Námestie chodba dizajn - interiér fotografie

Urobme rozhodnutie o vykonaní opravy haly. Jeho konfigurácia a veľkosť výrazne ovplyvňujú myšlienku reinkarnácie štandardného bytu. Registrácia by mala byť jedinečne krásna a individuálna. Premeniť malý priestor chodby, vytvoriť svetlú, vizuálne priestrannú oddelenú miestnosť. Typické usporiadania môžu byť obdĺžnikové a tiež takmer dokonale štvorcové. Konštrukcia a prevedenie štvorcovej chodby je zredukovaná na úplnú zmenu všetkých povrchov. Možnosti dizajnu predstavovali veľa. Na základe existujúcich dokončovacích materiálov je možné zmeniť chodbu nad rámec uznania, samozrejme len k lepšiemu. Pomôžu transformovať anonymný bezvýrazný priestor chodby, čím sa vytvorí krásne zariadená izba. Najdôležitejšie je použiť dizajn, vybrať jeho štýl.

Kde začať dizajn

Dáme niekoľko dôležitých autorských tipov, ako dizajnéri implementujú svoje nápady. Bolo uvedené, že návrh by sa mal zmeniť:

 1. Paul;
 2. steny;
 3. Strop.

Vzhľadom na obrovský výber rôznych stavebných materiálov sú možnosti dizajnu veľmi rozmanité. Zvážte návrh chodby 6 metrov štvorcových, a to napriek podmienkam obmedzenej malej ploche, môžete vykonať a realizovať nápady tu v plnej výške. Všetko podlieha zmenám. Podlahy sú vyrobené z "teplej" vody, elektricky. Samotné zloženie povlaku zahŕňa:

 • Keramické dlaždice;
 • laminát;
 • Parketové podlahy;
 • Linoleum.

Na stenách, vzhľadom na to, že oblasť je malá, platí:

 • Rôzne textúrované omietky;
 • Kombinácia panelov;
 • Všetky druhy tapiet, inovácie "kvapalina".

Strop môže byť prezentovaný:

 • Jednostupňové sadrokartónové dosky;
 • Viacúrovňové, s napínacími prvkami;
 • Stretch lesklý alebo matný;
 • Plasty, s imitáciou dreveného obkladu;
 • Osvetlenie je vytvorené pomocou zabudovaných rôznych modelov reflektorov.

prednosti

Takmer všetky obytné budovy majú malú štvorcovú vstupnú halu. Samozrejme, že návrh výrazne zmení, ale pridanie štvorcových jednotiek zlyhá. To platí pre chodbu v každom byte, na všetkých miestach. Či už je to Moskva, ďalšie mesto. Dizajn poskytuje iba originalitu a vizuálnu vizuálnu expanziu chodby. Preto je potrebné urobiť návrh chodby takým spôsobom, ktorý by vytvoril ilúziu narastajúceho obmedzeného priestoru.

Veľmi dôležitým bodom na dosiahnutie tohto cieľa je výber farieb, zloženie farieb pri navrhovaní štvorcovej plochy.

Potom byt, čo znamená, že chodba bude neobvykle pohodlné a útulné. Harmónia zmeny priestoru sa dosahuje vďaka kompetentnej práci v dizajne, výbere požadovaného štýlu, ako aj použitím dizajnu.

Hlavná vec v myšlienke transformácie

Vytvorte pekný dizajn interiéru pre námestie chodby v byte pomôže niekoľko dobrých a osvedčených nápadov. Pri maľovaní je potrebné brať do úvahy moment, kedy sa dizajn vykonáva na veľmi malej ploche. Preto je potrebné dodržiavať nasledujúce zásady:

 • Vzhľadom k tomu, chodba v byte je pomerne malý, volíme svetlé farby všetkých povrchov. Pre maľovanie stien s textúrou omietky, je lepšie použiť akrylové a latexové farby. Po niekoľkonásobnom prekrytí povrchu takmer bielym odtieňom môžeme rozlíšiť reliéfne výčnelky so špeciálnym gumovým valčekom s inou farbou. To bude vyzerať skvelé pozadie tmavšej farby. Poradenstvo pri výbere farieb sa vzťahuje na akýkoľvek typ dekorácie. Len vďaka tomu sa zvyšuje chodba. "Mäkké" svetlo vylieva zhora, ďalej rozširuje priestor v byte.
 • Maľované akrylovou alebo latexovou farbou, biely jednoúrovňový strop zo sadrokartónu, vyzerá skvele s fragmentmi napodobňujúcimi drevené trámy.
 • Ak voľba padla na zavesené stropy, musíte použiť lesklý. Len on dáva veľa oslnenia po celom povrchu chodby. Toto je ďalšie plus vizuálneho nárastu v malej miestnosti.
 • O podlahách. Môže to byť dlažba, laminát, linoleum. To všetko záleží na tom, čo sa kladie na izby v byte. Farba prestavanej chodby by mala byť v súlade so zvyškom priestorov. Pomáha to správny návrh štvorcovej miestnosti.

Vstupná hala 10 m2

V byte, kde je námestie chodby je oveľa viac, možnosť vyjadriť v dizajne, okamžite zvyšuje. Je tu obrovská šanca, že sa na chodbe zrealizujú nejaké nápady, na ktorých veľmi záleží na celkovom dizajne. Vytvorenie projektovej haly o rozlohe 10m2. m. je potrebné zvážiť niekoľko základných pravidiel. S ich pomocou sa byt veľmi zmení. Steny sú zdobené rôznymi spôsobmi, s využitím rôznych možností. Panel dekoratívnej omietky bude vyzerať dobre. Tu potrebujete vzor šablóny, vzor, ​​ktorý bude na stene. Potom si vyberiete miesto s kefkou na špongiu, aplikuje sa na stenu chodby. Po konečnom vysušení sa jednoducho natrie v potrebných farbách. Ukazuje sa, že veľmi krásny ozdobený reliéf objem plot.

Zostávajúce steny sú premenené tapetou, benátskou, textúrovanou omietkou. Veľmi slušný vzhľad haly s "tekuté tapety." Konfigurácia malého námestia chodby je takmer štandardná. Preto bude dizajn nekompletný bez dobrého osvetlenia. Je vytvorený montážou reflektorov do stropu. Vďaka správnemu dizajnu svetla sa v byte vytvára jedinečný život a pohodlie. Základom toho všetkého je správny dizajn.

Základné štýly interiéru

Malý priestor chodby umožňuje experimentovať s rôznymi smermi dizajnu. V tomto prípade musíme vziať do úvahy celkovú hodnotu štvorcových metrov bývania. Vytvorte najlepší dizajn a výber rôznych štýlov v byte umožní nasledujúce oblasti:

 1. High-tech Veľmi moderný, jasný, bez akýchkoľvek ozdôb. Steny chodby - úplne bez tváre, nie sú tam žiadne vzory, kresby. Štruktúra a maľovanie sú celkom odlišné. Vynikajúcim materiálom je akákoľvek textúrovaná omietka. Strop je viacvrstvový s extra spodným svetlom po obvode. Podlahy vyzerajú skvele keramické dlaždice veľkých veľkostí.
 2. Neoklasicizmus. Pokojné svetlé farby na chodbe. Môžete pridať v rohoch polyuretánové imitácie malých stĺpikov. Stropné sokle budú široké so zdobenými kompozíciami.
 3. Gýč. Všetko je veľmi svetlé, v rôznych farbách. Na stenách sú tapety pre maľovanie, ktoré sú maľované nepochopiteľne blyštivé v rôznych farbách. Každý povrch je iný. Tento dizajn je záležitosťou chuti.
 4. Minimalizmus. Ideálne pre chodby s malým námestím. Tento štýl poskytuje maximálnu vizuálnu expanziu priestoru vďaka ostrým rohom a priamkam. Strop je dokonale plochý, biely.
 5. Pop Art. Zadržané svetlé farby stien, osvetlenie celej chodby. Strop je lesklý úsek. Vyzerá dobre v malých rozmeroch chodieb.
 6. Art Deco. Prísne, drahé dekorácie, v ktorých chodba vyzerá jednoducho skvele.

Národné trendy

Okrem všeobecných smerov existujú najmä farebné národné myšlienky dizajnu. Na chodbe môžu byť zakotvené nasledovné etnické koncepty:

 1. Africký štýl. Je to vyjadrené rôznymi prvkami, ktoré to pripomínajú. Tu sa používajú všetky druhy nástenných basreliéfov. Dokončenie chodby by mala byť vykonaná v slnečných farbách.
 2. Japonská téma. Jeho hlavnou podmienkou bude použitie bambusových komponentov v určitých oblastiach oblasti, ako sú záclony, tapety.
 3. Stredomorské trendy. Sú vyjadrené vo veľmi ľahkých, takmer bielych farbách so samostatnými fragmentmi imitácie dreva, najmä na strope. Vchody - typ oblúka.
 4. Provence. Tento prípad poskytuje dizajn pripomínajúci Francúzsko, jeho outback. Prirodzene sa používajú materiály na konečnú úpravu. Môžete ozdobiť kvetmi.

zistenie

Pri navrhovaní v byte je najdôležitejšie vybrať si správnu kompozíciu a štýl nielen sály, ale aj všetkých miestností. Je potrebné dodržiavať všeobecnú myšlienku a nápady na dizajn. Ako vidíte, existuje veľa oblastí a príležitostí pre krásne individuálne dokončenie chodby. Je veľmi ťažké si vybrať, spôsob renovácie a tiež vybrať vysoko kvalitné stavebné materiály pre dobrú opravu. Dodržiavanie týchto podmienok je preto potrebné na určenie požadovaného smeru, potom chodba získa svoj jedinečný vzhľad.

Je veľmi dôležité pre výzdobu bývanie, najmä chodba, nie bývať na štandardný typ rekonštrukcie v byte. Dole s šedou monotónne tapety, nudné maľované stropy. Pochopte, pretože existuje obrovské množstvo príležitostí na výber a realizáciu individuálne vybraného riešenia problému. Odvážte sa, vyberte si svoj dizajn, bez ohľadu na malú alebo veľkú chodbu.

Zanechajte Svoj Komentár