Hnedá pohovka v interiéri +50 foto príkladov

Použitie hnedej pohovky v interiéri bytu alebo domu by malo byť múdre. To by mal byť najpraktickejší model, ktorý sa bude používať na odpočinok alebo na spanie počas dňa. Pre izby pre hostí sú vhodné skladacie výrobky. Štúdium hlavných charakteristík (typu, veľkosti, štýlu) modelov zabezpečí ich jednoduché začlenenie do špecifického štýlu. Je tiež dôležité starať sa o štýlové rámovanie výrobkov s pomocnými prvkami. Patria sem stoličky, pohovky, skrine, lampy. Oddelene musíte študovať pravidlá kombinovania modelov s textilom, pravidlá pre výber najlepšieho čalúnenia. Účtovanie jednoduchých odporúčaní uľahčuje nákup vhodného modelu. A užitočné tipy budú veľkou pomocou pre nezvyčajnú aktualizáciu štýlu bytu.

Typy pohoviek

Existujú modely, ktoré môžu byť zobrazené alebo majú nerozoberateľný dizajn. Najobľúbenejšie typy skladania sú:

 1. Book. Má dve pozície: sedenie, ležanie. Vyklopí sa zdvihnutím sedadla do charakteristického kliknutia.
 2. Evroknizhka. Vyklopte ho vytiahnutím sedadla. Zospodu na ňu padá.
 3. Click-klyak. Rozvíja sa ako „kniha“, ale je fixovaná v troch polohách: sedenie, ležanie, ležanie.
 4. Dolphin. Jeho kreslo je analogicky rozšírené o „eurobook“. Zarovnajte priestor na spanie, ktorý umožňuje natiahnutie časti sedadla.
 5. Akordeón. Pri rozkladaní má lietadlo na spanie, skladajúci sa z troch častí: sedadlo, dve polovice chrbta. Vyklopte ho vytiahnutím sedadla.


    

Zostávajúce typy zahŕňajú uhlové a dizajnové transformovateľné modely. Ten sa môže premeniť na poschodové postele, doplnené o stôl (po zložení sa zmení na podrúčky).

Farebná psychológia

Hodnota farby - stabilita a spoľahlivosť. Je spojený so stromom, zemou. Často sa používa na úpravu izieb v domácnostiach a apartmánoch. Prítomnosť prvkov v takýchto farbách vytvára útulnú domácu atmosféru. Podporuje pokojné, jednoduché rozhodovanie. Eliminuje márnosť a vytvára osobitnú harmóniu v komunikácii s ostatnými. To vám umožní stráviť voľný čas v najviac uvoľnenom stave: bez úzkosti, vážnych myšlienok. Široko používané v dokončovacích skriniach. Je ideálny pre dekoráciu kancelárskych priestorov, kde sa konajú stretnutia s obchodnými partnermi, kolegami, podriadenými. Umožňuje vytvoriť priaznivú pracovnú atmosféru.

odtiene

Odtiene dreva alebo odtieňov, riedené inými farbami, majú mnoho variácií. Každá z nich má svoje vlastné vlastnosti a výhody:

 • tmavo hnedá (blízko čiernej). Zmierňuje závažnosť a zdržanlivosť. Vhodné pre nebytové priestory.
 • Wenga (s načervenalým nádychom). Priláka sýtosť a nezvyčajné. Dobre dopĺňajú izbu, zdobenú klasikou.
 • béžovo-hnedá (pastelovo bohaté farby). Vyznačuje sa nehou. Ideálne pre vizuálne zväčšenie priestoru.
 • sivohnedá Univerzálny odtieň, ktorý sa hodí do miestnosti s akýmkoľvek štýlom.
 • kakao s mliekom. Jemné farby, umožňujúce ľahkosť, vzdušnosť priestorov. Môže byť použitý ako základný odtieň.

Inštalácia tmavých modelov v miestnostiach s fialovým, modrým alebo čiernym povrchom je neprijateľná. Táto kombinácia vytvorí tmavý, depresívny dizajn.

Výber čalúnenia

Výber vhodného čalúnenia modelov, musíte vziať do úvahy rozdiely materiálov na štýl, vlastnosti. Medzi najobľúbenejšie poťahové látky patria:

vyhliadkavlastnosť
gobelínMá zvýšenú hustotu a odolnosť voči opotrebeniu. Zvyčajne doplnené viacfarebnými vzormi.
jacquardJe to hustý materiál s reliéfnymi vzormi. Vyznačuje sa eleganciou, môže byť monofónny, obsahuje 2-3 odtiene.
stádoMá hladký príjemný povrch, bohaté farby. Odolný voči oderu.
plátnoPrírodná tkanina, ktorá si dlhodobo zachováva svoj pôvodný vzhľad, nevyžaduje osobitnú starostlivosť.
Micro Velveteen a VelveteenMá mierny reflex. Má špeciálnu mäkkosť, ale pri častej prevádzke sa rýchlo zotrie.
semišMateriál má príjemný povrch, po dlhej prevádzke je dobre zachovaný.
kožaMá najvyššiu odolnosť voči opotrebeniu. Ale zároveň sú kožené modely veľmi drahé.

Klady a zápory v prospech hnedej pohovky

Výber hnedej pohovky, musíte mať na pamäti o jeho účel. Mali by ste tiež dôkladne preskúmať všetky výhody týchto produktov:

 • pohodlie. Vhodné pre pohodlný odpočinok, spánok.
 • mnoho variantov odtieňov. Umožňuje vybrať si model, ktorý dopĺňa štýl zariadených priestorov.
 • univerzálnosť. Môže byť inštalovaný v ktorejkoľvek časti bytu.
 • jednoduchosť kombinácie. S inými odtieňmi, štýlmi.

Tmavo hnedé pohovky môžu viesť k vizuálne zníženému voľnému priestoru. Mali by byť inštalované vo veľkých miestnostiach s ľahkým povrchom.

Rozmery pohovky

Optimálna veľkosť zakúpeného modelu by mala byť plne v súlade s plochou vybavenej miestnosti. Inštalované výrobky by nemali obmedzovať priechod: v blízkosti by malo byť dostatok voľného miesta. Pre malé izby, ideálne produkty so sedadlom na pár vankúšov (pre dve osoby). V priestrannej hale je možné inštalovať bežný model, modelový roh so sedadlom pre 4 vankúše. Produkt Vám umožní pohodlne stráviť voľný čas, relaxovať v čase obeda alebo večer. Ideálne pre ubytovanie v hosťovskej izbe, kde môžu niekedy zostať príbuzní alebo priatelia majiteľov.


    

Ďalšie nuansy výberu modelov zahŕňajú nielen štvorcový meter, ale aj vlastnosti jeho dizajnu. V miestnostiach s prevládajúcimi geometrickými tvarmi je možné nainštalovať model so širokými drevenými podrúčkami. V izbách určených pre Provence bude vhodný výrobok so zaoblenými mäkkými lakťovými opierkami a tenkými lakťovými opierkami.

Pravidlá kombinácie s inými farbami

Správne kombinovať odtiene nie je ťažké, pretože tmavo a svetlohnedá harmonicky vyzerá s pastelovými, svetlými odtieňmi. Najpriaznivejšie sú tieto kombinácie:

 • s béžovou. Záclony alebo povrchová úprava tohto odtieňa na pozadí nového nábytku pomôžu opticky rozšíriť priestor miestnosti, vankúš je ľahkosť.
 • s lila, lila. Podčiarknite eleganciu vybraného modelu.
 • olivová, svetlozelená. Perfektný tandem na vytvorenie maximálneho pohodlia. Táto kombinácia je vhodná pre všetky priestory.
 • ružová, koralová. Dáva štýl "teplo", zdôrazňujú pohodlie domova.
 • tyrkysová, modrá. Týka sa najlepších kombinácií. Zdobenie stien alebo vankúšov v takýchto odtieňoch umožňuje odľahčiť model, aby sa zdôraznila jeho originalita.


    

Ktorý štýl je výhodnejšie umiestniť

Staňte sa neoddeliteľnou súčasťou miestnosti, navrhnutý v určitom štýle, môžu mať modely s rôznymi parametrami a dizajnom. Nasledujúce tipy vám pomôžu ľahko nájsť správny produkt pre obľúbenú destináciu:

 • classic. Výrobky so zaoblenými lakťovými opierkami, veľa vankúšov dobre zapadne do miestností navrhnutých pod klasikou.
 • podkrovie a chata. Pre izby s tehlovými stenami, dreveným dekorom, je dokonalý model z kože s dreveným rámom.
 • Baroko a rokoko. Kráľovský štýl doplní model s vyrezávanými drevenými prvkami. Tiež sa do nich dobre hodia výrobky, doplnené kovaním zlatom.
 • renesancie. Zjednodušené a dokonca prísne formy výrobkov, čalúnenie zamatových tkanín, dvojfarebný žakár bude dokonalým doplnkom renesancie.
 • Empire. Výnimočné modely s vyrezávanými drevenými podrúčkami a nohami, zamatové čalúnenie doplní tento smer.
 • minimalizmus. Prísnosť odtieňa vám neumožňuje vybrať produkt vo všeobecnom štýle, ale je vhodné a praktické ho doplniť.

Aplikácie v interiéri

Po určení najlepšieho modelu a jeho dizajnu môžete bezpečne prejsť na výber časti bytu, v ktorom bude inštalovaný. Úspešné je umiestňovanie nových výrobkov do bytových alebo nebytových priestorov. Napríklad malý model je ideálny pre priestrannú chodbu alebo širokú chodbu. Správnym riešením bude inštalácia produktov do hosťa, izby určené pre rodinné voľnočasové aktivity. Ideálne striktné modely pre umiestnenie v domácich kanceláriách. Pri veľkej ploche domu je povolené inštalovať výrobky v jedálni. Takéto modely budú vhodné pre dospievajúce, detské izby, kde žijú chlapci. Produkty pomôžu zdôrazniť originalitu štýlu a zlepšiť komfort bývania.


    

V obývacej izbe

Inštalácia originálneho modelu v obývacej izbe vám umožní vytvoriť najlepšie podmienky pre voľný čas, stretnutie s priateľmi a príbuznými. Veľký veľký model možno nainštalovať pod stenu pred televízor. Stredne veľké produkty sú ideálne pre priestrannú izbu a môžu sa nachádzať v jej strede. Skvelým doplnkom pre moderné modely bude pár stoličiek, stojacích lampičiek, umiestnených na bokoch. Môžu byť nahradené vysokými nočnými stolíkmi so stolnými lampami. Konferenčný stolík so spodnou poličkou bude tiež vhodný. Jeho farebný rozsah, prevládajúce formy a štýl by mali plne vyhovovať zvolenému modelu. Tiež pomocou tipov na farebné kombinácie, sa odporúča zvoliť štýlový koberec, ktorý bude umiestnený pred produktom. Zdôrazní tieň modelu, doplní celkový dizajn.


    

Akú farbu si vybrať stoličky

Krásna kombinácia so stoličkami by mala vychádzať z celkovej farebnej schémy miestnosti, odtieňa modelu. Je potrebné vziať do úvahy zhodu dizajnu. Medzi najvhodnejšie odtiene vybraných miest patria:

 • bielu. Hra kontrastov zvýrazní centrálny produkt, aby bol hlavným prvkom miestnosti.
 • red. Umožňuje vyhladiť tmavé farby a zvýrazniť ich štýl a tvar.
 • žlto. To sa stane chytľavé navyše, dá vytvorená kombinácia ultramoderný vzhľad.
 • svetlo smaragd. Pomôže úspešne a štýlovo zosvetliť model, zdôrazní jeho eleganciu.
 • oranžová. Svetlý odtieň urobí kompozíciu originálnou a nezvyčajnou. Pomôže to zdôrazniť jednoduchosť dizajnu výrobku a celkový štýl vybavených priestorov.


    

V spálni

Pick-up skladací model môže úplne nahradiť posteľ. V tomto prípade je lepšie zastaviť výber na rozloženom gauči, výrobky ako "delfín", "akordeón". Pohodlné vybavenie spálne s už zavedeným lôžkom pomôže pri výbere modelov, ktoré sa nezobrazia. Mali by byť vybrané pre pôvodné zónovanie miestnosti. Ideálne pre neskladacie výrobky, doplnené krásnymi pohovkami. V blízkosti sa odporúča inštalovať vysokú skrinku s policami. To umožní kompaktné skladovanie kníh a časopisov, ktoré majitelia môžu čítať vo svojom voľnom čase. Harmonicky dopĺňajú sedaciu plochu a stojaci lampu, stolnú lampu. Ak je priestor obmedzený, odporúča sa ich vymeniť za bodové svietidlá namontované v stene pomocou dvojice svietidiel. Vo veľkých miestnostiach je možné inštalovať konferenčný stolík, pár pohoviek.

V kuchyni

Pre kuchyňu bude vyhovovať modelu, ktorý sa vyznačuje ľahkou starostlivosťou. Napríklad výrobky s koženým čalúnením si zachovajú svoj pôvodný vzhľad po mnoho rokov. Z ich povrchu sa ľahko odstránia všetky druhy znečistenia. Umývanie výrobku trvá doslova 10 minút, čo je veľmi výhodné pre udržanie čistoty v miestnosti, kde sa jedlo pripravuje. Výber modelov s žakárovým, plátenným alebo podobným čalúnením, musíte sa postarať o kvalitnú prácu kapoty. V opačnom prípade materiály budú cítiť a čoskoro budú potrebovať suché čistenie. V tomto prípade nemusia byť zobrazené vybrané produkty. Malý jednodielny model bude perfektným doplnkom. Dokonalý strih a výrobky inštalované v rohu pri jedálenskom stole. Budú zaberať minimum priestoru a budú praktické.


    

záver

Starostlivý výber modelu vo veľkosti, štýle, odtieňoch vám umožní prakticky vybaviť akúkoľvek miestnosť bytu alebo domu. Jednoduché odporúčania budú užitočné pre majiteľov domov, navrhnuté v neštandardných smeroch. Pomocou hrotov môže byť aj malý Chruščov usporiadaný pohodlne a stručne, bez preťaženia podlahovej plochy. S osobitnou pozornosťou musíte pristupovať k výberu farieb, aby ste vytvorili útulné alebo prísne prostredie. S pomocou doplnkov vo forme stoličiek, nočných stolíkov, rozkladacích textílií môžete krásne ozdobiť rekreačnú oblasť pre celú rodinu. Odporúčame tiež, aby ste pozorne preštudovali údaje o vlastnostiach odtieňov a možnosti ich kombinácie. Tieto údaje budú užitočné pre jedinečný štýl priestorov s rôznou oblasťou a účelom.

Zanechajte Svoj Komentár