Konštrukcia obvyklého jednoizbového bytu 38 m2

Ak chcete navrhnúť interiér 1 izbový byt, aby sa zmestili všetko, čo potrebujete v ňom, a nie na "preťaženie", to nie je ľahká úloha, ale je to celkom možné. Priemerná plocha jednoizbového bytu je 37-38m2. m. ponúka širokú škálu dispozície a dizajnu.

Moderný dizajn apartmán s jednou spálňou

Zvyčajne pri opravách jednoizbových bytov hlavný problém spočíva vo veľkosti a zdanlivo obmedzenom priestore. Pre rodiny s deťmi je to dvojnásobne ťažšie. Preto je hlavnou úlohou zväčšiť veľkosť, aspoň vizuálne. Zásadnejšou možnosťou by bola úplná zmena vzhľadu - demolácia stien a prestavba. Štúdiá, v ktorých sa kuchyňa, obývacia izba a hala stávajú jedným z nich, sa stávajú čoraz populárnejšími. Samozrejme, je to módne, praktické, ale veľmi drahé. Menej náročnou možnosťou by bolo napríklad zbúrať jednu stenu, napríklad kombinovať kuchyňu s chodbou alebo izbu s balkónom.

Výber farby je pravdepodobne jedným z najdôležitejších bodov. Pravdepodobne každý vie, že svetlé odtiene vizuálne zväčšujú priestor. Aj keď nie je odnushka nie príliš malá, je lepšie dávať prednosť pastelovým tónom. V budúcnosti nebude situácia vyzerať príliš monotónna alebo neutrálna, pretože v nej budú prítomné jasnejšie akcenty: záclony, vankúše, čalúnenie nábytku, dekor. Ich jasné farby sú dosť dosť na to, aby oživili aj steny natreté bielym.

Najlepším riešením pre moderný jednoizbový byt bude svetlozelená, piesková, krémová, sivá, hnedá, modrá alebo žltá.

Pri úvahách o dizajne je dôležité určiť pôvodný štýl a vziať do úvahy, že niektoré z nich sa nedajú úplne reprodukovať na malej ploche. Okamžite by ste mali opustiť klasiku, krajinu, antiku alebo americký smer. Minimalistické smery budú optimálne: škandinávsky, švédsky, štýl, hi-tech, eklekticizmus. V modernom apartmáne by ste mali používať aj moderné materiály na výzdobu a výzdobu. Výkyvné dvere môžu byť nahradené posuvnými priečkami alebo ich úplne opustiť v prospech oblúkov.

Návrh projektu jednoizbového bytu

Odborníci v oblasti interiérového dizajnu sú presvedčení, že nemôžete začať žiadne opravy bez prípravy projektového projektu. To nie je len obrázok, ktorý ukáže, ako bude interiér vyzerať v budúcnosti. Jedná sa o viacstupňovú prácu, ktorá berie do úvahy úplne všetko, umožňuje vám urobiť odhad, vypočítať náklady na opravy, optimálny sled prác, určiť štýl, vybrať funkčné oblasti, vybrať potrebný nábytok, vykonať jeho usporiadanie.

Zložitosť návrhu jednoizbového bytu o rozlohe 38 metrov štvorcových závisí od objemu opráv. Ak potrebujete vybaviť byt v novej budove od nuly, projekt by mal byť čo najúplnejší. Ak je to byt, ktorý vyžaduje len menšie zmeny, napríklad usporiadanie oblasti pre deti, práca nebude tak globálne, resp.

Hlavné úlohy návrhu projektu:

 • Detailné meranie bytu, vypracovanie plánu. Tieto informácie budú potrebné na podrobnejšiu štúdiu ďalších zmien, výpočtu materiálov, osvetlenia, iných vecí;
 • Schémy demolácie a montáže priečok, ak existujú. V tejto fáze je dôležité premýšľať o ergonómii pohybu v okolí bytu, pričom sa zohľadnia existujúce pravidlá a predpisy;
 • Usporiadanie komunikácie a elektroinštalácie;
 • Výber dokončovacích materiálov, definícia štýlu, výber farieb a konečných materiálov;
 • Výber a umiestnenie nábytku, dekoru, doplnkov.

Dizajnové projekty sú dnes zriedka čerpané ručne, práca sa vykonáva v špeciálnych počítačových programoch. Mnohé z nich sú voľne dostupné na internete. Umožňujú vytvoriť 3D model budúceho interiéru fotografickej kvality.

Základom je územné členenie.

Územné plánovanie - hlavní dizajnéri recepčných dizajnérov. Umožňuje vizuálne rozdeliť priestor do samostatných funkčných oblastí bez ovplyvnenia celkového štýlu. Jednoizbové apartmány nie je možné bez zón. Len s jeho pomocou, byt s veľkým funkčným zaťažením môže byť pohodlné a pohodlné.

Je dôležité pochopiť, že zónovanie je často podmienené, určované nábytkom, farbou a iným obsahom a neznamená rozdelenie miestnosti priečkami do mnohých malých rohov.

Bez ohľadu na oblasť začína práca zostavovať zoznam požadovaných zón:

 • Obývacia izba;
 • spálne;
 • Detské;
 • Práca (kancelária, kútik pre hobby);
 • Rekreačná oblasť (knižnica);
 • Jedáleň;
 • Sport;
 • Šatňa.

Toto je len zoznam vzoriek, nie je nutné, aby boli prítomné všetky zóny. Niekto potrebuje kanceláriu a niekto potrebuje detský kútik alebo osamelé miesto na odpočinok.

Spôsoby zónovania v jednoizbovom byte

Miestnosť je možné rozdeliť rôznymi spôsobmi a nie je potrebné používať naraz alebo len jednu. Je dôležité nájsť strednú cestu.

Nábytok a textil

Stalo sa tak, že sme zvyknutí zariadiť nábytok po obvode, ale niekedy stojí za to prehodnotiť konzervatívne názory. Umiestnenie nábytku je jedným z najjednoduchších a najpohodlnejších spôsobov zónovania miestnosti. Izba pre hostí môže byť oddelená od spálne vysokým úzkym šatníkom, ktorého dvere smerujú k posteli. Pohovka alebo barový pult rozdeľujú oddychovú plochu s kuchyňou a pracovný stôl alebo stôl s knižnicou môže slúžiť ako obmedzovač na pracovisku.

Územné členenie pomocou záclon nie je posledný príjem dizajnérov, ale nie v každom interiéri by táto možnosť bola vhodná. Výber textílií, ktoré budú slúžiť ako oddiely, často závisí od štýlu. V klasických interiéroch to môže byť hustý baldachýn na stropovom odkvape, orientálny štýl doplní viacvrstvové závesné závesy a Japonci zdôraznia bambusové žalúzie.

Farebné a dokončovacie materiály

Podľa jeho výkonu je to jedna z najťažších a nie vždy úspešných techník, ak hovoríme o jednoizbovom byte. Tu sa zónové princípy a tipy na vizuálne zvyšovanie priestoru zrazujú a vzájomne si odporujú. V malej oblasti nie sú vhodné príliš jasné farebné prechody a rôznorodá povrchová úprava. Hranicu je možné nakresliť napríklad na podlahu, napríklad môžete pridať koberec a zvýrazniť potrebnú plochu.

Stacionárne priečky a sitá, dvere

Mobilné priečky a stacionárne priečky, okrem zónovania, vykonávajú dekoratívnu funkciu, preto musia spĺňať všeobecný štýl interiéru. Existuje mnoho variantov ich výkonu. Ak neexistujú žiadne konkrétne nápady, budete musieť venovať jednu hodinu prezeranie fotografií na internete. Je tiež potrebné zvážiť, že v jednoizbovom byte by oddiel mal zabrať málo miesta a vizuálne rozšíriť priestor. Najčastejšie používané plastové, sadrokartónové, zrkadlové povrchy.

Za tenkou dvierkou môžete skryť celú útulnú miestnosť. Materiál na plátno možno použiť rôzne: drevo, preglejka, MDF, plast, sklo.

Rôzne úrovne osvetlenia podlahy a stropu

Ak to umožňuje výška stien, môžete pódium vybaviť tak, aby ste oddelili pracovnú, spaciu časť alebo dieťa.

Z hľadiska pohodlia by malo byť osvetlenie usporiadané tak, aby každá samostatná funkčná oblasť bola čo najviac nezávislá. Použite viacúrovňové osvetlenie, lampy rôzneho svetelného spektra, podsvietenie a ďalšie. Keďže výber jednotlivých funkčných oblastí jedného svetla nestačí, môže byť len ďalším nástrojom.

Výber nábytku a základné princípy umiestnenia

Izby po zariaďovaní by mali byť čo najrozsiahlejšie a najpohodlnejšie a nemali by sa podobať nástupnej stanici. Kupodivu dosť, ale hlavná vec v usporiadaní bytu je objednávka. Žiadne nové veci nie sú schopné urobiť to pohodlnejšie a čistejšie. Všetky boxy, police musia byť na mieste a ich obsah je kedykoľvek prístupný. Preto sa nábytok vyberá vždy individuálne s prihliadnutím na želania všetkých obyvateľov. Na uľahčenie vašej úlohy si môžete vopred vytvoriť zoznam potrebných vecí, miesto pre nich, spôsob uskladnenia.

 1. Interiér je naplnený len tým najnutnejším. Nábytok by mal byť kompaktný, funkčný.
 2. 2 veľké prvky vizuálne zaberajú menej miesta ako 3 - 4 malé, preto ich odmietajú zo zásuviek, nočné stolíky v prospech skríň.
 3. Objemné, masívne zariadenie tiež nie je.
 4. Multifunkčný transformačný nábytok umožní v prípade potreby rozšíriť priestor miestnosti. Minimálne to môže byť rozkladacia pohovka, rozkladací stôl v kuchyni alebo žehliaca doska mimo dverí.
 5. Pre rodinu s dieťaťom bude výborným riešením dvojpodlažný nábytok, ktorý kombinuje pracovný priestor na prvom poschodí a posteľ na druhom poschodí.
 6. Maximálne využitie priestoru pomôže vstavaný šatník.

Ak chcete umiestniť nábytok, môžete použiť stenu nad posteľou. To je skvelé miesto pre otvorené police a regály. V chodbe si môžete vziať stropný priestor pre výklenky. Pod širokým oknom je parapet často vybavený vstavanou skrinkou. Častou chybou mnohých je, že rohy miestnosti zostávajú otvorené. Je to skvelé miesto na umiestnenie uhlovej skrinky, knižnice alebo skrinky.

V kuchyni sa berie do úvahy každý voľný centimeter. Moderné interiéry okrem štandardných spotrebičov (chladnička, sporák, mikrovlnná rúra) poskytujú navyše (digestor, umývačka riadu, kávovar), je dobré, ak je postavená.

Pre skladovanie rôznych malých vecí v kuchyni je perfektný stojan alebo špajza so zásuvkami. Ak je nábytok vyrobený na objednávku, mali by ste uvažovať o optimálnej hĺbke. Možno to môže byť o niečo menej ako továreň. Je lepšie uprednostniť hladké hluché fasády alebo nepriehľadné okuliare.

V kúpeľni, ako v iných miestnostiach, princíp územného členenia. Mali by byť aspoň dve zóny: umývadlo s podstavcom, zrkadlo a vaňa alebo sprcha, vešiak na uteráky. Ak je priestor vľavo, umývadlová časť môže byť doplnená o nádobu, vložte kôš na bielizeň.

Interiérový dizajn, začína žiť len vďaka detailom. Štúdio apartmán je druh plátna, na ktorom je vytvorený obrázok, berúc do úvahy osobné požiadavky a preferencie. Výrazne zjednodušujú úlohu šablón interpreta a už realizovaných individuálnych nápadov.

                                           

Zanechajte Svoj Komentár