Svetlé interiérové ​​dvere v interiéri +75 fotografií

Biele dvere v interiéri sú najjednoduchším dizajnovým rozhodnutím. Svetlé farby prinášajú do miestnosti ľahkosť a čistotu bez potreby starostlivého výberu farby interiéru. Univerzálne biele odtiene zapadajú do každého interiéru a nie sú vizuálne v konflikte s inými farbami. Svetlé tradičné farby zahŕňajú dvere v čistých, mliečne bielych, pastelových, svetložltých a béžových farbách. Všetky riešenia majú jednoduchý, nekomplikovaný vzhľad, ktorý, ak je to žiaduce, môže byť opravený vytvorením dekoratívnych a konštruktívnych dodatkov k dizajnu.

Vonkajšie dvere sú často inštalované v súkromnom dome na slnečnej strane, kvôli odrazu tepla a zabráneniu nadmernému teplu. Svetlé interiérové ​​dvere umožňujú realizovať v každej miestnosti iný interiér. V tomto prípade sa tón dverí nemusí nutne kombinovať s nábytkom a podlahou. Je možné zvoliť odtieň stien alebo ich rámovanie s podlahovými doskami a lištami na vytvorenie požadovaného kontrastu.

Výhody a nevýhody svetlých dverí v interiéri domu

Hlavné výhody ľahkých dverí pri zdobení priestorov sú také kvality:

 • Univerzálnosť. Neutrálny odtieň vám umožňuje inštalovať takéto dvere v akýchkoľvek priestoroch, od obytných až po kancelárske a verejné.
 • Ľahkosť. Nenápadný odtieň vytvára vnímanie všeobecnej atmosféry, uvoľnenú a vzdušnú, rozširuje miestnosť a nevyvoláva emocionálne na ľudí v miestnosti.
 • Náklady. Často, zdobenie tkaniny v jasných farbách je technologicky lacnejšie a spôsobuje menšie náklady pre kupujúceho, s výnimkou použitia prírodného dreva.
 • Vizuálna expanzia priestoru. Biele dvere optimálne zapadajú do dizajnu malých miestností, opticky rozširujú priestor, najmä v kombinácii so zrkadlami.
 • Miestnosť na výzdobu. Na pravidelnom plátne môžete implementovať akékoľvek nápady na dizajn, vrátane nezávislej a priemyselnej aplikácie obrazu.
 • Skrytie prachu. Na svetlom povrchu sú prach a odtlačky prstov vždy menej nápadné, aj keď to neplatí pre iné kontaminanty.

Hlavnou nevýhodou svetlých dverí v interiéri je problém starostlivosti. Akékoľvek postriekanie a stopy nečistôt okamžite zachytia oko, takže povrch vyžaduje pravidelné umývanie, najmä v oblasti rukoväte av dolnej polovici dverí.

    

Aká je kombinácia svetlých dverí

Pre svetlé dvere v byte interiéru sú vhodné pre rôzne farebné kombinácie v dizajne priestoru. Svetlá farba krídla dverí vyzerá v pastelovom prostredí a je obklopená bohatými farbami. Pri výbere pomocnej palety môžete pri vytváraní štýlu zvážiť niekoľko hlavných smerov orientácie:

 • Steny. Priechod môže byť vizuálne skrytý, odvrátiť pozornosť od neho tým, že harmonicky zapadne do okolitej palety s rovnakou textúrou a tieňom. Svetlé panely na stenách, naopak, môžete si vybrať svetlé dvere.
 • Paul. Svetlé dvere zvyčajne kontrastujú s podlahou. Tmavé podlahy svetlého koberca, laminátu alebo drevených podláh zároveň harmonicky zdôrazňujú vstup, najmä ak ide o vstupnú halu, a praktické v starostlivosti.
 • Nábytok. Použitie dreva alebo jeho napodobňovanie v nastavení je žiaduce vybrať dvere rovnakej textúry. Toto pravidlo je dôležité najmä pri použití bielej kanalizácie, plastového nábytku alebo bieleného dubu.
 • Okná a textílie. Dvere môžete skombinovať s oknom, posteľnou bielizňou a pohovkovým čalúnením. Tým sa vyhnete nadmernému kontrastu dverí so základným dizajnom.
 • Kontrastné prvky. Sokly a soklové lišty vám umožnia vyjadriť dvere expresívnosti, čím vytvoria vizuálnu hranicu medzi otvorom, podlahou a stenami.

Každé interiérové ​​riešenie má svoje vlastné nuansy, preto je dôležité zvoliť si kombináciu s prihliadnutím na špecifiká účelu miestnosti, štýlové tradície a psychologické vnímanie dizajnu.

    

Kombinácia s farbou platbandu a sokla

Harmonické vnímanie dverí ako prvku interiéru je najviac ovplyvnené farbou soklov a čalúnenia. Najlepšou voľbou je použitie rovnakej škály farieb pre dvere, soklové lišty, dverné vložky a rámy okien pri dokončovaní. Jeden riadok bude kombinovať prvky dekoru, oživiť situáciu a vytvoriť harmóniu aj s kontrastom medzi podlahou, stenami a stropom. Táto možnosť v kombinácii so svetlými stenami a tmavými podlahami je vhodná pre väčšinu štýlov dizajnu a je najpraktickejšia pri čistení. Zároveň sa neodporúča vybrať si čistú snehovo bielu farbu kvôli potrebe častého čistenia. Preto sa farebná kombinácia odporúča vybrať z odtieňov tónov, ako je béžová, ľahké drevo, slonovina a smotana. K dispozícii je tiež verzia s tmavým svetlom, to znamená, že farba stien je v podobnej, ale vynikajúcej farebnej schéme - tento problém vizuálne opraví s nízkym stropom.


    

Kombinácia s farbou stien

Keď sa tmavá podlaha používa v interiéri, napríklad tmavý dub alebo wenge a dvere sú biele, kontrast rovín by sa mal riediť farbou stien. Skutočným riešením sú odtiene sivej, béžovej, sivej, sivej a modrej farby. Jednoducho povedané, pre steny by mali byť použité odtiene studených farieb. Mal by však dodržiavať aj štýl interiéru. Napríklad v high-tech dizajne štýl, bohaté čierne lesklé podlahy a lesklé alebo sklenené dvere by mali byť zriedené s červenými stenami, av spálni s červenými lištami a svetlo ružové tapety. Dôležitým bodom v kombinácii stupnice dverí s farbou hlavnej steny je obmedzenie. Je neprijateľné, aby svetlé dvere a svetlé steny mali rovnakú farbu, ak nechcete vytvoriť efekt skrytej pasáže. Aj keď steny okolo otvoru obsahujú kresbu, dvere môžu byť natreté v rozmazaných farbách hlavných prvkov, ale nie na nich by sa nemali aplikovať prvky samotného obrazu.


    

Kombinácia s podlahou

Ľahké dvere sa zmestia do akejkoľvek situácie, ale v závislosti od tvaru a prevedenia sú rôzne. Podľa všeobecného štýlu sú vybrané hladké alebo drevené textúry. Plátno je vyrezávané, geometrické alebo jednoduché. Niektoré klasické modely sú vybavené ozdobnými frézami, ktoré sa dajú kombinovať s parketami z prírodného dreva - táto kombinácia bola vždy relevantná a používa sa od 19. storočia. Asi jedinou zlou kombináciou sú jasné dvere a biela podlaha. Hladké biele dvere na leštenej ľahkej dlaždici, tradične spojené s nemocničným oddelením, vyzerajú obzvlášť neatraktívne. Preto je optimálne kombinovať svetlé dvere s drevenou podlahou, drevenými parketami a laminátom, najmä preto, že takáto kombinácia je najpraktickejšia a vyžaduje minimálnu údržbu.


    

Kombinácia s farbou nábytku

Variant so svetlými soklami a tmavou parketovou podlahou dokonale ladí s voľným priestorom s minimom nábytku. Pre malé, preplnené veci izby, je lepšie zvoliť inú možnosť dizajnu, vizuálne rozšírenie priestoru. K dispozícii je tiež univerzálna možnosť - monotónna rada nábytku a dverí, ktorá vyzerá atraktívne, bez ohľadu na štruktúru vecí. Pri plánovaní hromadného nábytku je lepšie položiť na steny a dekoráciu tlmených tónov v kombinácii s krídlom dverí.

Pre začiatočníkov pri navrhovaní priestorov sa odporúča riadiť sa nasledujúcimi zásadami:

 • platí pri dizajne až 3 farieb;
 • používať profesionálne palety pre zodpovedajúce kombinácie;
 • vyhnite sa kombinácii teplých tónov s chladom (napr. modrá s červenou);
 • vyberte si hlavnú jednotnú farebnú škálu miestnosti a ovládajte jej odtiene;
 • pri výbere dekoru používajte špeciálne programy na prispôsobenie farieb;
 • vyhnúť sa použitiu dreva rôznych textúr (napr. imitácia duba a smreka).

Je dôležité si uvedomiť, že vizuálne vnímanie nábytku závisí od výzdoby stien a farby dverí v tejto veci nemajú kľúčovú úlohu. Ak však nie je možné rozlíšiť základnú farbu situácie v interiéri, potom sa môžu použiť jasné dvere škvrnitej textúry, vrátane odtieňov základných farieb.

Výber dverí na farbu okenných rámov

Keď už je dizajn naplánovaný a svetelné dvere nezodpovedajú celkovému tónu, napríklad v prípade farebnej podlahy alebo tmavých stien, môžete harmonicky skombinovať tieň otvorov dverí a dverí. Toto riešenie je jednoduché a lacnejšie - stačí spojiť farbu okien s dverami a otvory budú vyzerať harmonicky v každej miestnosti. Táto možnosť je najvhodnejšia, pretože profily okien sa často vyrábajú v bielej farbe a dokonale ladia s ľahkými dverami bez textúry.

druh

Výber jasných interiérových dverí je prezentovaný v 5 variantoch, pohodlne sa používa a ľahko sa vyrába. Akékoľvek riešenie je pohodlné a zahŕňa veľa možností dekorácie, ale modelové rady majú konštrukčné prvky, ktoré je dôležité zvážiť. Vizuálna informácia o každom type je uvedená v tabuľke.

dizajnNáklady nazávažiapevnosťtrvanlivosť
konferenčná miestnosť
obložený●●●●●●●●●●
Tsargovaya●●●●●●●●●●●
lisované●●●●●●●●
sklo●●●●●●●●●

Okrem štrukturálnych rozdielov je kľúčom aj kombinácia materiálov - preglejky, drevotrieskovej dosky, MDF, masívneho dreva a skla.

Panel dvere

Teleso dverí spočíva na obryse dosky a priečnych väzbách. Čalúnenie je upevnené na výstužných regáloch a priečnych doskách. Vo vnútri je model naplnený panelmi, ktoré v podstate kopírujú tvar otvoru a sú spoľahlivou výstuhou. Vonkajšiu stranu je možné naplniť dekoratívnymi materiálmi. Na výrobu panelov sa používajú materiály ako MDF a masívne drevo, ktoré poskytujú konštrukčnú pevnosť. Samozrejme, hotový dizajn je masívny a drahý, ale poskytuje konečnú pevnosť plátna. Hlavnými konštrukčnými prvkami sú priečny nosník, vertikálna páska a panely. Medzi silné stránky patrí odolnosť, dobrá zvuková izolácia a atraktívny vzhľad.


    

Splachovacie dvere

Panelová doska, sú tiež rámové, dvere majú pevný masívny drevený rám. Často sa používajú lacné ihličnany alebo drevotrieskové dosky. Na oboch stranách rámu je jednovrstvová podšívka z MDF a vnútorný dutý priestor je vyplnený voštinovou štruktúrou. Vonkajšia dekorácia je vyrobená z laminátu, dyhy alebo PVC fólie. Možné je čiastočné zasklenie. Dvere sú ďalej zosilnené na zasklení, zámke a rukoväti. Hlavnými prvkami sú nízko nákladové agregáty, kľúčové obaly, listový list, borovicový rám, laminátové podlahy. Medzi výhody patrí cenovo dostupná cena, ľahkosť, rôzne povrchové úpravy a trvanlivosť v inter-room prevádzke.


    

Doorside dvere

Tsargovye výrobky sú namontované na obryse stromu umiestnením v dutine priečne umiestnené dosky, tzv tsargami. Model má najvyšší medzi analógovými indikátormi hmotnosti a odolnosti voči akémukoľvek poškodeniu. Je možné doplniť plátno akýmkoľvek materiálom, napríklad sklom, bez toho, aby sa táto zóna zosilňovala. Z vonkajšieho hľadiska je konštrukcia sadzbou a má index pevnosti, ako aj hmotnosť vyššia ako hmotnosť panelového typu. Hlavnými detailmi sú bielizeň, chrbtové, štylizované čalúnenie, priehľadné pruhy, stojanový profil, kravata a hmoždinka. Za výhody produktu možno považovať spoľahlivosť, absenciu deformácií počas prevádzky, dlhú životnosť a atraktívnu sadzbu.


    

Lisované dvere

V lisovaných výrobkoch rám veľmi zjednodušené. Skladá sa z nosných kovových alebo drevených regálov pozdĺž obrysu, plnených kombináciou dreva, drevotrieskovej dosky, skla, nepriehľadného panelu atď. po celej výške otvoru, s podmienkou umiestnenia pevného centrálneho stĺpika. Je žiaduce použiť nerozbitné sklo na plátne a je to hmotnosť nosných trvanlivých prvkov, ktoré určujú konečnú hmotnosť výrobku. Vnútri rámu môže obsahovať rôzne prvky, ktoré ovplyvňujú konečnú pevnosť, hmotnosť a vzhľad. Okrem toho, výrobky nie sú obmedzené veľkosťou.


    

Sklenené dvere

Najlepšou voľbou v moderných dizajnérskych štýloch sú celosklenené dvere. Triplex má vysokú pevnosť porovnateľnú s kovovými výrobkami, bohaté schopnosti zdobenia, zaisťuje úplnú bezpečnosť a odolnosť voči nárazom, lepšie ako výrobky z dreva. Je ľahké odtieň skla v akejkoľvek farebnej škále, na maľovanie, zdobenie, zrkadlo a priesvitný náter atď. Jedinou nevýhodou je nedostatok zvukovej izolácie, takže doma je lepšie ju používať ako interiérovú možnosť a vo veľkých verejných budovách - pre vonkajší vchod.


    

Často používané štýly

Svetlé dvere sa používajú v úplne odlišných interiéroch bez ohľadu na celkový štýl a dizajn. Táto príležitosť sa otvára vďaka univerzálnemu neutrálnemu vzhľadu. Pre niektoré dizajny je zároveň možné rozlíšiť výhodné stránky takéhoto rozhodnutia a jeho kategorický charakter.


    

Škandinávsky štýl

Pre interiéry tohto štýlu je vhodnejšie použiť drevo. Vstupné plachty z prírodného dreva maľované vo svetlých, svetlomodrých a tyrkysových odtieňoch so zachovaním textúry sa najlepšie hodia. Zvyčajne sa na tento účel zvolia najjednoduchšie panely s dominantnou bielou farbou.

minimalizmus

Pre minimalistický dizajn je lepšie zvoliť hladké dvere a podlahy bez zbytočných konštrukčných prvkov. Rám dverí je tradične nastavený expresívne. Tapety môžu zvýrazniť hlavné spojovacie prvky - rámy a pánty. Aj v minimalizme sa tajné dvere často používajú na estetiku - keď sa plátno spája s okolitou stenou a rámom.

klasický

V klasickom interiéri sa často používa prírodné breza dreva, a to ako vo forme modelu z celej tkaniny, tak aj s objemovými vložkami. Rámovanie je často doplnené pilastrami a výlisky. Pre neoklasicizmus možno použiť jednoduchšie modely bez použitia dreva.

záver

Je dôležité pochopiť, že voľba dverí by mala byť vykonaná v štádiu návrhu, pred obstaraním materiálov a dokončovacích prác. Táto hodnota je, pretože chcete zvoliť podobnú textúru tkaniny a vhodný materiál. Treba tiež poznamenať, že je optimálne používať výrobky vyrobené z MDF alebo drevotrieskovej dosky s prírodnými dýhami, alebo sú ekonomicky nahradené ekologickými dýhami alebo laminátmi. S obmedzenými zdrojmi, môžete urobiť s dokončením PVC preglejky s filmom, ktorý je z hľadiska dizajnu najoptimálnejšou voľbou z dôvodu rôznych vrstiev, ale nespoľahlivý z praktickej strany.

Zanechajte Svoj Komentár