Interiér biliard v dome: pravidlá registrácie, foto

Biliardová miestnosť v súkromnom dome - Je to multifunkčná miestnosť, ktorá plní niekoľko úloh naraz.

 • Po prvé, je ukazovateľom stavu vlastníkov, určitej úrovne bohatstva, miestnosť je veľmi prestížna a nie je k dispozícii všetkým.
 • Po druhé, toto je herňa, kde sa môžete zabaviť sám a s priateľmi.
 • Po tretie, biliard je príjemný na oči. Neustále zameranie v priebehu hry aktivuje prácu očných svalov, posilňuje ich a zlepšuje zrakovú ostrosť.
 • A nakoniec, vo štvrtej - je to skutočná telocvičňa, pretože biliard je hra, ktorá vás núti byť v neustálom pohybe, a tým pomáha zmierniť stres a prekonať fyzickú nečinnosť.
 • Okrem toho, biliardová miestnosť môže byť použitá ako hosťovská izba, najmä s vhodným plánovaním a dizajnom.

Na základe rôznych úloh, ktoré táto miestnosť vykonáva, by ste mali zvážiť jej usporiadanie a budete musieť vziať do úvahy mnoho rôznych faktorov. Okrem toho je biliardová miestnosť starobylou tradíciou, osobitnou atmosférou, lákavou a upokojujúcou a vytvára ju špeciálnym umením. Ak všetko vyjde a v dizajne biliardovej miestnosti v dome, bude tradícia a modernosť harmonicky kombinovaná, táto miestnosť sa stane jednou z najobľúbenejších v dome pre majiteľov aj ich hostí.

Pravidlá registrácie

Izba

Kde zariadiť biliard? Aké miesto na to? Táto otázka sa najlepšie rieši vo fáze výberu projektu doma. V závislosti od veľkosti domu a počtu izieb v ňom je možné prideliť biliardovú miestnosť ako samostatnú miestnosť a kombinovať ju s knižnicou, obývacou izbou alebo zariadiť v hale. Všetko záleží na schopnostiach a túžbach.

Najlepšia možnosť ubytovania je považovaná za pivnicu a existujú dôvody.

 • Denné svetlo, ktoré je tak potrebné pre všetky ostatné miestnosti v dome, sa neodporúča pre biliardové miestnosti: to bude nevyhnutne zasahovať do hry. Preto suterén umiestnenie eliminuje potrebu vybaviť okná hustými zatemňovacími závesmi.
 • Ďalším plus je najväčšia možná vzdialenosť od obývacej izby, pretože biliard je pomerne hlasná hra, praskanie lopty a biť je môže zasahovať do zvyšku tých rodinných príslušníkov, ktorí nie sú zaneprázdnení hraním.

veľkosť

Interiér biliardovej miestnosti v dome závisí od jeho veľkosti. A on je zase určený veľkosťou biliardového stola a potrebou zabezpečiť voľný pohyb okolo neho, ako aj možnosť utrieť, držať v rukách tágo.

Teda zo stola na kúsky nábytku, ktoré môžu zasahovať do hry, alebo na steny, by mala byť vzdialenosť o niečo väčšia ako dĺžka tága, zvyčajne o 180 cm alebo o niečo menej. Nie je však možné ponechať miesta „prázdne“, čím viac tam bude, tým lepšie. V závislosti od toho, aký typ biliardu uprednostňujete, sa veľkosť miestnosti môže značne líšiť.

 • Takže pre americkú verziu tejto populárnej hry tabuľky sú používané vo veľkostiach od 1,8 x 0,9 do 2,54 x 1,27 m., Kým profesionáli hrajú len na najväčšom možnom stole.
 • Ruský biliard vyžaduje ešte viac priestoru, veľkosť stola pre pyramídu začína od 1,8 x 0,9 m. A profesionálny stôl je 3,6 x 1,8 m.

Existujú aj iné druhy tejto hry, a teda aj iné veľkosti stolov. Okrem toho sa berie do úvahy dĺžka tága, ktorá sa líši aj pre rôzne hry. V závislosti od typu zvoleného biliardu a špecifickej veľkosti stola je teda určená veľkosť miestnosti.

 • Pre stôl s rozmermi 2,54 x 1,27 m. Dĺžka miestnosti musí byť aspoň 5,8 m. Šírka - 4,5 m.
 • Najmenší stôl bude vyžadovať miestnosti s rozmermi 5 x 4,1 m.

Zároveň sa nezohľadňuje prítomnosť nábytku, čo je potrebné venovať pozornosť! Preto musí byť interiér biliardovej miestnosti v dome starostlivo naplánovaný, ponechať čo najviac priestoru pre hru podľa potreby a usporiadať nábytok tak, aby to nezasahovalo do hráčov.

Často, navrhovanie biliardové miestnosti vo fáze tvorby návrhu projektu pre dom, začať, aby plán tejto miestnosti, distribuovať nábytok v ňom, a až potom, ktoré sú určené s konečnou veľkosť časti domu pridelené na to.

podnebie

Biliardový stôl je dielom stolárskeho umenia. Musí spĺňať určité požiadavky. Strom je citlivý na vlhkosť, preto musí byť stôl aj tácky umiestnené v miestnostiach, kde vlhkosť nestúpne nad 60%. Je tiež dôležité, aby sa zabránilo teplotné skoky, najlepšia voľba je konštantná teplota v rozsahu 18-20 stupňov.

zónovania

Hlavnou funkčnou oblasťou biliardovej miestnosti je herňa. Tu je tabuľka zvolenej veľkosti, okolo nej je miesto na presun hráčov, berúc do úvahy dĺžku tága a potrebu, aby sa húpali. Zostávajúci priestor biliardovej miestnosti v súkromnom dome je možné distribuovať rôznymi spôsobmi.

Napríklad v jednej časti zariadiť útulný kútik odpočinku s pohovkou, kreslami, malým stolíkom na kávu alebo čaj. Keďže hra priťahuje pozornosť, sedenie na gauči a stoličkách musí vidieť ihrisko, a preto musí byť dosť vysoké. Ďalšou možnosťou je usporiadať pohovku roh na špeciálne postavené pódium, z ktorého bude poskytnutý dobrý prehľad o tabuľke.

Samostatne si môžete zariadiť bar - stánok, vysoké stoličky alebo stoličky, malý pracovný priestor vrátane umývadla, úložný priestor na riad, ako aj malé spotrebiče (kávovary alebo odšťavovače).

Okrem toho je potrebné zabezpečiť miesto na inštalovanie špeciálneho biliardového nábytku, a to stojanov na podnety a stojany na loptičky, ako aj ďalšie potrebné herné doplnky. Tento nábytok by mal byť umiestnený v bezprostrednej blízkosti ihriska, takže počas hry môžete dať loptičky na miesto.

Interiér biliardovej miestnosti v dome môže byť veľmi bohatý, počet funkčných priestorov v ňom je obmedzený len dostupným priestorom. Okrem toho, biliardová miestnosť môže byť vybavená zábavným komplexom s pomocou herných konzol, vybudovať domáce kino v ňom, a dobrý akustický systém pomôže vytvoriť príjemnú atmosféru počas tých chvíľ, kedy hra nie je hraná.

Rada. Kvôli nepresnému úderu môže biliardová guľa opustiť stôl a lietať dosť ďaleko, aj keď nie veľmi vysoko. Má veľkú deštruktívnu silu, pretože má značnú hmotnosť a veľkú rýchlosť, preto by sa nemalo umiestniť nič krehké, kde sa lopta môže dostať. Technika, najmä obrazovky, je spravidla umiestnená vo vysokej nadmorskej výške. To isté platí pre obrazy pod sklom.

Materiály na konečnú úpravu

V súvislosti so špecifikami biliardovej miestnosti sa osobitná pozornosť venuje výberu materiálov na ich konečnú úpravu.

podlahy

Gulečníkové stoly sú vyrobené z prírodného dreva a na základni stola je mramorová doska, to znamená, že hmotnosť takéhoto výrobku je veľmi veľká. Predovšetkým preto sú pivnice vhodnejšie na usporiadanie biliardových miestností ako horné poschodia - nie všetky podlahy môžu vydržať takú hmotnosť, vyžaduje sa dodatočné vystuženie a v dôsledku toho dodatočné náklady.

Keramické dlaždice sa neodporúčajú používať ako podlahy, pretože ide o dosť krehký materiál a guľa, ktorá spadla z výšky stola, ho môže rozdeliť. Na druhej strane, podlaha by nemala byť príliš tvrdá, napríklad by ste nemali nechať betónovú podlahu bez povrchovej vrstvy - lopta, ktorá na ňu dopadla, môže prasknúť a toto je veľmi drahý doplnok pre hru.

Nasledujúce materiály sa považujú za najvhodnejšie na podlahy v biliardových miestnostiach:

 • strom
 • dopravná zápcha
 • koberec (koberec).

V závislosti od dizajnu biliardovej miestnosti v dome si môžete vybrať kombinovanú verziu, napríklad tým, že budete vyrábať drevené podlahové dosky a umiestniť stôl v strede veľkého koberca, ktorý presahuje za ním aspoň pol metra na každej strane.

Ak túto veľkosť koberca nemožno vybrať, okolo stola, môžete dať koberec. Hlavná vec je, že podlaha nie je klzká a neohrozuje hráčov pádom. V hosteli, bare a ďalších priestoroch biliardovej miestnosti môžete v závislosti od celkového štýlu použiť iné typy podláh.

steny

Pretože klopanie guľôčok proti sebe je dosť hlasné, je potrebné pri dokončovaní stien použiť materiály absorbujúce hluk. Ideálne - korkové tapety. Ak do nich padne biliardová guľa, nebudú prasknúť a lopta nebude poškodená. Môžu to však byť aj drevené panely, pod ktorými je položená zvukotesná vrstva, ako aj materiály, ako napríklad textúrovaná omietka, tapeta z tkanín, textilné panely.

V niektorých prípadoch sú postavené sadrokartónové steny, ktoré sú vyplnené vo vnútri minerálnou vlnou alebo inými izolačnými materiálmi.

osvetlenie

Interiér biliardovej miestnosti v dome musí mať správne osvetlenie. A tu je potrebné venovať pozornosť niektorým vlastnostiam svetelnej schémy. Treba mať na pamäti, že obyčajne v biliardových sálach vyhovujú vysoké stropy, pretože špeciálne lampy pre ihrisko majú špeciálnu zavesenú konštrukciu.

 • Najviac osvetleným miestom je ihrisko. Nad biliardovým stolom je niekoľko lámp a vzdialenosť od zdroja svetla k stolu by mala byť najmenej 80 cm, ale nie viac ako 1 m.
 • Zdroje nad stolom sú usporiadané tak, aby boli v úrovni očí, rovnomerne osvetľujú stôl a nie sú pre účastníkov hry oslepujúce.
 • Svetlo musí byť rozptýlené a nesmie vytvárať tiene na ihrisku, pretože môžu znížiť presnosť rany.
 • Zvyšok miestnosti by nemal mať jasné svetelné body, osvetlenie v ňom by malo byť stlmené. To pomôže hráčom sústrediť sa na hru a nebude ich rozptyľovať.
 • Konštrukcia biliardovej miestnosti v dome zvyčajne využíva tradičnú verziu svietidiel - tienidiel visiacich nad stolom, ktoré môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Môžu byť realizované v klasickom aj modernom štýle.
 • Ak miestnosť nemá príliš vysoké stropy, potom stropné svietidlá môžu byť tiež použité na osvetlenie stola, ale pokiaľ ide o interiér, stratí tradičnú verziu.
 • V oblasti pohovky, v blízkosti baru alebo zóny herných konzol, by malo byť vlastné dostatočné osvetlenie, ale počas hry by malo byť buď vypnuté alebo zapnuté za zlomok výkonu, ktorý možno dosiahnuť pomocou reostatových spínačov.
 • Okrem toho je potrebné zabezpečiť schopnosť zapínať a vypínať každý zo svetelných zdrojov nezávisle od ostatných. Konštrukcia, ktorá osvetľuje hrací stôl, by sa samozrejme mala zapínať a vypínať nezávisle od iných osvetľovacích zariadení.
 • Klasická verzia vytvárania tlmeného osvetlenia v herni zahŕňa použitie nástenných svietidiel s nízkym výkonom, ale vo veľkých množstvách. Vytvárajú jednotný súmrak, ktorý v kombinácii s aktívnym osvetlením stola poskytuje ideálne podmienky pre hru. V poslednej dobe sa však na tento účel začal používať podsvietenie s LED pásikom.

štýl

Štýl interiéru biliardovej miestnosti v dome je nastavený hlavným a hlavným kusom nábytku - herným stolom. Všetky stoly vyzerajú približne rovnako, majú spravidla drevené nohy, veľmi výrazného tvaru a zdobené rezbami a pokryté plátnou.

Drevo môže byť tmavé aj svetlé a má akékoľvek odtiene - od takmer bielej až po tmavú alebo takmer čiernu. Tkanina na pokrytie stola sa používa špeciálne a tradične zelená. Avšak, najnovšie módne trendy umožňujú použitie látky a ďalšie farby, napríklad modré, vínové, hnedé v rôznych odtieňoch.

Interiér teda bude nevyhnutne obsahovať strom, a jedna z vyššie uvedených farieb ako aspoň jedna ďalšia, a v prípade malej biliardovej miestnosti je tiež spárovaná s hlavnou. Táto kombinácia sa používa v rôznych štýloch, je len potrebné doplniť dekor s vhodným príslušenstvom.

 • Country. Ak ste fanúšikom tohto štýlu, ozdobte strop drevenými trámami, nechajte časť stien v drevenom dome bez dokončenia, v tehlovom dome - zakryte textúrovanou omietkou.
 • High-tech Tento moderný štýl je celkom možné využiť v biliardovej miestnosti. V tomto prípade sa rozhodnete pokryť stôl netradičnou modrou látkou a steny sa držia v šedých odtieňoch. Svietidlá nad stolom, kryt s kovovými krytkami, tienidlá lampy.
 • East. Východné štylistické smerovanie preferuje burgundský gamut a veľké množstvo zlata. Svietidlá "pod zlatom" nad stolom, pokryté bordó látkou, nastavia požadovaný tón. Podporujú ich dekoratívne prvky v dizajne zvyšných priestorov miestnosti, ako aj tapeta na stenách s orientálnym vzorom monogramov.
 • Classic. Klasický pre biliard v súkromnom dome je považovaný za anglický štýl. V tomto prípade je horná časť stien pokrytá textilnými panelmi a spodná - drevom, pričom sa strom vyberie vo farbe základne stola. Pravidlom je, že strom by mal byť červený, ale tkanina na stole - len zelená, bez možnosti! Nad stolom sú tradičné lampy v tienidlách. Vo zvyšných priestoroch miestnosti sa tiež používa nábytok z prírodného dreva, prednostne masívny, s celkovým vzhľadom, ktorý vytvára dojem spoľahlivosti a pevnosti. Pohovky a stoličky môžu byť čalúnené kožou.
 • Etnických. Pre tých, ktorí milujú originalitu vo všetkom, etnický štýl bude robiť. Môže to byť napríklad africký alebo japonský dizajn. V druhom prípade môže byť farba látky na stole béžová alebo má červený odtieň. Základ stola by mal byť veľmi jednoduchý, bez vyrezaných prvkov. Nástenné dekorácie starnú v bielej, šedej, čiernej, s pridaním červenej ako prízvuk. Na jednej stene je vhodné umiestniť atramentové maľby, japonských fanúšikov alebo iné objekty pripomínajúce Japonsko. Namiesto obvyklých sedacích súprav a kresiel v oddychovom kúte si môžete položiť hrubé rohože alebo dať obláčky malej výšky - ale v tomto prípade musíte pre nich postaviť pódium, pretože inak nebude možné sledovať hráčov.

príslušenstvo

Interiér biliardovej miestnosti v dome môže byť takmer čokoľvek, hlavná vec je, že je pre svojich majiteľov pohodlný. Avšak, akonáhle si vyberiete smer, musíte ho dodržiavať vo všetkých detailoch.

Pri výbere textilu alebo doplnkov je potrebné si uvedomiť, že každá vec, ktorá vyniká zo všeobecného štýlu, ruší atmosféru miestnosti, jedinou výnimkou je eklektický štýl, ktorý je v rukách skúsených dizajnérov. Niekoľko tipov vám pomôže správne navigovať pri nákupe drobných vecí na vybavenie biliardovej miestnosti.

 • Svietidlá poskytujú nielen osvetlenie, ale vytvárajú aj atmosféru, takže musia byť zvolené v presnom súlade so štýlom.
 • Popolníky, hodiny, rámy na obrazy - to všetko by sa malo uchovávať v jednom, zvolenom štýle. Ak je miestnosť zariadená v tradíciách starého dobrého Anglicka, nemôžete umiestniť plastové popolníky alebo nástenné svietniky na flexibilné nohy, tieto doplnky sú vhodné pre high-tech štýl.
 • Je žiaduce, aby príslušenstvo bolo tematicky spojené s biliardom, pripomínajúc mu.
 • Umiestnenie na steny fotografií, obrazov, plagátov, postarať sa nielen o štýl, aby zodpovedali ich rám. Obraz na plátne by mal tiež pracovať na všeobecnej myšlienke a podporovať vybraný štýl.

Zanechajte Svoj Komentár