Dvere pod laminát: pravidlá farebných kombinácií, fotografie v interiéri bytu

Pri výbere farby dverí a laminátu je dôležité, aby sa tieto dva prvky navzájom dopĺňali a vytvorili tak spoločnú kompozíciu. Okrem toho by sa mala zvážiť ich kombinácia s inými prvkami, ktoré sú alebo budú v miestnosti.

Základné pravidlá pre kombináciu farebných dverí a laminátu

Vnútorné dvere sú dôležitým interiérovým prvkom, ktorý je prvý nápadný. Obyčajne sa krídla dverí vyberajú v konečnom štádiu výstavby, keď sú podlahy, steny a strop už hotové. Zriedka, keď sa materiál a farba dverí kombinujú s nádychom nástennej dekorácie, je vhodnejšie vziať do úvahy tón podlahovej krytiny. Ako posledná možnosť sa dnes používajú iba prírodné materiály - keramické obklady, parkety, laminát. Druhý typ je najbežnejší.

  • Aby sa dosiahla úspešná kombinácia, pracujú s pravidlami súladu: teplé podlahy - teplý tón priečky dverí a studený, resp. Studený.
  • Krídlo dverí vyzerá priaznivo, ak je o niekoľko tónov ľahšie alebo tmavšie ako laminát. Rovnaký výber farieb je zriedka vybraný, zatiaľ čo môžete získať nudný a monotónny interiér.
  • Nestačí si vybrať úspešnú kombináciu podlahy a dvernej tkaniny. Je dôležité venovať pozornosť detailom: dvere kovania, prahy a obmedzovače, čalúnenie a podlahové lišty musia byť navzájom v súlade. Tmavé laminátové a ľahké dvere, výsledkom čoho je ľahký sokel, ľahký laminát a tmavé dvere naznačujú akúkoľvek verziu spoja.

Kontrastné kombinácie

Formácia kontrastu je odvážne rozhodnutie, ktoré dokáže zmeniť interiér, urobiť ho „živým“, šťavnatým, svetlým a farebným. Ide o kombináciu radikálne odlišných farieb: svetlé laminátové a tmavé dvere alebo naopak.

Ak chcete, aby táto kompozícia vyzerala veľkolepé, musíte použiť hlavné pravidlo: pozorovať všeobecnú teplotu farieb. Ako príklad, mahagónové dvere a béžový laminát, zázvorové krídlo dverí a ostré tmavé wenge alebo makhon na podlahe budú vyzerať dobre. Predstavte si kombináciu šedého a bieleného dubu. Takéto svetlé akcenty sú typické pre takmer všetky štýly interiéru.

Dvere rovnakej farby s laminátom

Plne farebné zodpovedajúce dvere a laminát je vhodný pre kuchyňu, chodbu, malú miestnosť, miestnosti s obmedzeným osvetlením. Na tento účel musíte zvoliť univerzálnu podlahovú krytinu, pod ktorou môžete ľahko nájsť nábytok a dvere. Napríklad: biela, arabská, medová breza, svetlá jelša, jaseň, svetlý dub alebo borovica.

Je lepšie zvoliť si laminát s matnou povrchovou úpravou a výraznou štruktúrou - pomôže vám zorganizovať teplú a útulnú atmosféru.

Monochromatická kombinácia (odtiene jednej farby)

Monochromatická kombinácia je založená na kombinácii rôznych odtieňov rovnakej farby s rôznou ľahkosťou a sýtosťou. Podľa dizajnérov toto rozhodnutie dáva ilúziu pevnosti, hladký prechod z jedného prvku do druhého, horizontálne až vertikálne.

Je veľmi ťažké vybrať správne farby, pretože intenzita osvetlenia horizontálnych a vertikálnych povrchov je odlišná. Ak však uspeje, dostanete dokonalú vzorku drahého, kompletne dokončeného interiéru.

Ako kombinovať s inými prvkami interiéru?

Na vytvorenie určitého štýlového smeru v miestnosti nestačí hádať úspešnú kombináciu materiálu na podlahe a dverách. Ak chcete vybrať správnu povrchovú úpravu stien a nábytkových doplnkov, vytvorte tak spoločný, úplný obraz.

tapeta

Pri opravách, spočiatku premýšľať nad textúrou a farbou tapety na podlahové krytiny a až potom, farba dverí. Tapety môžu byť v rovnakom odtieni ako laminát, opakovať jeho štruktúru, byť niekoľko tónov ľahšie, viac kontrastu, ale nikdy v kombinácii s dverami. Okrem štýlu podkrovia by mali mať inú farbu. Takže otvory sa nestrácajú na pozadí stien, naopak sú výraznejšie - tón ​​alebo dva tmavšie ako podšívka.

nábytok

Ideálne, keď sú skrine, pohovka, kreslá a iné súčasti nábytku prispôsobené dverám a soklom. Ak si ich vyberiete zhodné s podlahou, obraz sa môže ukázať sviežim a nudným, stratí sa oproti všeobecnému pozadiu a nebude sústrediť pozornosť na seba. Najobľúbenejším a ekologickým materiálom pre interiérový dizajn je drevo. Nábytok z prírodných log, v kombinácii s dverami rovnakej textúry a farby, vyzerá bohatý a elegantný.

Najobľúbenejšie farebné kombinácie

Ak nemáte vlastnú predstavu, ako si vybrať dvere do laminátu, každý dizajnér Vám ponúkne štandardné tradičné tradičné kombinácie, ktoré už boli úspešne implementované v interiéroch domov a bytov.

Ľahké laminátové a wenge dvere

Farbenie "wenge" len získava svoju popularitu. Farba dostala svoje meno na počesť stromu rastúceho v Afrike. Jeho príroda má viac ako 40 odtieňov. Vo všeobecnosti sa charakterizuje ako hnedá, s tenkými tmavými pruhmi.

Na pozadí svetlých podláh budú takéto dvere skutočnou výzdobou miestnosti, jej jasným prízvukom a najvýraznejším detailom. Takéto interiéry vyzerajú nádherne, ak je základová doska rámovaná pastel, neutrálna podlaha je tiež vybraný vo farbe wenge. Táto kombinácia je najvhodnejšia pre priestranné obývacie izby, haly a spálne.

Hnedá a sivá

Toto je kombinovaná možnosť, keď potrebujete použiť kontrast: sivá môže byť vzatá tmavá a studená a hnedá, naopak teplá a svetlá. Pomocou tejto rady môžete poraziť chodbu, vaňu alebo kuchyňu, zakryť podlahu hnedým laminátom a vybrať sivé steny.

Biela sivá

Šedá patrí do kategórie studených farieb a má niekoľko odtieňov: špinavá šedá, mliečna, dymová. Kombinácia s ľahkým laminátom bude úspešná, ak je sivá prirodzene mäkká a biela je krémová, sladká, napríklad: káva s mliekom, vyčírený karamel, mliečna a krémová biela. Takéto kombinácie sú typické pre interiérové ​​návrhy v štýle modernej, high-tech, pop art, loft.

Sivá a béžová

Odtiene sú tiež dobre kombinované, ak sa zároveň vyberá sivá, nie je studená, ale dymová, s prvkami hnedého, béžového, ľahkého orecha. Farba mokrého asfaltu by bola vhodná, ak béžový odtieň soklu, dvere a nábytok.

Biela a hnedá

Univerzálna kombinácia, ktorú možno nájsť najčastejšie. Sú to kombinácie teplých slnečných odtieňov, ktoré vytvárajú maximálny komfort. Zároveň by biela nemala byť studená, sivá, zasnežená, ale creme brulee, krémová, bližšie k béžovej.

Fotogaléria

Ak chcete vytvoriť jednotný dizajnový štýl v každej miestnosti, aby bolo útulné, teplé a vhodné pre bývanie, musíte vziať do úvahy všetky detaily a zručne kombinovať lícové povrchy, dverné a okenné otvory, rovnako ako základné plnenie vo forme nábytku. Kombinácie sú premyslené vo fáze opravy, keď je zvolený materiál steny, podlahy, textúry a dverí. Správne kombinovanie dverných doplnkov a laminátových podláh - môžete položiť základy pre štýlový, moderný a harmonický interiér.

Zanechajte Svoj Komentár