Spálňa dizajn pre rodičov

Spálňa - miestnosť na nočný spánok, denný odpočinok. Je to dieťa, dospelý, pre pár, jedna osoba, matka s malým dieťaťom, hosť. Počet takýchto izieb v byte, dom môže byť veľmi odlišný. Dizajn spálne pre dospelých sa líši od detskej izby v interiéri a výplni.

Vlastnosti plánovania, usporiadanie spálne pre dospelých

Spálňa sa nachádza v miestnosti čo najďalej od predných dverí a kúpeľne. V prípade, že apartmán alebo dom má dve podlažia, táto izba sa nachádza na druhom poschodí. Hlavným predmetom je posteľ. To môže byť jedno, dvojité alebo jeden a pol, majú iný dizajn. Ak to priestor dovolí, má tiež šatňu, štúdiu.

Možnosti plánovania sú viaceré:

 • single - bude tu iba priestor na spanie;
 • paralelne - pracovisko sa nachádza v blízkosti okna, k nemu je umiestnené lôžko;
 • cez úsek - v rohu, bližšie k vchodu, je miesto na spanie usadené a šikmo od neho - pracovný priestor alebo šatňa;
 • dvojitá časť - miesto na spanie sa vykonáva v strede a v dvoch rohoch diagonálne sú dve funkčné oblasti;
 • ostrov - priestor na spanie sa nachádza uprostred miestnosti, pracuje - čo najďalej od neho.

Ak je v miestnosti viac ako štyri rohy, priestor je rozdelený na dve štvorce - vo väčšom bude miesto na spanie v menšom pracovnom priestore.

    

Ako si vybrať štýl

Stylistický dizajn je zvolený podľa vašej chuti:

 • minimalizmus - najvhodnejší pre stiesnené izby. Je tu veľmi malý nábytok - posteľ, nočný stolík, stôl so stoličkou. Dizajn priestoru je zväčša monochromatický, ale jednotlivé farebné akcenty sú prípustné. Osvetlenie je jasné;
 • klasický - drevený nábytok, prírodný povrch, najsymetrickejšie usporiadanie nábytku. Farebná schéma je prevažne svetlohnedá, drevitá. Svetlo je tlmené, je tu luxusný dekor - obrazy, vázy, veľké lustre;
 • Orientálne - existuje veľmi málo objektov, závesy, tapety majú jasný geometrický vzor. Lôžko bez nohy, umiestnené na nízkej pódium. Na oknách - japonské záclony, na podlahe - ako rohož. Pokojové rastliny v kvetináčoch sú vítané;
 • Viktoriánsky - kvalitný drevený nábytok, množstvo štukov, drahé dokončovacie materiály. Vyrezávané prvky, pologie, drahokamy, plyšové koberce, ťažké závesy, viacstopový luster, "bohatá" výzdoba hlavy postele sú vhodné;
 • Krajina - imitácia vidieckeho domu. Jednoduché drevené, prútený nábytok, kvetinové, geometrické vzory, prírodné tkaniny. Z dekoru - domáce prútené rohože, hrnce, vyšívané obrazy;
 • Podkrovie - vhodné pre priestrannú izbu s vysokým stropom alebo na podkroví. Masívny starožitný nábytok, hrubé kamenné steny, panoramatické okná, takmer žiadne záclony, zebra koža alebo tiger na podlahe;
 • Škandinávsky - najľahší povrch, prírodné materiály, drevená podlaha. Akcentová stena - v čele postele musí byť strop alebo jedna zo stien „v predmete“.


    

Materiály, spôsoby konečnej úpravy

Dekorácia miestnosti závisí od zvoleného štýlu, ale uprednostňujú sa prírodné materiály. Podlaha je často "teplá" - so vstavaným kúrením. Z materiálov preferuje drevo, laminát, koberec. Kameň alebo keramická dlažba nie je vhodná na použitie - sú príliš studené. Podlaha je vyrobená z niekoľkých tónov tmavších ako steny.

Ako stena pokrývajúca najčastejšie používané papierové tapety, svetlé tapety na jednej zo stien, dekoratívne omietky. V niektorých miestach, povedzme umelý kameň, drevené panely. Výzdoba dverí je vyrobená tak, aby sa zhodovala s farbou stien, keď chcú byť skryté, alebo podlahou - ak sa rozhodne vybrať dvere.

Strop je vyrobený zo sadrokartónu, plastových panelov, natretých svetlými farbami. Často je to strečing alebo kombinovať niekoľko rôznych spôsobov konečnej úpravy. Pre niektoré štýly sa používa aj štuková omietka alebo pena. Strop z ľahkého dreva, maľované drevovláknité dosky, MDF tiež vyzerá dobre.

Je žiaduce používať súčasne najviac dve alebo tri farby. Keď sú okná orientované na sever, farby sú vyberané ako teplé, ľahké, na juh - tmavšie, chladnejšie.

    

zónovania

V spálni môžete umiestniť nielen miesto na odpočinok, spánok, ale aj iné priestory - pracovňu, šatňu, budoár. Územné plánovanie sa vykonáva pomocou:

 • výškové rozdiely stropu;
 • pódia;
 • rôzne povrchové úpravy stien a podláh;
 • obrazovky, obrazovky;
 • oblúky;
 • "neviditeľné" steny.

Priestor na spanie pozostáva z postele s jedným alebo dvoma nočnými stolíkmi, štúdia - z písaného počítačového stola s kreslom, niekoľkých zavesených políc. Pracovisko je umiestnené pri okne, na tom istom mieste položia toaletný stolík so zrkadlom - je oveľa pohodlnejšie aplikovať make-up za denného svetla. Šatník má za obrazovkou, priehradku alebo len usadiť okolo rohu vstavaný šatník, takže sa celé zrkadlo. Niekedy je v spálni zriadený športový areál - visia sa vodorovné tyče, je nainštalovaný simulátor alebo špeciálna lavička.

Keď je loggia, vyhrievaný balkón, je v kombinácii so zvyškom miestnosti, jedna z funkčných oblastí je tam vonku - to bude príjemné pre niekoho, kto by tu spal, druhý bude radšej pracovať tu.

Výber, usporiadanie nábytku

Nábytok do spálne je vybraný predovšetkým pohodlný, ekologický. Niektoré firmy ho okamžite predávajú v súpravách, ktoré zvyčajne zahŕňajú:

 • lôžko;
 • stôl so stoličkou;
 • dve nočné stolíky;
 • šatníková skriňa;
 • komoda.

Niekedy je štandardná sada doplnená úzkou konzolou pod TV, dvoma kreslami s konferenčným stolíkom a sklopnými policami. Lôžko sa často nachádza v strede, čelo postele k dlhej stene, pred ním sa nastavuje alebo zavesí televízna obrazovka. Všetky zóny by mali byť umiestnené v maximálnej vzdialenosti od seba - malo by byť pohodlné prechádzanie medzi kusmi nábytku.

Ako materiál na výrobu je lepšie zvoliť prírodné drevo, kov. Pre niektoré typy interiérov tiež vhodné sklo, plast. Osobitná pozornosť by sa mala venovať lôžku: ortopedický matrac strednej tvrdosti, rovnaký vankúš vám umožní udržať si chrbát zdravý, a aby váš spánok bol plný a zdravý.

Niekedy je šatník umiestnený späť do čela postele, na úpätí postele, čo vám umožní vytvoriť samostatnú šatňu.

    

osvetlenie

Osvetlenie je prednostne nastaviteľné podľa jasu. Existuje niekoľko svetelných zdrojov: centrálne stropné svietidlo, miestne osvetlenie každej zóny a dekoratívne osvetlenie. Najjasnejšie svetlo sa vytvára nad pracovným priestorom - bude to stolová lampa, lampa na špeciálnej koľajnici. Priestor na spanie je osvetlený rozptýleným svetelným tokom, ale ak sa má čítať tu, potrebujete jasné osvetlenie - svietidlo alebo stojaci lampu, môžu byť dve, jedna na každej strane postele. Make-up zrkadlo je často osvetlené LED diódami na obvode alebo špeciálnou lampou. Skriňa má tiež samostatný zdroj svetla - vstavanú skriňu alebo sa nachádza v blízkosti. Svetlo možno priradiť jednotlivým položkám dekorácie - maľby, figúrky, štuky. LED pásik pozdĺž sokla vám umožní nedopadnúť na rohy, ak je potrebné vstať v noci.


    

Textílie, dekoračné prvky

V závislosti od zvoleného štýlu interiéru bude dekor veľmi odlišný. Sú prípustné obrazy v vyrezávaných rámoch, drobných figúrkach, vitrážach, rastlinách v kvetináčoch, vaňách, hlinených alebo vyšívaných paneloch, sérii fotografií. Cache-pot, ručne tkané prelamované tienidlá, vyšívané vankúše dodajú miestnosti osobitosť.

Draperie sú vyberané v rovnakom štýle, v kombinácii s ostatnými. Záclony sa dajú kontrastovať s tapetou alebo ich zladiť s tónom, ak sú koncipované. Obálka je zvolená v rovnakej farbe ako čiapky na stoličkách. Potrebný je veľký koberec - z každej jeho strany k stene je ponechaných len 15-20 cm, čo pomáha rozšíriť priestor kombináciou všetkého nábytku. Jedna zo zón sa dá rozlíšiť menším kobercom.

V prítomnosti baldachýnu nad posteľou, záclonky pod toaletným stolíkom sa musia zhodovať aj vo farbe a textúre.

    

Možnosti dizajnu

Usporiadanie, naplnenie miestnosti závisí od toho, kto v ňom bude spať - jedného občana, dvoch dospelých, rodiča s dieťaťom. Jedna spálňa berie do úvahy len jej záujmy, dospelí delia priestor na polovicu. Keď rodič žije v izbe, rodičia aj dieťa sú v prvom roku života, izba je usporiadaná úplne inak - detská postieľka, malý kútik na hry, prebaľovací pult je tu nepostrádateľným prvkom.


    

Pre osamelého chlapa

"Male" spálňa - brutálna, funkčná. Najčastejšie je to v štýle loft, priemyselné, minimalizmus, hi-tech. Nebude existovať množstvo závesov, hromady roztomilých rytierov, nezmyselných ozdôb. Izba odráža obsadenie jej majiteľa - v rohu sa nachádza športový kútik na posilnenie tela mladého muža, farby a stojany, kompletná bicie súprava, kolekcia gitár, šatníková skriňa s rôznymi nástrojmi na vytváranie alebo opravu všetkého na svete. Počítačový stôl, televízia, plnohodnotný systém reproduktorov sú tiež často prítomné, a nie vždy je potrebná úplná šatníková skriňa - mnohí majú dostatočne veľkú závesnú tyč namontovanú v rohu s malým komoda.

Je to v mužských spálňach, kde je častejšie prítomný transformovateľný nábytok - posteľná skriňa, modulárna pohovka. V stiesnenej miestnosti sa nachádza podkrovná posteľ, ktorá vám umožní uvoľniť dostatok priestoru pre šport či iné aktivity.

Pre osamelé dievča

V spálni osamelej dievčatá, žena, nevyhnutne má stôl so zrkadlom pre použitie make-up, veľký šatník, ktorý môže ubytovať početné oblečenie. Na všetkých povrchoch sú často umiestnené mäkké hračky, krajkové závesy a niekoľko šperkovníc. Obsadzovanie hostesky je tiež vždy viditeľné - viac zásuviek s položkami na vyšívanie, pletací alebo šijací stroj pri okne, športové potreby, súprava na rezbárske práce s hotovými dielmi na policiach a stenách a klavír. "Dámska" spálňa je navrhnutá, najčastejšie v Provence, klasickom, barokovom, modernom štýle. Tam je zvyčajne veľa "útulný" dekor tu - psy, záclonky, záclony s množstvom flounces, obrúsky, atď t

Pre novomanželov

Aby bol rodinný život šťastný, je dôkladne premyslený dizajn spálne novovytvorených manželov. Farebnú schému, štýl interiéru by mali obľubovať tak nevesta, ako aj ženích, pričom každému z nich je pridelené samostatné miesto na ukladanie osobných vecí, oblečenia a práce.

Dôraz je kladený na lôžko - malo by byť dvojité, čo najsilnejšie, nie vrzať, vydržať zvýšené zaťaženie, pretože prvé roky to veľmi často „otrasú“. Jeden matrac je vhodnejší, jeden nie je veľmi pohodlné spať na dvoch oddelených lôžkach, ale podľa filozofie Feng Shui, to vedie k rozporu v rodine. V tejto miestnosti sa často nachádzajú špeciálne miesta, ktoré sú vybavené hračkami pre dospelých, hojdačkami, zábradlím pre hry pre dospelých.

Lôžko môže byť okrúhle - vyzerá veľmi romanticky, ale nie celkom vhodné v úzkom priestore. Zvyšok interiéru by mal byť kombinovaný s posteľou, v súlade s ním. Jedna zo stien, políc je zdobená radom svadobných fotografií. V prítomnosti skrine je predná stena s dverami zdobená niekoľkými veľkými zrkadlami.

Manželská spálňa je často zdobená v červenohnedých tónoch, červená je považovaná za farbu vášne, hnedú - stabilitu.

Pre manželské páry

Pre páry je miestnosť vydaná takmer rovnaká ako pre novomanželov, s tým rozdielom, že manželia sú často ľudia vo veku. K dispozícii je jedna manželská posteľ alebo dve oddelené postele - veľa starších ľudí má problémy so spaním. Dôležitá je tiež zvuková izolácia - kvalitné plastové okná, mäkké podlahy. Je potrebné brať do úvahy záujmy manželov - každý z nich je vybavený samostatným priestorom na prácu alebo precvičovanie svojho obľúbeného koníčka.

Staršie manželský pár, miernejšie odtiene by mali byť použité v interiéri - hnedo-šedá, krémová, fialová, svetlá olivová, achát, atď.

záver

Dizajnové riešenia pre "dospelú" spálňu, je veľa. Izba pre bakalárov môže byť veľmi odlišná od izby určenej pre manželov. Keď počet izieb umožňuje, v spálni je len miesto pre odpočinok, ale v stiesnených "Khrushchev-domy" je to neprípustný luxus, pretože v tejto miestnosti je tiež kancelária, šatníková skriňa. Ak sa s nezávislým zlepšením miestnosti objavia nejaké ťažkosti, obráťte sa na profesionálnych interiérových dizajnérov o pomoc.

Zanechajte Svoj Komentár