Lôžka v interiéri spálne

Lôžko - miesto pre nočný spánok, odpočinok počas dňa, hlavný prvok spálne. Pohodlie miesta na spanie, jeho šetrnosť k životnému prostrediu, správne vybrané materiály, krásny dizajn, umožňuje dobre zaspať, získať dostatok spánku, zachovanie zdravia a efektívnosti po celý deň. Dizajn lôžka je vybraný pre štýlový dizajn interiéru, veľkosť miestnosti, ako aj v súlade s osobnými preferenciami.

Výber: kritériá, vlastnosti

Človek strávi asi tretinu svojho života vo sne, šesť až desať hodín denne, takže posteľ by mala byť starostlivo vybraná tak, aby zvyšok bol kompletný. Pred zakúpením postele by ste sa mali rozhodnúť, či to bude jedno úzke lôžko, „nákladné auto“, dvojité alebo takmer štvorcové - veľkosť eura. V detskej izbe často umiestnite poschodovú posteľ alebo podkrovie. Výrobné materiály sú rovnako dôležité - prírodné, ekologické a hypoalergénne sú vhodnejšie, najmä pokiaľ ide o detský nábytok. Pre harmonický dizajn je lôžko vybrané pre návrh konkrétnej miestnosti, v kombinácii s návrhmi iných prvkov nábytku, zdobené originálnym spôsobom.


    

rám

Všetky prvky lôžka sú namontované na obdĺžnikovom, štvorcovom, niekedy zaoblenom ráme.

Dnes vytvorené rámce sú rozdelené do dvoch typov:

 • pozostáva z dvoch bočných panelov a dvoch zadných častí;
 • štyroch regs a jednej alebo dvoch chrbtov.

Druhá verzia dizajnu spočíva na štyroch nohách, bočných stenách, kolesách a plošine. Najodolnejšie, odolné, odolné proti opotrebeniu rámy z prírodného dreva, kovov. Tsargs sú vyrobené asi tri centimetre hrubé (to je dosť pre manželskú posteľ), 180-220 cm dlhé, ak je to dospelá posteľ alebo 120-160 cm - pre deti. Šírka postieľky pre dieťa je 70-110 cm, dospelý - 100-220 cm.

Základňa

Základňa - samotná posteľ, je pevná, "obrnená", ortopedická. Udržiava matrac na ráme. Pevná konštrukcia z drevotrieskovej dosky, široké dosky, preglejka, upevnená na ráme. Vychádza z ťažkých, nehybných, matrac na ňom je zle vetrané, pretože kvalita nie je dlhá.

Ortopedická mriežka sa skladá z drevených lamiel upevnených držiakmi. Lamely sú vyrobené z orecha, brezy, dubu, buku, atď. Ich hrúbka je 6 až 9 mm, šírka 60-70 mm, dĺžka zodpovedá veľkosti lôžka, vzdialenosť medzi jednotlivými lamelami je 65-85 mm, počet v jednom prevedení je 10-15 mm. 14 jednotiek. Takéto lôžko vyjde svetlo, je pohodlné spať na ňom, pretože vydrží dynamické zaťaženie.

Bronzová sieťovina sa používa v kombinácii s vatovaným alebo penovým matracom. Výrobok je trvanlivý, ale postupne klesá pod hmotnosťou podvalu, čo nie je veľmi užitočné v ortopedickom zmysle.
Hrot: lamely s oblúkom pružnejšie. Takéto lôžko bude trvať dlhú dobu, ale lacný matrac zlej kvality tu rýchlo stratí svoj tvar.

Čelo postele

Zadné časti majú funkčnú záťaž a niekedy dekoratívnu. Vykonávajú sa ako obloženie na ráme alebo sa stávajú nosným prvkom na nohách. Dekoratívne chrbty sa ľahko odstránia, ak je potrebné posteľ tesne prilepiť na stenu alebo do výklenku.

Hlavička bola vykonaná:

 • jednoduché, tesne nad nohou;
 • štvoruholník alebo zaoblený;
 • vysoká alebo nízka;
 • zdobené bambusom, keramikou, kamienkami;
 • "starožitný" alebo s geometrickými vzormi;
 • čalúnené prírodnou kožou, kožušinou, krásnymi tkaninami v kombinácii s inými vnútornými textíliami;
 • je mäkká pomocou penovej gumy prilepenej k podkladu, napodobňujúca textúrované dlaždice;
 • Je tkaná pomocou makrame techniky alebo viazaná šnúrkami;
 • je vyrobený v patchwork štýle;
 • pomocou vankúšov zavesených na špeciálnej rímse.

Široká môže byť skrinka, v ktorej sa uchovávajú posteľná bielizeň a vankúše, a na vrchole sú umiestnené izbové rastliny v hrnčiarstve a rôzne čačky. Čelo s policami vám umožní ukladať veci, ktoré by mali byť "po ruke" knihy, hračky, kozmetiku, ako aj rôzne roztomilé čačky.

Menej často sa vyrába z objemového rezbárstva, kovaného "šnurovania". Ale nie všetci budú mať radi zrkadlový panel - vo východných praktikách sa odporúča, aby boli zrkadlá umiestnené tak, aby boli otočené späť k osobe, ktorá odpočíva, a odvádzajú zlé sily od neho.

    

Tipy na matrace

Matrac je vybraný po zakúpení samotného lôžka alebo s ním. Pre posteľ neštandardnej veľkosti sú jej formy na objednávku. Matrac pre pódium je zvolený o niečo menej ako samotný dizajn. Ľudia vo veku do 20-25 rokov potrebujú bezoskladové tvrdé, najlepšie zo všetkých - kokosové vlákno. Matrac s pružinovými blokmi vyhovuje starším dospelým.

Ako výplň sa používa:

 • polyuretánová pena;
 • kokosový kokos;
 • latex;
 • sisal;
 • memoriform;
 • viskoelastická pena;
 • memorilateks.

Pena, vata matrace sú zriedka používané, kvôli príliš krátkej životnosti. Konštrukcia s "mäkkými" pružinami je prijateľná, ak osoba váži v rozsahu 60 kg, stredne silná - 60-100 kg, vystužená - nad 100 kg. Matrace sú jednostranné a dvojstranné.

Prírodné materiály sú odolné, šetrné k životnému prostrediu, ale môžu spôsobiť alergie.

Veľkosť, tvar

Voľba formy, rozmery lôžka závisí od plochy miestnosti. Obrovská okrúhla posteľ, na ktorej sa môžu voľne ubytovať aj traja ľudia, je vhodná do miestnosti, ktorá sa nachádza v blízkosti námestia a má rozlohu najmenej 15-18 metrov štvorcových. Ak je baldachýn, je tiež umiestnený v kruhu - vyzerá veľmi harmonicky, ale druhý dizajn by mal byť konzistentný. Okrúhly koberec v strede miestnosti, zaoblené obláčky, rohové skrinky dopĺňajú interiér originálnym spôsobom. Nevýhody - vysoká cena, problémy s výberom prikrývok, posteľná bielizeň, ktorá bude musieť byť šitá na zákazku alebo s vlastným.

Keď je priestor na spanie len 6-10 "štvorcov", potom aj pre dve dospelé osoby spať je často nutné umiestniť jednu a pol postele, najlepšie nie najdlhšiu. Dospelá manželská posteľ má parametre od 160 do 190 cm, do 220 x 220 cm, posledná na Západe je považovaná za "kráľovskú". Jeden a pol - od 120 do 190 cm, do 150 x 210 cm, jednoduchý - od 70 do 190 cm, do 100 x 210 cm, Detské postele sú rôzne pre rôzne vekové kategórie. Od narodenia do troch rokov - 60 až 125 cm, tri až sedem rokov - 60 až 140 cm, škola - 80 až 160 cm, pre mládež - 90 až 180 cm.

Veľkosť miesta na spanie sa berie do úvahy pri kúpe súpravy posteľnej bielizne - jednej, jednej a pol, dvojnásobnej, detí. Dĺžka je zvolená o 10-20 cm viac ako výška užívateľa.

    

Materiál, typy, štylistické smerovanie

Vonkajší dizajn lôžok je vybraný pre určitý štýl interiéru - keď sú všetky izby zariadené v rôznych štýloch, postele sú tiež zakúpené rôzne. Je dôležité, aby vzhľad tohto kusu nábytku zodpovedal zvyšku interiéru - nočné stolíky, šatníková skriňa, toaletný stolík, textil na ňom - ​​iné tkaniny.

Dizajn detskej postieľky sa bude líšiť pre dievčatá a chlapcov, deti a mládež. Pre najmenších sú vyrobené miniatúrne kolísky a postieľky s drevenými tyčinkami. Ak existuje viac ako jedno dieťa, urobí sa dvojúrovňová "budova". Farby na posteľnú bielizeň, prikrývky, veľmi dizajn pre priestranné izby s oknami na juh sú zvolené s tmavými, nasýtenými farbami, ak je miestnosť malá a okná sú úzke a sú orientované na sever, potom sú vhodnejšie teplé, svetlé odtiene.

Detské postieľky sa vyznačujú dostupnosťou úložného priestoru. Sú vybavené príslušenstvom, zásuvkami, sekciami, výklenkami, ktoré uchovávajú drobné oblečenie, knihy, posteľnú bielizeň, doplnky, kozmetiku a ďalšie.

    

čalúnený

Postieľka, chrbát a spodná časť, ktorá je čalúnená svetlou textúrou, je vhodná do štýlu boho, benátskeho, retro, baroka.

Vyžaduje čalúnenie:

 • izolácie;
 • pohodlia;
 • ostré rohy skryté;
 • pôvodný prízvuk;
 • mnoho farebných riešení.

nevýhody:

 • zložitosť čistenia;
 • väčšia časť konštrukcie;
 • vysoké náklady.

    

Kované postele

Elegantný kovaný dizajn ozdobí interiéry v secesnom štýle, klasickom, škandinávskom, hrubšom - priemyselnom, loftovom, brutalistickom, objemnom asymetrickom modeli maľovanom v jasných farbách, ktorý je vhodný pre futuristické interiéry.

Kovanie môže byť kované kučery s anti-mávanie, monogramy, rastlinné prvky alebo len rovné vertikálne tyče rôznych hrúbok, spojené v hornej a dolnej časti, av rohoch postele - hladké lesklé gule, odmerné kvety. Dizajn je čo najsilnejší, je ťažké ho uvoľniť, čo je najdôležitejšie pre mladé páry. Ďalšie drevené prvky dodajú interiéru jemnosť.

    

Masívne drevo

Hrubá, kvalitná posteľ dokonale zapadá do interiéru podkrovia, moderného, ​​rustikálneho, škandinávskeho, provensálskeho a prepracovanejšieho, s elegantnými nohami, vyrezávanými chrbtom - anglickým, barokovým, gotickým.
Najčastejšie používané:

 • dub;
 • orech;
 • buk;
 • wenge;
 • céder;
 • hrab;
 • breza;
 • javor;
 • popol.

Majstri niekedy používajú drevo z viacerých druhov dreva naraz alebo zostavujú dýhovú štruktúru z rôznych druhov - takto vzniká jedinečný vzor.

Často je celá spálňa vyrobená z dreva - posteľ, šatníková skriňa, nočné stolíky atď.

    

S baldachýnom

Vhodné pre drahé, luxusné interiéry - klasické, Empire, Art Deco, Chebbi-chic, country, African. Spočiatku chránil pražca pred nepríjemným hmyzom v horúcich krajinách alebo pred chladom, prievanmi - na severe. Moderné prístrešky chránia pred denným svetlom, čiastočne pred hlukom. Prelamované baldachýn pletené vlastné ruky s háčikom alebo pletacie ihlice, väzba makrame. Tenké, transparentné textílie vám umožnia vytvoriť romantický interiér v spálni pre dospelých v detskej izbe, aby sa vytvorilo odľahlé miesto pre každé z detí.

Strieška pripevnená na veľký alebo malý, okrúhly alebo obdĺžnikový rám pod stropom. Poskytne pohodlie obrovskej spálni s vysokými stropmi, ale urobí z nej malú stiesnenú. Aj baldachýn by mal byť často umývaný - je schopný zbierať veľa prachu, čo môže byť nebezpečné pre ľudí trpiacich alergiami. Baldachýn zároveň odďaľuje peľ lietajúci z ulice.

Baldachýn sa často kombinuje so záclonkou v spodnej časti postele, toaletný stolík je usporiadaný rovnakým spôsobom, menej často - šatníková skriňa.

    

nepravdivý

Posteľ nemusí stáť pevne na podlahe. Zavesený strop zdobí avantgarda, moderný interiér, grunge, podkrovie. Je namontovaný na štyroch lanách, kábloch, reťaziach, môže sa hojdať, ale je vhodný len pre priestranné miestnosti, v ktorých je dostatok priestoru pre "hojdanie", bez strachu z demolácie okolitého nábytku.

Pohodlie takéhoto rozhodnutia spočíva v tom, že akékoľvek obmedzenia týkajúce sa pokrytia podlahy zmiznú, pretože na ňu nie je žiadny tlak, ale strop je vyrobený tak silno, ako je len možné. Konštrukcia so zdvíhacím mechanizmom je vhodná pre stiesnené miestnosti - popoludní je priťahovaná k stropu, uvoľňuje priestor na noc - je spustená dole.

    

S výčnelkom na základni

Lôžko na pódiu má výstupok siahajúci ďaleko za matrac - o niekoľko desiatok centimetrov. Samotný matrac je umiestnený v špeciálnom slote uprostred. V podstavci sú umiestnené zásuvky pre uloženie posteľnej bielizne, spodnej bielizne, atď. Ďalšou možnosťou je vložiť rám postele do improvizovaného pódia a do neho sa vloží samotný matrac.

Výstupok je čalúnený látkou alebo použitý ako stôl, ozdobený LED pásikom pozdĺž kontúry, čo pomáha zabrániť zraneniam pri pohybe v tme. Plošina je inštalovaná priamo na podlahe, je pevná alebo na niekoľkých krátkych nohách.

    

Skladacie vstavané postele

Tento dizajn je nepostrádateľný v jednoizbových apartmánoch, v blízkosti štúdií, kde žije niekoľko ľudí. Je vhodný pre high-tech štýly, minimalizmus, moderný. Takéto lôžko je kombinované so šatníkovým transformátorom, kde sa počas dňa zatiahne a klesá cez noc. Vykonáva sa jeden, jeden a pol, dvojitý.

Rozkladacia pohovka tiež šetrí miesto tým, že sa stáva rozloženým miestom na spanie dvoch ľudí a počas dňa sa používa ako sedadlo. Pre detské izby sú vytvorené rôzne návrhy s miestom na spanie, ktoré umožňujú ušetriť maximálny priestor pre hry a športové aktivity. Detská postieľka sa ukrýva zo steny, siaha od skrine, premieňa sa z úzkej pohovky, nachádza sa na samom vrchu, ako podkrovie atď.

Pri výbere sa venuje osobitná pozornosť zdvíhaciemu mechanizmu, ktorý by mal ľahko zdvihnúť posteľ na stenu. Toto je najdôležitejšie pri navrhovaní škôlky - dizajn hladko stúpa a klesá stlačením jedného tlačidla, ktoré je prístupné aj dieťaťu.

    

Paleta v štýle loftového štýlu

Pre niektoré typy interiérov, ako sú loftové, priemyselné, umelecké, ekologické, budú veľmi užitočné postieľky vyrobené z europaliet. Počet paliet sa vyberie na základe veľkosti, konfigurácie, výšky požadovanej štruktúry.

Pre prácu potrebujeme:

 • palety z akéhokoľvek stromu;
 • jednoduchá ceruzka;
 • meradlo alebo pravítko;
 • skladačka alebo píla;
 • brúsny papier alebo brúska;
 • kladivá;
 • skrutkovač alebo vŕtačka;
 • skrutky alebo klince;
 • štetce;
 • farby alebo laky;
 • matrac správnej veľkosti.

Existuje obrovský priestor pre tvorivosť, rôzne možnosti:

 • s originálnou čelo - dosky z paliet rôznych farieb sú zhotovené, zrazené dohromady v ľubovoľnom poradí, stred je zdobený obrazom, séria fotografií;
 • na „vzostupe“ - zvláštne pódium sa skladá zo šiestich až dvanástich paliet, uprostred je umiestnený matrac a spodok je ozdobený dekoratívnym osvetlením;
 • mobilné lôžka - nábytkové kolieska sú namontované zdola: pre jedno lôžko sú štyri kusy, manželská posteľ - šesť alebo viac;
 • posuvná konštrukcia - jedna alebo dve ďalšie lôžka sú umiestnené pod hlavným rámom, ktorý je v prípade potreby navrhnutý;
 • vysoká posteľ - má výšku viac ako pol metra, pod ním sú boxy, koše na veci, hračky, knihy;
 • visí vo vzduchu - základňa je na nohách, ktorá sa nachádza bližšie k stredu konštrukcie, sú takmer neviditeľné. Rám je zdobený LED pásikom pozdĺž dna, aby sa vytvoril „plávajúci“ efekt;
 • skriňa-posteľ - na sebe sú umiestnené štyri šesť paliet, ktoré sú navzájom spojené. Úzke výklenky, police používané ako úložné priestory sú vytvorené pod dnom;
 • domček - detský, zvyčajne poschodový, zvyčajne z troch strán uzavretý, vybavený rebríkom s miestami na uloženie hračiek, veci.

Euro palety sa používajú v plnej miere, ak je to potrebné, rozrezané na dve časti alebo úplne rozložené na jednotlivé komponenty.

Pri výrobe nábytku z paliet je dôležité starostlivo vyleštiť všetky otvorené priestory, je žiaduce pokryť drevo antiseptikami, lakmi, farbami. Palety sú vybrané celé, trvanlivé, kvalitné.

záver

Je ťažké si predstaviť spálňu v byte, súkromný dom bez aspoň jednej postele, pohovku, určenú na spanie. Obrovská rozmanitosť dizajnérskych riešení v oblasti výroby nábytku vám umožňuje vybrať si tú správnu posteľ pre každého člena rodiny. Ak nie je možné nájsť nič vhodné, tento kúsok spálňového nábytku je vyrobený samostatne, objednaný na individuálnych projektoch od profesionálov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár