Kreslo v interiéri - 75 modelových príkladov

Typicky, krásne stoličky nastaviť v priestranných izbách alebo obytných oblastiach domu. Ale pri starostlivom výbere môžete ľahko nájsť originálnu stoličku pre interiér jedálne alebo detskú herňu. Po prvé, majitelia by mali vziať do úvahy požadovanú veľkosť a štýl vybraného nábytku. S pomocou nového produktu, môžu zdôrazniť štýl dizajnu alebo pridať farebné a neobvyklé akcenty na to. Aj pre domácnosť si môžete vybrať špeciálnu stoličku, ktorá bude slúžiť ako prístelka alebo bude užitočným pomocníkom pre staršie domácnosti. Vzhľadom na špecifiká, dizajnové prvky a dizajn, vybrať správny nábytok pre každú miestnosť nie je ťažké. Ak to chcete urobiť, stačí sa naučiť jednoduché odporúčania týkajúce sa výberu kresiel a riadiť sa nimi pri zvažovaní dostupných možností.

Menovanie a klasifikácia 1. T

Väčšina kresiel je navrhnutá tak, aby relaxovali vo vašom voľnom čase. Existujú však špeciálne modely na spanie, ktoré vytvárajú pohodlné životné podmienky pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím. Podľa konfigurácie sa rozlišujú nasledujúce typy stoličiek:

 • tradičné: výrobky s mäkkými chrbátmi a sedadlami môžu byť vybavené lakťovými opierkami;
 • Krb: vybavený vysokými operadlami, masívnymi lakťovými opierkami;
 • kancelária a počítač: majú nastaviteľné sedadlo a operadlo;
 • deti: analóg tradičných sedadiel v kompaktnej veľkosti;
 • bezrámové: vyzerajú ako taška, sú vyplnené vypchávkovým polyesterom alebo holofiberom;
 • ležadlá: modely s nastaviteľnými operadlami, ktoré sú rozložené takmer do vodorovného stavu;
 • kukly a mušle: majú formu pologule, zavesenej na vysokom ráme;
 • hojdacie a poingové výrobky: výrobky určené na hojdanie;
 • premeniteľné na postele: rozmiestnené v jednom lôžku;
 • dvojité hrudky a podväzky: stoličky s vysokým chrbtom, doplnené stupačkami;
 • Papasan: má formu pologule, upevnenej na stojane podlahy;
 • výťahy: výrobky vybavené automatickým operadlom, sedadlom, sú určené na používanie starśími osobami a invalidmi;
 • ležadlá: modely s kovom, drevené rámy a látkové sedadlo a operadlo;
 • zavesené: zavesené na nosných nosníkoch alebo strope.


    

Pod určitým štýlom

Ak chcete vyzdvihnúť originálne stoličky pre rôzne miestnosti v dome je jednoduché, pomocou nasledujúcich tipov na štýl interiéru:

 • moderné a mestské;

Dobre dopĺňajú smer tradičných stoličiek a modelov bez rámov v bohatých alebo pastelových farbách.

    

 • podkrovie a krajina;

Pre takéto štýly sa hodia modely malých veľkostí s rámami z dreva a tkaniny alebo koženého čalúnenia.

    

 • classic;

V tomto smere budú vhodné vhodné predsedníctva. Môžu to byť modely s látkou, kožené čalúnenie, spojka vozíka.

    

 • retro;

Nízke modely so širokými chrbátmi a sedadlami dokonale zapadajú do tohto dizajnu.

    

 • chebbi chic;

Ideálny doplnok k smeru dvojitého hrudníka v jasných farbách.

    

 • Provence;

Najlepším riešením pre tento štýl budú drevené stoličky s elegantnými chrbátmi a sedadlami.

    

 • ethno.

Dobre dopĺňajú smer tkaných papasanov, hojdajúcich sa a kokónov.

Výber čalúnenia

Pri izbách zdobených v odtieňoch, ktoré sú zdobené, sa odporúča zvoliť sedadlá s čalúnením, ktoré majú tón podobný tónu stien. Zaujímavým riešením by bolo zdôrazniť smer vďaka rovnakej farbe záclon a čalúnenia kresiel. Vytvoria originálny tandem a spríjemnia atmosféru. Výber modelov s jasným čalúnením (napríklad žltá, červená alebo zelená) vám umožňuje vytvoriť prízvuk miestnosti. Tiež rozlišovať čalúnenie môže opakovať svetlé farby fototapety, neobvyklé obrazy na stenách alebo multi-farebné dizajnérske lampy. Veľmi dôležitá je aj tkanina čalúnenia:

 • gobelín: označuje materiály s maximálnou odolnosťou proti opotrebeniu;
 • Žakár: hrubá tkanina s minimálnym opotrebením a oderom, doplnená reliéfnymi vzormi;
 • kŕdle a velúr: materiály ako zamat;
 • koža a koža: dlhodobo si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad, ale dávajú celkovému dizajnu väčšiu závažnosť a zdržanlivosť.


    

V interiéri

Originálny prírastok do dizajnu miestnosti, s použitím krásnych stoličiek s vysokým alebo nízkym chrbtom, s alebo bez úhľadných podrúčok, pomôže pri starostlivom výbere vhodnej možnosti. Skutočným dizajnovým riešením bude ich hľadanie štýlu. Tým sa zníži počet počiatočných možností. Ďalej by ste mali venovať pozornosť veľkosti výrobku. V priestranných izbách môžete nainštalovať veľkú stoličku, viac ako pohovku, a skupinu stredne veľkých dvojitých chearov. V malej miestnosti je možné umiestniť len ergonomické modely: v opačnom prípade bude potrebné nábytok prepracovať. Je tiež dôležité mať na pamäti, že inštalovaný nábytok by nemal blokovať priechod alebo zasahovať do pohybu do vzdialených rohov, skríň a políc. Odporúča sa zhodnotiť pred zakúpením všetkých možností ubytovania a vybrať si to najlepšie.

Obývacia izba

Len pár stoličiek zmení celkový dizajn každej obývačky. Zároveň môžu byť umiestnené v rôznych častiach miestnosti. Môžete napríklad nainštalovať pár krbových modelov v strede miestnosti spolu s malým konferenčným stolíkom. Pod stenu môžete umiestniť sadu pohovky a pár mohutných kresiel s podnožkami. Táto oblasť je ideálna pre rodinnú dovolenku alebo stretnutie s priateľmi. Tón vybraného čalúneného nábytku môže byť buď svetlý (napríklad olivový, modrý alebo oranžový), alebo má čalúnenie v neutrálnych tónoch (béžová, krémová). Hlavná vec je, že táto farba je dobre kombinovaná s rozsahom priestrannej miestnosti. Pri inštalácii jednej stoličky pred oknom môžete vytvoriť individuálnu rekreačnú oblasť. Ďalej sa odporúča umiestniť konferenčný stolík alebo skrinku s knihami a časopismi.


    

spálne

Dokončenie krásny dizajn spálne s neobvyklými stoličkami je pomerne jednoduché a jednoduché. Ak chcete zdôrazniť "ľahkosť" situácie pomôže prútie ratanu alebo prútený model. Sú ideálne na dennú a večernú relaxáciu. Ak chcete zdôrazniť prísnejší dizajn, mali by ste dať prednosť tradičnému modelu s krbom alebo dvojitému chear. Vedľa nich môžete nainštalovať malý konferenčný stolík a stojaci lampu. Pri vytváraní miestnosti v štýle 50-60 rokov je lepšie vybrať si nízke stoličky s tenkými drevenými lakťovými opierkami a širokými operadlami a sedadlami. Oválny stôl s nízkymi nohami ich môže dopĺňať. V ultramodernej spálni môžete nainštalovať kuklu pripojenú k vysokému rámu alebo pár modelov papasanov. V spálni budú vhodné rôzne modely kývania: s dreveným alebo krásnym rámom z ratanu.


    

Jedáleň

Priestranná kuchyňa v kombinácii s jedálňou je vynikajúca pre inštaláciu neštandardnej jedálenskej skupiny. V ňom môžu byť bežné stoličky nahradené pohodlnými stoličkami s podrúčkami. Mali by sa vyberať podľa celkového návrhu priestorov. Pre klasiku sú teda vhodné jemné komínové modely. V zjednodušenom štýle budú vhodné stoličky s tenkými, "prázdnymi" vnútrajškami, drevené podrúčky. Aby sa zachoval atraktívny vzhľad nového nábytku, musíte mať nad varnou zónou silnú kapotu. V opačnom prípade zostane vôňa a čoskoro bude potrebné čalúnenie vyčistiť. Tiež ako praktická a lacnejšia možnosť vhodné stoličky s farebnou koženkou. Vyžadujú menej údržby a ľahko sa čistia, dlho zachovávajú pôvodný vzhľad a stav.


    

Detská izba

V detskej izbe môžete inštalovať rôzne stoličky. Napríklad dospievajúci a deti vo veku 9 - 12 rokov si určite vychutnajú kuklu, v ktorej môžu jazdiť, hrať a čítať knihy. V takejto miestnosti bude dobre vyzerať hruškovitá alebo okrúhla taška. Takéto stoličky môžu mať akýkoľvek dizajn: majú jednu farbu, sú doplnené vzormi vo forme kvetov a hviezd, napodobňujú futbal alebo basketbal. V miestnosti, kde žije malá dáma, sa odporúča inštalovať redukovaný dvojitý chear. Ale v miestnosti, kde dieťa žije 2-6 rokov, by ste mali umiestniť malú stoličku tradičného typu. Môže byť štylizovaný ako zviera alebo môže byť čalúnený v jednofarebnej alebo viacfarebnej tkanine.

Pri kúpe kresiel v štýle zvierat je potrebné sa uistiť, že sú pohodlné. Modely s vyčnievajúcimi plochami a tvárami na chrbte nedovoľujú dieťaťu pohodlne sedieť.

    

kancelária

V domácej kancelárii alebo kancelárii, ktorá sa nachádza na balkóne, sa odporúča inštalovať praktické stoličky. Najlepšou možnosťou by boli modely s nastaviteľnou výškou sedadla a nastaviteľným operadlom. Prispôsobenie jednotlivých častí takéhoto nábytku zabezpečí dosiahnutie čo najpohodlnejších podmienok pre sedavú prácu. Prítomnosť swing mechanizmu je tiež vítaná: to vám umožní prijať najpohodlnejšie pozíciu pre čítanie. Optimálne čalúnenie pre takéto sedadlá - koža. Je odolný voči oderu a minimálne poškodený počas nepretržitej prevádzky. Menej nákladné sú kancelárske stoličky s hrubým čalúnením. Ďalšou výhodou takéhoto nábytku je minimálne teplo, keď je vystavený slnečnému žiareniu (je takmer nemožné sedieť na koži vyhrievanej slnkom).


    

záver

Inštalácia pôvodných stoličiek s drevenými alebo textilnými lakťovými opierkami môže premeniť akúkoľvek miestnosť v dome. Ale aby nový nábytok vyzeral primerane v celkovom dizajne, mali by ste si ho vybrať veľmi opatrne. Treba brať do úvahy tak štýlové krmivo, ako aj farbu čalúnenia. Je tiež potrebné pamätať na kvalitu rôznych druhov tkanín používaných na výrobu sedadiel a operadiel. Na požiadanie môžu vlastníci sami vytvoriť nové miesta aktualizáciou starých modelov.

Nezávisle vykonávať takú prácu pomerne ľahko, opatrne odstrániť staré čalúnenie a vyrezať nové kúsky látky na ňom, ako vo vzoroch. Okrem toho vymeňte výplň sedadla a operadla, obnovte rám (farba, lak). Môžete tak urobiť veľmi štýlový a praktický nábytok bez dodatočných nákladov. Kreslá aktualizované vlastnými rukami budú určite slúžiť majiteľom na mnoho rokov.

Zanechajte Svoj Komentár