Moderné kuchynské stoly pre interiér

Dizajn kuchynskej miestnosti by mal byť spracovaný zodpovedne, je tu to, že všetci domáci sa zhromažďujú na rannú kávu, večeru, rodinné tipy, stretnutia s priateľmi. Väčšinu času tu trávia mnohé ženy v domácnosti. Kuchynský stôl v interiéri jedálne, obývacia izba vždy zaujíma centrálne miesto. Rozsah je obrovský, a tu je dôležité, že predmet bol nielen krásny, ale aj že ho organicky kombinoval so všeobecným štýlom.

Momenty venujú pozornosť pri výbere tabuľky

Pri kuchynskom stole, ktorý jedia, komunikujú, používajú jeho povrch ako pracovný, ak sa miestnosť nerozlišuje veľkými rozmermi. Požiadavky sú v každom prípade odlišné. Berte do úvahy dekoratívnu kvalitu, trvanlivosť, jednoduchosť starostlivosti. Čo je dôležité, je štýl miestnosti, počet obyvateľov.

tvar

Okrem dizajnérskych pôžitkov z najbizarnejšej konfigurácie sa najvýhodnejšia forma pre jedálenský stôl nazýva štvorcový alebo obdĺžnikový, obľúbený okrúhly, oválny.

Domácnosti alebo hostia budú najľahšie umiestnení na štvorcovom stole. Malý stôl v rohu alebo priľahlý k stene, dobre zapadajú do interiéru malej kuchyne. Minimálna veľkosť strany stola je minimálne 90 cm, kde je impozantne veľké štúdio, v strede je umiestnený štvorcový stôl, bez obáv o úsporu miesta.

Klasickou voľbou je obdĺžnikový stôl. Posunul sa na stenu alebo do stredu. Popri tradičných modeloch je tu aj masa kĺzania alebo transformácie, ktorá sa v krátkom časovom období môže zmeniť na miesto pre viac ako desať ľudí.

Okrúhly stôl je spojený s komfortom a bezpečnosťou kvôli nedostatku rohov. Rovnaký rozmer ako štvorcový alebo obdĺžnikový, pojme viac sedenia, interiér vyzerá zaujímavejšie. Existujú produkty, ktoré sú úplne transformované. Nevýhodou tejto formy - stôl nemožno umiestniť proti stene. Je vhodný len pre malú rodinu, pretože takýto kus nábytku je nevhodný pre komunikáciu pre viac ako 8 ľudí.

Tvar oválu je vhodný pre veľkú rodinu. Táto doska stola vyzerá pekne a pohodlne. V byte s malou plochou získať polkruhové konštrukcie, kde jedna zo strán môže byť presunutý na stenu alebo parapet.

    

veľkosť

Ideálna veľkosť - ak je vhodná pre všetkých členov rodiny. Okrem pohodlia umiestnenia berte do úvahy jednoduchosť pohybu. Keď každý obeduje, malo by byť miesto v kuchyni, stoličky sa pohybujú voľne a je tu ešte asi jeden meter priestoru pre ostatné kusy nábytku.

Minimálna šírka dosky stola je medzi 80-90 cm, pričom dĺžka je zvolená s prihliadnutím na to, že každá z nich by mala byť okolo 60 cm.

4-6 ľudí bude sedieť pohodlne za obdĺžnikovým stolom so stenami 150 a 90 cm, pre viac ľudí budete potrebovať výrobok medzi 200 a 110 cm. 4 osoby budú mať výrobok s priemerom 110 cm, s viac ako 130 cm je možné umiestniť 6 alebo viac ľudí.

    

Produktový materiál

Vzhľad výrobku, ako aj celkový dizajn miestnosti závisí od materiálu použitého na výrobu stola.

Možnosť rozpočtu je laminovaná drevotriesková doska, ktorá imituje mnoho zaujímavých textúr. Nevýhodou je však nedostatočná odolnosť voči mechanickému poškodeniu, často sa vyskytujú triesky alebo bubliny z vlhkosti. Hoci drevotriesková doska vyzerá ako prírodný materiál, časom stráca svoj vzhľad.

Vrchná doska MDF vyzerá výhodne, dobre reaguje na mechanické poškodenie a vlhkosť, s výnimkou spoja s okrajom.

Dýhované MDF vyzerá a správa sa takmer ako drevo. Maľované vyzerá elegantne, ale nie vždy odoláva mechanickému namáhaniu. Aby sa predĺžila životnosť takéhoto stola, je potiahnutý sklom a v súprave vyzdvihnite stoličky s ekologickou kožou na sedadlách, chrómované nohy.

Pre moderný kuchynský stôl je najuniverzálnejším materiálom drevo. Zvláštny význam má jedálenská skupina zoskupenia v kombinácii s rovnakým materiálom fasád a stenových panelov. Drevo vyžaduje citlivosť, ale pri ošetrení špeciálnymi zlúčeninami získava odpudzujúce vlastnosti, dlhodobo, má pevný vzhľad, v súlade s dekorom akéhokoľvek štýlu.

    

Krásny a odolný materiál pre pult - prírodný alebo umelý kameň. Pre druhé, farebný dizajn má veľa možností. Nečistoty sa neabsorbujú do povrchu kameňa, huby a baktérie sa tu neupravujú. Nie je možné takýto stôl poškodiť. Kuchyňa s impozantným kamenným stolom a rozmermi by mala byť pôsobivá.

Vo veľkej miestnosti sklenená verzia dodá lesk a štýl. Malá kuchyňa kvôli svojej priehľadnosti, takýto produkt sa neusporiada. Najlepší materiál bude vykonávať temperovaný triplex. Stolová doska je vyrobená v priehľadnej alebo matnej verzii, je natretá alebo vybavená fotografickou tlačou, lesklá, zrkadlová, ale vyžaduje si starostlivú údržbu.

    

dizajn

V malej miestnosti skladanie produktu stanovené v prípade zberu celej rodiny alebo príchod hostí. Pevná konštrukcia je inštalovaná v priestrannej obývacej izbe alebo jedálni. Skladacie zariadenie vybavené rôznymi skladacími systémami: t

skladacieMalá stolová doska je premenená na veľkú pomocou naklonenia jej časti a jej posunutím vzhľadom na nohy.
synchrónne posuvnéK stolu sa rozpadli ako motýľ, okraje stola stláčali. Vo výslednej medzere sa vloží do doplnkovej položky spodného rámu.
Nakloňte a otočteRovina stola sa otočí o 90 stupňov. Potom sa jedna z horných častí sklopí na základni.
KnihaV zmontovanom stave je veľmi kompaktný, zaberá viac ako komoda. Pohodlné v malej kuchynke alebo v obývacej izbe Chruščov, aby sa zmenil na jedáleň s príchodom hostí.
transformátorBežný konferenčný stolík kvôli prítomnosti skrytého mechanizmu sa zmení na veľký jedálenský stôl. Ťažké, ale v malom byte najlepšia voľba.


    

nohy

Tradičné obdĺžnikové, štvorcové dosky majú štyri nohy. Tri nohy častejšie pri stoloch sú okrúhle. Dva sa nachádzajú v niekoľkých formách, ide o modely v tvare X alebo stabilné nohy, vyrobené z radu. Nevýhoda - neschopnosť sedieť na konci. Stôl vybavený jednou nohou je pohodlný a stabilný. Tí, ktorí sedia za ním, sa s podporou nemusia zaoberať.

Bežné stojanové nohy nie sú výškovo nastaviteľné a vykonávajú iba podpornú funkciu. Ich dizajn je univerzálny a stručný.

Dekoratívne sú navrhnuté tak, aby zdobili, preto majú zložitý originálny dekor, neštandardný dizajn. Jedná sa o tvarované, vyrezávané, kované výrobky s elegantným povlakom.

Skladanie robí stôl viac univerzálnym, pohodlným. Zvlášť cenné v obmedzenom malom priestore.

Teleskopické vám umožní nastaviť výšku stola na vlastnú päsť. Okrem výšky je uhol nastaviteľný.

    

Najobľúbenejší typ podpory - kovové nohy. Sú odolné, spoľahlivé, vďaka špeciálnym zástrčkám nekĺznu po podlahe. Povlak je najčastejšie maľovaný alebo chrómovaný. Podpera z nehrdzavejúcej ocele je trvanlivá, po mnoho rokov si zachováva originálny tvar.

Kované diely nemajú žiadne sťažnosti. Harmonizujú sa s akýmkoľvek štýlom, sú vhodné aj tam, kde okrem nich nie sú žiadne iné kované predmety, nevyžadujú opravu, stôl sa na ne nedá prevrhnúť. Osobitná starostlivosť sa nevyžaduje. Prelamované línie, nezvyčajné vzory upozorňujú na seba. Obzvlášť krásny pohľad cez priehľadnú sklenenú dosku.

Najstaršou tradíciou sú drevené nohy rôznych konfigurácií, okrúhle, štvorcové, vyrezávané. Sú brúsené, lakované v niekoľkých vrstvách.

Plastové podpery sú ľahké, nebojí sa domácich chemikálií, nepodporujú spaľovanie.

    

Rozsah farieb

Jedálenský stôl by mal byť v súlade s priestorom miestnosti nielen tematicky, ale aj farebne. Zvyčajne si vyberte jeden z prvkov prostredia, korelujte farbu a tvar stola s ním. To môže byť kuchynský set, niečo technológie, farby a textúry kuchynskej zástery, podlahy.

Niekedy podľa myšlienky projektanta sa tabuľka stáva hlavným akcentom. Takýto žiarivý vnútorný bod sa stáva fuchsiovým stolom alebo bielym lesklým stolom obklopeným oranžovými stoličkami. Osamelosť stola z prírodného teplého stromu by mala rozjasniť stoličky alebo textílie, ktoré sa blížia k súprave na oknách, vankúše.

    

Každý štýl má svoju vlastnú tabuľku

Štýl jedálenského stola by mal zodpovedať všeobecnému smeru jedálenského priestoru. Konfigurácia, veľkosť tabuľky sa považuje za bližšie ku koncu opravy. Je lepšie, ak sa vyberie na základe koncepcie budúcej kuchyne, dokonca aj vo fáze projektu.

Klasický stôl môže byť veľkolepý a drahý, s dôrazom na stav majiteľov alebo skromný a jednoduchý, bez zbytočnej povrchovej úpravy, vhodný pri každodennom používaní. V priebehu vitráže vitráže, rezbárstva, inlay. Praktické modely sú jednoducho lakované alebo natreté v ušľachtilých odtieňoch.

Výhodou moderných modelov je funkčnosť. Posuvné, skladacie vzory sa používajú, najmä ak je miestnosť malá.

Funkcia Provence - tak milosť, ako aj hrubosť. Prírodný drevený stôl môže byť jednoduchý a fantázny, trhliny a starnutie sú vítané. Dizajn je založený na masívnych nohách.

Minimalistický smer sa zameriava na slobodu priestoru. Kombinácia rovných línií, chladných odtieňov. V súlade s kanónmi - matný, lesklý povrch bez jasných detailov. Jedálenský dizajn je funkčný, používa sa ako pracovný povrch, vo vnútri - úložný priestor.

Stôl v priemyselnom štýle je striktne geometrický, nemá nič zbytočné, farebná škála podkrovia nesvieti odrodou: nešifrovaná šedá, biela a čierna, niekedy hnedá. Tak ako všetko v tomto smere, aj tabuľka by mala byť zásadná, rozsiahla. Jeho hlavnou črtou je impozantná veľkosť, neočakávané kombinácie. On sám je podobou Frankenstein: nohy z jedného stola, stolík z iného, ​​príbory sú uložené v krabici od tretej.

    

Možnosti usporiadania tabuľky v interiéri

Jedálenský stôl je najčastejšie umiestnený v kuchyni, ale ak je miniatúrna veľkosť alebo veľký počet ľudí sa zúčastňujú na sviatky, potom aj umiestnenie na stenu alebo v rohu nebude zachrániť situáciu.

Veľký jedálenský stôl je umiestnený v obývacej izbe alebo štúdiu tak, že okrem niekoľkých stoličiek, až k stene alebo inému nábytku je stále asi meter priestoru. Je lepšie zvoliť si miesto v zóne, kde je príjemné. Jedáleň je zvyčajne stacionárna, je umiestnená v strede miestnosti.

Ak je potrebné zachrániť priestor, jedálenský kút je usporiadaný pozdĺž steny alebo vo výklenku. Stolová súprava oddelená alebo vstavaná.

Pri výstupe nie je nastavený jedálenský stôl. Sedieť za ním sú zaujímavejšie pohľady z okna, krásny interiér a nie to, čo sa deje na chodbe.

    

Stôl pre malú kuchyňu

Výber správnej tabuľky pre veľkosť miestnosti dnes nie je ťažké. Malé stoly tiež prichádzajú v rôznych tvaroch, farbách. Funkčné transformačné tabuľky zároveň šetria miesto. Skladací stôl je vybavený mechanizmom, ktorý ho oddeľuje nielen v šírke, ale aj v dĺžke, čím zväčšuje skutočné rozmery o faktor, ale tiež reguluje jeho výšku. Jedálenský stôl sa ľahko zmení na konferenčný stolík.

Aby sa ušetril priestor, vynájdili uhlové konštrukcie rôznych tvarov, ktoré sú tiež rozložené. Sú kombinované s vhodnými stoličkami, lavicami, stoličkami.

    

Jedálenský stôl z dreva vlastnými rukami

Produkt vyrobený ručne bude lacný a plne vyhovuje vašim snom. Pred prácou musíte ovládať potrebné materiály a nákresy.
Jedálenský stôl pre dachu alebo apartmán môže byť vyrobený z hotových dielov, alebo si môžete urobiť prvky konštrukcie sami. Majster podľa vášho vkusu môže urobiť originálny nábytok:

  • pevné pole;
  • z terasy, ryhovanej alebo neomietanej dosky;
  • od lamiel, ako doska;
  • lepené.

    

V krajine dom stôl z rezané dosky, bar alebo croaker dokonale vyzerá. Pokrývač alebo rez trupu môže byť stolový. Výrobok vydrží dlho, ak je podrobený riadnemu spracovaniu.

Ak chcete vytvoriť originálny dekor, používajú decoupage techniku, zdobia povrch výrobku mozaikou keramických dlaždíc.

záver

Kuchynský stôl môže byť vyrobený v akomkoľvek štýle, malý alebo veľký, s jasnými prvkami dekoru alebo bez nich. Hlavným kritériom pre správnu voľbu - kompatibilita objektu s inými nastaveniami. Domáci a hostia by mali byť počas sviatku pohodlní.

Zanechajte Svoj Komentár