Hygienická toaletná sprcha

Hygiena hrá dôležitú úlohu pre každého človeka. Pravidlá a chápanie ich potreby sú od počiatku detstva. Z toho závisí dĺžka života. Koncepcia čistoty pre každý národ je však iná. Napríklad vo väčšine vyspelých krajín je takmer nemožné nájsť kúpeľňu bez bidetu. V postsovietskom priestore ľudia takéto produkty často neinštalujú. Niekto sa snaží ušetriť peniaze, nie pochopiť účel inštalatérstva, niekto jednoducho nemá dostatok miesta. Majitelia malých priestorov by nemali odmietnuť zlepšenie životných podmienok, môžu využívať hygienickú sprchu na toalete. Vykonáva všetky funkcie malého kúpeľa s fontánou.

Vlastnosti a dizajn hygienickej sprchy

Hygienické zariadenie je vizuálne podobné štandardnej kúpeľňovej sprche. Malý rozdiel je v prúde prúdu. Je oveľa menšia, nerozptyľuje sa. Zariadenie má jednoduchý dizajn, pozostáva z nasledujúcich uzlov:

 1. Mixér. K nemu sa privádza studená a teplá voda. Pomocou páky je regulovaný tlak prúdu.
 2. Pružná hadica Skladá sa z vnútornej duše, vonkajšieho plášťa, dvoch matíc, ktoré sa používajú na pripevnenie na kanvicu a mixéra.
 3. Konev Obsahuje špeciálne tlačidlo na prívod vody, aj keď je mixér zapnutý, prúd nebude bežať, kým sa nestlačí. Existuje mnoho modelov, ktoré sa líšia tvarom.
 4. Holder. Namontované na stenu vedľa WC. Na neho visí sprcha.
 5. Termostat. Vysokokvalitné drahé výrobky sú vybavené špeciálnym zariadením, ktoré umožňuje nastaviť teplotu.

Pri kúpe hygienickej sprchy by ste nemali šetriť, je lepšie si vziať model so zariadením na udržanie konštantnej teploty. S ním si môžete byť istí, že horúca voda nespôsobí neočakávané popáleniny.

Výhody a nevýhody

Pri výbere výrobku na udržanie hygieny tela je dôležité poznať jeho prednosti. Hlavnou výhodou je kompaktný dizajn. Zaberá málo miesta, takže je vhodný pre malé miestnosti. Medzi pozitívne vlastnosti duše patria aj:

 • Univerzálnosť. Okrem priameho určenia umožňuje výrobok čistenie toalety, zber vody pre rôzne potreby, oplachovanie topánok a vykonávanie iných úloh.
 • Úspora hotovosti. Vzhľadom na relatívne nízke náklady je zariadenie dostupné pre väčšinu občanov. Umožňuje čiastočne alebo úplne opustiť používanie toaletného papiera.
 • Univerzálnosť. Vhodné pre všetkých členov rodiny. To sa stane nepostrádateľnou položkou pre tehotné ženy v období po pôrode, pre tých, ktorí trpia hemoroidy, ktorí podstúpili rektálnu operáciu, pre starších ľudí, ktorí potrebujú pohodlie a zjednodušené denné procedúry.
 • Jednoduchá inštalácia. Pre tých, ktorí dokážu nezávisle navrhnúť vodovodnú prípojku, je ľahké nainštalovať prvok vlastnými rukami.
 • Ergonómia. Efektívne zariadenie, ktoré šetrí čas a energiu v jeho aplikácii.

Rovnako ako každý iný predmet, aj sprcha má určité nevýhody, ale nie sú kritické. Medzi nevýhody patrí:

 • Objekt je nepohodlný, ak sa používa v stiesnenej miestnosti pre veľkých a tučných ľudí.
 • Nie je chránený pred deťmi, ktoré ich môžu používať na iné účely. Po ich hre zostávajú kaluže na podlahe.
 • Niektoré modely, ktoré sú zabudované do WC, sú pripojené iba k teplej alebo studenej vode.
 • Pri znižovaní tlaku je ťažké nájsť optimálnu teplotu.

Typy hygienických systémov

Koncepcia hygienickej sprchy kombinuje rôzne výrobky, ktoré sa líšia svojím vzhľadom, metódou inštalácie, dizajnovými prvkami. V závislosti od typu miešača je možné rozlíšiť nasledujúce modely:

 1. Páka. Hlava a teplota sú regulované jednoduchým mechanizmom zmenou polohy páky.
 2. Dvuhventilnye. Spoľahlivá možnosť, ktorá má ventilový systém na reguláciu prietoku vody.

Podľa typu konštrukcie a spôsobu montáže je možné rozlišovať tieto typy: t

 1. Nástenné. Na stenách sú inštalované a inštalované.
 2. Hygienická sprchová batéria.
 3. Výrobky s termostatom.

Existujú možnosti, ktoré sú namontované priamo na toaletu:

 1. Obal - bidet.
 2. Toaletná miska - bidet.

Pre veľkú izbu v kombinácii s kúpeľňou môžete nainštalovať kompletný bidet. Sú oveľa pohodlnejšie na použitie, čo zabráni tvorbe kaluže na podlahe a veko záchodovej misy zostane suché.

Nástenné sprchy

Vzhľad je podobný štandardnej sprche. Jeho inštalácia sa vykonáva priamo v blízkosti toalety. Po zastavení výberu na takomto výrobku sa odporúča uprednostniť modely, v ktorých nemá mixér výtok. Podľa spôsobu inštalácie existujú dva hlavné typy: vstavané a otvorené, ktoré sú upevnené na stene.

Otvorené možnosti majú nižšie náklady. Jednoduchšie sa inštalujú, narážajú na potrubia, držiak sa montuje na stenu, zavlažovacia nádoba je pripojená k miešaču hadicou. Pri opravách je veľmi ľahké systém demontovať.

Skryté návrhy sú viac populárne a žiadané. Hoci cena takýchto výrobkov je vyššia ako cena predchádzajúceho analógu, môžu výrazne zlepšiť estetický vzhľad miestnosti. Inštalácia položky je dosť zložitá. Na tento účel je potrebné demontovať dekoráciu na stenách, vykonať rozsiahlu generálnu opravu v záchode.

V prípade, že sa počas inštalácie výrobku neplánujú žiadne opravné opatrenia, je potrebné vybaviť špeciálnu sanitárnu skriňu, ktorá zakryje všetky konštrukčné nedostatky. Táto metóda je nevyhovujúca pre modely bez termostatu, pretože je neustále potrebné nastavovať teplotu.

bidet

Bidet je malá vaňa s fontánou. Vyzerá to ako malá toaleta, ktorá nemá WC nádržku. Okrem zamýšľaného účelu môže byť použitý na umývanie nôh a rúk. Toto je nepostrádateľné zariadenie pre ľudí so zdravotným postihnutím, starších ľudí, ktorí sú nepohodlní používať štandardné umývadlo. Podľa spôsobu inštalácie existujú dva hlavné typy:

 1. Floor. Najobľúbenejšia možnosť. Inštalácia je podobná WC. Skladajú sa z misy, v ktorej je mixér s fontánou. Prúd vody môže byť normálny, pulzujúci, nasýtený vzduchom.
 2. Nástenné. Menej časté. Sú pripevnené na stenu pomocou nenápadných nosných prvkov, ktoré sú umiestnené za priečkou spolu so sanitárnou komunikáciou. Táto konštrukcia zjednodušuje čistenie toalety, pretože umožňuje umývať podlahu pod ňou.

Bidety sa líšia v kanalizačnom type, ktorý môže byť:

 • horizontálne;
 • do zvislej polohy;
 • šikmá.

Materiály použité pri výrobe položiek sú nasledovné: t

 1. Inštalatérstvo fajáns. Životnosť je 30-40 rokov. Štruktúra materiálu je voľná, ale cena je nižšia ako cena porcelánových štruktúr.
 2. Sanitárny porcelán. Suroviny nemajú pórovú štruktúru, neabsorbujú pachy. Výrobok môžete prevádzkovať 50-60 rokov.

Podľa typu ubytovania možno identifikovať:

 • oddelené;
 • kombinácie.

Toalety s funkciou bidetu

Hlavným znakom takýchto štruktúr je ich funkčnosť. Tu sú kombinované dva produkty v jednom. Navonok sa prakticky nelíšia od štandardnej toalety, okrem predĺženého tvaru misy a väčšej nádrže. To je dobrá voľba pre každú kúpeľňu, nevyžaduje veľa miesta.

Voda na vykonávanie funkcie bidetu je dodávaná cez špeciálne dýzy, ktoré sú umiestnené na armatúre pod okrajom misy. Existujú možnosti, pre ktoré je mechanický rozprašovač zabudovaný do boku misy. Nádrž obsahuje elektronické zariadenia, s ktorými sú postupy riadené.

Toalety-bidety majú často mnoho ďalších funkcií:

 • Podsvietenie. Umožňuje pohodlné používanie výrobku pri vypínaní svetla v dome.
 • Termostat. Používa sa na reguláciu teploty prívodu vody.
 • Vyhrievané sedadlo. Zvyšuje pohodlie, obzvlášť dôležité v chladnom období.
 • Sušič vlasov Na sušenie po opláchnutí.
 • Funkcia hydromasáže, aerodynamická masáž.
 • Zariadenie, ktoré analyzuje biomateriál.

Sedadlá (kryty) s funkciou bidetu

Najdôležitejšou funkciou takýchto výrobkov je sprcha. Existuje mnoho modelov, ktoré sa líšia vlastnosťami a vlastnosťami. Mnohé bidetové sedadlá majú vykurovací systém, sušenie, niekoľko režimov intenzity dodávky vody. Čím viac rôznych zvonov a píšťaliek nového krytu, tým vyššia je jeho cena.

Veko s funkciou bidetu je určené na zvýšenie pohodlia. Kontrola sa vykonáva zo strany elektronického panelu. Sekvenciu činností možno naprogramovať a vykonať postup prania stlačením jediného tlačidla. Kompletnosť modernejších modelov dopĺňa špeciálne diaľkové ovládanie.

Zariadenie nevyžaduje zložitú inštaláciu, jednoducho sa umiestni na miesto normálneho sedadla, pripojeného k vode. Výber sedadla, musíte pochopiť, že sa nehodí do každej WC misy. Predbežne by sa mali vykonať merania fajansového prvku.

Typy batérií pre hygienickú sprchu

Hygienická sprcha často inštalovaná na stenu, na každej strane toalety. Podľa typu inštalácie môže byť skrytá a externá. To je skvelá alternatíva k samostatnému bidetu. Jednoduché zariadenie je vybavené všetkými potrebnými funkciami na udržanie hygieny, nezaberá veľa miesta, čo je dôležité pre malé kúpeľne. Existuje niekoľko typov mixérov, ktoré sa líšia v dizajne a schopnostiach. Najpopulárnejšie sú:

 • Nástenné. Mixér nemá výtok, voda sa vypúšťa cez ohybnú hadicu. Sprcha a držiak na kanvy sú pripevnené na stenu;
 • Zaviazaný na umývadle. Možnosť je možná, ak sa umývadlo nachádza v blízkosti toalety;
 • Vstavaný do WC. Môžete vložiť do veka akejkoľvek toalety. Mobilné zariadenie je možné preniesť na iné WC. Môžete ho ovládať manuálne alebo pomocou diaľkového ovládača.

Vlastná inštalácia hygienickej sprchy

Keď je model vybraný a zakúpený, môžete pristúpiť k inštalácii. Nie je to nevyhnutné, aby ste vyzvali inštalatérske práce, každý človek si poradí s jednoduchou úlohou. Spôsob inštalácie bude závisieť od vybraného modelu. Ak ide o voľbu na stenu, je dôležité určiť správne umiestnenie. Urobte to jednoduché - musíte sedieť na záchode a natiahnuť sa k stene. V najpohodlnejšej výške, aby montáž pre malé kanva. Než začnete, mali by ste zvážiť niekoľko dôležitých bodov.

Montážna výška

Mixér a držiak na zavlažovanie možno namontovať na tú istú stenu alebo na iné. Hlavnou úlohou ovplyvňujúcou pohodlie pri používaní je zvoliť vhodnú výšku. Neexistujú žiadne špecifické normy, inštalácia sa vykonáva na základe osobných preferencií.

Výrobok bude vyzerať esteticky, ak sa zmiešavacia hadica vo voľnom stave nedotýka podlahy, takže by ste nemali inštalovať stavebné prvky príliš nízko. Pri obkladaní dlaždíc musíte zvoliť miesto na križovatke, bez dekoru a kresieb.

Pri výbere výšky miešačky je potrebné zohľadniť vek, zdravotný stav domácnosti. Ak niektorý z príbuzných má príznaky chorôb, ktoré obmedzujú pohyb, môžete obetovať estetiku a umiestniť sprchu na podlahu, na nápadnom mieste.

Držiak na stenu

Pre montáž na stenu zvoľte typ otvorenej inštalácie. Mixér je upevnený na povrchu steny, cez ktorý sa bude vykonávať prívod vody. Blízko v pohodlnej výške držiak na zavlažovanie.

Teraz môžete pristúpiť k inštalácii flexibilných hadíc. Medzi všetky prvky prefabrikovaných konštrukcií by mali byť umiestnené gumové tesnenia. To pomôže zabrániť úniku. Ak tesnenia nie sú súčasťou dodávky, musia byť zakúpené samostatne.

Sprchový kút môžete namontovať aj na stenu skrytým spôsobom. Možnosť zahŕňa organizáciu výklenku, vytvorenie krabíc. Zásobovanie vodou je zabezpečené špeciálne položenými rúrkami, ktoré sú tiež skryté vo výklenku. Na povrchu môže zostať len plošina s pákou, držiakom, zavlažovacou nádobou. Metóda je estetickejšia, ale nie je vhodná pre všetky miestnosti. Možnosť inštalácie je ovplyvnená hrúbkou stien, umiestnením ventilačných šácht.

Inštalácia sprchy na umývadlo

Inštalácia je možná v prítomnosti špeciálneho modelu s vlastnou zásuvkou a prídavným otvorom pre ventil. To je skvelá voľba pre kombinovanú kúpeľňu, v ktorej sa umývadlo nachádza vedľa WC. Proces inštalácie zariadenia pre intímne procedúry je veľmi jednoduchý. Dĺžka hadice s konevom by mala stačiť na to, aby sa sprchovací kút v oblasti WC bez napätia.

Pre väčšie pohodlie pri používaní je potrebné kúpiť mixér s termostatom. To umožní, aby sa pri vykonávaní hygienických postupov pre konštantnú reguláciu teploty vody nepozoroval. Zariadenie vám umožní nastaviť teplotu a automaticky ju uložiť.

Montáž veka-bidetu na bežné WC

Inštalácia nového multifunkčného krytu je podobná zložitosti ako jednoduchá výmena štandardného sedadla. Odskrutkujeme plastové matice v spodnej časti toaletnej misy, odstránime starý výrobok a umiestnime nové sedadlo bidetu, dobre ho upevníme.

Teraz pripojíme vodu. Vypnite prívod do nádrže, odstráňte ohybnú hadicu a pripevnite ju k sebe, opatrne zabaľte vnútorné spoje špeciálnou páskou alebo káblom. V hornej časti odbočky upevníme hadicu z nádrže, v spodnej časti vložíme potrubie do prívodu vody.

Na pripojenie k napájaciemu zdroju je potrebná elektrická zásuvka. Miesto na to môže byť zabezpečené počas opravy alebo môže byť elektricky ovládané otvoreným spôsobom v káblovom kanáli. Skontrolujte fungovanie elektronického panela, prívod vody. V priebehu niekoľkých minút sa jednoduché WC stane moderným zariadením.

Najlepší výrobcovia systémov hygieny toaliet

Hygienické systémy pre toaletné misy sú prezentované na trhu v obrovskom rozsahu, so súborom rôznych funkcií. Existujú rozpočtové, elitné, priemerné modely. Výber správneho zariadenia nie je jednoduchý. Najprv musíte pochopiť konfiguráciu, vyhodnotiť materiál výroby, základné vlastnosti a charakteristiky miešačov. Podľa spotrebiteľských posudkov, títo výrobcovia vyrábajú najpraktickejšie modely s jednoduchou inštaláciou:

 • Grohe. Nemecká spoločnosť poskytuje najdlhšiu záruku na svoje výrobky (10 rokov). Prvky sprchových systémov sú vhodné na použitie, správny tvar, bez ostrých rohov, reliéf. Nič zbytočné - iba kvalita a jednoduchosť;
 • Hansgrohe. Tiež spoločnosť z Nemecka. Väčšina vyrábaných systémov je zameraná na malé miestnosti;
 • Jacob Delafon. Francúzski remeselníci vytvárajú iba systémy najvyššej kvality. Spoločnosť potvrdzuje dlhú životnosť výrobkov s dlhou zárukou (5 rokov);
 • Oras. Toaletné systémy fínskeho výrobcu vyžadujú opatrnú manipuláciu, menej trvanlivú ako predchádzajúce verzie. Spoločnosť sa viac zameriava na zavádzanie rôznych technických inovácií;
 • Roca. Španielske výrobky majú atraktívny vzhľad, ľahko sa používajú. Cena za tovar tohto výrobcu je vysoká, čo je vysvetlené kvalitou, dlhou životnosťou všetkých prvkov systému hygieny toaliet;
 • Vidima. Modely vyrábané sprchy majú tradičný vzhľad, bez prílišného lesku a všetkých prebytkov. Výrobné zariadenia sa nachádzajú v Bulharsku, výrobky majú príjemnú cenu.

záver

Inštalovaná hygienická sprcha na WC by nemala byť iba v súlade s celkovým vnútorným priestorom miestnosti, ale spĺňať aj normy týkajúce sa umiestnenia a spôsobu montáže. Pripojenie modelu akejkoľvek konfigurácie bude úspešné, ak budete dôsledne dodržiavať pokyny a počúvať rady odborníkov. Ak to chcete urobiť sami, budete potrebovať minimálny súbor nástrojov a pár hodín času.

Zanechajte Svoj Komentár