Brazier z tehly vlastnými rukami

Brazier - špeciálne zariadenie, na ktorom môžete variť kebab, klobásy a iné jedlá. Tieto návrhy sú jednoduché kovové a vylepšené (z tehál). Ten, s niekoľkými výnimkami, je stacionárny: pre ich vybudovanie musíte urobiť plán, naliať základ. Murovaná konštrukcia zabezpečuje varenie na rovnom ohni, na rozdiel od otvoreného zariadenia, kde je vystavená vetru. Prítomnosť stien uľahčuje proces varenia; ich chuť je iná. Ak chcete postaviť kožušinu z tehál vlastnými rukami, musíte vziať do úvahy reliéf stránky. Je potrebné starostlivo premýšľať o tom, kde je lepšie umiestniť štruktúru - bude stáť. Rôzne spoločnosti poskytujú služby pre výstavbu murovaných grilov, predaj hotových stavebnicových konštrukcií. V každom prípade, pred inštaláciou niečo na mieste, musíte vykonať prípravné práce.

Výber miesta pre výstavbu grilovania

Stavba by nemala byť nebezpečná pre obytný dom. Preto je umiestnený čo najviac a je vybavený prvkami požiarnej bezpečnosti. Palivové drevo musí byť skladované v uzavretej komore alebo v dostatočnej vzdialenosti od grilu v chránenom mieste. Zariadenie sa nachádza pár metrov od rekreačnej oblasti - letná kuchyňa, terasa alebo altánok. Na ochranu pred zrážkami nad grilom môžete postaviť prístrešok. Pod ním bude môcť ubytovať stôl a niekoľko obchodov. Ak má pozemok záhradu, záhony alebo zeleninovú záhradu, potom bude potrebné chrániť ich pred vystavením teplote: ovocie a kvety budú trpieť ako prvé. Miesto gril by mal byť vedľa koľaje, aby sa priblížil z oboch strán. Nádoby na odpadky sa tiež uchovávajú na diaľku. Ďalším dôležitým bodom je štúdium veterného prostredia, aby sa zabránilo vniknutiu dymu do okien.


    

Výhody tehlových košov

Prvou zjavnou výhodou je možnosť skladovania všetkého príslušenstva na jednom mieste. Ďalšou výhodou je rôznorodosť tvarov. Konštrukcie sú otvorené a uzavreté, jednoduché a s dodatočnými rozšíreniami. V uzavretom grile sa teplo rovnomerne rozdeľuje, čo umožňuje pripraviť pokrmy s dokonalou chuťou. Murovaná stavba môže byť vybavená dymovou skriňou - ďalšou výhodou. Vo veľkých objektoch je miesto pre sporák, kotol a udiareň. Všetky svietidlá môžu byť zoskupené pomocou rôznych sekcií a špeciálnych tvarov. Horák je spravidla uzavretý, čo odstraňuje potrebu ochrany pred dažďom. Stojí za zmienku bezpečnosť tehlových konštrukcií - nemajú prevrátiť. Tehlové mreže sú odolné a vyžadujú osobitnú starostlivosť. Existujú dokonca aj mobilné verzie, ktoré sa rýchlo demontujú av prípade potreby sa inštalujú aj inde.


    

Ktorá tehla je vhodná na ohnisko

Je lepšie dokončiť pracovnú plochu žiaruvzdornými tehálami. Ak sa budova bude používať zriedka, potom obvyklá červená bude robiť. Vonkajšia časť budovy môže byť obložená lícovou tehlou - existuje niekoľko rôznych možností farby a tvaru. Žiaruvzdorný materiál pomôže udržať teplo a je vhodný na varenie na uhlíkoch. V tomto prípade môže byť vonkajšia časť konštrukcie vyrobená z tehál slinku. Niekedy si vyberú „starú“ tehlu, potom bude budova vyzerať zaujímavejšie. Osobitné pece alebo šamotové tehly sa používajú v samotných ohrievačoch av krboch, kde požiar neustále horí. Tmavý odtieň indikuje zvýšenú odolnosť voči ohňu. Nepoužívajte silikátové alebo keramické tehly s dutinami. Aby sa konštrukcia nezaťažovala, jej steny sú opatrené dutým slinkom. Je odolný voči mechanickému namáhaniu a teplotným extrémom.


    

Materiál je dôležitý nielen odolnosť voči vysokým teplotám, ale aj trvanlivosť.

Určili sme veľkosť a konfiguráciu

Výška grilovania je zvolená v závislosti od rastu. Stojí za to byť vedený najvyšším mužom v rodine. Vrchol pracovnej plochy je ideálne 1 meter nad zápästím spustenej ruky. Šírka varnej zóny je spravidla nie viac ako 1 meter, pretože v tejto medzere sa zmestia mriežky pre ryby a mäso a asi tucet špajdlí. Optimálna veľkosť je cca 170 × 90 cm, ak majiteľ uprednostňuje prácu v sede, potom je prevedená konštrukcia s výškou cca 0,8-1,2 metra. Užitočné budú špeciálne sekcie na skladovanie špajdlí, guľatiny, uhlia a ďalších doplnkov. Odporúča sa poskytnúť vhodné miesto na riad. Ideálne vybavenie poskytuje priestor pre vzduch a popol. Úroveň zabezpečenia zvýši gril nad varnou zónou. Brazier môže byť použitý ako gril alebo gril.


    

Prídavné prvky pre kožu

Na inštaláciu prídavných prvkov sa musí použiť konfigurácia tehlového grilu. Ak sú k dispozícii dve alebo viac pecí, jeden z nich môže byť vybavený ražňou na varenie mäsových jedál. Na území vedľa ohniska je miesto pre krb pod kotlom. Dosky-koše majú vhodný stojan pre kotly. Na sporáku vo forme prsteňa môžete variť niekoľko jedál naraz. Tehlová stavba by mala byť vybavená aspoň jedným rezacím stolom. Je však lepšie navrhnúť niekoľko jedno- alebo dvojvrstvových povrchov. V mangových komplexoch je zvyčajné prideľovať niekoľko pomocných oddelení, vrátane drevín a priestoru na náradie. Je lepšie, aby sa palivová komora zatvorila, aby sa oheň nemohol dostať do guľatiny. Je potrebné nájsť miesto pre výklenky pre rôzne pekárenské doplnky. Prenášanie položiek niekoľkokrát medzi rôznymi miestami bude nepohodlné a veľkosť budovy vám umožní uložiť všetko na jednom mieste. Stojí za to využiť túto príležitosť.


    

Požadované materiály a nástroje

Na výpočet požadovaného množstva materiálov je potrebné študovať všetky nuansy a zohľadniť ich v projekte. Môžete si vytvoriť svoj vlastný alebo si vybrať medzi hotovými. V priebehu práce sa odporúča ponechať si malú rezervu. Budete potrebovať nástroje a príslušenstvo, ako napríklad kotúčovú pílu, miešačku na betón, vedrá na malty, stavebnú úroveň, stierku, lopatu. Najvhodnejším materiálom na vytvorenie stavby je pec šamotová tehál. Je odolný a teplotné kvapky nie sú „hrozné“. Švy sú vyrobené z malty piesku s ílom; nie je potrebné žiadne ďalšie namáčanie. Na ulici je potrebná spoľahlivá základňa. Základ je vyrobený z drveného kameňa, kameňov, výstuže, debnenia alebo preglejkových dosiek, sutiny, piesku a cementu. Budete potrebovať list železa, zámky, mriežky a rohy. Pre pracovný priestor a výklenky sú potrebné kovové dvere a kamenné pracovné dosky.

Etapy výstavby grilovanie jednoduchý dizajn

Proces zahŕňa 4 hlavné etapy:

 • design;
 • odlievanie základov;
 • kladenie tehál;
 • dizajn dizajnu.

Brazier vyzerá skvele v krajinnom dizajne, ale miesto je lepšie vybrať čo najviac z rastlín. Potom postupujte podľa prípravných prác. Je potrebné vyhotoviť výkresy, rozhodnúť o konečnom projekte a pripraviť potrebné zariadenia. Budete potrebovať laty, kameň sutiny, piesok, cement, kovanie, štrk, žiaruvzdorné tehly. Pre krásny dizajn švov je potrebné spojenie. Ďalšia práca začína kopaním otvorov požadovanej veľkosti, tvaru a hĺbky. Kladie základy. Potom sa zmes cementu a piesku nechá stvrdnúť. Na internete môžete nájsť dostatočný počet výkresov kladenia tehál. Budú potrebné pre ďalšiu fázu práce. Po každých 2-3 radoch sa stavba skontroluje na úrovni stavby pre prítomnosť svahu. Záverečná etapa práce začína konečnými obkladovými materiálmi. Potom hotová budova rozloží a vybaví potrebné príslušenstvo.


    

Odlievanie základov

Po prvé, šachta sa vytiahne v súlade s rozmermi navrhovanej konštrukcie. Dno je položené sutiny a sutiny kameň. Potom nainštalujte debnenie. Ak je veľkosť jamy malá a jej steny nie sú naklonené, môžete bez nej urobiť. Cement a piesok sa zmiešajú v pomere 3: 1. Výsledná zmes sa naleje do jamy vo viacerých vrstvách so striedavým uložením mriežky výstužných tyčí. Spodná vrstva výstuže je inštalovaná tak, aby nedochádzalo ku kontaktu s dnom. Základ je pokrytý fóliou alebo strešnou krytinou. V horúcom počasí sa povrch schne nerovnomerne, preto sa občas striekajú vodou. Po jednom alebo dvoch týždňoch sa tehly položia na dokonale suchý betón. Počas tejto doby pripravte roztok. Ideálna zmes vlastností pripomína hrubý krém. Ak ho hodíte do prúžku, nerozšíri sa a zachová si svoj tvar.


    

Kladenie tehál

Jedným z najjednoduchších spôsobov pokládky je presunúť každý nasledujúci rad na pol tehly nabok. Suterén je položený z rohov do centrálnej časti pozdĺž nakreslených čiar. Každé tri nové riadky sa kontrolujú podľa konštrukčnej úrovne. Prvé dve sú pevné. Výška uzáveru sa volí individuálne. V procese budovania grilu sa vytvárajú sekcie pre kuchynské potreby, uhlie a palivové drevo. Hasič je umiestnený po týchto kamerách. Miesto na vyprážanie je z tehál alebo vopred pripraveného betónového podkladu. Vo väčšine prípadov je ohnisko vo forme oblúka. Počas práce je oblúk tehál podopieraný kruhom. Požadovaná vôľa medzi prvkami - 1 cm Palivová nádrž je pokrytá rohom alebo nosníkom. Malé medzery sú ponechané v blízkosti ohniska, aby bolo horenie lepšie. Na konci sa vytvorí dymová skriňa a veterné steny. Na ochranu pred dažďom je nad potrubím pripevnený malý priezor. Voliteľné sú veľké steny a dymová skriňa.


         

Krátko pred pokládkou sa každá tehla musí ponoriť do vody na pol minúty, aby z roztoku ílu nevzala vlhkosť.

Komínové zariadenie

Rúra by nemala byť príliš úzka. Tehla je ideálne aspoň 25 cm v priereze, v prípade kovu aspoň 15 cm, ťahová sila závisí od dĺžky komína. Horná časť potrubia je umiestnená vo výške troch metrov nad zemou. To má vplyv na dĺžku komína - a čím je väčší, tým lepšie. Dlhé rúry majú lepšie aerodynamické vlastnosti. Na stavbu sú vhodné len žiaruvzdorné materiály. Azbestocement sa neodporúča: vdýchnutím dymu sa do tela môžu dostať nebezpečné zlúčeniny. Ak si vyberiete materiál, ako je kov, dizajn bude tenší a ľahší. Ale taký komín bude musieť byť chránený pred koróziou a životnosť bude krátka v porovnaní s žiaruvzdornými tehlovými rúrami. Nevýhoda tehlových extraktov je zložitejšia a zdĺhavejšia.
Ak potrebujete urobiť kovový komín vlastnými rukami, budete potrebovať tieto zariadenia:

 • Zvárací stroj;
 • Riveter;
 • vŕtačka;
 • Nity a skrutky;
 • rohy;
 • oceľový plech.


    

Výstavba komplexu pece

Ide o univerzálne zariadenie na vyprážanie riadu s niekoľkými zapaľovačmi. Konštrukcia musí mať pevný základ. V centrálnej časti je navrhnutých niekoľko varných zón. Pozdĺž okrajov by mala byť umiestnená jedna veľká stolová doska. Sporák je možné použiť na varenie na rovnom povrchu. Centrálna komora by mala byť vybavená tak, aby vyhovovala mriežkam, a tradičné ruské kachle by sa mali robiť zo strany. Prvá etapa výstavby je kopanie jamy. Potom sa vytvorí piesková podložka. Je pokrytá vrstvou sutiny, dvakrát alebo trikrát viac ako piesok. Vzhľadom k tomu, že objekt bude veľký, základ musí byť „vľavo“ 2-3 týždne na úplné stuhnutie. Je potrebné čas od času napojiť malým množstvom vody. Hlavnou etapou je kladenie tehál. Kachle majú 4 stĺpy alebo 3 steny, okrem prednej. Proces výstavby niekoľkých kachlí je komplikovanejší ako konvenčný dizajn s jedným ohrievačom a ďalšími sekciami.

Varianty hotových komínov:


    

Gril s udiarňou

Ak chcete vytvoriť udiareň, veko je potrebné držať dym. Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť. Existujú výsuvné modely, odnímateľné, skladacie s jedným prvkom, rovnako ako sa skladajú z dvoch polovíc. Veľkosť nôh môže byť rôzna, tento parameter môže byť zvolený v závislosti od veľkosti štruktúry. Výhodou je murovaná udiareň: je možné vytvoriť niekoľko komôr a komínov. Je vhodnejšie vytvoriť niekoľko udiarní v jednej veľkej štruktúre, takže neskôr nemusíte uvažovať o vytvorení ďalšej stacionárnej štruktúry. Hlavnými prvkami murovaného grilu s udiarňou sú komín, spaľovacia komora a samotný krb s dymovou komorou. Priestor pre fajčiarov je vyrobený pod grilom, s prístupom do komína - výsledkom je, že časť dymu zostáva na dne. Jediný dizajn má relatívne malú šírku.


    

Tehla grilovanie

Hlavný rozdiel od grilovania na grile je použitie špajdlí. Bar má gril. Od obvyklého grilovania sa líši neprítomnosťou špajdlí a od grilu pri nedostatku veka. Aj neskúsený človek môže postaviť malý tehlový gril. Pomocou tohto zariadenia môžete smažiť ryby, mäso a zeleninu, ako aj dymové ryby a mäsové pokrmy. Prítomnosť zadného povrchu prispieva k rovnomernejšiemu rozloženiu tepla. Pálenie v grile prebieha v peci. Tento princíp činnosti umožňuje kedykoľvek pristúpiť k príprave novej misky, pretože po varení bude teplota dlho vysoká. V chladných jarných večeroch môže byť gril použitý ako zdroj tepla. Preto je lepšie položiť si pri altánku alebo v blízkosti letného ihriska. Ak chcete umiestniť tehly grilovanie by malo byť ďaleko od stromov a kríkov.


    
Pri usporiadaní grilovania z tehly stojí za to zvážiť takéto úpravy:

 • platne na varenie;
 • dymová komora na varenie údeného mäsa;
 • výklenok pre kotol;
 • zvýšený firebox.


    

Nad ohniskom postavíme baldachýn

Nad budovou sa odporúča inštalovať prístrešok. Je potrebné okamžite určiť, či sa bude nachádzať na veľkej ploche alebo tesne nad grilom. Bude trvať najmenej tri podporné a ideálne aspoň šesť. Použitým materiálom je kov alebo drevo. Pod stĺpmi tvorili betónový podklad. Minimálna povolená vzdialenosť medzi ohniskom a dreveným stĺpikom je 16 cm, strecha môže byť vyrobená z akéhokoľvek materiálu použitého na orezanie striech domov. Ohrievač sa dobre zmestí do všeobecného súboru sezónnej dachy, ak nad ním bude baldachýn vybavený rovnako ako strecha domu. Inštalácia zastrešenia je pomerne rýchla a nekomplikovaná. Farba strechy je zvolená v tieni strechy obytného domu, farby trávy alebo odtieňa tehál, z ktorých je postavený rošt. Je možné zastrihať prístrešok akýmkoľvek strešným materiálom bez ohľadu na uhol sklonu.


    

Vlastnosti stavby grilovania v altánku

To nebude fungovať vykopať dieru pre nadáciu. Ak je gril potrebný v altánku, bude jednoduchšie objednať si hotový výrobok s následnou inštaláciou. Na trhu je dostatok firiem zaoberajúcich sa terénnou prácou na pôde. Existuje však niekoľko ďalších možností. Môžete si urobiť gril vlastnými rukami alebo si kúpiť model tímu. Takéto výrobky sú zostavené z niekoľkých veľkých blokov betónu. Pre nich nie je potrebné kopať dno pod základňou a inštalovať dostatočne ohňovzdorný tanier v samotnom altánku. Túto budovu však možno postaviť súčasne s ohniskom. Vzhľadom na štandardnú výšku tŕňov, budete musieť zariadiť miesto pre odstránenie dymu - potrubie je namontované tak, že ide nad rámec stavby. Ak je to žiaduce, komín môže byť vedený cez vrch. Elektráreň a voda sú dodávané na miesto. Povrchy v altánku musia byť chránené pred vystavením teplotám, najmä podlahe.
Ak je altánok postavený súčasne s grilom, potom pre jeho výstavbu bude užitočné:

 1. Ohňovzdorné tehly
 2. Kov.


    

Dekoratívne čalúnenie

Gril bude na prominentnom mieste, takže by ste mali venovať pozornosť jeho dizajnu. Prírodný kameň je dôležitý v modernom dizajne, ale pre konečnú úpravu je ešte lepšie zvoliť obkladové materiály. Medzi nimi sú umelý kameň, panely, sadrokartónové obklady, imitujúce tehly. Brazier vybaviť police pre umelé rastliny a dekoratívne predmety. Dizajnová súprava kovaných častí rôznych tvarov. Brazier by mal byť vybavený háčikmi na kuchynský riad. Môžete experimentovať s vzhľadom baldachýnu - dekor samotného grilu na mieste nebude tak jasne viditeľný ako strecha nad ním. Podľa uváženia majiteľa sú zdobené komíny a rôzne časti. Môžu byť vyzdobené pod "starým". Nezabudnite na usporiadanie celej zóny: budete potrebovať kotol a niekoľko druhov roštov na varenie.


    

záver

Zóna Mangalnaya - tradičná dovolenková destinácia v krajine. V lete tam strávia niekoľko hodín denne. Ražniči, steaky, klobásy a iné pečené a údené ryby, hydina, mäsové a zeleninové jedlá sa varia v mangových komplexoch. Preto by ste mali myslieť na typ a tvar konštrukcie. Обычный мангал подвергается воздействию ветра в большей мере, чем многоярусный кирпичный. Дополнительные пристройки пригодятся для хранения кухонной утвари и угля. В результате экономится большое количество времени: не потребуется переносить все из одного места в другое. Большие конструкции могут иметь несколько печей, множество дополнительных камер для угля и дров.Nezávislé vytváranie grilov z tehál je dlhá a náročná úloha. Začiatočník môže vytvoriť malú budovu, ale s cieľom navrhnúť a postaviť multifunkčnú štruktúru budete musieť pozvať špecialistu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár