Chata interiér - nápady v interiéri domu

Vidiecke domy nie sú zvyčajne určené na celoročné bývanie, to však neznamená, že by ste mohli byť nedôverčiví pri navrhovaní priestorov. Pre vidiecky dom, bez ohľadu na to, aký štýl je zdobený, sú charakteristické tenšie steny a nezávislé vykurovacie systémy, ako aj prívod vody.

Vlastnosti letných domov

Moderný interiér vidieckeho domu často pripomína dizajn mestských bytov. Dnes sú populárne projekty domov z drevených materiálov, hoci tehly, škvárové bloky a iné varianty stavebných materiálov nie sú menej často používané.

Z výberu môže závisieť vnútrajšok problému:

 • drevené steny môžu byť ponechané bez dokončenia, a dostanete izby v rustikálnom štýle;
 • pre vidiecky dom z panelov interiér v modernom štýle s použitím dekoratívnej omietky alebo farby bude vyhovovať;
 • Interiér vidieckeho domu z tehál alebo škvárobetónového bloku vyžaduje seriózne dokončovacie práce.

Pre každú krajinu dom bude musieť pripraviť všetky povrchy stien, stropu a podlahy. To je zabezpečené celým radom hrubovacích prác, ktoré predstavujú zarovnanie plôch, ako aj ich prípravu na aplikáciu alebo inštaláciu dokončovacích materiálov.

Krby, ruský sporák vidieckeho domu

Mnohí dizajnéri robia krby alebo ruské kachle v centre vnútra vidieckeho domu, ktorý opäť získava na popularite, vytesňuje plynové a elektrické systémy, ktoré ich nahradili nie tak dávno.

Medzi výhody takýchto odborníkov na vykurovanie hovoria:

 • kachle a krby vyzerajú skvele v interiéri vidieckeho domu v obývacej izbe, kuchyni alebo spálni;
 • môžu byť zdobené v rustikálnom štýle alebo dizajnu dodať moderný vzhľad;
 • krb môže byť jedným zo stavebných prvkov ruských kachlí na krásu, ako aj efektívne vykurovanie;
 • takéto systémy nevyžadujú plyn alebo elektrinu a palivo je lacné.

V interiéri vidieckeho domu by bol krb ideálnou voľbou, pretože sa stáva praktickým prvkom vykurovacieho systému, ale zároveň zdôrazňuje osobitnú atmosféru vidieckeho domu. To je presne tá časť, ktorú si majitelia mestských bytov nemôžu dovoliť, pretože v krajine je krb veľmi dôležitý.

Vybavenie priestorov

Charakteristickým znakom vidieckeho domu je aj to, že pre interiér zvyčajne používajú starý nábytok, ktorý sa po výmene za nový z mestského bytu odstráni.

To ukladá niektoré vlastnosti interiéru dachy:

 • predstavuje zmes rôznych štýlov v dizajne;
 • Ľudia často navrhujú interiér v krajine vlastnými rukami, vyrábajú nábytok v domácnosti;
 • Pestré a pestré prevedenie sa vzťahuje na gýčový štýl a ten mäkký sa jednoducho označuje ako dacha.

V rustikálnom štýle domu, veranda vyzerá dobre, na ktorom zvyčajne vybaviť priestor pre rekreáciu v prírode. Zasklenie verandy je dobrým moderným pohybom, ktorý chráni miestnosť pred vetrom, ale zachováva si otvorený výhľad a krásny výhľad na malebné nádvorie.

Spací a domáci nábytok

Ďalšou črtou domu v štýle chaty je potreba zabezpečiť prístelky.

Do vnútra vidieckeho domu sa v prvom rade približuje z praktického hľadiska, pretože pohovky sú zvyčajne vyberané skladacie, s možnosťou rozšíriť pohovku pre hostí. To je potrebné, pretože pomerne veľa ľudí pravidelne zhromažďovať na dacha, príbuzní a priatelia prichádzajú na víkend alebo dovolenku.

Nábytok v rôznom štýle sa zmestí do atmosféry vidieckeho domu a je prípustné miešať rôzne štýly pre výzdobu interiéru takéhoto domu. Ale najlepšie v krajine vyzerá drevený nábytok, aj keď je to zastarané možnosti a modely. Je veľmi dôležité, aby bol dom útulný a pohodlný pre všetkých, ktorí tam z času na čas žijú, pretože atmosféra by mala relaxovať a pomôcť relaxovať.

Doplnenie interiéru ručným nábytkom

Vidiecky vidiecky dom nevyžaduje vážne finančné investície - nemá zmysel a nie je racionálny.

Ak nie je starý nábytok, ktorý by mohol byť prepravovaný z bytu do krajiny, potom sa môžete pokúsiť, aby to sami. Relevantné sú aj samonosné konštrukcie v dome, vrátane priečok alebo verand.

Dobre vyrobený nábytok nevyzerá v každom štýle:

 • Provence je dobré pre svetlý a jemný vidiecky dom;
 • so štýlom krajiny vyzerajú skvelé drevené konštrukcie;
 • rustikálny štýl umožňuje kombinovať akýkoľvek typ nábytku;
 • veľmi svetlý a neobvyklý štýl podkrovia pre všetky priestory;
 • Škandinávsky štýl bude svetlý a voľný.

Moderný interiér pre dachu môže byť ozdobený drevenými materiálmi alebo kameňom. Podkrovie umožňuje miestam nepoužívať dokončovacie materiály, pretože to je vlastnosť štýlu.

Rozloženie, jeho vlastnosti

V pláne malého vidieckeho domu sa môže nachádzať len jedna miestnosť v kombinácii s kuchyňou a môže byť aj niekoľko izieb, ktoré sú charakteristické pre klasický dom na celoročné využitie.

Ak máte v pláne pravidelne prijímať hostí, mali by ste dostať veľkú obývaciu izbu alebo jedáleň. A ak malý počet ľudí plánuje zostať v dacha, potom ho obmedziť na minimálnu plochu.

Platné:

 • tenké steny a priečky;
 • nedostatok elektrického alebo plynového kúrenia;
 • domáce schody a jedálne na verandách.

Chatky sa zvyčajne používajú v lete, a preto nie je potrebné zabezpečiť, aby bolo vykurovanie dostatočné na bývanie v zimnom období. Aj keď plánujete stráviť zimnú dovolenku v krajine, musíte vytvoriť nezávislé kúrenie.

Dizajnér

Interiérový dizajn vily predpokladá použitie veľkého množstva dekoratívnych prvkov, vrátane dekorácií, ktoré už z módnych bytov nevyšli.

Keď človek nemá staré veci na sklade, potom vynikajúci spôsob, ako ozdobiť dom a oživiť situáciu bude:

 • Kvety alebo umelé stromy v masívnych vaniach;
 • svetelné závesy v kombinácii s množstvom dreva;
 • starožitnosti alebo s minimom šperkov.

Vynikajúci pohľad na chaty obrázky alebo kópie slávnych obrazov. Neodporúča sa však uchovávať cenný odev v vidieckych domoch, pretože takéto bývanie je náchylnejšie na útoky od zlodejov a záškodníkov, ak zostane dlhý čas bez majiteľov. Je dobré, keď sa letný dom nachádza na území chránenej obce, ale to je typické len pre prímestské obce v blízkosti veľkých miest. V opačnom prípade existuje vysoké riziko lúpeže, ak je dom zdobený veľmi hodnotnými predmetmi.

Kúpeľňa súkromného domu

Pre dizajn v rustikálnom štýle, staré liatinové zliatiny mimo módne kúpeľne sú inštalované na veľkých nohách, často vo forme zvieracích labiek. Kúpeľňa je často kombinovaná a je skvelou alternatívou k pouličným letným sprchám a dedinskému WC.

Pre kúpeľňu vidieckeho domu sú typické:

 • inštalácia autonómnej kanalizácie;
 • umiestnenie vodných potrubí pod požadovaným sklonom;
 • šetria miesto a kompaktnosť situácie.

Ak sú deti alebo plánujete, mali by ste sa starať o podlahu z kameňa alebo dlažby. To umožní deťom hrať sa bez strachu zo zmáčania podlahových dosiek, pretože strom sa môže z vody a vlhkosti rýchlo hniť.

Charakteristiky dizajnu kuchyne

Kuchyňa v vidieckom dome môže byť zariadená v modernom aj klasickom štýle a veľké okná v tejto miestnosti sú veľmi dôležité - umožňujú vám ušetriť na osvetlení počas dňa, pretože jasné slnečné svetlo prechádza oknami do kuchyne.

V tomto prípade je potrebné vyzdvihnúť možnosť nábytku z materiálov, ktoré sa nebojí nielen vlhkosti a znečistenia, ale aj priameho slnečného žiarenia. Tam sú zvyčajne málo skriniek v kuchyni krajiny, pretože väčšina jedál sú zvyčajne držané v trvalom bývaní, a len tie najnutnejšie veci sú v krajine.

Kytice z prírodných alebo umelých kvetov alebo kvetov v kvetináčoch môžu osviežiť situáciu. Tiež ziskový vzhľad zátišie v realite av maľbách. Napriek tomu, že hovoríme o vidieckej chate, nemali by sme opustiť moderné domáce spotrebiče, ktoré môžu výrazne uľahčiť prácu varenia a čistenia, aby sa zvyšok dokončil a domáce práce nezasahovali.

Vidiecke domy vonku

Letné domy sú skvelé pre trávenie času v nich v lete alebo na jar, a záhradné výsadby sú zvyčajne umiestnené pred budovou. Záhrady so skleníkami často vydržia na dvore, alebo dokonca mimo nádvoria. Ak je miesto, potom bude dôležité nainštalovať bazén alebo rybník s fontánami a potoky na dvore vidieckeho domu.

Cesty k domu sú rozložené s dekoratívnymi tehál alebo nalial do betónu, a nenáročné kvety sú zasadené pozdĺž nich, ktoré nevyžadujú pravidelné zavlažovanie a údržbu.

Na uľahčenie starostlivosti o dvor môžete použiť špeciálne nátery trávnikovej trávy a osvetlenie je možné realizovať pomocou vstavaných snímačov pohybu.

Zanechajte Svoj Komentár