Béžová pohovka v interiéri: 70+ moderných fotografií a dizajnérskych nápadov

Béžová pohovka bude jednoduchým a elegantným riešením pre interiérové ​​dekorácie miestnosti a najmä rekreačnej oblasti. Neutrálna farba môže rozriediť jasný vzor, ​​vankúše alebo iné kúsky nábytku.

Typy pohoviek podľa dizajnu

rovno

Klasická rovná béžová pohovka bude harmonicky vyzerať do interiéru s akýmkoľvek štýlovým smerom. Rozsah veľkostí je dostatočne široký, takže si môžete vybrať optimálnu veľkosť miestnosti. Najkompaktnejší model je dvojitý, jeho dĺžka je asi 1,7 m, najčastejšie v interiéri bytu využívajú trojitú verziu a pre priestranné obývacie izby a domáce kino bude vyhovovať veľký štvormiestny model.

Na fotografii je svetlá škandinávska kuchyňa. Pohovka a dekoračné predmety sú vyrobené z prírodných materiálov.

uhlový

Táto možnosť je výhodná v priestranných izbách aj v malých izbách. Tento model využíva rohy miestnosti s výhodou, môže mať plnohodnotný mastný priestor a zároveň to nevyžaduje veľa miesta.

modulárny

Modulárne pohovky sa skladajú z niekoľkých častí, ktoré je možné medzi sebou meniť a vytvárať tak pohodlnejšiu kombináciu. Modulové pohovky sú vhodné aj pre miestnosti rôznych veľkostí.

Druhy podľa materiálu

koža

  • Pravá koža. Vysoko kvalitný, drahý a prírodný materiál. Koža vyzerá veľkolepá, ale má charakteristický zápach, je obtiažne čistiť atrament a je ľahko poškriabaná príslušenstvom oblečenia a zvieracích pazúr.
  • Eko koža. Odolný materiál pozostávajúci z polyméru a tkaniny. Vizuálne ekologická koža vyzerá ako prírodný materiál, má trvanlivé a elastické zloženie, nižšie náklady.
  • Koženka. Plne syntetický materiál. Môže mať inú farbu a textúru. Pri poškodení nepodlieha reštaurácii a prakticky neprechádza vzduchom.

tkanina

  • Střelák. Prírodná tkanina z rastlinných materiálov má jedinečný vzor tkania. Materiál je ekologický a odolný.
  • Velúr. Mäkká látka s dlhým zdriemnutím na prednej strane. Materiál vyzerá veľkolepý a tvorí hru.
  • Stádo sa líši od bežného textilného materiálu, pozostáva z textilného základu a lepenej hromady. Povrch je mäkký, zamatový.
  • Velvet. Krásna látka s dlhým zdriemnutím nie je veľmi trvanlivá a zbiera prach, ako je velúr. Vhodné pre poťahy na pohovku.
  • Bielizeň. Prírodný materiál, tkanina nie je veľmi trvanlivá, takže bielizeň je vhodnejšia na poťahy.

Zobrazenia podľa mechanizmu usporiadania

vyhliadkapopismechanizmusfotografie
Pohovka (click-klyak)Zadná časť je fixovaná v troch polohách: ležanie, polsedanie, sedenie. V modeli click-klyak sú bočné diely nastaviteľné.

evroknizhkaMechanizmus je jednoduchý a spoľahlivý. Sedadlo je vysunuté a na svojom mieste je operadlo spustené. Pod sedadlom je skrinka na bielizeň.

akordeónLôžko je rozdelené do troch častí a je zložené podľa princípu harmoniky.

Roll outMechanizmus nevyžaduje odsadenie od steny. Spodná časť sedadla sa vysunie a potiahne zvyšok konštrukcie.

detská postieľkaSkladací mechanizmus je zapustený do výklenku pod sedadlom. Sú rozdelené do dvoch typov: francúzsky a americký. Všeobecný princíp je rovnaký, rozdiel v transformácii chrbta.

delfínMechanizmus, keď sa rozvíja "vystupuje" z pod sedadlom, na to musíte ťahať spodnú časť.

Čo tapetu vybrať, farba stien

Béžová farba je pokojná a zdržanlivá, takmer akýkoľvek odtieň stien bude s ňou harmonický, či už ide o svetlé farby alebo jednoduchý biely tón. Béžová, svetlomodrá alebo zelená tapeta s malým vzorom ozdobí klasickú obývaciu izbu a obyčajná tapeta alebo kombinácia s inou farbou ozdobí moderný interiér.

Fotografia zobrazuje klasickú obývaciu izbu v béžových tónoch. V rekreačnej oblasti je skupina klasickej pohovky, pohovky a pohovky s nohami.

Obyčajná biela tapeta vhodná pre škandinávsky a minimalistický štýl.

Vložky z dekoratívnych tehál alebo kameňa urobia interiér zaujímavým a budú vyzerať dobre v interiéri podkrovia.

Akú farbu záclon si vybrať

Farba záclon môže opakovať odtieň čalúneného nábytku, dekoratívnych vankúšov alebo iných interiérových predmetov. Záclony v tieni by mali vyzerať harmonicky v celkovom interiéri a brať do úvahy štýlové vlastnosti dizajnu.

V klasickej obývacej izbe budú tlmené farby harmonicky vyzerať, napríklad zelené závesy v kombinácii s béžovým závojom. Pre moderný smer, môžete si vybrať odvážnejšie farby, ako je tmavá čokoláda.

Farebná kombinácia

farbapopisfotografie
Béžová hnedá pohovkaKombinácia tepelného obaľovania. Čokoládová béžová alebo wenge farba môže byť súčasťou čalúnenia alebo dreveného obloženia.

Sivá béžováSivá rozriedi teplý béžový odtieň.

Béžová zelenáPrírodné odtiene budú v ekologickom dizajne vyzerať harmonicky.

Béžová a bielaKombinácia svetlých odtieňov obnoví interiér miestnosti.

Modrá béžováBéžová farba úspešne kombinuje špinavé a tmavé odtiene modrej.
Čierna a béžováČierna farba môže byť dekoratívna časť, vzor alebo časť dizajnu.

Béžová a modráOsviežujúca modrá farba v kombinácii s béžovou farbou zdobí morský, moderný, klasický alebo provensálsky štýl.

Béžová a fialová, béžová a fialováBéžový tón osvieži bohatý fialový alebo fialový odtieň.
Béžová s červenouPiesok alebo béžový odtieň zrieďte výraznou červenou farbou a nie je tak jasný.

Béžová s tyrkysovou farbouKombinácia tyrkysovej a pieskovej farby je ideálna pre interiér v námornom štýle.

Béžová zlatáZlaté škvrny budú ladne vyzerať na svetlom béžovom pozadí.

Fotografie v interiéri

Obývacia izba

Dizajn čalúneného nábytku by mal byť pokračovaním myšlienok interiérového dizajnu haly. Hladké tvary a zamatové či velúrové čalúnenie zdobia neoklasicistický interiér a budú vyzerať štýlovo. Rovné čiary a obyčajné béžové čalúnenie sú vhodné na dekoráciu moderného a podkrovného interiéru.

Na fotografii je moderný interiér rekreačnej oblasti v sivej farbe so svetlo-béžovou 2-miestnou pohovkou.

kuchyne

Kuchynský kútik pohovka béžovej farby bude presne a kompaktne zdobí jedálenský kút. Priama dvojitá pohovka neutrálnej farby môže byť kombinovaná so svetlými textíliami a farbou kuchynskej súpravy.

škôlka

Béžová farba sa stane neutrálnym pozadím, ktoré môže byť zdobené viacfarebnými vankúšmi a posteľnými prikrývkami. Pre deti je vhodná rozkladacia mini-pohovka alebo rozkladacia pohovka. Pohovka má výhodu nad posteľou v tom, že v zloženom stave je viac voľného priestoru pre hry.

Výber štýlu

klasický

Nábytok v klasickom štýle má elegantné hladké tvary a obmedzenú farebnú škálu. Materiály pre čalúnenie a rám väčšinou prírodné. Ako dekor bude dosť pár vankúšov alebo pléd.

Na snímke obývacia izba v klasickom štýle. Svetlo-béžová pohovka je zdobená krásnymi farebnými vankúšmi.

moderný

Moderné trendy, ako napríklad high-tech a minimalizmus, nemajú nadbytočné detaily a prepracované formy. Pohovka monofónneho svetla alebo tmavo béžová farba s priamymi formami sa stane najlepšou voľbou. Model môže byť ľubovoľný, v závislosti od oblasti miestnosti.

Škandinávsky interiér

Škandinávsky štýl je svetlá paleta a prírodné materiály. Béžová pohovka jednoduchej formy bude harmonicky vyzerať do celkového obrazu. Čalúnenie čalúnenia alebo poťah na bielizeň budú dobrým interiérovým riešením.

Na snímke obývacia izba kombinovaná v škandinávskom štýle jedálenský kút. Svetlý a transparentný nábytok vizuálne robí miestnosť priestrannejšou.

podkrovie

Zaujímavý a moderný štýl podkrovia vám umožní kombinovať výrazné farby a textúry. Velvet pohovka alebo veľká rohová béžová pohovka bude vyzerať rovnako nádherné proti tehlové steny.

Na fotografii je obývacia izba v štýle podkrovia s dekoratívnymi tehlovými stenami. Zdobenie a plnenie miestnosti je v jednej farbe od béžovej po svetlo hnedú.

Country hudba

Dizajn krajiny je útulný s vidieckymi motívmi. Teplá béžová paleta bude najlepšou voľbou pre vyplnenie interiéru. Nábytok v štýle country je masívny a vyrobený z prírodných materiálov. Ako dekoratívne prvky sa hodia malé vankúše a útulná deka.

Provence

Pohovka v štýle Provence má elegantný tvar, svetlo béžovú paletu a dotyk staroveku. Dvojitá pohovka s elegantnými nohami alebo útulná pohovka s kvetinovou potlačou na čalúnení alebo textilnom poťahu bude vyzerať harmonicky.

V štýle Chesterfield

Nábytok Chesterfield má charakteristický znak vo forme dierok, ktoré tvoria kosoštvorcový vzor výsledných záhybov. Materiál čalúnenia je vyrobený z kože alebo zamatu.

Vo foto štúdio apartmán v štýle podkrovia. V obývacej izbe je pohovka v štýle Chesterfield s koženým čalúnením.

Obrázok na pohovke čalúnenia

monogram

Ozdobte béžovú pohovku v klasickom aj modernom štýle. Vzor môže byť opakovaný na závesy a ďalšie detaily interiéru.

kvety

Vyzdobte interiér v klasickom štýle, Provence a Chebbi-chic. Čalúnenie s fototlačou je vhodné pre moderný interiér.

bunka

Bude harmonicky vyzerať na béžovej pozadí v obývacej izbe alebo vo svetlej kuchyni. Kresba je jednoduchá a môže byť doplnená jasnými farbami.

prúžok

Béžová pruhovaná pohovka je vhodná do miestnosti v klasickom, modernom a námornom štýle. Saténový prúžok zdobí klasický interiér, kontrastné pruhy sú vhodné pre moderný dizajn a modré alebo modré a červené pruhy ozdobia miestnosť námornou tematikou.

výzdoba

vankúše

Dekoratívne vankúše urobia interiér útulným a kompletným. Vankúše akejkoľvek farby, od bielej alebo modrej až po hnedú a čiernu, budú dobre kombinované s béžovo-tieňovanou pohovkou. Farba a dizajn sa môžu prekrývať s inými objektmi, ako sú závesy. Farba vankúšov môže tiež podporovať tematickú myšlienku, napríklad modrú pre morský interiér alebo zelenú pre ekologický štýl.

Deka a prikrývka

Posteľné prikrývky a prikrývky nielenže dodávajú pohodlie do interiéru miestnosti, ale poskytujú aj užitočnú funkciu, ktorá chráni svetlý povrch pohovky. Farba a vzor sa môžu výrazne líšiť o celkovú farebnú schému, alebo sa môžu prekrývať s niektorými ozdobnými predmetmi.

veko

Pohodlné v tom, že môže zmeniť vzhľad miestnosti vďaka materiálu a vzoru. Toto je najvhodnejšia voľba pre svetlé farby, ľahko sa čistí. Materiál obalu môže byť z tkaniny alebo kože. Výkres môže byť ľubovoľný, v prípade potreby ho možno ľahko nahradiť iným.

Koberec na pohovku

Koberec urobí interiér miestnosti pohodlnejším a zachová štýl. Farba môže byť vo všeobecnej farebnej škále s kúskami nábytku alebo radikálne odlišné, vystupovať proti všeobecnému pozadiu. V klasickom interiéri si môžete vybrať béžový koberec s krátkym zdriemnutím a kvetinovým vzorom, pre moderný trend sa môže použiť obyčajný koberec s dlhým napnutím.

Pohovka s pohovkou

Vyzerá impozantne v obývacej izbe alebo spálni. Model je pohodlný a ľahko zariadený v modernom štýle.

Pohovka so stolom na lakťovej opierke

Krásna a praktická myšlienka dizajnu. Stôl na lakťovej opierke môže byť vyrobený z dreva wenge alebo v jasných farbách. Tento model je vhodný na relaxáciu pri šálke čaju alebo knihe.

Na fotografii je priestranný štúdiový apartmán v modernom štýle. Rekreačná oblasť čerpá zaujímavú modulárnu pohovku s konferenčným stolíkom.

Fotogaléria

Klasický a pokojný béžový odtieň môže elegantne zaplniť interiér domu alebo sa stať vynikajúcim zázemím pre zaplnenie jasnými farbami. Béžová pohovka bude vyzerať dobre ako samostatný kus nábytku a vo firme s jasnými stoličkami alebo stolíkmi.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár