Lilac tapety v interiéri: typy, dizajn, výber štýlu a záclony, kombinácie, 55 fotografií

Lilac tapety v interiéri získal svoju popularitu v tých dňoch, kedy sa objavil taký štýl ako barok. Potom boli steny pokryté masívnou tkaninou a jeden z hlavných farebných favoritov bol lila. Tapety vo svetlých fialových odtieňoch budú zdobiť ako obývacia izba, spálňa a kuchyňa, a dokonca aj chodba.

Farebné funkcie

Farba je veľmi variabilná a rôznorodá vo svojej aplikácii. Tapeta tejto farby môže byť použitá v akomkoľvek dizajnovom štýle. Nasýtený šeřík bude určite hlavným v každom interiéri. Biele a iné svetlé farby dokonale tienia lila v interiéri.

Rôzne odtiene fialovej farby hrajú v interiéri každej miestnosti rôznymi spôsobmi.

  • Biela a fialová vám dodá svetlo a pohodlie.
  • Tmavá lila je vhodná do obývačky a bude vyzerať obzvlášť pikantne v kombinácii s bielym nábytkom.
  • Lila-golden prinášajú dotyk luxusu.

Odtiene lilac možno nekonečne vymenovať a môžete si byť istí, že žiadny z nich nenaruší dizajn domu.

Typy tapiet

Spolu so správnym výberom farby je správne rozhodnutie pri výbere štruktúry tapety. Voľba je obrovská, takže pochopenie tejto rozmanitosti nie je najjednoduchšia vec.

papierEkologicky šetrný výrobok, lacný. Steny s takou tapetou prechádzajú vzduchom. Kĺby sú však často viditeľné, krátko trvajúce, prípadne vyblednuté na slnku, nie sú odolné voči vlhkosti.
fleeceHustá štruktúra, žiadne viditeľné spoje, tiež "dýchanie" tapetu a nezmiznú na slnku. Ale drahí, sú dobrými „zberačmi prachu“, podliehajú mechanickému poškodeniu.
vinylDvojvrstva: prvá vrstva je papier, druhá vrstva je vinyl. Dlhé použitie, odolné voči mechanickému poškodeniu. Vyžaruje však škodlivú látku - formaldehyd, zle difunduje vzduch.
kvapalinaNevidia spoje, majú dobrú zvukovú izoláciu, umožňujú čiastočnú opravu. Dlhé schnutie po nalepení (asi dva dni).

Na maľovanieDvojvrstvové papierové tapety. Vodotesné, nie je potrebné vyrovnávať steny. Môžete prekresliť až päťkrát. Ale podlieha mechanickému poškodeniu.

textilnéDvojvrstva: prvá vrstva je papier, druhá vrstva je flizelín. Existujú rôzne doplnky: ľan, bavlna, polyester. Spoje nie sú viditeľné, vynikajúco hlukovo a tepelne izolujú. Nezmiznú na slnku. Penetrácia zápachu, vysoké náklady, "zberač prachu".

dizajn

Okrem štruktúry, kreslenie na lila tapety a ich textúry sú dôležité. Dnes sú populárne rôzne druhy výtlačkov, vzorov, ozdôb. Monofónna verzia má zároveň svoje miesto.

Plné farby

Sú vhodné, ak sústredíte pozornosť nie na steny, ale na skutočnosť, že majú rámy s fotografiami, maľbami a iným dekorom.

geometrický

Lilac tapeta s geometrickými vzormi prispieva k vizuálnej transformácii interiéru. Dizajnéri odporúčajú používať takéto výtlačky nie na všetkých stenách v miestnosti, s dôrazom na geometriu priestoru miestnosti.

prúžok

Použitie "pruhované" tapety, je dôležité mať na pamäti, hlavné pravidlo: zvislý pruh vytvára ilúziu vysokého stropu, a horizontálne rozširuje priestor vnútri miestnosti.

Výkres zariadenia

Takýto vzor znamená nielen kvety, ale často stonky, malé listy. Flóra na stenách nepochybne prináša do interiéru prirodzenú sviežosť a kvetinové vône.

3D tapety

Tento typ tapety na stenách pomôže zobraziť čokoľvek: dom, more a neba, slnko a dokonca aj priestor. Vynikajúca voľba pre detskú izbu.

Aké štýly sú vhodné?

Lilac tapety dokonale zapadajú do akéhokoľvek štýlu: či už je to klasický alebo akýkoľvek moderný štýl. Správne porazený interiér nebude ignorovať milovníkov umenia.

klasický

Pokojný dizajn je zvyčajne charakteristický pre tento štýl. Jemné tóny fialovej farby sú vhodné do spálne alebo obývačky, zariadené v klasickom štýle. Okrem monochromatického v tomto interiéri používajú "pruhované" tapety, a to ako svetlé a bohaté, a to aj svetlé farby.

Moderné štýly

  • High-tech sa vyznačuje rovnými čiarami, jednoduchosťou, prítomnosťou kovových odtieňov. Štýl vám umožňuje využívať priestor izieb oveľa ergonomickejšie a úspornejšie.
  • V minimalizme by malo byť všetko zdržanlivé a čisté. Otvorený a prehľadný interiér. Pohodlné umiestnenie nábytku a ďalších predmetov.

Provence

Toto je provinčný štýl. Vo veku nábytok, veľa vankúšov, nerovné omietnuté stropy. V podstate sa používajú jemné pastelovo-fialové tóny.

Možnosti kombinácie

Ostatné farby môžu byť pridané do lila design. Pri správnej kombinácii si môžete vybrať steny, výklenky a výbežky. Ale nie všetky farby budú kombinované s rôznymi odtieňmi lila. Preto odborníci identifikovali najviac víťazné duety.

Biele a lila

V kombinácii s bielou farbou sa lila upokojí. Táto možnosť je vhodná pre spálne a obývacie izby. Na bielej, fotografie a fotografie v tmavých rámoch vyzerajú krásne.

Žltá lila

Žltá alebo zlatá tapeta vizuálne zmenší miestnosť, ale zároveň dodá ďalšie svetlo.

Béžová a fialová

Táto kombinácia je ideálna pre spálne, môže byť kombinovaná do vzorov.

Šedá a fialová

Bledo sivá lila kombinuje sivé a strieborné. Elegantný vzhľad v obývacích izbách a spálňach biely nábytok - dáva posledné akcenty.

Zelená a fialová

Kto rád spája interiér s prírodou, určite ocení kombináciu s rôznymi odtieňmi zelenej a svetlo zelenej. V týchto duetoch nie je hlavná vec robiť chybu pri výbere sýtosti farieb.

Čierna a fialová

Musí sa používať opatrne. Lilac-čierny interiér je lepšie doplniť veľké množstvo bielej.

Violet-fialová

Skvelé pre interiér v spálni. Tieto odtiene sa najlepšie kombinujú vo veľkých miestnostiach.

Ružová fialová

Vhodné pre kúpeľňu alebo detskú izbu pre dievča. Na steny si môžete vybrať kombináciu malých ružových kvetov na fialovom pozadí.

Fotografie v interiéri izieb

Pred výberom tapety musíte rozhodnúť: pre aký druh aktivít bude miestnosť navrhnutá?

Obývacia izba

Môžete použiť ako svetlo, pastelové odtiene lila, a nasýtené, jasnejšie. Ale je potrebné mať na pamäti, že pre svetlé a nasýtené farby by mala byť miestnosť priestranná s množstvom okien. V tomto interiéri sa odporúča použiť nábytok svetlých odtieňov. Najmä biela farba je jedným z najoptimálnejších.

Tapetový papier môže byť monofónny aj kresliaci (ornament). Záclony by mali byť ľahké a nezaťažovať obraz obývačky.

spálne

Je to miesto pre relaxáciu a duševnú relaxáciu. Preto by sa táto miestnosť mala ubezpečiť. Odporúča sa použiť svetlé odtiene lila. Práve tu je skvelé kombinovať tapetu a rozdeliť miestnosť do zón. Je vhodné aplikovať svetlé lila tapety pri zónovaní: umiestniť ich nad posteľ - akcenty.

Záclony by mali byť prítomné ako svetlo umožňujúce denné svetlo a ťažšie a hustejšie. Opäť platí, že ľahký nábytok, biele stropy. Dokonale nájdu svoje miesto svetlé drevené podlahy.

kuchyne

Pre kuchyňu je lepšie použiť tapetu so vzorom. Dizajn by mal povzbudiť chuť k jedlu. Nábytok farby vanilky a duba bude zaujímavo poraziť tapetu v lila tóny. Pre zakrytie podlahy je výhodnejšie zvoliť dlaždice. Záclony musia vyzdvihnúť svetlo, aby svetlo nič nebránilo vniknutiu do miestnosti a je lepšie používať žalúzie.

škôlka

Lilac má pozitívny vplyv na duševný a emocionálny stav osoby, takže lila tapeta je optimálnym riešením pre detskú izbu. Zónovanie pomocou tapety je tiež vynikajúce riešenie: takto môžete rozdeliť hraciu plochu a priestor na spanie. Deti vyrastú a táto farba stien sa nezmení. Návrhári sa odporúča používať lila-zelená tapeta (zelená je farba relaxácie a pokoja).

Hala a chodba

Existujú aj možné variácie. Keďže v týchto „mini-izbách“ nie sú žiadne okná, musíte maximalizovať priestor. Preto je lepšie zvoliť ľahké odtiene lila. Nepochybne biely strop alebo lesk. Pri výbere podlahy je lepšie dať prednosť tmavým odtieňom.

Výber závesu

Hlavná rada pri výbere záclon: ak je miestnosť malá, potom záclony potrebujú svetlo, možno tylu. Čím viac svetla v miestnosti, ktorú chcete, tenšie záclony.

farba

Najväčšou možnosťou bude kombinácia lila s bielou, zelenou a žltou, ako aj s radom tradičných čiernobielych. Často používať záclony v tóne na lila tapety.

Kreslenie a vzor

Väčšina dizajnérov je toho názoru, že lila tapeta je vhodnejšie záclony s aspoň minimálny obraz. Kreslenie na nich dopĺňa celý interiér a kontrastuje s jarným pozadím lila. Malé vzory na záclony sú vhodné pre veľké miestnosti, vlnité pruhy pozdĺž zvislých závesov zvýši priestor malej miestnosti. Kockované záclony vyzerajú zaujímavo.

Výber farby nábytku, podlahy a stropu

Tmavá fialováSvetlá lila
Nábytok je výhodne biely, svetlý, prípadne hnedý. Je lepšie zvoliť ľahké podlahy: parkety, laminát. Strop je biely. Môžete si vybrať lesk.Tu je už možné meniť výber nábytku: vhodné ako svetlé odtiene, tak odtiene tmavého dreva. Na podlahe bude zaujímavé pozrieť sa na koberce béžové alebo sivé. Biele, béžové alebo lila matné stropy.

Fotogaléria

Nálada vášho domova závisí od odtieňov, ktoré si vyberiete. Lila farba tapety bola vhodná vždy a v každej miestnosti. Výber lilac tapety - žiadna chyba!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár