Ako urobiť psa voliéru vlastnými rukami: kresby a veľkosti

História priateľstva medzi človekom a psom má viac ako jedno tisícročie. To dokazujú nálezy archeológov, ktorí vykonávajú vykopávky miest primitívnych ľudí. Štvornohý priateľ verne slúži svojmu pánovi. Majiteľ opláca svoju lásku, stará sa o svojho maznáčika, poskytuje mu slušný život. Niektorí si zachovávajú oddelenie v dome, iní stavajú pre psov prístrešok a poskytujú im pohodlné životné podmienky.

Existuje mnoho plemien, ktoré potrebujú žiť na ulici pre normálny vývoj, netolerujú údržbu domu. Patrí medzi ne Akita Inu, Aljašský malamut, Samojed Laika, Collie, Husky, Veľká Dane, iní. Pre ich vonkajšie bývanie, je lepšie používať špeciálne oplotené miesta vybavené v oblasti dacha alebo priľahlých oblastiach.

Všeobecné požiadavky: čo by malo byť voliéra

Ak sa rozhodnete kúpiť alebo postaviť klietku pod holým nebom nezávisle, je potrebné zohľadniť určité požiadavky na tento typ konštrukcie. Od nich závisí pohodlie a bezpečnosť domácich zvierat. Zvážte všeobecné pravidlá:

 1. Platforma pre trvalé udržiavanie psov by mala pozostávať z troch hlavných častí: chovateľskej stanice, obytného priestoru a zóny na stravovanie.
 2. Je žiaduce mať klietku pod holým nebom na suchom, vodorovnom kopci, berúc do úvahy prítomnosť tieňa
 3. Na severnej strane je objekt nevyhnutne oplotený stenou.
 4. Rozmery budovy sú vybrané podľa veľkosti psa.
 5. Podlaha by nemala obsahovať chyby, praskliny, medzery, ktoré by mohli spôsobiť poranenia.
 6. Na zjednodušenie čistenia je podlaha opatrená miernym vychýlením smerom k prednej stene.
 7. Pri výbere počtu otvorených plôch, od jednej po tri, by sa mala uprednostniť táto možnosť, ktorá umožní psovi pozorovať celé územie, potom sa necíti mierny, uzamknutý.


Pri výrobe stien by ste nemali používať mriežku reťazového článku, ktorý sa rýchlo natiahne a prestávky, a tiež práškové, pozinkované rúrky. Kov, iné možné modely by nemali byť umiestnené v horizontálnej polohe.

Požiadavky na materiály pre budovu

Z kontrolovaných materiálov je potrebné vybaviť klietku pod holým nebom. Na tieto účely sa používa vhodné drevo a kov. Na mriežke by nemali byť umiestnené ďalšie dekorácie, na ktorých môže zviera poškodiť labky. Upevňovacie prostriedky sa musia udržiavať na minime. V prvom rade sa odporúča starať sa o základňu. Vyberá sa v závislosti od životnosti zariadenia. Pre sezónne budovy v krajine stačí vyplniť vankúš z expandovanej hliny alebo piesku. Pre stacionárny objekt, určený na prevádzku niekoľko rokov, vhodný pásový alebo stĺpový základ.

Podlaha vo vnútri kabíny môže byť piesčitá, zemitá, odlišná od okolitej pôdy. Otvorený terén je pre psa prijateľnejší z hľadiska zvládania prirodzených potrieb. Tiež aplikovaný drevený náter. Ak je pod doskami položený ohrievač, konštrukcia môže byť použitá v zime. Pri plánovaní stavby pre trvalé bydlisko zvieraťa môžete kombinovať otvorenú plochu s drevenou podlahou.

V prítomnosti betónového základu, steny môžu byť postavené z tehál, pórobetón, použite kovový rám, lemované drevom, spravidla z mäkkého dreva. Vo voliére by mala byť aspoň jedna otvorená strana, oplotená zváraná, kovaná mriežka. Brána je vyrobená z kovového rámu a železných tyčí.

Pre konštrukciu strechy je lepšie používať bridlice a kovu, ktoré si dobre udržujú teplo. Niektoré používajú profilované plechy, ale nie sú vhodné pre strešné zariadenia, prehrievajú sa v horúcom období a v zime z nich prichádza chlad. Pri výbere akéhokoľvek materiálu by mal byť poskytnutý priezor.

Kabína je postavená dvomi spôsobmi: ako oddelený objekt, ako oddelenie spoločného objektu, oplotené od prechádzkovej plochy priečkou. Optimálnym stavebným materiálom pre stavbu boxu bude prírodné drevo. Drevo sa používa na rám a steny a strecha môžu byť vyrobené z rôznych drevených dosiek.


Klasifikácia krytov podľa typu

Ak chcete rozhodnúť, akú platformu pre domáce zviera nainštalovať na chate alebo na vlastnom pozemku, mali by ste zvážiť možné návrhy. Ich veľkosť závisí od vlastností psa, vzhľadu destinácie, osobných preferencií majiteľa. Podľa typu konštrukcie možno všetky budovy rozdeliť do troch hlavných skupín:

 1. Dočasný. Štruktúry sú charakterizované prítomnosťou štyroch otvorených stien. Predstavujú platformu, oplotenú zo všetkých strán kovovými tyčami. Pre pohodlie psa vo vnútri kabíny je nainštalovaný alebo vybavený podlahou. Modely často nie sú pokryté strešnou krytinou.
 2. Zatvorené. Jedná sa o plnohodnotnú voliéru, určenú na trvalý pobyt štvornohého priateľa. Vo vnútri kabíny je inštalovaná izolácia. Dizajn má dve alebo tri pevné steny a povrch ohraničený kovovým grilom.
 3. Capital. Stavba je rozdelená do niekoľkých zón. Má samostatnú miestnosť, oplotenú zo štyroch strán stenami, v ktorej sa nachádza stánok, špeciálny priestor na prechádzky a kŕmenie, uzavretý barmi. V chladnom období sa miesto kŕmenia prenesie do chránenej časti.


Výber najlepšieho miesta na stavbu

Dôležitou otázkou pri plánovaní stavby je výber vhodného miesta. Na tom závisí duševný stav domáceho maznáčika, jeho správanie, pohodlný prehľad o tom, čo sa deje, pokoj samotného majiteľa, vznik konfliktov s jeho susedmi. Pri umiestňovaní stavieb na stavenisku by ste mali zvážiť nasledujúce body:

 1. Pes sa musí úplne pozrieť cez dvor, vrátane vchodu.
 2. Nemôžete stavať miesto v blízkosti garáže, latríny, kompostové jamy, kanalizácie, iných objektov s nepríjemnými a ostrými pachmi, ktoré môžu viesť k strate zápachu zo strany domáceho maznáčika.
 3. Štruktúra sa neodporúča inštalovať v blízkosti domu, ale nemali by ste ho odstrániť na dlhé vzdialenosti, inak sa pes bude cítiť opustený.
 4. Navrhnúť by mal poskytnúť voľný prechod.
 5. Najlepším miestom pre voliéru bude kopec umiestnený v prednej časti dvora. V nížinách sa štruktúra bude po daždi neustále otepľovať.
 6. Je žiaduce, aby strom rástol v blízkosti objektu, ale nedáva veľké ovocie, bude chrániť domáce zviera pred slnečnými lúčmi.
 7. Blízkosť plotu, umiestneného v blízkosti ulice, vozovky, povedie k podráždeniu štvornohého súdruha, nerozumného štekania.

Dimenzovanie a konštrukčné prvky

Veľkosť konštrukcie sa určuje v závislosti od počtu domácich zvierat, výšky kohútika a podlahy. Na držanie dvoch psov alebo sučky so šteniatkami sa bude musieť voliéra zvýšiť 1,5-krát. Šírka konštrukcie by mala byť jeden a pol násobok dĺžky psa, ale nie menšia ako 150 cm Výška môže byť určená aj skúsenosťou. Na tento účel by mal byť pes zdvihnutý na zadných končatinách, merať vzdialenosť od podlahy až po koniec pozdĺžnych predných labiek, pridať 20-50 cm k meraniam, pričom dĺžka sa určuje v závislosti od plochy a šírky budovy.

Nízky strop bude vyvíjať tlak na psychiku zvieraťa, čím sa pes stane agresívnejším, pokúsi sa opustiť svoj domov.

Nižšie uvedená tabuľka uvádza štandardy pre domáce zvieratá rôznych veľkostí.

Typ psovVýška v kohútiku, cmOptimálna plocha zastrešenia, m2Rozmery kabíny, cmRozmery šachty, cm
šírkahĺbkuvýškušírkavýšku
Malí< 50< 67055603040
priemerný50 - 606-1011575803550
veľký> 60>10135100954060

Pre psov malých plemien

Psy malých plemien, napríklad mops, jazvečík, basenji, cli-kai a iné, patria do kategórie domácich zvierat, ktoré žijú v dome. S dlhým pobytom na ulici môžu ochorieť a ešte horšie zomrieť. Otvorená klietka pre tieto domáce zvieratá sa používa výlučne na preventívne účely na zábavu štvornohého kamaráta. Stánok v budove môže byť nahradený podlahou, kde by mohol pes odpočívať. Pri organizovaní stránky berte do úvahy nasledujúce body:

 • Plocha stavby nepresahuje 6 m2. Ak je väčšie, zviera začne pociťovať nepohodlie, strach.
 • Výška stien je stanovená empiricky, ale vo väčšine prípadov stačí 1,5 m.
 • Optimálna veľkosť konštrukcie určená profesionálnymi psovodmi je 2x3 m.
 • Môžete urobiť bez strechy, aby čiastočné pokrytie. Malé psy nemôžu byť v daždi a jasnom slnku.
 • Ako posteľ je vhodný malý matrac.
 • Plot je vyrobený z dreva a kovu, má 2 uzavreté steny.
 • Podlaha je drevená.


Pre psov stredného plemena

Stredné plemeno zahŕňa Biely švajčiarsky ovčiak, bulteriér, anglický buldog a ďalšie. Žijú mimo domova. Pre ich pohodlné bývanie dosť vybaviť hlavné mesto. Musí to byť stánok, priestor na jedenie, užitočný priestor. Voliéra musí spĺňať určité požiadavky:

 • Celková plocha je od 6 do 10 m2. Pri nižších sadzbách bude pes preplnený.
 • Výška priečok je v rozsahu 2-2,5 m.
 • Optimálna veľkosť pera je 3x3 m, možné sú aj iné modely v závislosti od dĺžky psa.
 • Ak je budova plánovaná na celoročnú prevádzku, podlaha je vyrobená z dreva a je zabezpečená dodatočná vrstva izolácie.
 • Ako strešný materiál používa bridlice.
 • Na steny sa používajú tehlové steny a prírodné drevo, jeden z nich je ponechaný otvorený.


Pre psov veľkých plemien

Psy, kaukazský ovčiak, anglický mastif, Bullie Kutta a iné plemená sú veľké. Veľké psy jednoducho nemôžu žiť v dome, nemajú radi uzavretý priestor, potrebujú slobodu. V stiesnenej miestnosti sa hnev rozvíja hnev a agresia, čo môže viesť k zlým dôsledkom pre majiteľa, ako aj pre hostí alebo blízkych. Vybavenie voliéry, stojí za to pripomenúť:

 • Plocha pera by mala presiahnuť 10 m2. Veľké psy milujú priestor.
 • Výška stien sa pohybuje od 2,5 do 3,5 metra.
 • Veľkosť sa vypočíta individuálne, môže byť 3x4 m, 4x4 ma viac. Pri bývaní 2 jedincov sa plocha zvýši o 1,5-násobok.
 • Zvyšné parametre sú podobné tým, ktoré sú uvedené vyššie. Otvorená klietka by mala mať veľkú teplú kabínu, vyhrievanú drevenú podlahu položenú na betónovom podklade.
 • Železné tyče musia byť spevnené tak, aby ich nemohlo poškodiť veľké zviera.
 • Aspoň jedna severná strana musí byť uzavretá.


Vlastnosti pre šteniatka

Zvyčajne sú šteniatka vychovávané sučkou. Na tieto účely predpokladajte zvýšené kapitálové krytie, rozdelené do niekoľkých funkčných oblastí. Je vybavená samostatnou izbou, oplotenou zo všetkých strán. V podstate sa používa jednoduché pero vyrobené zo štandardných materiálov. V ňom sa deti prispôsobujú budúcemu životu.

Pre malé plemená psov špeciálne kupujú, robia malé dočasné stavby vlastnými rukami, čo umožňuje chrániť zvedavé domáce zvieratá pred pohybom v byte alebo dome. Sú potrebné pre počiatočné vzdelávanie psa. Pre pohodlné bývanie šteňa ich vybavte:

 • miesto na spanie;
 • jedálenský priestor;
 • zásobník pre riadenie prirodzených potrieb;
 • rôzne hračky na podporu rozvoja dieťaťa.

Vybudujte voliéru vlastnými rukami

Ak chcete vytvoriť vysoko kvalitnú a pohodlnú štruktúru pre domáce zviera, musíte si preň vybrať vhodné miesto, vykonať merania zvieraťa a určiť optimálnu veľkosť pera. Potom sa vypracuje projekt, v ktorom sú vyznačené funkčné zóny. Po prechode na prípravu nástrojov, nákup chýbajúcich materiálov.

Po ukončení týchto krokov pristúpiť k výstavbe budov na vlastnom mieste. Stavba je pomerne jednoduchá, nie je to zložitá stavba. Ten môže postaviť ktokoľvek vlastnými rukami, dokonca aj tými, ktorí nemajú stavebné zručnosti. Proces prebieha v niekoľkých fázach:

 1. Príprava bázy.
 2. Naplnenie základov.
 3. Kovové rámové zariadenia.
 4. Pokladanie podláh.
 5. Walling.
 6. Montáž strechy.

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť

S nezávislou konštrukciou voliéry sa často vyskytujú chyby, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú domáce zviera. Ak ich chcete predísť, zvážte bežné nepresnosti a opomenutia:

 1. Nesprávne určené miesto na výstavbu. Na otvorenej, nechránenej korune stromov tejto oblasti bude budova vyfúknutá a umiestnená pod priamym slnečným svetlom. Voda sa bude hromadiť vo vybraní.
 2. Budova je zo všetkých strán oplotená ďalšími funkčnými budovami, ktoré pokrývajú revíziu. Pes miluje vidieť všetko a byť viditeľný.
 3. Nízky strop. Pes sa stane agresívnym, nebude schopný si zvyknúť na takéto bývanie.
 4. Malý alebo príliš veľký, nesprávny pomer strán.
 5. Použitie kombinovaných materiálov pri stavbe stien, napríklad kovov a plastov, dreva.
 6. Upevnenie drevených prvkov rámu klincami.
 7. Pomocou sieťoviny reťazového článku, ktorý môže pes poškodiť a vylieči sa o ostrý drôt.

Materiály a nástroje

Pred výstavbou by sa mali pripraviť potrebné pracovné nástroje, a to: t

 • rýč a lopatu, vedrá;
 • miešačka na betón, stará liatinová vaňa na miešanie malty;
 • kladivo, skrutkovač, píla, píla;
 • Zvárací stroj;
 • meradlá, reťazec, úroveň.

Z materiálov, ktoré budete potrebovať:

 • cement, drvený kameň, piesok, voda;
 • Kovový roh, profil, rúry;
 • drevený trám, doska;
 • bridlice alebo dlaždice;
 • izolácia (polystyrénová pena, minerálna vlna);
 • farby, laky, prostriedky na ochranu dreva;
 • skrutky, skrutky, klince.

Projektovanie s územným plánovaním

Môžete si urobiť plán pre výstavbu vlastnými rukami, použiť hotový nákres nájdete v odbornej literatúre stiahnutej zo siete. Ak by sa pri plánovaní v rámci systému mali uviesť tieto body:

zónovania:

 • Zimná cesta, ak existuje. Je to miestnosť oplotená zo všetkých strán s prázdnymi stenami.
 • Miesto na spanie. Oblasť, v ktorej bude stánok umiestnený.
 • Pešia zóna. Pozemok pre trvalý pobyt.
 • Miesto na stravovanie.
 • Zóna otvárania predných dverí.


Hlavné rozmery:

 • celková plocha budovy;
 • výška priečok;
 • dĺžka a šírka konštrukcie.

komponenty:

 • typ základu (pásový stĺp);
 • typ strechy (jednoduché, dvojité);
 • rámová konštrukcia;
 • stenová konštrukcia, podlahové debnenie, baldachýn.

Výber nadácie alebo nadácie

Pre dočasnú sezónnu výstavbu stačí pripraviť miesto a pokryť ho štrkom alebo pieskom. Pri budovaní masívneho, odolného pera potrebujete dobrý základ. Konštrukcia nie je charakterizovaná veľkou váhou, preto pre jej montáž postačuje mať stĺpovitý alebo pásový základ, betónový poter, vyrobený pri miernom vychýlení. Zvážte postupný proces nalievania najbežnejšieho základu vo forme pásky:

 1. Vybrané miesto je zbavené nečistôt a nečistôt.
 2. Výkop je vykopaný 45 - 50 cm hlboký a 30 - 40 cm široký.
 3. Pôda sa naráža, vankúš je naplnený na dne (vrstva piesku 15 cm) a tiež zhutnený.
 4. Debnenie je inštalované, na tento účel môžete použiť akýkoľvek dostupný materiál, dať ho dohromady z dosiek, drevených dosiek, paliet.
 5. Vo vnútri debnenia pletený kovový rám.
 6. Roztok sa mieša v miešačke na betón alebo v starom kúpeli.
 7. Základ sa naleje, vrch sa niekoľko dní prekryje polyetylénom.


floorboarding

Drevená podlaha je položená na guľatinu. Ak chcete použiť dizajn po celý rok, mali by ste poskytnúť vrstvu izolácie. Drevo je ošetrené špeciálnymi vodoodpudivými zlúčeninami a antiseptikami. Inštalácia krok za krokom vyzerá takto:

 1. Určená výškou podlahovej krytiny.
 2. Pozdĺž obvodu budúcej štruktúry je ťahaná struna, ktorá slúži ako majáky.
 3. Drevená debna je upevnená z dreva a dosiek, pripevnená k základni.
 4. V dutinách medzi oneskoreniami zapadne vrstva izolačného penového polystyrénu alebo minerálnej vlny.
 5. S pomocou skrutiek na prepravke pripevnené dosky.
 6. V záverečnej fáze je podlaha natretá a lakovaná.

Inštalácia na stenu

Na ochranu psa pred fúkaním je konštrukcia vybavená tromi pevnými stenami a jedna je vyrobená z kovovej mriežky, ktorej tyče sú umiestnené výlučne zvisle. Niektorí majitelia robia len dve uzavreté steny, aby zvýšili osvetlenie, prehľad pre domáceho maznáčika, takže sa necítia obmedzení.

Na páse základ, môžete stavať tehlové priečky. To je dobrý materiál, udržuje v teple v chladnom období. Na tento účel, na základe rozšírenia prvého radu troch prázdnych stien. Dostatok hrúbky v polovici tehly, pre veľké psy možno vykonať v jednom. Druhé a následné vrstvy sú vložené do šachovnicového vzoru. Namiesto otvorenej steny nainštalujte kovovú priehradku s dverami.

Если в качестве основного материала выбрано дерево, то для начала возводится каркас из металла или древесины. Potom sa na ňom urobia značky, vyvŕtajú sa otvory pre skrutky. Je lepšie robiť bez klincov, ktoré si zviera môže vytiahnuť, uvoľniť pribitú dosku. Po vybudovaní steny je drevo lakované špeciálnymi kompozíciami.


Technológia strešnej konštrukcie

Pre kryt je vybavená jednostranná alebo dvojitá strecha. V prvom uskutočnení je jedna zo stien o niečo vyššia ako druhá, aby sa udržal potrebný sklon. Postup montáže vrchlíka s jednou naklonenou rovinou je nasledovný:

 1. Na dvoch rovnobežných stranách, kde bude umiestnený uhol sklonu, namontujte silovú dosku alebo drevené obloženie.
 2. Na ich vrchole sú po celej dĺžke krokvy položené výrezy pod mauerlatom, pripevnené k nosníku s kovovými rohmi. Na boku môžu byť zosilnené popruhom. Vzdialenosť medzi krokvami by mala byť 0,7-1 m pri použití dlaždíc, 1,5-3 m pre bridličku.
 3. Na vrchu krovu sa nachádza sústruženie.
 4. V záverečnej fáze je upevnená strešná krytina.

Psí dom a miesto na kŕmenie

Pri výstavbe kabíny by mala prísť s plnou zodpovednosťou. Je to dom maznáčika, v ktorom spočíva, skrýva. Keď sa na prvom mieste budujete samostatne, musíte venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Veľkosť objektu musí spĺňať parametre psa, vnútorný priestor by mal byť dostatočný na pohodlné umiestnenie psa, ale príliš veľká búda bude studená.
 • Pri výstavbe sa používajú ihličnaté plemená dreva.
 • Pre chladné zimy sa oplatí zvážiť ohrievanú stavbu.
 • Strecha by mala byť plochá, pretože ide o podstavec pre domáce zviera, z ktorého sleduje, čo sa deje. Odporúča sa, aby bolo možné ho odstrániť, v prípade choroby zvieraťa je možné ho v prípade potreby ľahko skontrolovať.

Pri stavbe podávača je vhodnejšie umiestniť ho v blízkosti vstupných dverí, čím sa vytvorí špeciálne okno. Táto možnosť je dobrá, pretože niekedy musíte opustiť svoj domov a zveriť starostlivosť o zvieratá priateľom. V tomto prípade cudzinec neohrozí seba, snaží sa kŕmiť niekoho iného psa.


O voliéry z obchodu: výhody a nevýhody

Po zhliadnutí reklamy v sieti, nakupovaní, nájdete množstvo ponúk od rôznych spoločností a firiem na predaj hotových konštrukcií. Taktiež sa navrhuje vyrobiť akúkoľvek konštrukciu podľa objednaných výkresov, požiadaviek, z akýchkoľvek materiálov. Medzi výhody takýchto zariadení patrí:

 • Výroba zariadení je vykonávaná špecialistami, čo umožňuje vyhnúť sa mnohým chybám pri samo-vykonaní.
 • Výrobca poskytuje záruku na svoj výrobok.
 • Široká ponuka. Môžete si vybrať krásny produkt pre každý vkus.
 • Mobility. Prefabrikované konštrukcie sa dajú ľahko zmontovať a demontovať, uskladniť na sklad v technickej miestnosti.

Medzi nedostatky, ktoré stoja za to zdôrazniť:

 • Vysoká cena. Stavba, postavená vlastnými rukami, bude stáť oveľa menej.
 • Jedinečnosť. Výrobky sa vyrábajú masívne.
 • Kvalita materiálov. Počas práce si vlastník vyberá stavebné materiály.


záver

Voliéra je nevyhnutná pre pouličnú údržbu psov, pre výchovu mláďat, pre výučbu na používanie toalety. Pomáha chrániť majetok tým, že chráni nezbedného psa. Existuje mnoho typov návrhov, ktoré vykonávajú rôzne funkcie. Po preskúmaní hlavných bodov si môžete objekt postaviť sami, poznať všetky detaily, vybrať ten správny produkt.

Zanechajte Svoj Komentár