Tyrkysové záclony v interiéri: typy tkanín, farebné kombinácie

Záclony sú nielen funkčné zaťaženie, ale sú tiež dôležitým dekoratívnym prvkom bytu. Ovplyvňujú vzhľad miestnosti ako celku a podporujú jej štýl. Záclony sú v každom byte. Prichádzajú v rôznych farbách. Na predaj nájdete rôzne modely záclon: valec, tyl, záclony, záclony, bavlna, francúzsky, s garážou, na priechodke. Sú šité zo závojov, organzy, ľanu, bavlny, žakáru, saténu, hodvábu a iných materiálov. Každý si môže vybrať záclony podľa svojich predstáv a vyzdobiť izbu vo vašom obľúbenom dizajne. Ak chcete harmonicky o interiéri, je lepšie vyhľadať pomoc od odborníkov. Návrhári poznajú najnovšie trendy a pomôžu krásne usporiadať okno. Dnes v trende tyrkysovej farby, takže sa často používa v textíliách. Táto farba sa považuje za aktívnu. Musí sa zaviesť do vnútra dávkovaného.

Vlastnosti a farebné charakteristiky

Tyrkysová farba môže byť dvojitá. Na jednej strane zlepšuje pozornosť, upokojuje, posilňuje sebavedomie, prispieva k rozvoju intuície a duchovného rastu, zapadá do kreatívnych a citlivých ľudí. Na druhej strane, tyrkysová je sebecká, nedobytná, studená. Preto je veľmi dôležité zvoliť tie správne odtiene pre interiér. Napriek tomu, že tyrkysová je silná farba, nebudete unavený. Správne zvolená tyrkysová farba pomáha udržiavať sviežosť v miestnosti.

    

Má niekoľko výhod:

  • Môže byť použitý pri všetkých štýlových rozhodnutiach - od klasických až po moderné.
  • Upokojuje sa a rovnováha. Podporuje rozvoj tvorivých zručností.
  • Tyrkysová je mnohostranná, má rôzne odtiene a je dokonale kombinovaná s inými kvetmi.
  • Farba môže pracovať kontrastne.


    

Rozmanitosť odtieňov

Samotný, tyrkysový tón je studený, ale v kombinácii s inými odtieňmi ľahko zmäkne. Na podvedomej úrovni je spojená s čistotou, vzduchom, ľahkosťou. Tyrkysové odtiene majú priaznivý vplyv na psychiku, takže môžu byť bezpečne použité v interiéri. Zvlášť často túto farbu používajú dizajnéri v dizajne izieb v morskom štýle. Tyrkysová môže byť iná: ľahká a bohatá. Svetle cyanická, nebeská tyrkysová, akvamarínová, svetlá tyrkysová, tmavomodrá, perfektne kombinovaná s ružovou paletou a môže byť použitá v detských interiéroch. Tmavšie odtiene: tyrkysové perly, tmavo azúrová, tmavo tyrkysová sa dá ľahko aplikovať v klasických interiéroch. Stojí za zmienku, že tyrkysová farba môže byť kombinovaná s skôr extravagantnými odtieňmi, ale takéto kombinácie sa v interiéroch vyskytujú len zriedka.


    

Kombinácia s inými farbami

Tyrkysové zmesi v rôznych farbách. Šedá je základná farba v interiéri. Aby sa dosiahol účinok sviežosti a pokoja, je kombinovaný s tyrkysovou. Kombinácia odtieňov sa dá riediť hnedými, zelenými alebo žltými tónmi, aby sa zabránilo prílišnému ochladeniu miestnosti. Kombinácia šedej a tyrkysovej sa používa veľmi často a je vhodná pre pokojných, vyvážených ľudí. Dvojica bielych a tyrkysových farieb robí miestnosť svetlou, svetlou a útulnou. V tejto únii je lepšie používať viac bielej farby a trochu trochu tyrkysovej, potom bude miestnosť vyzerať štýlovo. V tomto prípade môže byť tyrkysová celkom nasýtená. Tyrkysové a béžové farby sa perfektne dopĺňajú. Je však lepšie dať prednosť tlmeným odtieňom tyrkysovej: svetlej azúrovej, akvamarínovej alebo nebeskej.

Klasický je tandem hnedej a tyrkysovej. Návrhári často používajú čokoládovo hnedé. Tieto farby navzájom kontrastujú a vytvárajú elegantný interiér. Nájdete ich v námornej téme. Kombinácia žltých a tyrkysových odtieňov si vyberá kreatívny charakter. Sú to kontrastné farby, takže ich treba v interiéri správne používať. Prebytočná farba môže jednoducho pokaziť atmosféru miestnosti. Žltá a tyrkysová by mala byť len odtieňom základného tónu miestnosti, bielej alebo šedej. V ružovej a tyrkysovej farbe tvoria detské izby. Takýto "marshmallow" dizajn je vhodný pre dievčatá aj chlapcov. Tyrkysové a zelené sú tiež v súlade s ostatnými. Dajte vedúcej úlohe zelený odtieň a pridajte tyrkysovú dávku, napríklad vo forme textilu alebo doplnkov.

    

Výber látky

Okná sú nielen zdrojom svetla, ale aj vizuálnym centrom miestnosti. Závesy na oknách sú dôležité, pretože atmosféra v miestnosti závisí od nich. Je potrebné si vybrať látku pre záclony vedome. Moderné tkaniny chránia pred svetlom, prievanom, hlukom. Ak sú okná orientované na juh, je lepšie zvoliť hrubé závesy s nízkou priepustnosťou svetla. Naopak, ak je miestnosť vždy tmavá, potom je lepšie zavesiť svetlo tylu alebo záclony, ktoré budú prenášať svetlo 100%, zatiaľ čo rozptýli po miestnosti. Husté zamatové, žakárové, tvídové tkaniny chránia miestnosť pred prievanom a hlukom. Je ťažké sa o takéto tkaniny starať, ale vydržia dlhšie ako ľahké materiály, ako je bavlna alebo kaliko. Mnohí ľudia sa snažia prejsť na eko-materiály, takže ich výber sa zastaví na závesoch z ľanu alebo bambusu.


    

Interiérový štýl pre tyrkysové záclony

Nepoužívajte príliš veľa tyrkysovej farby v interiéri. 1/3 bude dosť dosť.

    

Tyrkysová je sebestačná farba. Aby ste sa vyhli nerovnováhe, musíte správne kombinovať odtiene a šikovne dávať jasné akcenty. Miestnosť bude vyzerať harmonicky, ak jej základné farby budú biele, béžové alebo hnedé a tyrkysová ich vypne. V tomto prípade môže byť v textíliách, ako sú záclony, použitá tyrkysová farba. Okno môže byť zdobené záclonami rôzneho strihu. Krásne vyzerajú rímske rolety v tyrkysovom odtieni. Sú dokonale kombinované so snehovo bielym tylom. Záclony panely dávajú zvýraznenie interiéru. Tento dizajn môže byť viacfarebný, kde sa tyrkysová kombinuje, napríklad s béžovou farbou. Najnovším trendom sú záclony v štýle colorblock. Sú šité v blokoch farebných materiálov. Takéto záclony dávajú možnosť použiť tyrkysové v kombinácii so žltou alebo sivou farbou. V moderných apartmánoch visí závesy na priechodke. Sú ideálne pre každý interiér bytu. Tyrkysové záclony na priechodke môžu ozdobiť kuchyňu aj detskú izbu, spálňu alebo obývaciu izbu.


    

V interiéri izieb

Tyrkysové záclony v interiéri môžu vyzerať inak. Materiál a vzor záclon by mal zodpovedať štýlu miestnosti. Pre ekologické interiéry môžete použiť bielizeňové závesy z tyrkysového odtieňa. Klasické vybavenie vyžaduje ťažké materiály. V tomto prípade môže byť tyrkysová drahá. Portieres sú zdobené strapcami, snímkami, lambrequins, cop. Moderný mestský štýl predpokladá prítomnosť najjednoduchších záclon, vyrobených z bavlny, vlny, viskózy, taftu, atď. V tomto prípade by mala byť tyrkysová pevná. Barokové interiéry navrhujú záclony s množstvom zápletiek a ruff. Svetlé odtiene vyzerajú trochu divadelne, ale tyrkysové závesy v tejto verzii dávajú do miestnosti skutočný pôvab. Pre barokové záclony, vyberte svetlo azúrová, svetlé tyrkysové, akvamarín a tmavo modrá. V tomto prípade, niektoré akcenty v tyrkysovej sú tiež pridané do výzdoby miestnosti, napríklad obrazy v ťažkých farebných rámoch, pompézne vázy alebo figúrky.

    

Vidiecky dom má veľkú plochu a mnoho izieb, ktoré môžu byť zariadené v rovnakom štýle. Tyrkysový odtieň je vhodný aj na záclony vo vidieckom štýle, tentoraz to nebude monopolot, ale záclony s tyrkysovou potlačou rastlín. Dizajnéri odporúčajú používať štýl Provence v interiéroch. Vyzerá ako rodinný útulný. Paleta farieb, ktorá sa používa v tomto štýle, by mala byť pokojná. Najčastejšie používaná béžová farba. Táto mäkkosť sa však zriedi výtlačkami kvetov. V textíliách sa často používa levanduľa, tyrkysová, modrá, žltá, zelená. Môžu byť ľahko kombinované. Tyrkysové závesy v štýle Provence môžu byť zdobené výšivkou. Záclony sú tiež zdobené stuhami, volánikmi, strapcami a všetkými druhmi volánikov. V tóne záclon, môžete vyzdvihnúť textílie pre pohovku.


    

V spálni

Spálňa je určená na relaxáciu. V tejto miestnosti chcete relaxovať pohodlne. Pre spálňu musíte vybrať záclony v tienených odtieňoch tyrkysovej. Je možné kombinovať aj iné textílie so závesmi: kryt, vankúše, polstrovanú stoličku. Karamelové alebo čokoládové tóny sú kombinované s tlmenými tyrkysovými odtieňmi. Spálňa, vyrobená v týchto farbách, má veľký odpočinok. Krásne vyzerá a spálňa, zdobená v orientálnom štýle. V tomto prípade by mala byť tyrkysová farba závesov tmavá a najlepšie kombinovaná so zlatom. Záclony môžu byť zdobené štetcami. Samotné plátno by malo byť jednohlasé a tapeta na stenách - pestrá. Záclony by nemali byť jediným svetlým miestom v spálni. Mali by byť kombinované s iným dekorom. Takéto prostredie vyzerá luxusne a inšpiruje arabské rozprávky.

V spálni sa odporúča zavesiť závesy z hrubých materiálov!

    

V kuchyni

Originálny vzhľad tyrkysové záclony v kuchyni. Môžu byť husté alebo beztiaže. V tejto izbe môžete kombinovať tyrkysovú a zelenú. Ak chcete vyvážiť tyrkysové v kuchyni, použite príslušenstvo rovnakej farby, napríklad vázy, obrusy, okuliare, obrázky. V kuchyni je vhodnejšie použiť žalúzie alebo rolety. Tyrkysové rolety vyzerajú nezvyčajne, najmä v kombinácii s bielymi alebo čokoládovými odtieňmi kuchynského nábytku. Kuchyňa zdobená v morskom štýle bude vyzerať originálne. Tyrkysová je vhodná na dekoráciu. Tyrkysové záclony v morskej téme vyzerajú sviežo a originálne. Môžu byť zabalené do drapákov hustého vlákna, zdobené kotvami alebo mušlami. Takéto záclony nemusia byť jasné. Obrazy môžu mať morské vzory a tyrkysové môžu byť kombinované s bielou, modrou, hnedou alebo indigovou.


    

V obývacej izbe

Obývacia izba slúži ako spoločenská miestnosť. Zhromažďuje celú rodinu na relaxáciu, oslavuje sviatky, rozpráva sa o najnovších správach alebo len pozerá na celú rodinnú televíziu. Preto sa táto miestnosť odporúča vybaviť v štýle, ktorý vyhovuje každému členovi rodiny. V tomto prípade nie je nič lepšie ako klasika. Klasické tyrkysové závesy majú strih strih. Mali by byť šité z monofónneho drahého materiálu. Látka môže poskytnúť lesk. V obývacej izbe by ste sa mali vyvarovať prebytočnej farby, takže nechajte svetlé závesy prevziať celý vzhľad a my ich rozriedime malými doplnkami tak, aby zodpovedali. Môžu to byť fotorámčeky na stenu, suveníry, prikrývka na rohovú pohovku a obliečky na vankúše, prikrývky atď. Takto zariadená hala bude vyzerať útulne a kompletne.


    

V detskej izbe

Od nepamäti sa stalo tradíciou, že ružová izba je vyrobená pre dievča a modrá izba pre chlapca. Už sa to stalo klasikou. A čo by sa malo urobiť pre rodiny s deťmi rôznych pohlaví, ktoré žijú v tej istej miestnosti? Existuje riešenie - ozdobte škôlku v tyrkysových farbách! Použitie tyrkysovej v škôlke sa považuje za vhodné. Táto farba je upokojujúca, takže vedľa nej sú deti menej nezbedné a zaspávajú lepšie. Záclony pre škôlky môžu byť vyhotovené v akomkoľvek dizajne. Niektorí rodičia dávajú prednosť roletám, závesom, viacvrstvovým skladbám vo francúzskom štýle atď. V detskej izbe by malo byť veľa svetla a vzduchu. Nemalo by sa však zabúdať na to, že väčšina detí má zdriemnutie, takže pre okno by mala byť k dispozícii záves z hustého materiálu. Stlmená tyrkysová farba je v tomto prípade vhodnejšia ako svetlá.


    

záver

Záclony tyrkysové môžu byť rôzne. To nie sú nevyhnutne nudné obyčajné záclony. Skúste experimentovať a kombinovať tyrkysové s niektorými non-triviálne odtiene, ako je červená, ružová, fialová alebo oranžová. Hlavným pravidlom pri kombinovaní týchto tónov nie je prehrávanie. Opatrne dávajte farby. Tyrkysová farba je použiteľná v takmer akomkoľvek interiéri, okrem anglického štýlu. Dnes si môžete kúpiť akýkoľvek model záclon. V extrémnych prípadoch, záclony môžu byť šité nezávisle na vzory, ktoré možno nájsť na internete. Hlavná vec je nájsť vhodný materiál tyrkysový odtieň. Na šitie záclon pomocou bavlny, cambric, ľanu, vlny, saténu. Materiály je možné navzájom kombinovať, rovnako ako farby. Tyrkysová ide dobre s béžovou, bielou, hnedou, žltou.

Zanechajte Svoj Komentár