Ako šiť pohovku vlastnými rukami?

Zrieďte interiér, spríjemnite si miestnosť - veľmi jednoduchá. To vám pomôže multi-farebné mäkké, pohodlné, a čo je najdôležitejšie, exkluzívne Osmanský z našej triedy, Odporúčame Vám, aby ste sa zoznámili s extrémne jednoduchou technikou na výrobu svetlej domácej pohovky. Ako urobiť osmanské vlastnými rukami? Jednoduché!

Na výrobu Osmanský z našej triedy bude potrebovať:

  • vzor,
  • farebná tkanina pre prednú časť,
  • podšívka
  • tkanina pre spodnú časť čalúnenej stoličky,
  • dve veľké gombíky a dve spevňujúce podložky,
  • plnivo pre vypchaté stoličky (syntetický zimovník),
  • krieda pre tkaniny, nite vo farbe, šijacie ihly, špendlíky, nožnice, šijacie stroje.

Šijeme dúhovú pohovku, takže vzor bude vyzerať ako jeden objekt v tvare pripomínajúcom trojuholník. Rozmery môžete zmeniť na základe požadovaného výsledku. Hlavná vec je, že všetky časti sú rovnaké. Budete potrebovať tridsaťšesť trojuholníkov, dvanásť pre prednú stranu, dvanásť pre podšívku a dvanásť pre spodnú časť. Vzorový vzor vypchatá stolička v triede master - viď obrázok.

Keď sa narezie všetkých dvadsaťštyri kusov, choďte priamo na krajčírstvo. Ako šiť pohovku dobre zobrazené na fotografii.

Po prvé, jemne upevnite dve tkanivá na tvári na plátne, s vonkajšou stranou k sebe, na oboch stranách pripevníme morskú tkaninu, upevníme kolíkmi a šijeme na písacom stroji.

Žehli steh.

Ako urobiť pohovku s rukamia aby švy boli perfektné? K tomu pozorne sledujte rovnomernosť švu a presný úder ostrého uhla trojuholníkov v strede. Ak máte pochybnosti o tom, že svoju prácu môžete robiť hladko, konať v etapách, najprv zošiť páry a potom ich postupne šiť po etapách.

V dôsledku toho by ste mali mať dve „duhové“ kruhy s rovnakým priemerom. Gratulujeme, už viete takmer všetko ako šiť osmanské.

Ďalej prejdite na pripojenie hornej a dolnej časti. Spojíme dva kruhy s prednými stranami, opatrne odlupujeme kolíkmi v kruhu. Šijeme na šijacím stroji. Jedna tretina kružnice je ponechaná bez úpravy, cez ňu sa položí výplň.

Opäť, šiť švy železom, bude to čistý vzhľad hotového výrobku.

Ďalšie dve etapy a môžete bezpečne zdieľať svoje skúsenosti s priateľmi na otázku ako šiť osmanské, Výslednú „palacinku“ na prednej strane vyplníme, vyplníme budúcu polstrovanú stoličku syntetickým polstrovaním cez otvor vľavo a zvyšnú časť tkaniny zašívame tajným švom.

To znamená, ako urobiť pohovku vlastnými rukami, už viete, a teraz sa učíme, ako šiť na gombíky správne, aby nedošlo k poškodeniu natiahnutej látky.

Vezmite si dlhú ihlu, uistite sa, že máte silné, odolné nite a špeciálnu podšívku. Za obloženie nemusí nutne ísť do obchodu, môžete použiť železnú podložku zo zásob svojho manžela. Teraz umiestnime puk najprv na jednu stranu puf, v strede, prepichneme ho ihlou a šijeme s pukom na zadnej strane. Pôsobíme tak, že na oboch podložkách ostáva najmenej osem stehov. Viac je lepšia - poskytne to najbezpečnejšie uchytenie. Je dôležité, aby ste to nepreháňali a aby sa napätie medzi týmito dvoma „pólmi“ príliš nezaťažovalo, puk by mal „klesnúť“ len pár centimetrov. Potom, šijeme už na povrch, akékoľvek roztomilé tlačidlo, s priemerom väčším ako podložka.

Náš pôvabný osman je pripravený potešiť vás a prekvapiť hostí.

Zanechajte Svoj Komentár