Spálňa 3 o 3 m vzory +60 foto interiéru

Nie každý majiteľ sa môže pochváliť obrovskou spálňou. V starých domoch sa líšia skromnou veľkosťou. To komplikuje úlohu usporiadania miestnosti, pretože nie je tak jednoduché umiestniť všetko, čo potrebujete, do malého priestoru. Ak chcete maximalizovať funkčnosť 3 x 3 m spálne design, musíte vziať do úvahy mnoho nuansy. Ako správne stanoviť priority, zistíme ďalej.

Výhody a nevýhody

Prítomnosť malej spálne často narúša jej vlastníkov, pretože je nepravdepodobné, že by sa do nej dali zapojiť mnohé prvky, ako je obrovská posteľ, šatníková skriňa, stôl, priestranná šatňa atď. Okrem tejto významnej nevýhody, malé izby majú nízke stropy, úzke okná. Mnohí ľudia veria, že štvorcová miestnosť tiež vytvára nepríjemnosti pri zariaďovaní nábytku.

Nevýhody malej spálne sa ľahko premenia na výhody, ak sa správne prispôsobíte dizajnu interiéru a dispozičnému riešeniu. Dizajnéri sa domnievajú, že štvorcová miestnosť naopak uľahčuje umiestnenie nábytku. Považuje sa za malú spálňu, ktorá je pohodlnejšia ako obrovská miestnosť plná mnohých komponentov. Dizajn nevyžaduje náročnosť, víta jednoduchosť, ktorá vám umožní poskytnúť pohodlie, sofistikovanosť.
Výber štýlu

Prvým krokom v usporiadaní spálne je výber štýlu, ktorý pomôže nielen rozhodnúť o ďalšom dizajne, ale aj povedať o majiteľovi. Najvhodnejšie možnosti pre malé miestnosti sú uvedené v tabuľke.

štýlpopis
minimalizmusNajbežnejšia možnosť pre malý priestor. Používajte iba potrebné, bez zbytočných detailov, dekor. Geometrické tvary sú jasné, farby sú pokojné, nie sú tam žiadne jasné detaily. Kontrast nie je vítaný, odtiene by mali byť mierne svetlejšie alebo tmavšie ako základná farba.
klasickýLinky sú stručné a jasné. Materiál je výlučne prírodný. Ak je rozpočet obmedzený, je možné imitovať drevo na nábytok z MDF. Používajte textílie, kvetinové ornamenty, tlmené farby, inklinujúce k prírode. Možné zameranie vo forme zrkadiel, sochárskych fragmentov.
High-techJedná sa o inovatívne riešenie, použitie progresívnych prvkov, ako je transformačné lôžko, zásuvky a police. Atmosféra je pokojná a zároveň sú povolené kontrastné kombinácie, dopoludňajšia výchova a večerná relaxácia.
japonskýPripomína minimalizmus, ktorý dopĺňa prvky v japonskom štýle. Žiadne kudrlinky nábytok, jednoduché, nízke. Farba zvoľte prirodzené, pastelové, tlmené osvetlenie. Charakteristickým znakom je výzdoba výzdoby spálne, ktorá sa týka japonskej kultúry.
Rozšírenie priestoru malej spálne 9 m2. m

V takej malej miestnosti je každý centimeter dôležitý na to, aby sa vybavil čo najpohodlnejší a naj útulnejší. Odporúčania špecialistov, ktorí vizuálne umožňujú rozšíriť priestor, prispievajú k dosiahnutiu výsledku. Sú nasledovné:

 • Prirodzené svetlo je veľmi dôležité. Ak je možné zväčšiť okenné otvory, určite stojí za to.
 • Farebná paleta stien je zvolená svetlo, neutrálne, bez kontrastu. Pre podlahu sa farba zvolí niekoľko tónov tmavších.
 • Lesklý povrch zvládne túto úlohu.
 • Umelé osvetlenie je dôležité. Pre 3 x 3 spálne, zónovanie je lepšie ako jeden obrovský luster. Môže to byť bodové alebo viacúrovňové osvetlenie, nástenné svietidlá.
 • Najväčší nábytok je posteľ, ostatné prvky by mali mať ľahký, nenápadný dizajn.
 • Na pozadí svetlej palety by ste mali použiť jeden malý svetlý prízvuk, napríklad záclony, vankúše, koberec.

Zrkadlá sú najlepšími prvkami pre rozšírenie priestoru. Jedno veľké zrkadlo alebo šatníková skriňa so zrkadlovými dverami to zvládne. Je lepšie inštalovať naproti oknu, ale vylúčiť umiestnenie oproti lôžku.
Farebné riešenia

Spálňa je určená na relaxáciu, spánok, takže sa musíte zbaviť jasných, kričiacich odtieňov, ktoré nepríjemne pôsobia na nervový systém. Je potrebné prebývať v pokojných, pokojných farbách. Ak chcete vizuálne rozšíriť priestor malej miestnosti, odporúča sa použiť svetlé pastelové farby. Tmavé farby, naopak, zníži miestnosť viac, budú rozdrvené.

Ak je tu túžba vyzdobiť steny s jasnými fotografiami, maľbami, maľovanými kresbami, je lepšie tieto nápady nerealizovať. Spôsobia nudné alebo vtipné myšlienky, ktoré vám nedávajú možnosť pokojne spať, preto je vhodnejšia monochromatická paleta.

Tip: Dizajn môžete diverzifikovať len na jednej stene, ktorá sa nachádza v čele pohovky alebo postele. Je dovolené vydávať jasnejšie alebo so vzormi, kresbami.
Nástenné, stropné, podlahové dekorácie

Svetlé odtiene musia byť použité vo výzdobe malej spálne. Vizuálne sa priestor rozšíri, miestnosť bude vyzerať výhodne. Z materiálov pre steny vybrať farby, tapety. V prítomnosti dokonale hladkého povrchu je lesklý náter perfektný. Tapeta prednostne čiernobiele. Vyzerá to zaujímavá prítomnosť pásov, z ktorých horizontálna poloha rozšíri spálňu, a vertikálna bude strop vyššie. Fototapeta, najmä na celej stene, sa neodporúča. Dajú zvyšku detailov ešte menší, bezvýznamný pohľad.

Pre strop by jednoduchá možnosť bola maľba v bielej farbe. Rafinovanejší a drahší spôsob je strečový strop s lesklým povrchom. Dobre sa rozprestiera na povrchu, čo vám umožňuje dobre vizuálne zväčšiť priestor. Pre podlahu je výborným riešením laminát alebo parkety, ktoré sú umiestnené šikmo. Lacnejšou možnosťou by bolo linoleum, ktoré napodobňuje drevený povrch.
nábytok

Priestrannosť v malej spálni zostane len vtedy, ak je k dispozícii minimálne množstvo nábytku. Hojnosť častí bude spestriť miestnosť, nedovolí voľne sa pohybovať. Posteľ hrá hlavnú úlohu v spálni. Avšak, pre pohodlie a krásu len jeden prvok nestačí. Potrebujeme iný nábytok, ako je šatníková skriňa, komoda, nočný stolík. Rôzne police, výklenky pridávajú praktickosť a funkčnosť.

V malej miestnosti sa môžete zbaviť nepotrebných prvkov a môžete ich vyzdvihnúť čo najfunkčnejšie. Moderný moderný interiér je schopný vykonávať svoje funkcie podľa nasledujúcich odporúčaní:

 • Je lepšie vybrať si posteľ so zásuvkami, kde môžete zložiť bielizeň a iné veci.
 • Bez nôh je posteľ vizuálne menšia.
 • Namiesto štandardných skríň, bude komoda alebo vysoký regál robiť.
 • Vstavaný nábytok zaberá menej miesta.
 • Ak chcete ušetriť jeden štýl, odporúča sa použiť nábytok z jedného headsetu.
 • Nábytok by nemal byť rovnaký tón so stenami, aby sa nespájali s nimi.
Ako zariadiť nábytok

Pri umiestňovaní nábytku treba pamätať na to, že by nemalo prekážať pri prechode. Skriňa by mala byť inštalovaná pozdĺž steny umiestnenej v blízkosti dverí. Je lepšie položiť posteľ blízko okna do ďalekého rohu tak, aby neprepínala miestnosť a nezasahovala do chodby. Okrem toho bude poskytovať dostatočné množstvo svetla.

V malej spálni sa tiež musíte riadiť určitými zásadami umiestnenia nábytku:

 • Je potrebné nakresliť náčrt, na ktorom bude uvedená veľkosť stien, rozmery nábytku, zásuvky, lampy.
 • V prvom rade je potrebné určiť miesto pre posteľ.
 • Potrebujete sa rozhodnúť, aký nábytok je potrebný.
 • Priečky a zásteny sú nevhodné, pretože kradnú vzácne centimetre.
 • Neodporúča sa zavesiť police nad posteľ, ako aj používať ostré rohy.
 • Podľa psychológov nie je možné inštalovať zrkadlo oproti lôžku.
 • Modulárny nábytok je najvýhodnejší, pretože vám umožní zložiť pohovku v správny čas.
Textil a dekor

Dizajn spálne nebude tolerovať prítomnosť veľkého množstva príslušenstva. Masívne rámy, množstvo fotografií, políc a ďalších stenových prvkov nebude hrať v prospech expanzie, bude plniť úlohu neporiadok do interiéru v malej miestnosti. Jeden obrázok alebo zrkadlo stačí na dekoráciu miestnosti. Poličku môže zavesiť a neodporúča sa ju úplne vyplniť.

Textílie by mali byť, ale v primeraných množstvách. Nie je potrebné zavesiť baldachýn alebo hrubé, ťažké záclony s veľkým vzorom. Materiál by mal byť ľahký, výhodne monofónny alebo so zvislými pruhmi. Akcent bude viac nasýtený kryt alebo niekoľko svetlých vankúšov, ktoré dodávajú náladu na dizajn.

Tip: Ak chcete, aby strop bol vyšší, musíte zavesiť závesy na odkvap v blízkosti stropu. Mali by byť monotónne a záhyby, ktoré budú tvoriť, spôsobia zvislé pruhy.
Malá spálňa s balkónom

Prítomnosť balkóna bude jednou z možností na zvýšenie plochy. Tieto dve izby je možné kombinovať pridaním dodatočného štvorcového a prirodzeného svetla, čo uľahčuje vstup do miestnosti. V spálni sa získa zvýraznenie, ktoré môže byť originálnym rytmom.

Táto možnosť určite dokumentuje reštrukturalizáciu dohodnutú s príslušnými orgánmi s cieľom zabrániť nezákonnej prestavbe. Okrem toho demontáž prepážky môže byť nebezpečná, preto je nevyhnutná konzultácia s kompetentnou osobou.

Ak sú dokumenty prijaté, potom je práca. Prvá vec, ktorú budete potrebovať na posilnenie štruktúry. Ďalej je potrebné ohriať balkón pomocou peny, minerálnej vlny alebo extrudovanej polystyrénovej peny. Ak je dom studený a miestnosť je uhlová, je lepšie urobiť teplú podlahu alebo nainštalovať elektrický ohrievač.

Voľný priestor môžete využiť v rôznych možnostiach. Po úplnom odstránení všetkých priečok sa miestnosť stane integrálnou a vytvorí ďalší priestor pre odpočinok, napríklad inštaláciou pohodlného hojdacieho kresla. Ak opustíte oblasť, potom s pomocou zónovania je možnosť vybudovať si pracovisko a dať mu malý pohodlný stôl. Hlavná fantázia a miestnosť môžu byť zmenené na nepoznanie.
záver

Dizajn spálne je pohodlný, krásny a funkčný. Každá miestnosť, najmä štvorcová, je naplnená potrebnými prvkami, založenými na stupni dôležitosti. Moderný svet je plný "inteligentného" nábytku, posuvných políc, ďalších návrhov, ktoré čo najviac priestoru. Je dôležité používať svetlé farby na steny, strop, tmavšie na podlahu. Každá položka, príslušenstvo sa vzájomne dopĺňa, v prípade malej miestnosti, ktorú potrebujú, aby sa spálňa nedala vizuálne zmenšiť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár