sporák tam nie sú, a chladnička vyzerá najviac harmonicky.

Dizajnový ťah, kde sú sporák a chladnička umiestnené na rovnakej linke, je povolený v malej kuchynke. Úspora miesta robí vlastné úpravy. Usporiadanie nábytku v kuchyni lineárne, nemôžete dať chladiace jednotky v blízkosti vykurovacieho systému, pretože účinnosť jeho práce klesá z prebytočného tepla.

Keď má kuchyňa kompaktný záber, môžete umiestniť mrazničku a chladničku pod pracovné plochy, ale musíte si ju zakúpiť samostatne.

    

V rohu

Chladnička je umiestnená v rohu, keď je kuchynská linka väčšia ako priemerný záber. Takže chladnička úplne zapadá do kuchynského kútika.

Uhlové usporiadanie pomáha vytvoriť skutočný pracovný trojuholník. S takýmto usporiadaním je umývanie a príprava výrobkov oveľa jednoduchšie ako pri iných možnostiach umiestnenia.

    

Blízko dverí

Umiestnenie v blízkosti kuchynských dverí má jednoznačnú výhodu. Potom, čo priniesol nákupy do domu, môžu byť ľahko a rýchlo umiestnené do chladničky pred odchodom do práce. Okrem toho otvorenie dverí dovnútra mierne zakryje chladiacu jednotku, čo šetrí priestor.

V tých domoch, kde nie je prakticky žiadna kuchyňa, môžete využiť pôvodnú radu a pri vstupe do bytu dať chladničku. Môže byť ukrytý medzi skrinkami na chodbe. Alebo dokonca jeden z nich zamaskujete.

    

Pod pracovným priestorom

Pod pracovným priestorom nie je možné skryť celú jednotku. Preto sú mraznička a hlavná kamera umiestnené vedľa seba, ale samostatne.

Samostatné chladiace zariadenia spotrebujú viac energie ako jeden chladiaci systém.

Ďalšia chladiaca jednotka pod pracovným priestorom nemôže mať veľký posun. Takéto chladničky sú určené na použitie jednou osobou.

    

Postavený a zamaskovaný ako náhlavná súprava

Tí, ktorí sa obávajú estetiky vzhľadu kuchyne, budú vyhovovať chladničke zamaskovanej ako kuchynská súprava. Predtým sa táto metóda používala na skrytie umývačky riadu, teraz sa dá objednať veľká skrinka na chladničku s ďalšími kuchynskými skrinkami.


    

Farba: čo kombinovať

Farebná chladnička, najčastejšie, sa používa na vytvorenie štýlu Provence v interiéri. Slávne levandulové a tyrkysové chladničky je možné vidieť v provensálskej kuchyni pomerne často.
Čo znamená určitá farba? Podrobnejšie zvážte možnosti kombinácií:

Farba chladničkyVarianty kombinácií
čiernaS kuchyňou v béžovej, šedej, citrónovej farbe.
oceľS levanduľou, modrou, bielou a zlatou základňou.
bielaPrakticky so všetkými variantmi kuchyne.
červenáS šedými zásterami a stenami.
modrýS hnedými, pistáciovými, olivovými a zelenými tónmi.
oranžovýS kuchyňou s limetkovými farbami a tmavými interiérmi.
béžovýUniverzálny pre každý interiér.

Pre milovníkov všetkého svetlého a nezvyčajného je vhodná chladnička, prelepená špeciálnymi vnútornými nálepkami. Takže veľký pomocník sa zmení na anglickú telefónnu budku, alebo sa stane obrazom, kde je viditeľná Eiffelova veža.

Farebné povrchy nie sú tak odolné ako štandardné sivé alebo biele. Pri čistení nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky.

Ako sa zmestí do dizajnéra interiéru nezvyčajné farby a modely chladničiek? Na vyriešenie problému môžete použiť nasledujúce tipy:

  • Strieborné a reflexné svetlo chladničky - je lepšie, aby ste ho nevkladali pred okno, odraz od neho bude pravidelne vytvárať zbytočné oslnenie;
  • Na malej kuchynke, akékoľvek farebné zariadenie zúži priestor ešte viac. Nie sú vhodné ani černošedé alebo šedo-béžové možnosti. Ak chcete vizuálne rozšíriť priestor, musíte buď vybrať chladničku v obývacej izbe, alebo vybrať jej farbu tak, aby sa úplne zlúčila s vnútorným priestorom;
  • Chladnička klasického odtieňa by nemala byť kombinovaná s pokročilými smermi dizajnu.

Vo všetkých ostatných prípadoch je potrebné pristúpiť k výberu modelu na základe jeho charakteristík. Farba môže byť vždy zmenená maľovaním alebo povrchovou úpravou rôznymi nálepkami.

    

biela

Biela chladnička - kráľ všetkého chladiarenského skladu. Čistota a belosť jej farebných hostesiek z celého sveta sa pozorne sleduje.

Preto nie je ľahké sa o neho starať. Na druhej strane, tento model je klasický a veľmi štýlový. Hodí sa do mnohých kuchynských dizajnov. Vizuálne zväčšuje priestor miestnosti.

Čím menej farebných častí na bielej chladničke, tým lepšie. Mimochodom, honosné magnety na ňom nevyzerajú vôbec, ale rodinné fotografie bez rámov sa tam pozerajú, ako na bielom plátne.

    

čierna

Čierna verzia je módnym doplnkom. Jeho veľkosť môže zatieniť všetky ostatné kuchynské potreby, pretože bola vytvorená s cieľom vytvoriť silný akcent v dizajne kuchyne.

Nie je to jednoduché v kombinácii s inými farbami, ale monumentálny prvok vyzerá luxusne a drahé. A starostlivosť o neho je prakticky minimálna.

    

oceľ

Oceľové chladiace zariadenie môže byť vytvorené ako z nehrdzavejúcej ocele, tak aj z plastu. Táto možnosť je univerzálna, kujná pre rôzne dekorácie a farebné kombinácie. A s elektronickou tabuľkou to vyzerá ako niečo kozmické.

Podľa štatistík sú oceľové chladničky považované za najpredávanejšie modely. Nie je to prekvapujúce, pretože sa hodia takmer všetko.

    

farba

Farebné zariadenie vždy povznášajúce. Dokonale zapadne do svetlej kuchyne. Ale náročné na sprievodné odtiene a jemné detaily.

Jej krása spočíva v čistote farieb. Pravidlom je: jasnejšie, tým lepšie.

    

záver

Výber chladničky nie je jednoduché. Predtým bol zvolený na desaťročia, aby prišiel, a niekedy dokonca odovzdal. Moderné zariadenia slúžia aj dlhú dobu. Áno, a dnes sa výrobcovia nachádzajú v takmer každej krajine.

Výber modelu sa riadi jeho parametrami. V kuchyni nie je nič horšie ako chladnička, ktorá sa nevyrovná s potrebnou funkčnosťou. Napríklad modely s vstavanými chladiacimi vedrámi na kaviár a šampanské budú vyhovovať gurmánom. Letní obyvatelia ocenia chladničky s obrovskými mrazničkami a mládenci budú celkom spokojní s kompaktnými verziami zabudovanými v slúchadlách.

    

Transparentné konštrukcie sú považované za najkreatívnejšie chladničky na svete, kde môžete vidieť všetky potraviny tam umiestnené. Druhým v tomto hodnotení sú chladiace jednotky, ktorých výšku si môžete vyzdvihnúť sami. A na treťom mieste sú chladničky, kde môžete písať markerom zo všetkých strán. Stále sa pýtate, ktoré zariadenie si vybrať? V každom prípade je rozhodnutie vaše.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár