Mechanizmy na transformáciu pohoviek: ktorý z nich je lepšie zvoliť

Myšlienka dobrej pohovky je rovnaká pre každého - krásny dizajn, pohodlné miesto na odpočinok a spánok, prevádzka bez piskania, strata funkčnosti, pokles po dobu najmenej 10 rokov. Aby ste splnili očakávania, musíte sa rozhodnúť, ako často sa chrbát a sedadlo zmenia na posteľ. Armatúry, transformačné mechanizmy pohoviek ovplyvňujú spoľahlivosť dizajnu a jednoduchosť zmeny polohy. Adaptácie sa líšia v princípe konania, nie každý môže tolerovať každodenné rozvíjanie a pravidelné zaťaženie.

Ako si vybrať pohovku: hlavné kritériá

Nábytok je po dohode tradične rozdelený do dvoch typov. Pohovky pre hostí sú využívané na rekreáciu, recepciu hostí, zriedkavo používané ako posteľ. Osobitné požiadavky nie sú kladené na transformačné systémy, ale na konštrukciu, hĺbku sedadiel, tvar chrbta a lakťových opierok. Rám, čalúnenie, výplne by mali poskytovať pohodlie pri odpočinku, vydržať ťažké bremená.

V pohovke na spanie je dôležité zvoliť správny matrac a transformačné prvky, ktoré rozložia štruktúru v priebehu niekoľkých sekúnd, zostanú funkčné aj pri každodennom používaní.

Pred nákupom musíte určiť:

 • ako často bude lôžko rozložené;
 • aký priestor môže byť pre pohovku pridelený v rozloženej forme;
 • či sú potrebné skrinky na posteľnú bielizeň.

    

Typy transformačných mechanizmov podľa princípu konania

Výrobcovia ponúkajú desiatky transformačných prvkov, na ktorých závisí jednoduchosť a rýchlosť transformácie, pohodlie miesta na spanie.

Bežné typy pohoviek:

typrysy
1Skladanie (tango, kniha)Jednoduché použitie, s minimálnymi mechanickými prvkami, kompaktné v rozloženom stave, slúžia dlhú dobu
2Stiahnuteľné (Conrad, Eurobook, Dolphin)Posunie sa celé sedadlo alebo časť, vytvorí sa široké lôžko. Pri transformácii nie je potrebné vynaložiť úsilie, posuňte pohovku preč od steny
3Rozvíjanie (americký, taliansky systém, Spartak)Matrac pre sen je prevzatý z pod sedením, otočí sa, založený na nohách. Rozkladacia pohovka pohodlná, ale zaberá veľa miesta.

Podrobný opis každého mechanizmu pomôže vybrať pohovku pre špecifické podmienky, potreby a priestory.

    

evroknizhka

Konštrukcia sa skladá z posuvnej časti a zadného panelu. Počas skladania a montáže pohovky sa nemusíte pohybovať od steny a snažiť sa. Lôžko je vytvorené dvoma pohybmi, dokonca aj dieťa sa s týmto procesom vyrovná. Sedenie sa pohne dopredu, chrbát sa presunie do vytvoreného výklenku. Pri pohybe zadnej časti smerom k stene sa sedadlo posúva na doraz. Jednoduché navíjanie je zabezpečené vodidlami s valčekmi. Detaily nie sú deformované, nenosia sa počas denného rozbaľovania. Aby nedošlo k poškriabaniu podlahy, na sedadle sú kolieska alebo gumené podložky. Po transformácii sa vytvorí široké lôžko dvoch segmentov s malou medzerou, ktorá bude stáť dvoch ľudí akejkoľvek stavby. Obidve polovice sú na rovnakej úrovni, nespôsobujú nepríjemnosti. Vzhľadom k širokej sedačky pohovka je vhodný pre jednu osobu spať v nerazlozhennom forme. Všetky modely sú k dispozícii s veľkými zásuvkami, ktoré pojmú veľké predmety. Výrobcovia ponúkajú eurobooky s pružinovým blokom, polyuretánovou penou rôznej tuhosti, kovovým alebo dreveným rámom.

Rýchlosť skladania a spoľahlivosť dizajnu sú vysoké, kvalita miesta na spanie je dobrá, nevýhodou je medzera medzi dvoma polovicami.

    

Kniha

Prvý transformačný mechanizmus pre pohovky prešiel skúškou času. Napriek malému úsiliu pri skladaní je nábytok v dopyte kvôli nízkej cene, kompaktnosti, priestrannej skrini. Ak chcete vytvoriť kotvisko, pristávacia zóna sa zvýši na zvláštny zvuk, ktorý sa ozve pri spustení mechanizmu. Potom, čo zadná časť leží kolmo na podlahu, chrbát sa zníži. Z oboch polovíc je vytvorená rovnomerne široká posteľ s dutinou v strede. Prevádzka transformačných prvkov závisí od kvality kovu a nitov. Ak výrobca použil tenký kov, mechanizmus sa zdeformuje, opotrebuje a pravidelne používa, blokovací kolík prestane fungovať. Pridávanie zámok je lacné, rýchlo sa mení na nové. Nity vodiacej tyče môžu byť vymenené nezávisle.

Výhody knihy - nízka cena, udržiavateľnosť. Nevýhodou je, že pri umiestnení pohovky je potrebné ponechať malý priestor proti stene, aby ste ju mohli voľne rozbaliť, alebo ju pred transformáciou neustále premiestňovať.

    

delfín

Výsuvný systém pozostáva z oceľového rámu s polyuretánovými valcami, ku ktorému sú pripojené vodidlá. Rám je opláštený preglejkou alebo drevotrieskovou doskou. Zasúvateľné sekcie sú pod sedadlom. Transformačný mechanizmus bol pomenovaný pre svoju podobnosť s skokanským delfínom. Spodná pohyblivá časť sa pomocou rukoväte alebo závesu vyklopí proti dorazu. Sekcia vo vnútri po pohybe nahor a smerom k sebe, ako by vyskočila zo dna. Segmenty ľahko stúpajú, problémy vznikajú len vtedy, ak sú rámy vyrobené z nízkej ocele. Často sa však bloky nezhodujú vo výške, zatiahnuteľná časť je pevnejšia ako sedadlo. Rozširujúce boxy sú vybavené len rohovými modelmi.

Pri nákupe skontrolujte hrúbku oceľového rámu. "Dolphin" s hrubými mechanickými doskami, systém proti perekos, poteší hladkú jazdu, bude trvať najmenej 10 rokov pri každodennom skladaní / skladaní.

    

Rozvádzajte pohovku

V prípade pohovky so stacionárnym chrbtom sú skryté segmenty, ktoré sa valia dopredu a tvoria širokú posteľ. Mechanizmus, umiestnený na mieste skrinky na bielizeň, je aktivovaný popruhom pripojeným k spodnej jednotke a rýchlo a bez námahy sa rozvíja. V rozšírenej časti tenké, nie veľmi pohodlné pre konštantný spánok matrac. Doplnkový skladovací systém je vybavený len rohovými modelmi. Pri nákupe musíte zvážiť, že konštrukcia nie je skladateľná, zadná časť je masívna, sú odstránené iba lakťové opierky a bočné bloky. Pre približovanie v miestnosti je potrebný otvor 0,8 m.

Sedačky sú k dispozícii v dvoch verziách:

 • horizontálne, keď sa zmontujú, zaberajú viac miesta, po transformácii sa plocha zväčšuje o šírku jedného sedadla;
 • kolmé modely v zostavenej forme sú krátke, pri rozbaľovaní sa predložia dva bloky.

    

Mechanizmus rýchleho kliknutia

Systém transformácie možno porovnať na princípe práce s "knihou". Sedadlo sa zdvihne nad okraj a roztiahne sa až k druhému cvaknutiu. Počas spúšťania sa jednotka ťahá dozadu. Ukazuje sa, že dobré lôžko, bez rozdielov medzi blokmi, ale s malým docking šev v strede. Na rozdiel od obvyklej "knihy" v dizajne poskytuje možnosť neúplnej analýzy. Po prvom kliknutí je pohovka nastavená pod uhlom 45 stupňov, aby sa uvoľnila v ležiacej polohe. Pri starostlivej prevádzke bude periodický mazací prvok "click-klyak" trvať 15 rokov. V gauči sa spája vysoká rýchlosť skladania, trvanlivosť kovania, dobrá kvalita lôžka. Pre spánok sa odporúča zvoliť modely s pružinovými matracmi alebo polyuretánovou penou s hustotou 35 kg / m3.

akordeón

Transformačný systém sa skladá z troch častí, ktoré sa po zložení / rozložení pohybujú ako akordeónové vlnovce. Výsuvná plošina sa nadvihne a vytiahne smerom k sebe, segmenty na kolesách sa posunú dopredu, aby sa dokončilo vyrovnanie. Vyrábajú sa modely s automatickým ovládaním. Spací lôžko je určené pre hmotnosť 160-180 kg, nie sú tu žiadne rozdiely v výškach, ktoré by rušili spánok na matraci. Aby sa pretransformovalo do sediacej polohy, sedadlo sa samo vysunie. Modely s masívnym dreveným trupom vydržia náročné použitie, výrobky z drevotrieskovej dosky je lepšie zakúpiť ako hosť.

Výhody pohoviek "akordeón":

 • rýchle a jednoduché skladanie;
 • väčšina modelov má malú časť na pranie;
 • kompaktný, dokonca šikmý.

Mínus - aby sa rozťahovala pohovka a chodila po miestnosti, musí byť vpredu veľa miesta.

    

tango

Základom návrhu je kovový rám s ortopedickou mriežkou. Princíp "tango", rovnako ako v "click-klyak". Lôžko je vytvorené z dvoch mäkkých blokov. Pri zdvíhaní sedadla je operadlo spustené a umiestnené na ráme. Ak chcete sedieť v sklopenej polohe, sedadlo sa zdvihne na prvé kliknutie.

Hlavný rozdiel a rys dizajnu - rastrové lakťové opierky. Sú regulované samostatne, zaberajú rôzne polohy po stlačení, vizuálne menia dizajn pohovky. Lakťová opierka, umiestnená v miernom uhle, nahrádza vankúš. Konštrukcia a mechanizmy odolávajú každodennej prevádzke, vhodné pre byty s obmedzenou plochou. Pri skladaní je potrebné nastaviť pohovku vo vzdialenosti 15 cm od steny.

Pantograf (tick-tac)

Vďaka zlepšenej kyvadlovej transformácii sa "pantograf" považuje za dobrú voľbu pre spánok. Premena na lôžko prebieha v dvoch stupňoch. Spodný segment sa zdvihne pomocou ručného popruhu a posunie sa dopredu, pričom operadlo chrbta sa synchrónne spustí na prázdne sedadlo. Skladací blok v horizontálnej polohe drží pružiny, čím sa eliminuje uvoľňovanie, vrzanie, deformácie. Transformácia prebieha v oblúku na pružinách, konštrukčné prvky sa nedotýkajú podlahovej krytiny. Odolný rám a kovanie vydrží hmotnosť cca 220-240 kg.

Výhody systému zberača: t

 • rýchle odvíjanie;
 • podlaha nepoškodzuje valce;
 • široké sedadlo;
 • pohovky majú stručný dizajn, ale vždy prichádzajú s originálnymi vankúšmi.

Nevýhodou je vysoká cena.

    

Francúzska postieľka (mixotul)

Konštrukcia sa skladá z rámu a mäkkého bloku, pod ktorým je trikrát transformačný systém a matrac. Mechanizmus je zdvihnutý rukoväťou, pohybuje sa v dvoch krokoch. Nohy profilovej rúry nezávisle padajú na podlahu. Kované monolitické podvaly so základňou vo forme mriežky, laty alebo markízy.

Francúzske skladacie lôžko má silné a slabé stránky:

goodiescons
1Kompaktný, úsporný priestorKrátka dĺžka - 160 - 185 cm
2Spáč bez kĺbovTenký matrac - 6-10 cm
3Široké sedenieMriežka, markíza v priebehu času
4Neubližuje podlaheV priamych verziách nie je žiadny úložný systém.
5Nízka cenaSkladací mechanizmus sa počas denného používania rýchlo opotrebováva.

Chrbát je rovnomerne podopretý modelom so základňou zakrivených lamiel a markízou.

Spartacus

Transformačný systém bol vyvinutý rusko-talianskou nábytkárskou spoločnosťou, ktorá je v zásade identická s francúzskym skladacím lôžkom. Sklopený trojnásobný divanny mechanizmus zdvihol slučku, ktorá je umiestnená na ráme posuvnej časti. Pre sklopenie dizajnu, extrémna časť stúpa, nohy sú zložené. Zmontovaný systém s matracom je umiestnený v krabici. Dĺžka spiaceho lôžka v "Spartacus" je zvýšená na 190 cm, rám z oceľových rúrok a hrubých tyčí vydrží hmotnosť 220-240 kg. Hrubá spevnená sieťovina sa nehýba pod hmotnosťou tela. Pohovka je pohodlná, pomerne spoľahlivá, ľahko transformovateľná. Ale kvôli tenkému matracu počas spánku sú na rámových častiach cítené priečne detaily. Kvalita lôžka nestačí na každodenné spanie.

Conrad alebo Telescope

Skladací systém sa nachádza pod sedadlom a skladá sa z troch častí. Pri rozbaľovaní sa spodná jednotka posúva dopredu a ťahá ďalší segment. Horná časť mäkkého chrbta zapadá do výklenku. Všetky prvky sa ľahko a ticho pohybujú, zachovávajú časté zmeny. Pohovka s hlbokým sedadlom vyzerá trochu ťažkopádne, miesto na spanie je vo výške 45 cm. Sedačky sú k dispozícii v uhlovej a priamej forme, vhodné do haly, spálne.

Výhody dizajnov s teleskopickým mechanizmom:

 • vysoká rýchlosť skladania;
 • väčšina modelov má úložný systém;
 • stabilný a trvanlivý rám.

Sedaflex - americké skladacie lôžko

Dizajn pripomína dvojité skladacie lôžko so zosilneným rámom. Matrac je upevnený na záves, ktorý sa skladá z lamiel, sieťoviny, elastických pásov. Táto kombinácia poskytuje pohodlný povrch pre spanie a ležanie. Na zasúvacej základni je regulovaná výška hlavy. Počas odvíjania sa sekcia vynára z výklenku, pohybuje sa dopredu a je namontovaná na oceľových nohách. Súprava obsahuje matrac z polyuretánovej peny s výškou 10-14 cm alebo pružinové bloky. Proces montáže a demontáže nastáva vo vzduchu, nohy posuvnej časti nepoškriabajú podlahu. Transformačný mechanizmus sa pomaly opotrebováva, niekedy sa nity a lamely lámu. Náhradné diely je možné zakúpiť v obchode a samostatne opraviť základňu. Plná posteľ je vytvorená rýchlo a ticho, vhodná pre ľudí s veľkou hmotnosťou, môže byť aplikovaná denne.

elf

Pohovka spĺňa požiadavky na miesto na spanie.

 • Rám profilovaných rúrok a lamiel zabezpečuje hladký povrch.
 • Veľké predmety sú umiestnené v hlbokej a vysokej bielizni.
 • Lôžko je rozšírené o lakťové opierky, ktoré sú inštalované v rôznych polohách.
 • Vysoko elastická podlaha sa pri intenzívnom používaní neprejaví.
 • Kolesá s polyuretánovým povlakom nezanechávajú na podlahe odreniny ani škrabance.

Podrúčky v zloženom a nerozloženom stave vydržia hmotnosť 40 kg. Ale neodporúča sa im sedieť, skákať.

puma

Transformačný mechanizmus je určený na každodenné použitie. V kombinácii s pevným rámom zaručuje pružinový blok 10 rokov prevádzky bez zaseknutia pri vysúvaní prvkov. V zloženom stave sú segmenty pod sebou. Pri skladaní je predná rohož zdvihnutá, nesená dopredu, namontovaná na výsuvnom nosiči. Druhá polovica zapadá do voľného výklenku. Vytvára širokú posteľ s výškou 45 cm bez medzery medzi časťami. Synchronizujúce teleskopické zariadenie podporuje konzistenciu a hladký pohyb, úzke spojenie polovíc na rovnakej úrovni. Pohovka ušetrí miesto v malej miestnosti, ale priame modely nemajú úložný systém.

kreslo

Mechanizmus vytvára podmienky na zmiernenie svalového napätia, reguluje chrbát v rôznych uhloch, posúva opierku nohy. Moduly sa pohybujú nezávisle od seba, každá osoba si môže nastaviť sedadlo podľa svojich potrieb. Po stlačení chrbát klesne, vráti sa do pôvodnej polohy pomocou páky. Luxusné pohovky sú vybavené elektrickým pohonom, všetky funkcie sú zapnuté diaľkovým ovládaním. Nábytok nie je určený na spanie, ale po sklopení chrbta na neho môžete spať. Pohovka-kreslo sa nachádza v rekreačnej oblasti alebo recepcii. Cena výrobkov je vysoká aj pri štandardných variantoch.

transformátor

Transformácia modelov vytvorených na úsporu miesta. V IKEA sa nachádza šatníková skriňa, doplnená policami a stolom, alebo posteľná bielizeň s pohovkami. Variabilný nábytok je ťažké zostaviť, ale v malých miestnostiach nie je možné umiestniť všetky potrebné veci iným spôsobom. Transformačná pohovka 3 v 1 bude vhodná do haly, hosťa alebo škôlky. Zdvíhacie systémy a kovania Blum pracujú hladko, zjednodušujú prístup k hornej vrstve, spätnému chodu, rýchlej montáži. V rozloženej forme sú v spodnej časti vytvorené dve lôžka a jedna v hornej časti. Jednotlivé bloky transformácie sedacích súprav tvoria lôžko správnej veľkosti, kombinujú sa v ľubovoľnom poradí a používajú sa samostatne. Hlavnou výhodou transformačných konštrukcií je výmena 2-3 kusov nábytku. Nevýhodou je, že zložité mechanizmy sú drahé.

Cheburashka

Jednoduchý a spoľahlivý rozkladací mechanizmus sa prenáša do polohy postele bez hluku pohybom nahor a smerom k sebe. Po rozbalení sú diely nainštalované na oceľových podperách. Po zložení sa obidve časti skryjú pod sedadlo. Transformačný mechanizmus s častým použitím nezanecháva zvinuté dráhy na podlahovej krytine. Pohodlie poskytuje flexibilný kovový rám s mriežkovou základňou a silnou vrstvou stredne tvrdej výplne. Nábytková penová guma je odolná voči ohybu, nevytvára vrstvy, odoláva dennému zaťaženiu. Kotvenie je vypočítané na výšku 190 cm a hmotnosti 200 kg.

Výhody posuvného systému Cheburashka:

 • spoľahlivosť;
 • malé rozmery pri zložení;
 • rovnomerné lôžko, ktoré nie je časom prehnuté;
 • nízka cena

Nevýhody - bez kontajnera na bielizeň.

Automatická prevodovka

Po stlačení tlačidla na diaľkovom ovládači sa vykonajú všetky akcie na vytvorenie miesta na spanie. Blok umiestnený pod sedadlom sa v priebehu niekoľkých sekúnd narovná a previnie dopredu, bez skreslenia. Takáto výhodná možnosť je príliš vysoká cena, ale je odôvodnená dlhou životnosťou. Transformačné mechanizmy pre elektrické pohovky sú vyrobené z vysoko pevných materiálov, kompletne so základňou a matracmi s ortopedickými vlastnosťami. В конструкции предусмотрен рычаг на случай отключения электричества. После разблокировки мебель раскладывается вручную.V niektorých modeloch s automatikou je k dispozícii poloha relaxácie, masážne zariadenia, stupačky, nastaviteľné opierky hlavy.

Pohovka s rozťahovaním na podlahu

Miesto na spanie je ukryté v skrinke a pohybuje sa na valcoch namontovaných na ráme pohovky. Ak chcete previesť na posteľ, musíte vytiahnuť popruh na prednej strane sedadla. Bloky sa vyberajú vonku bez použitia fyzickej sily, ukladajú sa priamo na podlahu bez podopretia. V roll out polovici môže byť box na bielizeň s trvanlivým krytom, ktorý slúži ako lôžko. Zo sedadla sa na ňu vyhodí dvojzložkový matrac.

Najjednoduchšia, najpohodlnejšia a lacná transformácia má nevýhody:

 • nízke spanie, len 25-30 cm od podlahy;
 • matrac je tenký, na rozloženej časti je mäkší na spanie ako na ráme, polovice sa rozptyľujú na podlahe.

Otočný mechanizmus

Lôžko je vytvorené posunutím pohyblivej časti. Ona odchádza na stranu, susedí s rohovým blokom konštrukcie, kolesá sú pevné. Proces prebieha bez komplikovaných manipulácií, vďaka hladkému posuvnému valcu. Aby sa výsledné lôžko nerozptýlilo po stranách, je k dispozícii háčik, ktorý drží dva bloky v blízkosti.

výhody:

 • priestranné miesto s hladkým povrchom;
 • v dizajne nie sú žiadne malé prvky, ktoré by boli poškodené;
 • mechanizmus rotačnej transformácie je kombinovaný s ortopedickou bázou;
 • jednu alebo dve skrinky na bielizeň.

Nevýhody: vysoké náklady.

lit.

Jednolôžková kompaktná pohovka so širokým sedadlom predĺženým o podrúčky. Bočné časti sa zdvihnú proti dorazu a zvonku sa odlepia. Podrúčky môžu mať úplne vodorovnú polohu, musia byť v určitom uhle. Model je vhodný pre škôlku, rastie s dieťaťom. Pri dvoch rozložených lakťových opierkach je sedadlo predĺžené na 200 cm.

Výhody transformačného mechanizmu Lit:

 • kompaktnosť;
 • pohodlné lôžko strednej tvrdosti;
 • možnosť upevnenia lakťových opierok v 3 polohách;
 • priestranný box na posteľ alebo hračky.

    

Ako si vybrať pohovku podľa typu transformácie

Pred nákupom musíte vziať do úvahy veľkosť miestnosti, počet členov rodiny, pokiaľ ide o mechanizmus usporiadania, ktorý je v rámci ich právomocí. Malá plocha v rozloženej forme je obsadená knihou, eurobook. Skladacie systémy sú spoľahlivé, časovo testované, vyžadujú málo úsilia, ale sú intuitívne, zriedkavo sa zlomia. Zlepšený mechanizmus click-klyak je ľahšie transformovateľný, je uvedený do režimu "half-sitting", ale je zraniteľnejší. Výrobcovia nábytku, pantograf a akordeón získali od výrobcov nábytku dobré známky. Véčko často deformuje detaily rámu, najlepšie sa používa ako hosť. Pre dieťa, teenager, jedna osoba, návrhy so sklopnými lakťami bude robiť. Pri montáži je dĺžka pohovky 1,6 m, po transformácii sa do každej bočnej časti pridáva 20 cm, ľudia, ktorí majú problémy s chrbtom, by sa mali bližšie pozrieť na relé.


    

Ktorú pohovku si vybrať na spanie?

Pohovka, ktorá bude slúžiť ako posteľ, by mala byť transformovaná bez znateľného úsilia, vytvoriť dostatočne pevné lôžko s minimálnou šírkou 140 cm. Spoľahlivé rovné "knihy", ktoré majú malú šírku. Priestranná posteľ tvorí rohové modely. Pohovky vyrobené s iným podkladom pod matrac. Odporúča sa zvoliť blokový "had" alebo elastický oblúk v tvare oblúka, ktorý poskytuje pružný efekt. Pevnosť a odolnosť nábytku závisí od rámu. Odolávajú intenzívnemu zaťaženiu z dreva, viacvrstvovej preglejky, kovu.

Pohovka: s pružinami alebo bez nich

Výplň ovplyvňuje dobrý spánok, pohodu, zdravie. Na príliš tvrdom alebo mäkkom padajúcom mieste je chrbtica ohnutá. Pružinové bloky poskytujú dobrú oporu všetkým častiam tela. Rovnomerne berú bremeno z tela, dlhodobo si zachovávajú svoje vlastnosti a sú odporúčané pre ľudí s veľkou hmotnosťou.

Vysoko kvalitné porézne materiály, polyesterové vlákna, latex tlmia vibrácie, odolávajú zaťaženiu, rýchlo obnovujú tvar, dobre podporujú telo. Mäkká penová guma sa rýchlo deformuje, mäkká penová guma leží, stráca tvar syntetického zimovca.

Čo je lepšie?

Nie je možné jednoznačne odpovedať, ktorý vnútorný obsah je lepší. Každý materiál má svoje vlastné vlastnosti.

Porovnanie plničov:

možnostivýhodynedostatkyŽivotnosť
1Blok bonnel

Voľná ​​cirkulácia vzduchu

elastický povrch bez previsu

Pri vysokých zaťaženiach sa môže pružina prasknúť, krútiť alebo zlomiť.10-15 rokov
2Nezávislé jarné blokyNezasahujte do výmeny vlhkosti

dať sedadlá vysokú bodovú elasticitu, podporte stavce v anatomickej polohe

Vysoká cena10-15 rokov
3PPU 40 kg / m3Pružná, pružná, mierne tuhá, odoláva ťažkej váhe, je lacná

Pena PU s hustotou menšou ako 20 kg / m3 sa umyje7-10 rokov
4latexNie je poprášený, neakumuluje prach, prechádza vzduchom, prispôsobuje sa tvaruVysoká cena20 rokov
5HR pena (latex)Na úkor buniek rôznych veľkostí odoláva dobre kompresii, je elastická, odoláva intenzívnemu zaťaženiu.Bezohľadní výrobcovia často nahrádzajú HR nízkymi známkami10 rokov
6hollofayber;

Udržiava objem, odolnosť voči vlhkosti, pružný, antistatický, priedušnýPri dlhodobom používaní stráca svoju elasticitu.8-10 rokov

Hodnotenie vlastníka

Ako ukazujú hodnotenia, ak si vyberiete transformačný mechanizmus správne, pohovka nesklame, bude trvať dlho. Najspoľahlivejšie sú systémy roll-out a fold. Hovorí dobre o akordeónovom systéme, ktorý tvorí miesto na spanie porovnateľné s ortopedickým lôžkom. Medzi véčkami rozlišujú sedafleks, ktorý priťahuje hrubý matrac a non-sagging základne. Nemenej populárne sú modulárne návrhy obývacej izby. So zabudovanými bočnými stolíkmi, policami. Majitelia malých apartmánov odporúčajú transformátory 3 v 1, ktoré nahradia pohovku, stôl a posteľ.

záver

Transformácia pohovky nepotrebujú farebný popis, pretože s niektorými nevýhodami sú jedinou možnosťou pre umiestnenie 8 metrov štvorcových. Pozdĺžne modely bez priečnych švov sa zvyčajne kupujú na spanie. Rohové sedacie súpravy sú vhodné pre veľké rodiny, územný priestor, recepciu. Vstavaný skladovací systém eliminuje problémy pri hľadaní miesta pre posteľnú bielizeň, sezónne predmety. Výber pohoviek s veľkými transformačnými mechanizmami, klásť otázky pred zakúpením, položiť štruktúru, vyhodnotiť výšku a tuhosť matraca alebo pozrieť sa na vlastnosti špecifikované v dokumentoch.

Zanechajte Svoj Komentár