Ako inštalovať posuvné interiérové ​​dvere

História posuvných systémov siaha až do stredoveku a teraz sa nachádzajú v nových apartmánoch, zrekonštruovaných apartmánoch starých domov a veľkých súkromných objektoch mimo meškania. Zasúvateľné dvere lákajú svojím krásnym a moderným vzhľadom. Tieto návrhy sú určené predovšetkým na zlepšenie ergonómie a úsporu miesta. Posuvné systémy sú skvelou voľbou pre malé apartmány a všeobecne pre tých, ktorí nemajú radi výkyvné dvere. V závislosti od spôsobu inštalácie a materiálov implementácie môžete ušetriť veľa. Existuje mnoho možností a konfigurácií umiestnenia, ktoré umožňujú použitie zasúvateľných mechanizmov vo všetkých miestnostiach. Posuvné dvere sú perfektne kombinované s modernými dizajnovými trendmi a niektorými historickými a národnými štýlmi v interiéri.

Výhody a nevýhody posuvných dverí v interiéri

Okrem skríň sa v interiérových dverách používajú aj posuvné prvky. Posuvné systémy môžu ušetriť v blízkosti priestoru pre rôzne potreby. Posuvné dvere vyzerajú štýlovo a už dlho sú obľúbené u mnohých národov východnej Ázie. Posuvné dvere sa ľahko používajú a zlepšujú ergonómiu miestnosti. Majú niekoľko nevýhod, vďaka čomu je tento typ konštrukcie horší ako známe. Stiahnuteľné systémy horšie izolujú zvuky, pachy a svetlo - ľahšie prechádzajú cez takéto mechanizmy. Je to kvôli väčšej medzere medzi sieťovinou a krabicou. Druhý mínus je vysoká cena. Existujú aj prevádzkové nedostatky. Ak potiahnete posuvné dvere príliš dozadu a dopredu, môže spadnúť. Iné prevádzkové vlastnosti sa môžu tiež zhoršiť: sieťovina sa môže pohybovať s trhaním, prípadne zaseknutím. Skúsenosti mnohých výrobcov a veľký výber na trhu však môžu zohľadňovať všetky nuansy.

Systémy posuvných dverí sú rovnako vhodné pre obytné aj kancelárske priestory.

Balenie posuvných dverí

Súčasťou balenia je zvyčajne samotné plátno (alebo niekoľko plátien), rám dverí, obloženie, všetky potrebné mechanizmy a diely (vrátane vodidiel). Valčekový systém a vodiace koľajnice sú základom pre ovládanie krídla dverí. Fungujú vďaka upevňovaniu pomocou samorezných skrutiek, konzol atď. Bočný nosník je potrebný pre zámok. Na konci pracovných lúčov sú maskované falošnými panelmi. Všetky posuvné modely sa predávajú s veľkým množstvom príslušenstva. Zahŕňa aj niektoré pomocné prvky. To zahŕňa ochranu vodiacich líšt, súprav valčekov, súprav synchrónnych mechanizmov, zarážok dverí, biometrických zámkov, obložení a zábran na valci, závesov dverí, zámok a mechanizmov valcov. Pre pohodlné ovládanie posuvných dverí je žiaduca prítomnosť kazetovej skrinky.

plátno

Uteráky môžu byť niekoľko. Pre malé otvory stojí za to si vybrať dvere s jedným listom. Najvhodnejšou možnosťou sú však dvojité dvere. Kaskádové mechanizmy a "harmoniky" môžu byť vybavené veľkým počtom plátien. Celková cena závisí vo veľkej miere od materiálových vlastností ventilov. Pre okraje obrazov by nemali ísť von prvky, ktoré sú k nim pripojené. To platí aj pre rukoväte, ktoré sú namontované a ktoré vytvárajú vybrania vo stĺpoch dverí. Existujú tiež zariadenia, ktoré sú pripojené ku koncu chlopní a používajú sa na ovládanie krídla dverí. Odborníci odporúčajú inštalovať kazetu na odolnosť listov a jednoduchú manipuláciu. Táto možnosť však bude oveľa drahšia. Pre výrobu jedného krídla pre vchod neštandardnej konfigurácie budete musieť zaplatiť ďalších 20%.

box

Najdrahšie boxy sú vyrobené z masívneho dreva. Existujú však alternatívy. Môžete si tiež vybrať plátno z poľa a krabicu z iných surovín. Jednou z alternatív je spájané drevo. Materiál sa získava čo najsilnejšie a bez chybných plôch. MDF a HDF platne s vysokou a strednou hustotou. Z nich sú vyrobené akékoľvek časti krabíc a plátna. Tieto materiály sa vyznačujú širokým rozsahom veľkostí. Box môže byť vyrobený z laminovaných kompozitov, ktoré sa skladajú z niekoľkých druhov surovín. Avšak z akého materiálu by sa krabicový nosník nevyrobil, hlavným parametrom je šírka viazaná na hrúbku priečky alebo steny a poskytujúca nosnosť. Štandardné číslo pre vnútorné posuvné dvere je 35 × 75 alebo 30 × 70 mm. Minimálna šírka zárubne sa rovná najmenšiemu ukazovateľu hrúbky priečky - 65 mm. Prierez štandardného dreveného zárubne pripomína písmeno "L".

Súprava príručiek a mechanizmov

Hlavnými komponentmi na zabezpečenie funkcie motora sú vedenia. V závislosti od spôsobu inštalácie sú horné a dolné. Vodítka "sila" dvere sa pohybujú po čistej ceste. Sú vybavené „uzávermi“, aby sa zabránilo poškodeniu spôsobenému náhlym pohybom krídla a mäkkým zatváraním. Hlavnou úlohou hornej koľajnice je držať dvere. Časť má zvyčajne 2 otvory, bez ohľadu na počet ventilov v systéme. Spodná koľajnica je pripevnená k nábytkovému panelu alebo podlahe. Je tiež takmer vždy dvojnásobná. Hlavné zaťaženie padá na spodnú koľajnicu. Výška dielu je 5-7 mm. Nevyhnutnou súčasťou systému je valčekový mechanizmus. Obsahuje guľôčkové alebo ihlové ložiská pre najtichší a hladký pohyb dverí. Na upevnenie ventilov v určitej polohe sa používa zátka (regulátor polohy).

zistenie

V prípade posuvných systémov musíte použiť inú metódu inštalácie rukovätí. Sú namontované vo vnútri. Tieto prvky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s dekoratívnym povlakom alebo zliatinou hliníka a zinku. Dvere môžu byť vybavené profilovými držadlami. Sú symetrické a asymetrické. Prvý typ sa používa hlavne v interiérových dverách, druhý v skriniach. Táto položka je pripevnená k rámu pre použitie ako rukoväť. Dvere sú vybavené horným a dolným rámom. Majú horizontálnu konfiguráciu. Používajú sa na umiestnenie kolies; dno je vždy masívnejšie ako vrch. Odporúča sa tiež použiť zhutňovač (Schlegel) na zmäkčenie prietoku ventilov na stenách. Je namontovaný na konci vertikálneho profilu. Často používajte taký dekoratívny prvok ako podložku. Lepí sa na plátno zo skla alebo dosky, aby sa povrch rozdelil na časti.

kazeta

Väčšina kazetových boxov pozostáva z kovového rámu, vodiacej koľajnice s mobilnými kolesami, zadržiavacieho a fixačného zariadenia. Takýmto prvkom môže byť ešte synchronizačný mechanizmus (s 3 alebo viacerými plátnami). Vodiace lišty kaziet sú umiestnené prevažne rovnobežne alebo vnútri steny. Nevytvárajú prekážky na pohyb, nechávajú priechod otvorený. Moderné synchronizačné zariadenia umožňujú rýchle otvorenie krídlových dverí so súčasným pohybom všetkých plátien. To vyžaduje minimálny vplyv na ktorýkoľvek z ventilov. Kazetová skriňa sa môže skladať z odnímateľnej koľajnice, referenčnej značky, nosníkov, mriežok, hypoték na upevnenie na podlahu, rovnakých prvkov na bezpečné upevnenie na stenu. Táto súprava môže tiež obsahovať upravenú škatuľu.

Populárne modely posuvných dverí

Dvere ako "kupé" sa často používajú v skriniach. Sú jednolôžkové a lastúrniky a pohybujú sa v rovnakom alebo odlišnom smere. Najobľúbenejším modelom sú dvierka kazety (puzdro na ceruzku). Systém obsahuje úzke výklenky pre pohyb listov. Kaskádová verzia má zvyčajne 2, 3 alebo 4 dvere. Sú namontované na ľavej alebo pravej strane dverí. Pohyb každého z ventilov sa uskutočňuje na vlastnom vodidle. Vnútorné dvere vytvárajú dvojité dvere. Ich časti sa pohybujú smerom k. Populárna je aj konfigurácia kníh. Všeobecne platí, že dvere rôznych veľkostí sú lepšie ako rovnaké, a dôvodom je, že je ľahšie zatvoriť a otvoriť dvere. Pre úzke otvory môže byť táto možnosť jedinou možnou. Dverový akordeón môže pozostávať z veľkého počtu ventilov. Toto je najviac reprezentatívna možnosť medzi skladacími dverami.

Materiály a štýly

Materiály na výrobu dverí: t

 • plastu;
 • kov;
 • MDF;
 • strom;
 • hliník;
 • tvrdené sklo (číre, zrkadlové, matné).

MDF, prírodné drevo a tvrdené sklo sú široko používané. Často kombinujte dva druhy surovín. Drevené modely sú odolné. Sklo bude užitočné v horúcich a vlhkých priestoroch. Systémy z MDF sú relatívne lacné a v kvalite nie sú horšie ako ostatné. Kombinácie materiálov rozširujú možnosti dizajnu. High-tech, moderné a japonské sú rozlišované medzi hlavnými štýlmi realizácie. Prvá sa dá ešte nazvať "moderná". High-tech je vyjadrená v dominancii rovných línií, minimalizmu, neprítomnosti fixácie alebo bagiet na dverách. Farby by nemali byť prirodzené. Secesné dvere majú často asymetriu, napríklad medzi pravými a ľavými krídlami. Hlavným materiálom je určite drevo. Uistite sa, že máte nejakú textúru. Japonský štýl sa vyznačuje skromnou farebnou schémou (čierna, biela, sivá), absenciou zakrivených čiar a veľkým množstvom skla.

Vlastná inštalácia

Algoritmus by mal vyzerať takto:

 1. Príprava nástrojov a materiálov;
 2. Príprava otvoru;
 3. Inštalácia dreva;
 4. Otvorenie;
 5. Inštalácia horných a dolných vodidiel;
 6. Montáž dverí;
 7. Inštalácia príslušenstva.

Inštalácia posuvných interiérových dverí je dlhý proces vyžadujúci presné výpočty a vysokú koncentráciu pozornosti. Inštalácia valcovacieho systému začína meraním. Zároveň sa rešpektuje odporúčaná skladová zásoba. Potom prichádza ťažká fáza - vytvorenie zárubne. Pred tým, než je uvedený do poriadku vzhľad otvoru. Keď je krabica vyrobená a ozdobená, je to otočenie vodiacich koľajníc. Potrebujete maximálnu presnosť, takže proces musí používať úroveň budovy. Po prvé, značenie je hotové a potom je všetko fixované. Je potrebné, aby oba pásy mali rovnakú dĺžku. Ďalším krokom je dostať ventily a ich inštaláciu. Pred montážou na dverový profil je pripevnený. Potom sa na plátno pripojí valčekové zariadenie a začne sa inštalácia hlavných montážnych prvkov, vrátane držadiel a zámky.

Požadované nástroje

Budete potrebovať meradlo na meranie dverí. Ak je plátno jedno, potom by malo byť o 6 cm širšie ako otvor a tak vysoké. Okrem toho budete potrebovať kovanie a upevňovacie prvky. Jedná sa o samorezné skrutky, rukoväte, valčeky a vodidlá. Všetky tieto doplnky je možné zakúpiť v obchodoch so stavebnými materiálmi. Budete potrebovať aj drevený úsek s rozmermi 5 × 5 cm, ktorého dĺžka by sa mala rovnať dvojnásobku šírky plátna. Doorframe, dobory a čalúnenie sú potrebné na vytvorenie vonkajšej časti systému. Vždy by ste mali mať kotvy na montáž tyče na stenu. Je potrebné získať ďalší počet skrutiek a dokončovacích klincov. Ďalšie nástroje a nástroje, ktoré budú potrebné pri inštalácii dverí, sú sekáče alebo frézka, ceruzka, skrutkovač, olovnica a úroveň budovy.

Inštalácia dreva

Ak chcete pripraviť otvor pre inštaláciu krabice, musíte vykonať jemný povrch. Bočné steny by sa nemali líšiť o viac ako 5 mm. Ak sú sadrokartónové dosky, potom je tyč upevnená po celej dĺžke vodiacej koľajnice. Prečnievanie krátkej časti by malo byť za hranou dverí o 80 mm. Ďalej sa na stenu aplikuje značenie hornej lišty. Tkanina tesne prilieha k dverám. Hranica umiestnenia nosníka sa nakreslí na stenu a paralelne sa zohľadní šírka koľajnice a okraj 5 mm. Potom sa klapka odstráni a na značku sa nakreslí vodorovná tyč. Ak sa plátno otvorí vpravo, potom sa drevo nastaví tak, aby stredná časť bola nad pravou polovicou boxu. Ďalej vyvŕtajte otvory (v stene a dreve). Prvky bezpečne upevnené kotvami. Všeobecne možno rám dverí zmontovať dvoma spôsobmi:

 1. Najprv si vyberte bočné diely a priečny nosník sa umiestni do drážok medzi nimi.
 2. Prvá vec, ktorá je rezaná, je priečny prvok (kratší) a potom je umiestnený na vrchole koncových častí regálov.

Druhá metóda je jednoduchšia, pretože na koncoch rôznych častí nie je potrebné rezať drážky a hmoždinky.

Ak chcete, aby boli detaily rámu dverí správne, musíte najprv nakresliť náčrt a to môže vyžadovať pomoc sprievodcu.

Montážna koľajnica

Táto fáza práce je najdôležitejšia a najdôležitejšia. Pred inštaláciou rámu pre posuvné dvere musíte nakresliť značenie, na základe ktorého sa lamely umiestnia. Je potrebné dodržať presnú rovnobežnosť medzi stropnou a podlahovou lištou. Pre prácu bude potrebná stavebná úroveň. S ním sú pozdĺž celej brány ťahané presné čiary. Ďalším krokom je samotná inštalácia vodiacich koľajníc. Sú namontované na podlahe a strope, priľnúc k značke. Aby bola konštrukcia čo najsilnejšia, musíte použiť vodiace prvky rovnakej dĺžky. Tento podiel sa odporúča dodržiavať aj s cieľom poskytnúť estetickejší vzhľad. Spodný a horný pás musia byť narezané na najbližší milimeter. Stojí za to sa postarať o rám, starostlivo ho upevniť samoreznými skrutkami pre väčšiu spoľahlivosť.

Montáž dverí

Po upevnení systému vodiacich prvkov je čas na výrobu dverí. Treba mať na pamäti, že v malých bytoch tento proces sprevádza niekoľko nepríjemností. Vo všetkých prípadoch sú dvere orezané o 5 cm nad veľkosťou dverí. To je potrebné pre prekrývacie panely. Po výbere rozmerov výrobku začnú rezať dosky drevotrieskovej dosky. Pred orezaním nakreslite čiary na panely. Potom vystrihnite dvere pílou / pílou. Ak sa na okrajoch vytvoria triesky, musí sa vada skryť hliníkovými profilmi. Ďalším krokom je lemovanie dverí. Niektoré profily sú k dverám pripojené skrutkami, zatiaľ čo iné sú prilepené do výrezu. Pre tých, ktorí nemajú veľa skúseností s frézkou, je lepšie zvoliť prvú možnosť. Samorezné skrutky sa skrývajú pod farbou dosky. Pri montáži valčekov sa musí použiť frézka. Valce sú aplikované na spodný panel vo vzdialenosti 10 cm od okraja. Obrysy sa nakreslia a potom sa pozdĺž nich odreže drážka. Potom sa valec umiestni do dutiny a upevní sa závitovkovou skrutkou.

Montáž armatúr

Vyskytuje sa v niekoľkých fázach:

 1. Inštalácia plátna.
 2. Montáž zámky a držadiel.
 3. Maskovacie lúče.

Toto je posledná fáza montáže posuvného systému. Ak chcete plátno posúvať pozdĺž požadovanej dráhy v koncovej časti, vyvŕtajú sa pozdĺž okrajov otvory. Ďalšie valcové mechanizmy sú namontované. Ak chcete nainštalovať dvere, zdvihnú sa a vedú do vedenia. Drážka v spodnej časti čepele sa zhoduje so spodnou vodiacou koľajnicou a dvere budú zavesené nad podlahou. Ak chcete pracovať s príslušenstvom pri inštalácii látky, budete potrebovať kľúč. Potom sa zámka a rukoväť namontujú. Ten sa zabuchol do krídla a zaklapol. Pre zámok budete potrebovať bočný nosník, kde pôjde skrutka v tvare L. Zámky pre posuvné systémy sú vybavené hákmi, a nie bežnými ventilmi. Na samom konci sa dokončuje dokončovanie čepele na zakrytie nosníkov. Zároveň sa používajú falošné panely. Ak je to potrebné, dvere sú doplnené ďalšími ovládacími prvkami.

Dokončiť vchod

Uskutočnenie samotného otvoru je lepšie urobiť pred inštaláciou krídla dverí. Po stanovení vodiacich prvkov na vykonanie týchto prác bude oveľa ťažšie. Po prvé, starý povrch je odstránený. Ak chcete odstrániť starý rám dverí môže potrebovať šrot a brúsku. Potom je obvod dverí zarovnaný. V tomto prípade môžete použiť sadrokartón alebo omietku. Po tmelení je povrch natretý alebo povrchovo upravený MDF prekrytím. Inštalácia MDF panelov v princípe pripomína upevnenie zárubne. Horná doska a bočné časti sa najprv na podlahe zostavia oddelene a potom sa namontujú do otvoru a naplnia sa penou. Umiestnenie častí a vzdialenosť medzi nimi sú podopreté vzperami a klinmi. Ďalšími zaujímavými povrchovými úpravami sú dlaždice slinku a ozdobné dosky vhodnej šírky.

Vlastnosti inštalácie dverí s kazetovým systémom

Toto je technicky náročný proces, takže budete potrebovať pomoc skúseného majstra. Prvým krokom je príprava otvorenia. Potrebujete zlomiť časť móla. Túto manipuláciu je potrebné starostlivo vykonávať; s použitím prístrojového vybavenia. Je potrebné merať dĺžku a šírku kazety. Na základe nich sa nakreslí výkres nového otvoru. Je potrebné pamätať na technologickú medzeru - niekoľko cm medzi kazetou a otvorom na oboch stranách. Potom je kazeta namontovaná. Aby celý systém pracoval ticho, musíte dodržiavať úrovne. Ak je kazeta dobre vyrovnaná, životnosť bude dlhšia. Mala by byť upevnená pomocou uhlov a iných spojovacích materiálov. Часто кроме такой фиксации применяется еще и пена. Следующим делом кассета обшивается гипсокартоном. На этом этапе важно правильно выбрать метод установки гипса. Если толщина простенка слишком мала, он нашивается на кассетное устройство.

Pri inštalácii dverí s kazetovým zariadením sa odporúča použiť skrutky s rozmermi 16 × 3,5 mm.

Posuvné dvere v interiéri izieb

Vo veľkých izbách, ako je obývacia izba, by ste mali kúpiť posuvné systémy v diskrétnom, funkčnom štýle. Výhodne sú chlopne viac ako dve. Avšak, v štúdiu apartmány, opak je pravdou - čím viac, tým lepšie. V kuchyni sú relevantné jednotlivé dvere s veľkým množstvom transparentného materiálu. Posuvné posuvné dvere sú najlepšou voľbou pre spálne. Ten istý systém môže oddeliť šatník v spálni. Monochromatické systémy, ako aj dvere so vzorom dobre ladia s miestnosťou. V kúpeľni sa najčastejšie inštalujú jednotlivé dvere s veľkou hrúbkou s vrstvou odolnou voči vlhkosti. Populárne možnosti sú tiež populárne. Pre detské izby sú vhodné ľahké dvojité systémy. Uprednostňujú sa dvere s veľkými výkresmi a bohatými farbami. Vzory u detí navyše vybaviť blokátory.


Odporúčania na výber posuvných dverí

Existuje niekoľko pravidiel a kritérií pre výber ideálnych dverí. Plachta by mala byť o 10 cm širšia ako vchod. Nezabudnite na miesto montáže posuvného systému. Ak je sokel, potom budete musieť odstrániť. Výška krídla dverí je zhodná s rovnakou rýchlosťou otvárania, ale s prihliadnutím na skutočnosť, že sa použijú valce. Dvere s obrubami alebo výčnelkami na paneloch by sa mali vyhýbať, inak bude medzera medzi stenou a plátnom viac ako je potrebné, alebo samotný proces otvárania / zatvárania - problematický. Je tiež potrebné zvážiť umiestnenie systému a vnútorné prvky. Je žiaduce, aby všetky posuvné dvere boli navzájom v súlade. Osobitná pozornosť sa venuje výberu materiálu. Môže to byť drevo, sklo, plast a kov. Najlepšou možnosťou je kombinácia prírodného dreva a skla odolného voči nárazom.


záver

Systémy posuvných dverí majú mnoho výhod. Šetria miesto a menia interiér k lepšiemu. Posuvný systém zahŕňa krabicu, plátno, príslušenstvo, platničky a niekedy kazetový systém. Do posuvných dverí z dreva a skla, aspoň - z kovu a plastu. Medzi najobľúbenejšie modely si zaslúžia osobitnú pozornosť "kupé", puzdro na ceruzku, kaskádový systém, "kniha" a dvere-akordeón. Počet klapiek sa zvyčajne pohybuje medzi dvoma a štyrmi. Existuje mnoho odporúčaní, aby ste sa rozhodli čo najlepšie, ale môžete sa pokúsiť nainštalovať valcovací systém vlastnými rukami. Budete musieť získať nástroje, pripraviť dvere, nainštalovať tyče. Potom sa vykoná prechod a inštalácia vodiacich prvkov a samotného plátna začína. Posledným krokom je inštalácia hardvérových častí. Posuvné dvere budú užitočné v každej miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár