Záclony pre vikierové okná: typy, výber tkaniny, farby, dizajn, upevnenie, dekor

Záclony pre vikýre okná - komplexný a jedinečný dizajn neobvyklého okna, ale ak prejavíte podiel tvorivosti a predstavivosti, takáto dekorácia bude skutočná a vzrušujúca.

Vlastnosti výberu záclon v podkroví

Je potrebné vziať do úvahy niektoré nuansy:

  • Pre okná, ktoré smerujú na južnú stranu, použite záclony so špeciálnym reflexným obložením, ktoré zabraňuje vyblednutiu a ohrevu.
  • Rovnako dôležité je zvoliť si tkaninu, ktorá nekumuluje nečistoty a prachové častice.
  • Pre malé podkrovné priestory je žiaduce používať stručné záclony s jednoduchým dizajnom.
  • Pre šikmé okná je lepšie zvoliť záclony z hustejších tkanín, pretože na ne padá silný prúd slnečného svetla.

Typy záclon pre podkrovie

Existuje mnoho modelov na dekoráciu. Medzi nimi môžete vždy nájsť niečo, čo vyhovuje vášmu vkusu.

slepý

Perfektne prejsť slnečné svetlo alebo vôbec blokovať. Často sa používajú horizontálne aj vertikálne lamely rôznych farieb a odtieňov. Tiež, pre manzardy, skladané rolety so špeciálnym striekaním sú zvolené tak, aby vytvorili reflexný efekt.

rímsky

Laconic a kompaktný. Môžu byť vyrobené z hrubých alebo priesvitných tkanín, hladkých alebo zdobených rôznymi odtlačkami.

Na fotografii je rustikálna spálňa a béžové rímske rolety na svetlíky.

valcovanie

Nechajte šetriť miesto v miestnosti. Ľahko pripevnený k rámu a poskytuje možnosť voľne nastaviť úroveň osvetlenia v miestnosti.

Záclony (tyl, závoj a tak ďalej)

Urobte interiér elegantný a dajte mu nejakú chuť. Niekedy sú doplnené držiakmi, ozdobnými snímačmi alebo iným príslušenstvom, ktoré pridáva záclony, ktoré ešte zvyšujú originalitu.

Fotografia ukazuje interiér spálne a vikýřové okná so svetelnými závesmi.

textil

Vytvoria príjemnú a útulnú atmosféru a stanú sa ideálnou voľbou pre zdobenie podkrovia. Okrem toho sú tradičné záclony dokonale kombinované s inými typmi záclon. Na ich uchytenie použite špeciálne háčiky a ďalšie prvky.

zatemnenie

Zatvorte miestnosť pred svetlom a stmavte ju na 80-90%. Ideálne pre organizovanie odpočinku.

Umiestnenie a tvar okien

Cez zložité formy, existuje veľa možností zdobenia.

So šikmým stropom

Záclony na šikmých odkvapoch budú vyzerať skvele. Na reguláciu osvetlenia používaného vo forme pások, štetcov alebo tkaninových pásikov. Takáto záclonová kompozícia obzvlášť zdôrazňuje neobvyklý tvar šikmého okna.

Zkosené okná (šikmé)

Pre takéto okenné otvory vhodné žalúzie, valčekové a bežné závesy sypkých materiálov. Textilné plátna umiestnené na oknách so skosením vytvoria v miestnosti veľmi útulnú a romantickú atmosféru.

Trojuholníkové okná

Skladané záclony alebo záclony na hákoch, rovnomerne rozložené na jednej strane trojuholníkového otvárania okien, umožnia ozdobiť takéto okná bez obmedzenia predstavivosti.

lichobežník

Kompaktné rolky alebo skladané rolety sú ideálne pre trapézové okno. Použitie tkaniny záclony, hlavná vec je vybrať ten správny odkvap.

Na veľkých oknách

Záclony z priesvitných, vzdušných materiálov, ako je organza alebo závoj, na stropnej rímse, keď ozdobíte veľké panoramatické okná, vyzerajú elegantne a harmonicky dopĺňajú interiér.

Na fotografii je obývacia izba so závesmi v podkroví.

Oblúkové okno

Najlepším riešením by boli závesy, ktoré sú spojené v strede hornej časti okenného otvoru. Pre úplnosť obrázku je nutné použiť podlvaty.

kolo

Na tomto okne sú všetky možnosti záclon organické. Jediné, čo niektoré priame modely záclon, keď sú zatvorené, nebudú môcť zdôrazniť pôvodný tvar okna.

strop

Stropné okná, transformátory na streche, sú celkom zaujímavým detailom interiéru, sú vhodné pre rímske alebo valcované verzie záclon.

Materiál pre strešné závesy

Obrovská škála materiálov vám umožní vytvoriť relevantný a atraktívny obraz záclon.

papier

Používa sa na výrobu skladaných záclon. Originálne papierové akordeóny sú ideálne pre tých, ktorí chcú prispôsobiť otvorenie okna.

bambus

Bambusové rolety vyzerajú individuálne a extravagantne. Takéto dizajnové podkrovné okná dodajú miestnosti ľahkosť a eleganciu.

plastický

Plastové lamely vytvárajú štýlový dizajn a originálny vzhľad okna takmer akéhokoľvek tvaru. Okrem toho má tento materiál trvanlivosť a šetrnosť k životnému prostrediu. Žalúzie sú veľmi praktické, ľahko sa používajú, udržiavajú a čistia.

kov

Kovové výrobky sú trvanlivé, nedeformované a ľahko sa udržujú. Takéto modely sa však ľahko zahrejú. Preto sa neodporúča inštalovať na okná, ktoré smerujú na južnú stranu.

Tkaniny (tyl, organza, ľan, bavlna) t

Textilné plátna dodajú interiéru dokonalý vzhľad. Pri výbere materiálu na záclony nie sú žiadne špecifické kritériá. Jediná hustota tkaniny bude závisieť od toho, na ktorej strane sú okná umiestnené.

Nápady v rôznych štýloch

Dverové závesy by mali byť v súlade s celkovým štýlom a vnútorným priestorom.

klasický

Kombinácia tylu so závesmi zmení atmosféru, prinesie elegantné tóny a vytvorí klasický komfort v klasickom interiéri. Na upevnenie týchto závesov použite dvojité odkvapy alebo svorky, doplňte pôvodný dizajn háčikmi alebo svorkami.

Na fotografii je skrinka klasického štýlu a vikýřové okná zdobené tylovými závesmi.

podkrovie

Podkrovie v podkroví by malo byť dobre osvetlené. Preto sa tu používajú jednoduché monofónne závesové štruktúry s prevažne hladkým alebo metalizovaným povrchom.

Provence

Ľahké a vzdušné závesy z ľahkej tkaniny s nenápadnými kvetinovými vzormi dokonale zapadnú do slnečného svetla a harmonizujú s celým interiérom miestnosti.

Country hudba

Najlepšie zo všetkých nie sú príliš svetlé záclony z prírodných materiálov. Potlačená bavlna, ľan alebo bavlnená bielizeň pomôžu vytvoriť pohodlie, pohodlie a dokonalý vzhľad vidieka.

Na fotografii je detská izba vo vidieckom štýle so závesmi v podkroví.

minimalizmus

Tento štýl víta jednoduché geometrické tvary. Valcované záclony alebo žalúzie dodajú úplnosť interiéru.

škandinávsky

Svetlé závesy alebo žalúzie v bledých, chladných farbách tu budú dobre vyzerať. Zvlášť asketika škandinávskeho štýlu môže zdôrazniť kovové rolety.

horská chata

Hlavným princípom štýlu chaty je použitie len prírodných tkanín. Takéto záclony vytvoria útulnú atmosféru a dokonale zapadnú do interiéru v duchu alpských horských drevených domov.

Na fotografii je spálňa v štýle chaty a svetlíky so svetelnými závesmi.

Rozsah farieb

So správne zvolenou farbou získava miestnosť skutočne výnimočný výhľad a jednoducho nechce opustiť túto miestnosť.

béžový

Konzervatívna farba. Záclony v takej ušľachtilej, elegantnej a upokojujúcej béžovej farebnej schéme vytvárajú v miestnosti upokojujúcu a relaxačnú atmosféru.

vínny

Výber pre osobnosť s jemnou chuťou. Vínové záclony dodajú do miestnosti špeciálne teplo a spôsobia pocit stability a prosperity.

ružový

Dáva miestnosti pocit sviežosti, ľahkosti, romantiky a dodáva optimizmus.

modrý

Hlboká farba. Jeho asociativita s chladom umožňuje použitie modrých závesov pre okná, ktoré sa nachádzajú na južnej strane.

Vo foto detskej izbe a vikierovom okne s modrými závesmi.

modrý

Mrazivý a čistý ako sneh. Obrazy tejto farby vizuálne zväčšujú priestor miestnosti a výšku stien.

šedá

Nestranná a oddelená farba, nie nápadná, ktorá môže byť elegantná a otvorená mnohými komplexnými odtieňmi.

Dizajn a výkresy záclon

Jasné obrazy a veľké vzory na záclonách môžu oživiť akýkoľvek interiér.

Geometria (pruhy, abstrakcia)

Najvyhľadávanejším trendom sú geometrické výtlačky. Pruhované závesy obdivujú ich estetickú jednoduchosť a všetky druhy abstrakcie vždy vyzerajú originálne a zaujímavé.

Ozdoby a vzory

Neobvyklé kresby dodávajú do izby krásu a pohodlie domova. Takáto výzdoba priťahuje oči k sebe a stáva sa vrcholom každého interiéru.

kvety

Svetlé a multifunkčné kvetinové výtlačky dodajú interiéru letnej nálady, romantiky, tepla a pohodlia.

Na fotografii je interiér spálne a kvetinová vzorovaná opona na strešnom okne.

S tlačou fotografií

Majú len pozitívne vlastnosti. Môžu ľahko ozdobiť miestnosť a dať jej jedinečný vzhľad, krásne nahradí panel alebo obrázok.

Na fotografii je spálňa pre dievča a svetlík s rolshtory s tlačou fotografií.

Fotografie v interiéri izieb

Že závesy vám umožní dosiahnuť holistický dizajn miestnosti.

spálne

Každá možnosť je vhodná do spálne, výber závisí len od štýlu miestnosti. To môže byť ako prísne žalúzie, rímske alebo rolety, a záclony z lietania tkaniny, doplnené doplnkami v podobe drapáky.

Detská izba

Nie je vhodné používať zložité farby a vzory. Plachty z prírodnej tkaniny upokojujúcich odtieňov, s ich elegantnou jednoduchosťou dodajú do interiéru nehy, a to ako v miestnosti pre dievča, tak aj pre chlapca.

Možnosti závesov

Musí zdôrazniť vzhľad závesov a zabezpečiť pohodlné používanie.

Na priechodkách

Montáž na priechodky je vhodná pre šikmé okná správneho tvaru, s príchytkou alebo horným a dolným rímsom.

Velcro

Umožňuje jednoduché kreslenie zložitých podkrovných okien. So suchým zipsom je záves pevne upevnený.

Na hákoch

Toto uchytenie neznamená použitie rímsy. Nástenné háčiky sú ideálne pre ľahké záclony.

Na fotografii je spálňa a vikýřové okná so závesmi na háčikoch.

Decor nápady

Závesy by mali byť nielen krásne, ale aj funkčné.

garniže

Pridajte do podkrovnej izby luxus. Tento dekor však možno aplikovať len v prítomnosti vysokých stropov a množstva prirodzeného svetla.

vyzdvihnúť

Pre tradičné záclony sa často používajú ihriská. Vytvárajú nielen estetické záhyby, ale umožňujú aj pohodlné upevnenie plátna.

držiaky

Tieto dekoratívne prvky umožňujú nastaviť úroveň osvetlenia v miestnosti. Okrem toho, keď sa aplikuje na záclony, vytvorí sa určitá silueta.

Fotogaléria

Záclony pre svetlíky sú moderným prístupom k originálnej výzdobe neštandardného otvárania okien. Môžu ho premeniť na objekt skutočného umenia.

Zanechajte Svoj Komentár