Projekty domov 6 až 8

Pri plánovaní svojej budúcnosti, väčšina rodín premýšľať o jednotlivých bývanie, vzhľadom na všetky možné možnosti. Mnohí sa rozhodnú pre výstavbu súkromnej chaty. Medzi developermi sa teší veľkej obľube aj projekt domu 6 až 8 metrov. To je najlepšia voľba pre hustý mestský rozvoj, pri výstavbe budov v malých alebo úzkych oblastiach.

Malá konštrukcia bude vyžadovať menej finančných investícií počas fázy výstavby aj počas ďalšej údržby. S takýmito rozmermi je konštrukcia postavená dostatočne rýchlo. Ak je obytná plocha 48 m² nedostatočná, je možné zabezpečiť druhé poschodie alebo podkrovie. V takomto kompaktnom dome bude žiť pohodlne pre rodinu 4-5 osôb.

Ponúka domy 6 až 8

Realizáciou projektu domu 6x8 metrov je možné vybudovať obytnú budovu vhodnú pre pohodlné bývanie rodiny pozostávajúcej zo štyroch ľudí. Malá plocha budovy ho robí podobným jednoizbovému, dvojizbovému apartmánu. V malom dome sa nachádzajú všetky hlavné izby, ako aj kotolňa. Táto možnosť sa vyznačuje nasledujúcimi výhodami:

 • minimálny čas výstavby;
 • budova môže byť postavená na ľubovoľnom tvare a veľkosti územia;
 • kompaktná konštrukcia má krásny výhľad;
 • umožňuje ušetriť miesto na zemi;
 • nízke náklady na výstavbu;
 • úspory na účtoch;
 • ľahká konštrukcia nevyžaduje zosilnený základ.

Na rozšírenie obytného priestoru, mnoho ľudí pripojiť terasu alebo verandu, postaviť druhé poschodie, čo výrazne zvyšuje plochu samotnej stavby na 96 m², a využíva podkrovný priestor.

Pravidlá umiestnenia domu

Pri vypracovaní výkresu je potrebné, aby umiestnenie bytového domu na vlastnom pozemku bolo v prvom rade brané do úvahy súlad budovy s regulačnými požiadavkami, s ktorými bude developer oboznámený v okresnom architektonickom oddelení. V SNiP 31-02-2001, článok 4.1 stanovuje, že výstavba bytových stavieb sa vykonáva v súlade s pravidlami a predpismi obsiahnutými v dokumente a článok 4.2 uvádza, že obytný dom a stavby používané pre potreby domácnosti musia byť umiestnené s výhradou obmedzení. platnými právnymi predpismi.

Na výber optimálneho umiestnenia sa skúmajú normy uvedené v bode 5.3.2 SP 30-102-99, kde sa uvádza, že stavba musí byť oddelená od hraníc spoločných priestorov, konkrétne ulíc a chodieb 5 ma 3 m. V článku 5.3.4 sa uvádza, že vzdialenosť do prihraničnej oblasti by mala presiahnuť 3 m. Podľa SNiP 30-02-97 s. 4.7 je vzdialenosť od dachy k lesným porastom viac ako 15 m, a na s. Tabuľka 2 ukazuje minimálny odstup medzi domami. V závislosti od použitých materiálov sa pohybuje od 6 m do 15 m.

Je potrebné dodržiavať všetky tieto normy. Ale nezabudnite na umiestnenie domu na mieste v súlade s kardinálnymi bodmi, a tiež vziať do úvahy veternej ružice. Odporúča sa umiestniť okná obytných miestností na juh-juhovýchod a juhozápad v riadne naplánovanej stavbe. Domy a kuchyňa sú lepšie umiestnené na severe.

Stanovte stavebný materiál

Jedným z hlavných konštrukčných prvkov akejkoľvek štruktúry je jej základ. Má štyri hlavné typy: pás, doska, hromada, stĺpik. Prvý z nich, najobľúbenejší, je vyrobený z nasledujúcich materiálov: kameň sutiny, drvený betón, tehly, betón, železobetón. Pre konštrukciu dreveného alebo penového bloku na stabilnom podklade bude stačiť stlpcový a pásikovitý pohľad s malou hĺbkou. Pri stavbe domu na bažinatej ploche, na zdvíhajúcich sa pôdach, skrutkových pilótach a v niektorých prípadoch aj na základovej doske.

Na konštrukciu stien môžete použiť rôzne suroviny. Výber materiálu závisí od dostupných finančných prostriedkov, preferencií majiteľa. Zvážte najobľúbenejšie:

 1. Brick. Najspoľahlivejšia investícia peňazí. Umožňuje vybudovať najodolnejšiu konštrukciu, ktorá sa dá prevádzkovať až 150 rokov. Murivo je schopné "dýchať", poskytovať teplo v zimnom období, chladno v lete. Avšak konštrukcia takýchto stavebných materiálov bude drahšia v porovnaní s drevom, pórobetónom.
 2. Blok peny. Porézna štruktúra blokov poskytuje dobrú tepelnú izoláciu, zvukovú izoláciu. Pre tieto ukazovatele sú nadradené predchádzajúcej verzii. Dobrá voľba pre výstavbu nízkopodlažných budov. Ale pórobetón je veľmi krehký, pri mechanickom pôsobení sa môže rozpadať a tiež absorbuje vlhkosť, čo nakoniec vedie k vzniku trhlín. Nosnosť stien je zanedbateľná.
 3. Strom. Klasická metóda výstavby obytných stavieb z guľatiny. Prírodné drevo vám umožní rýchlo postaviť dom. Suroviny sú šetrné k životnému prostrediu a vzhľadom na ich hygroskopickosť v priestoroch nikdy nie je nedostatok kyslíka. Preferujem tento stavebný materiál, stojí za to spomenúť na zvýšené riziko požiaru.
 4. Rámové panely. Jedná sa o viacvrstvový koláč, ktorý sa skladá z vrstvy izolácie pokrytej na oboch stranách dosky OSB. Dobrá voľba pre seizmicky nebezpečné oblasti. Panely poskytujú tepelnú kapacitu, ale vyžadujú dobrú ventiláciu.
 5. Brus. Pre výstavbu rodinných domov vyberte masívne drevo. Pre prácu je lepšie použiť lepené laminované drevo, takéto budovy nevyžadujú dodatočné obloženie, ale majú rovnaké nevýhody ako zaoblené guľatiny.

Ako strešný materiál používa bridlice, plech, dlažba, kov. Kompozitné a keramické obklady vám umožňujú vytvoriť veľmi atraktívny náter, sú to prvotriedne stavebné materiály. Voľba závisí len od majiteľa. Ak je to potrebné, je potrebné vyniknúť, môžete dokonca použiť drevené dosky - shindel, šindle, šindle, a pluhy.

Podlahy domov, ich výhody a nevýhody

Projekt bytovej výstavby je vypracovaný s prihliadnutím na všetky priania a potreby jeho majiteľa. Niekto potrebuje jedno poschodie, kde sa hlavné obytné miestnosti nachádzajú na 48 m², niektoré majú aj garáž v dispozícii, je postavená dvojpodlažná budova a je vybavený podkrovným priestorom.

Záhradné možnosti používané výlučne cez víkendy, ktoré neposkytujú trvalý pobyt, nevyžadujú ďalšie predĺženia. Pre veľké rodiny pozostávajúce z niekoľkých generácií, nielen v druhom poschodí, ale aj podkroví môže byť potrebné.

Dvojpodlažné domy

Pre veľkú rodinu, ktorá plánuje budúcnosť, by najlepšou možnosťou bola dvojpodlažná štruktúra. V dôsledku zvýšenia plochy je možné budovu rozdeliť na niekoľko funkčných zón. Na prvom poschodí by mala byť miestnosť pre staršiu generáciu, obývacia izba, kuchyňa, jedáleň, kotolňa. Druhá úroveň je lepšie použiť pre spálne a deti, v prípade potreby vybaviť kanceláriu, balkón.

Predtým, než sa rozhodnete pre túto možnosť, mali by ste zvážiť všetky pozitívne a negatívne body spojené s výstavbou takejto štruktúry. Medzi hlavné výhody dvojpodlažného domu 6x8m patrí:

 • Úspora miesta. To umožní ponechať viac priestoru pre výstavbu iných budov, prideliť ďalšie metre pre záhradu alebo zeleninovú záhradu, najmä v malých pozemkoch 6-10 akrov.
 • Výstavba kompaktného dvojpodlažného domu, ktorého celková rozloha je 96 m², si bude vyžadovať menej stavebných materiálov v porovnaní s jednoposchodovou budovou rovnakej kvadratúry.
 • Prítomnosť druhého poschodia umožňuje pohodlné používanie obytného priestoru.
 • Dvojpodlažné návrhy vyzerajú krásne.

Nevýhody takéhoto bývania zahŕňajú:

 • Schodisko, ktoré zaberá časť využiteľnej plochy.
 • Pre staršiu generáciu je lezenie po schodoch ťažké.
 • Pokládka vodovodných komunikácií, vykurovacích konštrukcií na hornej úrovni si bude vyžadovať dodatočné investície.
 • Vysoká cena betónových podláh.
 • Vyžaduje sa silnejší základ.

Jednoposchodové domy

Kompaktný dom, ktorý je priamo porovnateľný s dvojizbovým apartmánom, si vyberajú staršie páry, rodiny bez detí. To je dobrá voľba pre letnú chatu, ktorá vám umožní stráviť víkend pohodlne. V malom priestore zvyčajne umiestnite obývaciu izbu, spálňu, kuchyňu, kúpeľňu, kotolňu. Hala je často kombinovaná s kuchynským kútom. Medzi výhody takejto štruktúry patria:

 • Krátka doba výstavby.
 • Posilnená základňa sa nevyžaduje.
 • Úspory na účtoch.
 • Pohodlné vykonávať opravy.
 • Neprítomnosť schodov robí z domu bezpečný pre deti, pohodlných dôchodcov.
 • Budova je postavená na akejkoľvek pôde.

Nevýhody jednopodlažných stavieb 6x8 m:

 • Malý obytný priestor, nie je vhodný pre veľkú rodinu.
 • Ak chcete zvýšiť plochu často pripojiť ďalšie zariadenia, ktoré kazia celkový vzhľad.
 • Budova obsahuje niekoľko funkčných priestorov.

Dom s podkrovím

Odborníci odporúčajú stavbu plnohodnotného dvojpodlažného domu, ktorého náklady sú porovnateľné s výstavbou podkrovia. V niektorých prípadoch, napríklad, ak pôda neumožňuje výstavbu viacpodlažných budov, alebo ak sa vyžaduje prebudovanie existujúcej jednopodlažnej budovy, je racionálne, aby bol podkrovný priestor obytný. Tu majú zvyčajne kanceláriu, niekedy vybavujú spálňu a detskú izbu, občas kúpeľňu. Výhody takýchto budov sú vyjadrené nasledujúcimi charakteristikami:

 • Úspory na základoch, na materiáloch potrebných na stavbu stien.
 • Pri riadnom plánovaní bude strata obytného priestoru v porovnaní s dvojpodlažnou štruktúrou zanedbateľná.
 • Atraktívny vzhľad.
 • Odpočinok v podkroví je príjemný a romantický.

nevýhody:

 • Náklady na strešné krytiny, svetlíky, dodatočnú zvukovú izoláciu, tepelnú izoláciu výrazne zvyšujú náklady na výstavbu;
 • Veľké straty na vykurovaní, spotreba energie o 40% viac.
 • Pri malom uhle sklonu strechy sa stratí užitočná plocha.
 • Nahromadenie snehu zabraňuje prenikaniu prirodzeného svetla.
 • Izolácia hluku sa utopí, ale nie je schopná úplne izolovať zvuk od dažďa, padajúceho snehu a fúkania vetra.

Domy s garážou

Budovanie garáže je pre mnohých ľudí horúcou záležitosťou. Ale ako ju umiestniť do takej malej konštrukcie, pretože jej veľkosť by mala byť 4x6 metrov, čo je polovica celkovej plochy budovy. V prípade jednopodlažných stavieb teda zostáva len postaviť samostatne stojaci objekt, pripojiť ho k domu a vo fáze plánovania poskytnúť suterén. Na poslednom mieste podrobnejšie zvážte jeho hlavné výhody:

 • Pod garážou môžete prideliť všetok priestor umiestnený pod budovou, alebo ju kombinovať s kotolňou, ďalšie izby.
 • Prístup k autu nebude musieť ísť von.
 • Nemusíte sa starať o samostatné elektrické vedenie, stačí dostať CIP (samonosný izolovaný drôt) z pólu do obytnej štruktúry.
 • Úspora miesta na stránke

nevýhody:

 • Cena budovy výrazne vzrastie v dôsledku dodatočných nákladov na prízemí.
 • Čas výstavby sa zvýši.
 • Bude vyžadovať špeciálnu izoláciu domu od výfukových plynov.
 • Nebezpečenstvo požiaru budovy sa zvyšuje.

Čo je potrebné zvážiť pri plánovaní domu 6 až 8

Pri navrhovaní budovy sa berie do úvahy každý detail - typ nadácie, počet podláh, materiály použité na stavbu stien a striech, výber jednej alebo dvojitej strechy a ďalšie aspekty. Pri vnútornom plánovaní sa uvažuje o počte miestností a okien, o ich umiestnení v dostupnom priestore, o výške od podlahy po strop. Súčasne sa zohľadňujú existujúce schválené normy a normy. Pozrime sa podrobnejšie na hlavné body.


Výška stropu

Pri výbere optimálnej výšky stropov by ste sa mali najprv oboznámiť s regulačnými dokumentmi, a to SNiP 31-02-2001 a SNiP 2.08.01-89, kde body 4.5 a 1.1 hovoria, že vzdialenosť od podlahy k stropu by nemala byť menej ako 2,5 m, v podkroví nie menej ako 2,3 m, v chodbách viac ako 2,1 m. Tieto pravidlá sa musia brať do úvahy, inak projekt nesmie byť registrovaný u orgánov štátneho dozoru.

Pre kompaktnú konštrukciu s rozlohou 48 m², kde je priestor priestorov obmedzený, budú vysoké stropy nad 3 metre nevhodné. Odborníci odporúčajú použiť všeobecne akceptovanú hodnotu pre väčšinu konštrukcií, čo je 2,7 m. Táto vzdialenosť je dosť veľká aj pre inštaláciu viacúrovňových sadrokartónových konštrukcií. Voľba však vždy zostáva u majiteľa budúcej štruktúry.

Veľkosť a počet okien

Za zmienku stojí aj SNiP 31-02-2001 s. 8.9 a SNiP 31-01-2003 s. 9.13, kde sa uvádza, že pomer medzi podlahovou plochou a okennými otvormi by mal byť aspoň 1: 8, ale nie viac ako 1: 5. , 5 za všetky obytné priestory vrátane kuchyne. Pre podkrovie - nie menej ako 1:10. Vzhľadom na tieto normy je možné vypočítať veľkosť okien pre konkrétnu miestnosť, napríklad pre miestnosť s rozmermi 5x4 m, minimálna veľkosť by mala byť v rozmedzí 1,5x1,7 metra.

Počet otvorov, ktoré si každý môže určiť sám pre seba. V kuchyni je lepšie mať jedno veľké okno na severnej strane. V spálni a obývacej izbe by sa malo uprednostniť niekoľko okenných konštrukcií orientovaných na východ a juhovýchod, resp. Na severnej strane sa nachádzajú hlavne technické priestory, preto v tejto oblasti bude niekoľko okien, z ktorých väčšina je na fasáde.

Priestor vyhradený pre miestnosti

V časti 4.4 SNiP 31-02-2001 musí mať dom minimálny počet miestností: obytný priestor, kuchyňa, kúpeľňa, WC, komora, ako aj kotolňa alebo priestor na kúrenie na kachle, pokiaľ nie je zabezpečený centralizovaný vykurovací systém. Definuje aj minimálne rozmery všetkých miestností, a to obývacia izba - 12 m², spálňa - 8 m², kuchynská linka - 6 m², šírka kúpeľne - 1,5 m, toaleta - 0,8 m, vstupná hala 1,4 m.

Vzhľadom na vyššie uvedené parametre je možné optimálne rozložiť plochu pre všetky miestnosti. Miesto na odpočinok a spánok na rozloženie 9 m², umiestnenie pri vchode, chodba 4,5 m², pec - 1,5 m², kombinovaná kúpeľňa - 3 m². Hala, ktorá sa nachádza na kuchynskej strane, zaberá 18 m², zvyšných 12 m² zostane na kuchynskej linke a malej skladovacej miestnosti.

Počet a umiestnenie izieb

Dom by mal mať jednu obývaciu miestnosť a niekoľko pomocných. Pri plánovaní je lepšie usporiadať chodbu uprostred, s jej pomocou rozdeliť stavbu na dve funkčné zóny. Na jednej strane sa odporúča usporiadať spálňu a obývaciu izbu na druhej strane, aby sa umiestnila pec, kúpeľňa, kuchyňa. Kuchynská časť by mala byť vždy umiestnená vedľa kúpeľne, ušetrí sa na vodovodnej komunikácii a zachová sa požadovaná úroveň naklonenia odtokových rúrok.

Prítomnosť druhého poschodia alebo podkrovia môže výrazne zvýšiť počet izieb. Môžete umiestniť miesta na spanie na hornom poschodí, usporiadať detskú izbu, kanceláriu a tým zvýšiť priestor pre obývaciu izbu zdola. Je tiež možné usporiadať plnohodnotnú jedáleň, samostatnú kúpeľňu a dokonca aj saunu. V tomto prípade sa počet obývacích izieb môže zvýšiť na 4 - 5, v závislosti od dispozície.

Domy 6x8 na rámovej technológii

Projekt takéhoto domu bude závisieť od charakteristík používania - sezónnej možnosti alebo trvalého pobytu. Je potrebné budovať štruktúry podľa určitých pravidiel s prihliadnutím na umiestnenie. Miesto by malo byť suché, dobre odvodnené. Moderné technológie umožňujú použitie najjednoduchších materiálov s maximálnou účinnosťou.

Dom 6x8 na rámovej technológii - ľahká, ale pevná konštrukcia, pozostávajúca z vertikálnych stĺpikov, horizontálneho páskovania. Nevyžaduje masívny základ. Ak je budova určená na bývanie v zime, medzery a medzery medzi štítmi sú vyplnené izolačnými materiálmi. Použite minerálnu vlnu, polystyrénovú penu.

Rám, všetky nosné konštrukcie, podlaha musí byť vyrobená z rovnakého materiálu. Často sa používa dub, smrekovec. Aby nedošlo k žiadnej nerovnováhe, je dôležité, aby boli všetky podrobnosti správne zapracované. Je lepšie nepoužívať kovové upevňovacie prvky, pretože môžu spôsobiť uvoľnenie prvkov a hnilobu. Je lepšie používať drevené špendlíky. Z vonkajšej strany je rám opláštený doskami pod uhlom. To z neho robí trvanlivejšie, odolnejšie.

Exteriérový dizajn domov

Malý domček 6x8 bude vyzerať skvele v akomkoľvek štýle. Pri výbere materiálov pre vonkajšie dekorácie by mali brať do úvahy vlastnosti, celkový dizajn stránky. Moderná budova v lakonickom štýle doplní štýl prestížnej chatovej dediny, vidiecky dom bude premenený vedľa storočných dubov na pozadí majestátnych hôr.

Fasádne práce sa vykonávajú nielen na zlepšenie estetiky, ale aj na predĺženie životnosti stavby. Ako dokončovacie materiály používajte:

 • Dekoratívne omietky;
 • Lícové tehly, umelý kameň;
 • Šindľové, blokové domy;
 • Vinylové obklady.

záver

Построить небольшой домик на собственном участке можно своими руками, но для этого необходимо обладать определенными строительными навыками. Проще обратиться в специализированные фирмы, которые предлагают возвести компактное современное сооружение под ключ. Odborníci vyberú vhodný projekt pre všetky požiadavky a dodajú objekt včas.

Pozrite si video: Vaše vysnívané bývanie Váš nový domov: Projekt 8 - 6 izb. bungalov (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár