Biela kuchyňa v interiéri - nápady a realizácia na fotografii

Biele kuchyne - najnovší trend medzi návrhárskymi riešeniami. Na prvý pohľad sa zdajú byť nezvyčajné, nepraktické a monotónne. Ale táto voľba pre návrh najdôležitejšieho miesta v dome prináša množstvo praktických výhod a fotografické príklady ukazujú originalitu. Ide o veľmi sľubné riešenie z hľadiska zväčšenia priestoru a zároveň celej miestnosti pre realizáciu ich predstáv o dokonalej kuchyni. Biela kuchyňa sa ľahko zmestí do interiéru rôznych štýlov a poskytne dokonalý vzhľad s minimálnym úsilím.

Výhody: zjavné a skryté

Dizajnéri sa neustále snažia dať bielej farbe do kuchyne dotyk originality. Podarí sa im to, pretože sa vyrábajú nové stavebné materiály, uľahčujú sa spôsoby zdobenia. Iba LED svetlá môžu zmeniť vzhľad bielej kuchyne nad rámec uznania.

Aké sú výhody takéhoto interiéru:

 • Modernosť. Móda je premenlivá a kuchynské interiéry nie sú výnimkou. Biela je nadčasová.
 • Zvýšenie priestoru, najmä vďaka lesku. Je ťažké sa s tým hádať, ale musíte mať na pamäti, že pre miniatúrnu kuchyňu je lepšie robiť hornú vrstvu s pridaním matného, ​​číreho skla, otvorených políc.
 • Osvetlenie. Povrchy lámu svetlo zvláštnym spôsobom, vyzerajú inak v dennom svetle a večernom svetle, ale bezpochyby nemajú šero, pridávajú vzduch a priestor.
 • Individualita. Ide o nedotknutú oblasť činnosti, ideálne zázemie pre prejavenie fantázie.
 • Psychologický aspekt. Vedci zistili pozitívny účinok bielej na obnovu stratenej sily.
 • Feng shui pre mnohých majiteľov nie je prázdny zvuk, uprednostňuje bielu kuchyňu - farbu prosperity, harmónie.
 • Finančná otázka. Je možné s oveľa nižšími nákladmi vybrať jednoduché materiály pre jednotlivé komponenty bez straty štýlu. Niektorí výrobcovia dokonca headset v základných farbách lacnejšie.

Nevýhody: kontroverzné a eliminované

Niektoré faktory nie sú ničím iným ako obyčajnými stereotypmi, ale môžu spôsobiť pochybnosti o správnosti takéhoto „snehobielého“ riešenia. Zvyčajne sa zastaví:

Dvere sa spájajú s chodbou a sú takmer neviditeľné.
 • Zložitosť starostlivosti. Vybrané materiály, ktoré sa osvedčili v praxi, ako napríklad kameň pre pult.
 • Biela lesklá kuchyňa - riziko neusporiadaných povrchov, ale výtlačky sú viditeľné na akejkoľvek lesklej ploche a dávajú lesk, len niekoľko minút.
 • Všetky druhy nadbytočného dekoru, otvorené police, rezbárske komplikované čistenie v akejkoľvek farbe. Ocenenie času len hladkosť moderných štýlov, minimum dreva.
 • Deti a biela sú nekompatibilné veci, ale výber farby alebo umývateľnej tapety na steny uľahčuje renováciu, ak je to potrebné, a nábytok vyrobený z vysokokvalitného plastu je jednoducho „nezabil“.
 • Monotónnosť. Dokonca aj riad, stoličky, kuchynské pomôcky sa môžu stať dekormi.

Vyčnievajúci okraj stola, dokonca aj niekoľko centimetrov, zachráni podlahu a zásuvky spodnej vrstvy pred znečistením, najmä ak sa kuchyňa aktívne používa.

    

Ale na druhej strane tým, že sa trochu viac úsilia v starostlivosti, ani jeden interiér môže sprostredkovať taký pocit čistoty, sviežosti, príkladný poriadok.

Štýl: iný a výrazný

Biela farba je vhodná v takmer akomkoľvek štýle. S ním môžete vytvoriť modernú kuchyňu - modernú, technologickú - high-tech a mierne brutálnu - loft, alebo delikátnu - Provence, ticho - minimalizmus, ročník, ktorý zobrazuje rôzne fotografie:

 • Provence. Romantika a šarm. Maľované drevo dopĺňajú výrazné ornamenty, kvetinové vzory, keramické predmety, živé rastliny pre pohodlie.
 • Country. Komfort v jednoduchosti, hlinený dekor, odfarbené drevené detaily - domácky vzhľad a pokoj.
 • Scandinavian. Matný povrch, množstvo prírodného dreva - to dopadá na pokojný interiér, zároveň prestížne.
 • High-tech Určený pre tých, ktorí zdôrazňujú domáce spotrebiče. Nemusí byť skryté - najnovšie inovatívne modely sa stávajú ozdobou a hladké, hladké fasády výrazne ušetria čas na čistenie a údržbu.
 • Minimalizmus. Fantastický "maximalizmus" sa prejavuje vo funkčnosti, ergonómii.

Dokonca aj "staré" štýly nevylučujú prítomnosť televíznej zóny. Biele modely tohto non-kuchynského predmetu vyhladia účinok prítomnosti.

Farba: pokojná a svetlá

Biela je veľmi pohodlná farba, nie je len kombinovaná so všetkými ostatnými, ale zdobí ich, robí výrazný všeobecný vzhľad. S ním sa nemôžete báť urobiť chybu, keď ho skombinujete, ale nechať ho osamote jednoducho nesleduje. Najmä v spojení s chrómovými prvkami domácich spotrebičov, batérií a iných kuchynských náplní v modernom štýle. To je, keď sa rozhodne nevyhnete štandardnému porovnaniu s operačnou sálou.

Odstráňte nadmernú sterilitu, sklamanie, môžete pridať iba alternatívnu farbu. Dizajnéri radia: najprv sa musíte rozhodnúť, aký efekt chcete vo finále a nezabudnite venovať pozornosť štýlovému smeru.

Stopercentný zásah je dosiahnutý pridaním:

 • Čierna. V súčasnosti majú čierne a biele interiéry vedúcu pozíciu a kuchyňa nie je výnimkou. Akékoľvek rozmery sú prípustné, hlavná vec je originalita celkového obrazu. Alternatíva: grafit, tmavosivá.
 • Bright. Maximálny dôraz na detaily, dynamiku, energiu. Môžete použiť niekoľko obľúbených farieb, ale je dôležité rovnomerne rozložiť. Tučné kombinácie sú veľkolepé: fialová, oranžová, tyrkysová, limetková, jantárová, žltá, červená.
 • Odtiene zelenej, od modrej po modrú - jedna z módnych, zároveň pohodlných do očí. Prírodné, morské motívy a tóny, plus čistá biela: kuchyňa sa dramaticky premieňa, získava tematické sfarbenie, čo vedie k asociáciám s príjemnými chvíľami.
 • Béžová a sivá gama, prirodzená a pokojná. Ak chcete znížiť ostrosť bielej, získať eko-štýl, autentické rustikálne. Klasika nebude robiť bez mliečnych výrobkov, spoločníkov smotany, rovnako ako hnedé a drevo.

Textúra: špeciálna a mnohostranná

Okrem variabilnej farby môžete pridať jemné unikátne farby a textúru prírodných materiálov (úspešné napodobeniny). Nič nemôže zmeniť náladu bielej kuchyne, ako je táto: elegantnejší, diskrétnejší vzhľad drevených povrchov alebo luxusný mramor, ktorý dodáva „cenu“ do interiéru. Hra textúr je najvýraznejšia s použitím tehál, obkladov, mozaík a lesklých fasád.

Fanúšikovia kamenných pultov by sa mali pozrieť na umelý analóg mramoru - je to jednoduchšie a lacnejšie, ale odolnosť proti opotrebeniu je na správnej úrovni. Okrem toho prírodný mramor s aktívnym použitím môže vyžadovať renováciu vo forme profesionálneho leštenia.

Špeciálna originalita, autentickosť „retro-štýlov“, počínajúc klasikou a končiac novou, ale módnou chebbi-chic, dostane špeciálne efekty:

 • Pozlátenie - s bielou, skvelou kombináciou, mäkšie, rafinovanejšie;
 • Patina - špeciálny efekt starnutia;
 • Príslušenstvo - môže byť dokončovacím náterom (rukoväte so smaltom).

Pre všetky štýly, existuje mnoho variácií od drahých do rozpočtu na kuchynský set - drevo, akryl, plast, rám MDF. Vzhľadom k tomu, nábytok zaberá významnú časť priestoru, je ľahšie rozhodnúť o ňom ako prvý a potom vyberte materiály pre zvyšok dekorácie.

Skriňa na opačnej strane náhlavnej súpravy

Povrchová úprava: biela a alternatívna

Kuchyňa - miesto, kde môžete povoliť rôzne riešenia pre podlahy. Môžete to urobiť na rozdiel od textúr alebo vybrať jeden výkon. Umožniť nielen tmavú podlahu, ale aj samonivelačné, dokonca svetlé farby: harmonickú verziu so zásterou, pracovnú plochu. Špeciálnu eleganciu je možné odovzdať bielej kuchyni s pomocou dlaždíc v šachovom poradí. V závislosti od štýlu, napínania, nosníkovej konštrukcie sa používajú klasické bielené stropy.

Barové stoličky

Akcentová stena - súčasný mikrotrend pre takmer všetky projektové projekty. Pre kuchyňu to môže byť roh, kde sa nachádza jedálenský kút. Môžete pridať špeciálnu eleganciu s dodatočnými dekoračnými nálepkami, dekoratívnymi platňami.

Množstvo lesku pre moderné riešenia môže spôsobiť únavu. Ak sú fasády lesklé, zaujmite pokojnú stranu.

Stôl pre 4 osoby

Steny môžu byť neutrálne, dokonca aj jednoducho natreté, ale zástera by mala byť viditeľná. Zvlášť účinne sa môže pridať s osvetlením. Spolu s výmenou dekoratívnych prvkov a doplnkov sa ľahko mení farba a nálada a biela moderná kuchyňa vám vždy umožní vytvoriť nový dizajn.

Znížiť stupeň belosti: alternatívne techniky

V dizajne sú tri hlavné techniky:

 • Plne svetelný výkon;
 • Biela súprava + alternatívne pozadie;
 • Kombinované set + monochromatické pozadie.

Doubters ľahko nájdu kompromis, zároveň dostanú úžasnú originalitu, expresivitu interiéru, stačí použiť tieto techniky:

 • Farba vnútorného povrchu krabíc s horným zasklením v šťavnatej, svetlej farebnej schéme. Okolie dotvárajú nádherné fasády.
 • Jemné tónovanie - ďalšia hlavná farba sa postupne pridáva do bielej - modernej tyrkysovej, šťavnatej oranžovej, jemnej ružovej. Existuje mnoho kreatívnych možností, postavených nielen na duete, ale na prechode, prechode. Ukazuje sa veľmi jemne, vzdušne.
 • Akcent môže byť stena s náhlavnou súpravou. Najnovšie inovácie v interiérových riešeniach dokazujú takmer úplnú absenciu horných vrstiev kuchynskej steny. Na rozdiel od klasických modelov existuje viac voľného priestoru a tiež možnosť vytvoriť exkluzívny dizajn bielej kuchyne.
 • Pri kombinovaných fasádach, dokonca aj vo veľkej kuchyni, je vhodnejšia tmavšia časť náhlavnej súpravy.

"Vaša Výsosť": estetika a vnímanie farieb

Pre dokonalé vnímanie radikálne svetlej kuchyne by ste sa mali držať niektorých návrhov:

 • Z jemného prostredia bielej farby sa dajú vizuálne vyniknúť iba jedno alebo dve vzdorne tmavé farebné škvrny (dvierka rúry, mikrovlnná rúra), ako je možné vidieť na niektorých fotografických príkladoch. Malé zavedenie čiernych prvkov nebolí.
 • Mnohí predstavitelia kuchynských spotrebičov v retro štýle ich neskryjú za kuchynské fronty - pohodlné a rozpočtové.
 • Biela má odtiene, všetky sú rozdelené na teplé a studené. Je lepšie zvoliť si to isté. Z toho záleží na vnímaní umelého svetla.
 • Početné svetlé dekoratívne predmety dokážu vyvolať dojem chaosu, ak ho preháňate rozmanitosťou.
 • Jasný pásik - efektívne, ale nemali by ste ho používať pre všetky dekoračné predmety: záclony, obrúsky, obrusy, tienidlá.
Originálne okná

Po preštudovaní všetkých najnovších dizajnérskych nápadov, posilnení týchto informácií praktickými odporúčaniami, ukazuje sa na najjasnejšiu a dokonalejšiu kuchyňu na svete. Čím viac času investujeme do počiatočného štádia, premýšľaním cez každú maličkosť, tým pôsobivejším, jedinečným výsledkom na konci čaká.

Skutočné projekty moderných kuchýň na fotografii

    

    

    

    

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár