Maroon tapety na steny: typy, dizajn, odtiene, kombinácia s inými farbami, záclony, nábytok

Burgundsko tapety bude interiér rafinované a luxusné. Farba bordovej je pevná a pevná, s náznakmi tajomstva, kombinuje červené a čierne odtiene. Interiér môže vyzerať neuveriteľne štýlovo alebo aristokraticky.

Vlastnosti dizajnu

Každá dekorácia vyžaduje kompetentný prístup. Pri výbere vínovej tón pre tapety, mali by ste vziať do úvahy niektoré funkcie miestnosti, pre ktoré sú určené.

  • Burgundsko tapety by mali byť použité na výzdobu svetlých izieb, aby sa zabránilo pocitu obmedzeného priestoru.
  • Ak chcete, aby bordová farba trochu ľahší pomôže kresby a vzory na tapetu.
  • V malej miestnosti, bordó tapety je lepšie použiť pre dokončenie jednotlivých zón.
  • Kontrastný biely strop kompenzuje nedostatok svetla.

Aké sú typy?

Rôzne materiály umožňujú dokončenie podľa zvoleného štýlu.

fleece

Odolný materiál je rozdelený do dvoch skupín: tapeta vyrobená výlučne z netkanej textílie alebo potiahnutá netkanou textíliou. Tie, ktoré sú úplne vyrobené z netkanej textílie, sa používajú na ďalšie maľovanie, pričom tieto povlaky majú povrch s textúrou. Tapeta so základňou z netkanej textílie potiahnutej vonkajšou vrstvou, najčastejšie je to vinyl alebo akryl.

Na snímke spálňa dizajn s netkané tapety pod kožou.

vinyl

Sú vyrobené s použitím rôznych technológií, čo vysvetľuje rôzne textúry. Existujú štyri typy vinylových tapiet: hustá, penová, hladká a sieťotlač. Každý z nich má odlišné vlastnosti a vzhľad.

papier

Materiál s nízkou cenou a širokou škálou farieb. Papierové tapety sú dobre priedušné, ale aj dobre absorbované pachy. Ich životnosť nie je trvanlivá a pevnosť povlaku. Okrem toho papierové plátna rýchlo strácajú svoj jas na slnku a prakticky sa nedajú čistiť rôznymi druhmi znečistenia.

kvapalina

V skutočnosti je to dekoratívna omietka pre interiérové ​​dekorácie. Tekutá tapeta predávaná ako suchá zmes a zriedená v požadovanom pomere vodou alebo lepidlom tesne pred nanesením na povrch. Zloženie musí byť aplikované jedným prístupom, aby sa zabránilo uloženiu vrstiev. Hlavným charakteristickým znakom je bezproblémová aplikácia na stenu.

Nástenné maľby

Tlač fotografií sa aplikuje na kryty rôznych typov. Tapetový papier môže byť papier, netkaný, laminovaný alebo vinyl. Obraz môže byť akejkoľvek zložitosti, založený na preferenciách kupujúceho.

textilné

Sú vyrobené z rôznych vlákien, napríklad krkov, ľanu, velúr a iných. Povrch je krásny, najmä v bordovej farbe, celé kúzlo textilnej tkaniny bude znateľné, ale tkanina priťahuje prach dobre, čo bude vyžadovať väčšiu pozornosť k čisteniu. Textilné tapety majú vysoké náklady, ale toto je kompenzované výskytom zvýšenej tepelnej a zvukovej izolácie.

Možnosti dizajnu a výkresy

Zdá sa, že také malé veci ako kreslenie a vytvorenie štýlu domova. Bordová farba je svojou povahou skôr tmavá a nasýtená, kresby a vzory môžu zmeniť obraz a urobiť dizajn jasnejším a zaujímavejším.

Plné farby

Pevné tapety burgundskej farby možno kombinovať s inými farbami, čím zvýrazňujú niektoré oblasti. Spravidla ide o svetlé odtiene.

Výber obyčajné tapety hlavné zameranie bude na farbu.

Geometrický vzor

Geometrické vzory sú vhodné pre výzdobu stien modernej miestnosti, dizajn môže byť škandinávsky, hi-tech, minimalizmus, moderný a ďalší. Výnimkou pre klasiku sú priame jazdné pruhy, ktoré dokonale zapadajú do šľachtického interiéru.

S kvetmi

Kvety na pozadí bordovej bielizne budú obzvlášť luxusné, napríklad veľké ruže alebo pivonky so zlatým postriekaním. Je potrebné pripomenúť, že objemové obrázky a tmavé farby vizuálne približujú stenu bližšie a zmenšujú priestor v miestnosti. Malý kvet na všeobecnom pozadí zaberá menej miesta.

Na fotografii sú steny v kúpeľni zdobené tapetou s kvetinovým vzorom.

Foto tapetu

Kreatívnejší prístup k dizajnu interiéru. 3D kreslenie "dá" priestor dodatočnej hlasitosti v dôsledku trojrozmernej tlače. Použitý obraz môže byť realistický a sprostredkovať najmenšie detaily alebo avantgardu a predstavuje jedinečné umelecké dielo.

So zlatými obrázkami

Zlato s tmavým nádychom vína je určite spojené s luxusom a šarmom. Táto kombinácia bude vyzerať obzvlášť krásna na tkaninách a vinylových hodvábnych tapetách. Najvhodnejším priestorom pre takýto dizajn bude spálňa alebo hala.

S monogramami

Monogramy môžu byť súčasťou klasickej obývačky alebo spálne. Kombinácia bordovej farby a ozdobených vzorov vytvára aristokratickú atmosféru a bude vyzerať lepšie v priestranných izbách.

Ako kombinovať s inými farbami?

Negramotná kombinácia farieb môže pokaziť celý obraz interiéru. Odtieň by mal byť v harmónii a vytvoriť jeden "duet".

So zlatom

Ako už bolo uvedené vyššie, ušľachtilá bordová farba dokonale ladí so zlatom. Kombinácia je kráľovská, bohatá, vhodná do priestrannej izby.

Fotografia je hnedá a zlatá tapeta.

S béžovou

Teplá paleta nebude tak náročná ako kombinácia so zlatom. Béžový tón trochu rozjasní tmavú burgundskú farbu.

Na fotografii kombinácia béžovej a vínovej farby na stenách v obývacej izbe.

Sivá

Štýlová kombinácia. Burgundskej farby v tomto prípade bude jasný akcent na sivom pozadí. Kombinácia je vhodná pre moderný dizajn.

S čiernou

Oba odtiene sú tmavé, kombinácia bude gotická. Kombinácia je lepšie používať v interiéri s veľkými oknami a množstvom denného svetla.

S modrou farbou

Tmavé odtiene možno „riediť“ svetlejším tónom, napríklad v tapetách alebo textilnom dizajne. Bohatá kombinácia môže byť použitá na čiastočnú povrchovú úpravu, napríklad výklenky v stene.

Žltá

Veľmi teplá jesenná kombinácia, dobrá voľba pre "severnú" izbu. V dopoludňajších a večerných hodinách bude miestnosť zahalená v neuveriteľnej atmosfére.

Fotka kombinovaná tapeta vínová a žltá.

S ružovou

Ružová farba dodá jemnosť bordó tón. Kombinácia môže byť vo forme kresieb, spoločníkov na tapety alebo veľkolepých jantárov.

Možnosti kombinovania s inými materiálmi na konečnú úpravu

Kombinácia s inými materiálmi poskytuje viac príležitostí na vytvorenie jedinečného dizajnu.

Dnes, použitie populárnych tapety spoločníkov a prírodných materiálov pre interiérové ​​dekorácie.

drevo

Tmavo červená tapeta bude skvelá spoločnosť pre prírodné drevo, prírodný vzor dreva a jeho textúra bude harmonicky vyzerať s bohatou farbou tapety. Ak potrebujete, aby miestnosť jasnejšie, môžete použiť drevo maľované v svetlom tóne, ale ak chcete zdôrazniť všetky luxusné materiály, potom to stačí na leštenie a leštenie povrchu.

kameň

Vzhľadom na vysoké náklady na prírodný kameň sa umelé materiály môžu stať analógom, ktorý sprostredkuje všetku krásu divokého materiálu. Kombinácia bude úspešná v chodbe alebo v obývacej izbe, ako aj zdôrazní atmosféru vidieckeho domu.

tehla

Murivo sa môže miešať s farbou tapety alebo vyniknúť v kontrastnej farbe. Úplne závisí od štýlu miestnosti a jej osvetlenia. Veľké okná a množstvo svetla umožňujú použitie červených tehál, bez strachu o priestor. Maľované svetlé tehly naopak rozjasnia miestnosť.

Odtiene bordovej farby v interiéri

Vínová farba nemá ľahkú paletu, všetky odtiene sú šťavnaté, husté a bohaté.

Maroon

Najtmavší odtieň palety. Má tóny čokoládovej farby. Tienidlo je možné vizuálne porovnať so zrelými čerešňami.

Marsala

V tieni prítomné bankovky fialovej, podobné farbe mladého vína. Je to dobre s čistým bielym tónom.

granátové jablko

Farba zŕn granátového jablka, jasná a šťavnatá, je najjasnejšia z burgundských paliet. Jedna z najlepších kombinácií s chladnou šedou farbou.

čerešňa

Farba zrelých bobúľ, spájajúca červenú a hnedú. Dobrá voľba pre dokončenie kuchyne.

víno

Veľmi krásny a bohatý tón, farba starého vína. Tento odtieň bude hlavnou výzdobou domu. Hĺbka farieb je zvýraznená tkaninou tapety.

Nápady v rôznych štýloch

Štýl interiéru je ovplyvnený nielen farbou tapety, ale aj dizajnom a textúrou povrchu.

klasický

Maroon tón v kombinácii s ozdobenými kvetinovými vzormi alebo rovnými horizontálnymi pruhmi sú vhodné na dekoráciu klasického dizajnu. Kombinácia s prírodným stromom a sadrou bude harmonicky vyzerať.

Na fotografii je spálňa v klasickom štýle s bordó tapetou na stenách.

Country hudba

Rustikálny vidiecky štýl bude vyzerať dobre burgundskej tapety v klietke alebo malej kvetinový vzor. Dizajn bude dopĺňať nábytok z prírodného dreva, dekoráciu stien, dekoratívne vankúše a prikrývky.

Na fotografii je stena v kuchyni zdobená papierovou tapetou so vzorom.

východ

Pre tajomný orientálny štýl burgundskej tapety krásny vínny odtieň bude vynikajúcim riešením. Vhodné budú zlaté predmety a kresby neobvyklých tvarov a kombinácia s tmavými farbami, ako je nábytok alebo čierna.

moderný

Moderný dizajn umožňuje použitie jasných farieb, veľkých a neobvyklých kresieb a rôznych textúr. Bude zaujímavé vyzerať matne burgundskej tapety v kombinácii s čiernym nábytkom alebo veľkým stereoskopickým obrazom na jednej zo stien miestnosti.

Príklady fotografií v interiéri izieb

Pri vytváraní dizajnu sa zohľadňujú mnohé faktory. Osvetlenie, všeobecná paleta, účel miestnosti, štýl. So správnou kombináciou všetkých kritérií získate jedinečný dizajn, ktorý poteší majiteľa každý deň.

V spálni

S plnou úpravou v spálni s bordó tapety, bude to zákulisná atmosféra. S pomocou záclon a pastelových bielizne, môže byť interiér mierne upravený, napríklad, aby bol ľahší s ľahkými tkaninami alebo jasnejší a modernejší s kontrastnými odtieňmi.

Vo fotografii burgundskej tapety so strieborným vzorom.

V kuchyni

Maroon tapeta v kuchyni bude spojená s vínom alebo zrelé čerešne. Pre malú miestnosť je lepšie použiť ľahkú paletu pre kuchynský set, v priestranných otvorených priestoroch môže mať farba nábytku tmavý gamut.

Na fotografii sú steny v kuchyni zdobené gaštanové a zlaté tapety.

V chodbe a chodbe

V kompaktnej chodbe sa bordová tapeta môže kombinovať so svetelnými detailmi, ako sú drevené panely mliečnej farby, ľahký nábytok, jasné osvetlenie, zrkadlá. Všetky tieto detaily „rozšíria“ priestor chodby.

V detskej izbe

Skôr ťažké farby pre škôlku. Burgundsko tón môže byť prítomný vo výkresoch alebo čiastočné dekorácie, napríklad, hlavná farba miestnosti je krém, zatiaľ čo spanie a pracovný priestor je zvýraznený v Burgundsku.

Vo fotografii detská izba pre dievčatá s gaštanovo-zlatými stenami.

V obývacej izbe

Obývacia izba alebo hala je najvhodnejšia miestnosť na výzdobu s bordó tapetou. Kresba bude vyjadrovať štýl miestnosti, napríklad Damašek, kvety alebo monogramy na burgundskom pozadí sú ideálne pre klasickú miestnosť a geometria, abstrakcia, 3D obraz zodpovedajú modernejším štýlom.

V kancelárii

Burgundsko tapeta pomôže naladiť na pracovnú náladu. V kombinácii s prírodným drevom a koženým nábytkom získate plnohodnotnú skrinku v anglickom štýle.

Tipy pre výber farieb pre interiérové ​​prvky

Je dôležité, aby všetky prvky interiéru boli navzájom v harmónii, najmä ak sú do dizajnu zapojené také hlboké a tmavé farby. Inak môžete získať úplne bez chuti dizajn.

rolety

Záclony môžu byť pokračovaním múrov, kombinujúcich farbu alebo ornament, alebo kontrastované na pozadí burgundskej tapety, čím sa vizuálne zväčšuje okno. Takýto príjem sa prejaví najmä pri bielych závesoch. Tiež pre záclony, môžete si vybrať iný svetlý tón, ktorý je zapojený do vzoru na tapetu alebo iné vnútorné predmety, ako je zlato alebo modrá.

nábytok

Burgundsko tapety sú veľmi odvážne a tmavé farby, takže izba sa nestane ponuré, môžete odľahčiť to trochu s nábytkom, ako je biela pohovka, ľahká kuchynská linka alebo posteľ s béžovou pastel bielizeň alebo čelo.

strop

Aj v priestrannom byte béžová tapeta bude "jesť" priestor. Toto môže byť kompenzované kontrastným stropom v bielej alebo béžovej farbe. Po prvé, miestnosť bude ľahšia, s kúzlom burgundského odtieňa, a po druhé, strop sa bude zdať vyšší ako je.

Paul

Pre burgundské tapety je vynikajúca spoločnosť, aby sa drevená podlaha, to môže byť parkety z prírodného dreva alebo laminát prírodnej farby. V spálni si môžete vybrať ľahký koberec alebo krásny koberec a v otvorenej obývacej izbe bude vyzerať impozantná mramorová podlaha.

Fotogaléria

Nebojte sa použiť svetlé farby, s ich pomocou interiér získa jedinečné a jedinečné vlastnosti a zbaviť sa banality. Bordová farba je šťavnatá, hustá a zmyselná, jej správne používanie drasticky zmení dizajn domu.

Zanechajte Svoj Komentár