Škandinávsky štýl domu návrhy

Mnohí ľudia si myslia o budovaní vlastného domova. Prvé ťažké riešenia na ne čakajú vo fáze návrhu. Vyzdvihnutie typického projektu nie je jednoduché. Bolo by žiaduce, aby štruktúra bola nielen atraktívna, ale aj pohodlná. Jedným z najvýraznejších príkladov stavieb, ktoré sa vyznačujú prírodnou krásou a funkčnosťou, sú škandinávske domy. Počas ich výstavby sa osobitná pozornosť venuje úsporám energie, čistote životného prostredia, premyslenému plánovaniu.

Ponúka škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl v architektúre vznikol v severských krajinách, je veľmi rôznorodý a zaujímavý. Jeho zemepisnou domovinou je Fínsko a Nórsko, ale predovšetkým absorbuje švédske tradície. Hoci tento trend vznikol v ranom stredoveku, ale ako samostatný fenomén sa prejavil až v ére panovania švédskeho kráľa Gustava III., Ktorý sa rozšíril v polovici 20. storočia.

Princípy výstavby, interiérového dizajnu, architektonického vzhľadu vznikli pod vplyvom drsného podnebia a praktickosti severných národov žijúcich na území najväčšieho polostrova v Európe. Domy sú bez náročnosti, vyznačujú sa jednoduchým dizajnom kancelárií, odolnosťou, dobre udržiavajú teplo. Medzi hlavné charakteristické črty tejto oblasti patria:

 • jednoduchý dizajn;
 • nízkopodlažné, Škandinávci nevytvárajú vysoké stavby, väčšinou existujú projekty jednopodlažných stavieb, zriedka dve poschodia;
 • striktné geometrické tvary, rovné čiary;
 • charakteristická dvojstupňová strecha so strmým svahom, ale existujú projekty s jednou šikmou strechou;
 • prítomnosť veľkých okien, panoramatické okná sú povolené;
 • impozantná veranda alebo terasa;
 • použitie pri stavbe prírodných, ekologických materiálov;
 • minimálne použitie dekoratívnych prvkov;
 • jednoduchosť a stručnosť interiéru;
 • racionálne využívanie vnútorného priestoru;
 • energeticky úsporných technológií.

Škandinávsky dom - moderná stavba, ktorá v priebehu rokov nestratí svoj význam. Je to šetrný k životnému prostrediu s priestrannými a svetlými izbami, veľmi pohodlnými a útulnými, naplnenými prirodzeným svetlom.

Typy zostáv rámových domov

Rámová konštrukcia je typická pre mnohé severné krajiny. Nízkopodlažné prefabrikované konštrukcie sú obľúbené nielen v Škandinávii alebo Fínsku, ale sú tiež veľmi žiadané v USA, Nemecku a Japonsku. Technológia výstavby obytnej budovy spočíva v jej montáži z prefabrikovaných prvkov. Komponenty používané pri práci sa líšia len v stupni pripravenosti. Podľa typu sád domov sú 4 hlavné skupiny:

 1. Pripravené bloky. Montáž celých modulov sa vykonáva v továrni. Na stavenisku je stavba postavená z pripravených komponentov. Tento typ konštrukcie je však pomerne zriedkavý, pretože sa vyskytujú problémy s dopravou, inštaláciou veľkých komponentov.
 2. Vysoký stupeň pripravenosti. Na stavenisko sa privedú súpravy, ktoré sú časťami stien, ktoré majú vonkajšie obloženie, hrubé vnútorné obloženie, dvere, tepelne izolačné, do nich sa vkladajú paroizolačné materiály.
 3. Dizajny so základnými panelmi. Bloky sú menej pripravené. Dekorácia fasády, zateplenie, montáž okien a dverí sa realizuje priamo na mieste.
 4. Predrezané prísady. Všetky komponenty rámu sú vopred vyrobené v podniku, očíslované, ich pripojenie sa vykonáva na stavenisku podľa návodu. Dokončovacie materiály prichádzajú v neporušenom stave.


Vlastnosti konštrukcie rámových domov na škandinávske technológie

Pri stavbe stavby sa používajú iba prírodné materiály. Hlavnou surovinou je drevo. Nie každé plemeno sa však používa v stavebníctve. Drevo s vysokou hustotou je vhodné na použitie. Rám je zostavený z guľatiny a dosiek, jeho otvorené rámy sú vyplnené izoláciou a potom sa vykonáva pokovovanie. Medzi výhody tohto dizajnu patria:

 • nízke náklady;
 • jednoduché inštalačné práce, ktoré môžete urobiť sami;
 • konštrukčná rýchlosť;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť;
 • funkčnosť.

Takéto budovy však nie sú bez nedostatkov:

 • nebezpečenstvo požiaru;
 • nízkošumová izolácia;
 • nízky nárast;
 • nízka pevnosť.

Dom v škandinávskom štýle je vynikajúcim riešením pre sezónnu štruktúru dachy a plnohodnotné bývanie vhodné na trvalý pobyt. Okrem prístupu k montáži z pripravených panelov a komponentov sa tieto domy líšia v usporiadaní konštrukčných prvkov. Zvážte hlavné črty jednotlivých prvkov, ktoré sú súčasťou celkového dizajnu.

nadácie

Budova domu začína jeho založením. Toto je dôležitá časť akejkoľvek štruktúry. Jeho hlavnou funkciou je rovnomerné rozloženie zaťaženia, ktoré pôsobí konštrukcia na zem. To vedie k tomu, že musí byť dostatočne pevný, trvanlivý. Výpočty na základni by mali vykonávať skúsení inžinieri, ktorí zohľadňujú kategóriu pôdy, terénu, výšky podzemnej vody a ďalšie parametre. Pri výstavbe rámových domov na škandinávsku technológiu s použitím dvoch hlavných typov nosnej konštrukcie:

 • Prefabrikovaná páska (tiež sa nazýva vyhrievaná fínska nadácia UFF). Jedná sa o bežnú pásku vystuženú tenkou betónovou doskou, ktorej hrúbka je 10-15 cm a do nej sa ukladá všetka potrebná komunikácia. Výrobný proces je nasledovný:
 1. zákop vykopáva po obvode stavaného domu, jeho hĺbka je vypočítaná v závislosti od zaťaženia (napríklad pre kostru 10x6 m je dosť hĺbka 50 cm, šírka 60 cm);
 2. dno je zhutnené, pokryté geotextíliou, vrstva štrku je naplnená do 30 cm a je tiež zhutnená;
 3. debnenie;
 4. zapadá do vrstvy vodotesnej, napríklad steglohydroizolu;
 5. dno a steny výkopu sú pokryté hrubým plastovým obalom;
 6. posilňujúci rámec sa udržiava v rámci;
 7. betónová veľkosť päty 60 cm (šírka) x 20 cm (hrúbka);
 8. po vytvrdnutí betónového podkladu sa položí hydroizolačná vrstva na 3 - 4 rady dutých expandovaných hlinených betónových blokov, z ktorých každý je vystužený kovovými tyčami;
 9. z vnútornej strany je jeden blok extrudovanej polystyrénovej peny pripevnený na bloky;
 10. vnútorný obvod je pokrytý pôdou;
 11. realizujú sa potrebné inžinierske komunikácie, potrubia odbočiek kanalizácie sú stohované v určitom uhle tak, aby v nich nečistoty nestagnovali;
 12. ďalej sa drvený kameň naleje dovnútra, zhutní, na vrchole sa položia geotextílie, vytvorí sa pieskový vankúš;
 13. po vyhladení vrstvy piesku sa na povrch rozprestrú dosky z expandovaného polystyrénu;
 14. na vrchný polyetylénový film, kovové pletivo;
 15. Nalejte 10 cm hrubý betónový poter.

 • Základná doska (zohriatá švédska doska USHP). Tento typ je monolitický základ plytkého základu, v ktorom je položený systém teplej podlahy. Proces výroby základne je nasledovný:
 1. príprava jamy;
 2. po jeho obvode sa nachádza výkop, do ktorého sa ukladá perforované drenážne potrubie, ktoré zabezpečuje vypúšťanie dažďa, roztopenej podzemnej vody;
 3. kladú sa inžinierske služby, vykonávajú sa vodovodné a kanalizačné systémy, kladú sa elektrické siete;
 4. dno jamy je vrazené, pokryté geotextíliou;
 5. vankúš sutín sa naplní, zhutní, položí sa geofabrika, na vrch sa nanesie vrstva piesku, ktorá sa vyleje vodou, vyrovnáva sa;
 6. Ohrievač sa umiestni nad vankúš vo forme dvoch vrstiev extrudovaných dosiek z penového polystyrénu;
 7. drevené debnenie sa montuje po obvode;
 8. montáž výstužného pásu;
 9. je namontovaný systém tepelne izolovanej podlahy;
 10. nalial betónový vankúšik.

rám

V škandinávskych krajinách neexistuje jednotný štandard, ktorý by určoval typ konštrukcie budovy. Štruktúra krabice sa môže líšiť v mnohých smeroch. Je však založený na vopred vysušených hobľovaných doskách. Drevená tyč sa používa menej často. Drevo prechádza sušením v komore, výstup má vlhkosť nepresahujúcu 20%. To zaisťuje minimálne zmrštenie hotovej konštrukcie, umožňuje dokončiť povrch ihneď po dokončení montážnych prác.

Ďalším znakom rámového domu, vyrobeného podľa škandinávskej technológie, je prítomnosť fínskeho priečnika. Je to dlhá doska, predĺžená pozdĺž celej steny, spojená so všetkými vertikálnymi stĺpikmi pod vrchným lemom. Umožňuje rovnomerné rozloženie zaťaženia v celej konštrukcii, dodáva mu silu. Umožňuje inštaláciu dverných a okenných otvorov bez použitia dvojitých oporných stĺpikov a ďalších horizontálnych prekladov.

V Škandinávii sú komerčne dostupné nosné tyče. Veľkí výrobcovia ich často vyrábajú vo forme značiek alebo lúčov. Táto konštrukcia umožňuje zvýšiť tepelnú účinnosť domu, v dôsledku zníženia prenosu tepla medzi vonkajšou a vnútornou stranou regálu, ale náklady na stavebný materiál sa výrazne zvyšujú. Mnohí sa snažia ušetriť peniaze a začať stavať s obyčajnými obdĺžnikovými lúčmi.

strecha

Strešný systém krokvy v skandinávskych kostrách je navrhnutý tak, aby sa celý náklad prenášal na vonkajšie steny domu. Vnútorné nosné priečky sú výnimočne zriedkavé ako výnimka z pravidiel. Táto okolnosť vám umožní vykonať rozloženie domu pre každý vkus.

Pri výstavbe obytných budov v Škandinávii sa vo väčšine prípadov používajú bytové zostavy. Stropy a krovy sa vyrábajú aj v továrni. Hotové vzory sú veľmi pohodlné. Majú však značnú hmotnosť, čo komplikuje ich nakladanie a vykladanie, prepravu, inštaláciu na mieste.

Pri výstavbe podkrovia sa využívajú aj hotové farmy, ktoré majú pôsobivú veľkosť a hmotnosť. Sú to konštrukcie pozostávajúce z podláh, stien, krokiev. Nezávislá inštalácia veľkých prvkov nie je možná. Pre práce pri zdvíhacích zariadeniach.

Strešné a medzipodlahové presahy sú izolované vrstvou izolácie z minerálnej vlny. Vrch pokrytý hydroizolačnou fóliou. Nad ním sa nachádza obreshetka a protiprúdová mreža zabezpečujúca vetranie. Ako strešné krytiny sa používajú prírodné a umelé obklady, kovové obklady, skladané strešné krytiny.

Usporiadanie izby

Ako už bolo uvedené, vo vnútri rámových domov nie sú žiadne nosné priečky, takže dispozícia môže byť ľubovoľná. Pri zostavovaní výkresu, ktorý označuje umiestnenie a rozmery priestorov, je potrebné dodržiavať stanovené normy a normy. Najprv by ste sa mali oboznámiť s hotovými projektmi, ktoré nájdete v katalógoch zverejnených na webových stránkach škandinávskych stavebných firiem. Zvyčajne by mal mať dom tieto miestnosti:

 • Obývacia izba. Priestranná a svetlá, je určená pre rodinnú dovolenku, recepciu hostí. Mala by byť umiestnená východ na terasu alebo verandu. Často je kombinovaná s jedálenským alebo kuchynským kútom.
 • Jedáleň. Táto miestnosť je nepovinná, ale ak to oblasť umožňuje, je žiaduce ju zabezpečiť.
 • Spálňa, deti. Pre plnohodnotnú rodinu postačujú tri oddychové miestnosti.
 • Kúpeľňa. V dvojpodlažných budovách sa zvyčajne nachádzajú dve kúpeľne na rôznych poschodiach.
 • Úžitková miestnosť. To zahŕňa šatne pre rodinných príslušníkov, špajzu a práčovňu.
 • Sauna. Je to nepovinné. Na mieste je možné zabezpečiť priestrannú samostatnú stavbu.
 • Kuchyňa, kúpeľňa. Je tu priestor, kde bude dostatok miesta na umiestnenie kompaktného, ​​multifunkčného nábytku a kuchynských spotrebičov.


Čelné sklo a obklady stien

Bez organizácie ochrany pred vetrom nie je možné hovoriť o kvalitnej izolácii domu. Niektorí ľudia sa mylne domnievajú, že izolácia zahrieva izoláciu vetra. Vetracia bariéra chráni konštrukciu pred fúkaním, eliminuje prenikanie vetra do konštrukcie. Pri jeho organizovaní sa venuje osobitná pozornosť spojom a rohom konštrukcie. Pri výbere vhodného materiálu sa berú do úvahy nasledujúce vlastnosti: priepustnosť pár, odolnosť voči vlhkosti, hustota surovín. Ako hlavné stavebné materiály používajú:

 • OSB dosky. Ide o účinné čelné sklo, ktoré je vynikajúcim základom pre následné obloženie. Poskytujú dodatočnú tepelnú izoláciu a zvukovú izoláciu. Neznášajú však vlhké prostredie, nemenia lineárne rozmery s teplotou, preto nie sú vhodné pre severné regióny.
 • Sadrokartón pre vonkajšie pokovovanie. Materiál má hydrofóbnu impregnáciu, zabraňuje vyfukovaniu izolácie, prenikaniu vlhkosti. To vám umožní vyrovnať povrch stien, chráni pred zrážaním a kondenzátom, odolný voči zmenám teploty. Stavebný materiál neposkytuje dodatočnú tepelnú izoláciu, deformuje sa pri dlhšom kontakte s kvapalinou.
 • Izoplat alebo MDVP (mäkká drevovláknitá doska). Suroviny sa vyznačujú vysokou tepelnou vodivosťou, odolnosťou voči vlhkosti, priepustnosťou pár, zvukovou izoláciou, šetrnosťou k životnému prostrediu. Hlavnou nevýhodou je vysoká cena, strach z vlhkosti.
 • Drevovláknitá doska. Skladá sa zo 60% drevnej vlákniny, zvyšok tvorí portlandský cement a rôzne prísady. Jedná sa o veľmi trvanlivý stavebný materiál, ktorý možno nazvať najlepším riešením pre organizovanie ochrany pred vetrom.

Izolácia stien

Koláč stien škandinávskeho domu obsahuje tieto prvky: fasádu, protiľahlý gril, kryt proti vetru, rám s izoláciou, parotesnú zábranu, latu, dodatočnú izoláciu a dekoráciu interiéru. Pri organizovaní tepelnej izolácie stien je rám vyplnený čadičovou vatou, menej často s ekowool. Hrúbka izolačnej vrstvy je 20-30 cm, pre prekrytie sa toto číslo zvyšuje na 50 cm.

Po položení minerálnej vlny je rám z vnútornej strany pokrytý fóliou proti parám. V hornej časti je inštalovaná prepravka s rozmermi 4,5 x 4,5 cm, vo vnútri je inštalovaná elektrická elektroinštalácia, krížová izolácia je vykonaná zhora, položia sa čedičové dosky hrúbky 5 cm, potom sa vykonáva povrchová úprava zo sadrovej dosky, rôznych panelov a iných materiálov.

Vnútorný priečny sústruh slúži nielen na upevnenie čelnej vrstvy, ale tiež chráni parotesnú zábranu pred položenou komunikáciou.

Fasádne dekorácie

Domy v škandinávskom štýle sú vyrobené z prírodných materiálov, ale ich cena môže byť neúmerne vysoká. Výrobcovia ponúkajú mnoho syntetických analógov, ktoré môžu nahradiť prírodné suroviny. Môžu mať textúru dreva, napodobňovať kameň alebo tehlu. Ako stavebný materiál možno použiť nasledujúce stavebné materiály:

 • laty;
 • dosky rôznych konfigurácií, pokryté niekoľkými vrstvami farby;
 • lícové tehly;
 • vinylové obklady;
 • sadra;
 • fibropaneli;
 • tepelné panely;
 • drevené predné panely;
 • Kovové vlečky;
 • sutinové murivo.

Obyvatelia škandinávskeho polostrova pre fasádne obklady používajú prevažne prírodné drevo, ktoré sa vyznačuje hrubým ošetrením, natreté 2-3 vrstvami náterovej hmoty. Niekedy používajú omietku. Ozdobte prednej časti domu môže byť niektorý z vyššie uvedených materiálov. Voľba závisí od osobných preferencií majiteľa stavby, jej konečného vzhľadu.

Okná a dvere škandinávskeho domu

Je veľmi ťažké kúpiť niektoré prvky rámu domu. To platí pre okná. Originálne návrhy sú veľmi drahé a analógy sa nelíšia v kvalite. Štandardné okná majú dve krídla rôznej hrúbky. Vnútorná je takmer dvakrát hrubšia ako vonkajšia. Je to spôsobené tým, že vnútorná klapka je vyrobená z prírodného dreva a vonkajšia je vyrobená z hliníka. Takéto zariadenie poskytuje podobný stupeň tuhosti, aký sa používa pri výrobe materiálov.

Ďalšou vlastnosťou je prítomnosť žalúzií umiestnených medzi dverami, ktoré chránia lamely pred prachom. To vám umožní vyčistiť zariadenie na ochranu pred svetlom nie viac ako raz za šesť mesiacov. Samostatne si môžete vybrať taký konštrukčný prvok ako filtračný ventil, ktorý sa nachádza v hornej časti rámu, ktorý zabezpečuje vetranie miestnosti počas chladného obdobia.

S výberom dverí je situácia oveľa jednoduchšia. Ako vstupné modely sú vhodné panelové verzie z masívu, kovu, dyhovaného, ​​lepeného, ​​štítnej žľazy. Pri výbere interiérových dverí sa berie do úvahy ich farba, ktorá môže byť biela alebo modrastá. Kovanie musí mať striktné geometrické tvary. Ako hlavné možnosti môžete zvážiť dyhované, laminované, PVC, dvere z masívu.

komunikácia

Väčšina inžinierskych komunikácií položených v počiatočnej fáze výstavby stavby. Они рассчитываются еще в момент проектирования, включаются в общий план. Прежде всего, делается подвод труб холодного и горячего водоснабжения, устанавливается канализация.Systém podlahového vykurovania. Všetky tieto prvky sú položené vo fáze vzniku nadácie.

Na vykurovanie prvého poschodia je zvyčajne dosť teplá podlaha. Druhú je možné vykurovať radiátormi alebo elektrickými konvektormi. Elektrické vedenie je ukryté vo vonkajších nosných stenách umiestnených pod vrstvou dodatočnej vnútornej tepelnej izolácie. Kanály a zvlnenia sa nepoužívajú na kladenie káblov. Dôraz je kladený na vysoko kvalitné elektroinštalácie a automatizáciu.

Prítok a extrakcia vzduchu sa môže vykonávať prirodzene aj umelo. Ako vetranie sa používajú celé prívodné a výfukové systémy a sacie ventily. Tie sú inštalované v stenách spální, obývacích izieb, kancelárií, na okenných rámoch. Pracujte spolu s nútenými kapucňami, ktoré sa nachádzajú v kúpeľniach, v kuchyni.

Škandinávsky štýl v interiéri domu

Veľa milovaného škandinávskeho štýlu môže premeniť izbu akejkoľvek veľkosti na útulnú, elegantnú izbu. Severné interiéry môžu byť veľmi rozmanité, svetlé a tlmené. Riešenia dizajnu obsahujú veľa smerov. Aj pri použití podobných techník môžete dosiahnuť rôzne vnímanie.


Materiály na konečnú úpravu

Pri výbere materiálov pre dekoratívne povrchy v škandinávskom štýle musíte dodržiavať určité pravidlá. Môžu to byť len prírodné prvky. Používajte drevo častejšie. Namiesto impregnácie a lakov je natretý bielym alebo umelo starnutým. Tapety sa takmer nikdy nepoužívajú, sú nahradené omietkou.

Škandinávsky nábytok je tiež vyrobený z dreva, ale sú povolené kovové interiéry alebo časti z prírodného kameňa. Návrhári neodporúčajú použitie plastov, umelých povrchových materiálov. Narušujú celkový obraz, situáciu zlacňujú.

Farebné riešenia

Jednou z hlavných úloh pri vytváraní akéhokoľvek interiéru je farebná paleta. Vizitkou škandinávskeho štýlu sú 3 primárne farby spojené s nekonečnými rozlohou severu. Vnútorný dizajn sa nedá predstaviť bez:

 • Bielu. Používa sa pri návrhu všetkých prvkov miestnosti. Vyzerá skvele všade, odráža svetlo, zväčšuje priestor.
 • Gray. Používa sa na označenie jednej zo stien, drobného príslušenstva. Tiež v odtieňoch šedej môže byť nábytok, dekoratívne prvky. Územné plánovanie sa vykonáva pomocou šedej, vizuálne označujú určitú oblasť.
 • Čierna. Je dôležité aplikovať túto hlbokú farebnú dávku. Je dosť dosť na to, aby sme identifikovali potrebné akcenty. To bude vyzerať dobre čierne a biele dlaždice, bridlice v kuchyni, originálne vysoké lampy.

Aby sa zabránilo pocitu sterility a nudy, biela je nahradená krémom, béžovou, perlovou a inými teplými farbami. Studená sivá môže byť úspešne zatienená modrá, svetlo zelená, tyrkysová.

Nástenné dekorácie

Na dekoráciu stien pomocou prírodných materiálov a pastelových farieb. Povrchy môžu byť natreté bielou alebo opláštené stenovými panelmi z dreva. Ak sa rozhodne použiť tapetu, potom by mali byť jasné monochromatické plátna. Krásna textúra urobí interiér jednoduchým a neudržiavaným.

Dýha, MDF, preglejka s imitáciou brezy, buku, exotických odrôd naplní miestnosť teplom, s dôrazom na prirodzenosť. Častým výberom apartmánov a majiteľov domov je keramická dlažba. Používa sa na obkladanie povrchov v miestnostiach na akýkoľvek účel. Populárna možnosť dekorácie na stenu je tehlová dlažba.

Zariadenie a dokončiť podlahu

Ako podlaha sa často používa laminátová doska. Drevené podlahy zanechávajú prirodzenú farbu alebo bielidlo s dôrazom na prirodzený vzor. V miestnostiach s vysokou vlhkosťou, v kuchyni, v kúpeľni je podlaha obložená keramickými obkladačkami. Môže to byť obyčajná farba alebo striktný geometrický vzor.

Koberce a koberce v dizajne podlahy v škandinávskom štýle sa nepoužívajú. Malé koberce s vysokým vlasom vedľa postele, prírodná zvieracia koža pri krbe alebo v strede miestnosti sú povolené.

nábytok

Stoly, stoličky, škandinávske postele by mali byť čo najjednoduchšie a najpohodlnejšie. Pri vykonávaní správneho vybavenia v miestnosti je pri výbere produktov potrebné venovať pozornosť nasledujúcim parametrom:

 • Malo by to byť praktické, kompaktné predmety bez kudrliniek;
 • Ak ide o drevené prvky, mali by sa uprednostniť ľahké druhy (buk, borovica, breza);
 • Okrem textilného čalúnenia, kože, semišu;
 • Čalúnený nábytok by mal mať rovné čiary a správnu geometriu.


Osvetlenie

Izba v škandinávskom štýle musí byť osvetlená z rôznych zdrojov. Svetlo - hlavný prvok interiéru. Prírodné aj umelé možnosti sú povolené. Veľké panoramatické okná zaplnia miestnosť prirodzeným svetlom. Ak chcete vytvoriť harmonický obraz, rámy ozdobia dotyk podlahovej krytiny. Ľahké veľké otvory dávajú bielym beztiažovým závesom.

Nedostatok osvetlenia je kompenzovaný osvetľovacími zariadeniami, reflexnými plochami. Veľké guľové lustre, bodové svietidlá, nástenné svietidlá, originálne podlahové lampy budú vyzerať krásne. Na označenie akcentov používajte žiarovky rôznej intenzity a farby luminiscencie.

Príslušenstvo a akcenty

Aby sa škandinávsky interiér nezdal tak nudný, zriedi sa rôznymi farebnými akcentmi. Najobľúbenejšia možnosť - izbové rastliny. Niekoľko skromných kvetináčov so zeleňou zdôrazňuje prirodzenosť a prirodzenosť interiéru. Dekoratívne bonsai, thujas, dracaena budú vyzerať skvele.

Hlavným zameraním škandinávskych obývacích izieb je krb. Ozdobné dreviny, nachádzajúce sa v blízkosti a prírodná zvieracia koža na podlahe, dodajú pohodlie a pohodlie. Ako príslušenstvo používajte samolepky na stenách, čiernobiele maľby, fotografie. Vytvorte náladu pomôže jasné vankúše na gauči.

Exteriér škandinávskeho súkromného domu

Exteriér každého súkromného domu v škandinávskom štýle je skromný a diskrétny. Vylúčené všetky high-tech prístup a umelecké a dekoratívne inovácie. Rovnako ako v interiéri, musí existovať absolútna farebná harmónia, kvalita, prírodné materiály. Pre stavbu moderných vidieckych domov, okrem obvyklého škandinávskeho dreva, použite betónové konštrukcie, tehly.

Vlastnosti krajinného dizajnu

Moderný dizajn krajiny v škandinávskom štýle je založený na mnohých faktoroch - funkčnosti, harmónii, estetike. Zahŕňa kúsok krajiny, moderné, high-tech, eko. Na mieste, aby zloženie všetkých trvaliek, ktoré môžu prežiť zimu. Častejšie sa jedná o rastliny pokrývajúce pôdu a okrasné kríky. Severská oblasť má tieto typické vlastnosti:

 • Zelený ostrihaný trávnik;
 • Úzke štrkové cesty;
 • Drevené nízke živé ploty;
 • Hedge, zelené okraje;
 • Alpská šmýkačka;
 • Útulná útulná terasa.


Veranda dekorácie

Územie domu pri vstupe do domu sa často mení na útulné miesto na oddych. Malá terasa bude praktickým a estetickým riešením. Na malej nadmorskej výške od zeme nainštalujte palubné dosky a natrite ich tak, aby zodpovedali fasáde budovy. Veranda je zdobená jednoduchými lavičkami, prírodnými rastlinami vo vani.

V prípade, že chata umožňuje, na terase je jedálenský stôl, pohodlné ležadlá. Drevená pergola bude chrániť pred slnkom. Na oplotenie verandy je možné označiť jej hranice pomocou dreveného alebo živého živého plota.


záver

Architektúra škandinávskych budov im umožňuje zapadnúť do akejkoľvek krajiny, bez toho, aby ju rušili. Racionálne využívanie ktorejkoľvek časti chaty alebo uličného priestoru pomôže využiť aj malú budovu s maximálnym prínosom. Vďaka racionálnemu plánovaniu bude oveľa jednoduchšia schopnosť využívať energeticky úsporné technológie, udržiavať výškové budovy.

Zanechajte Svoj Komentár