Kuchyne s kožou: funkcie, fotografie

Kuchyne s kožou sa objavili v interiéroch našich apartmánov nie je to tak dávno, ale už si vzali svoje správne miesto. Skinali je veľmi výrazný prvok dekoru, zároveň sú veľmi funkčné.

Čo je to?

Skinali - sklenené panely, na ktorých je „na nesprávnej strane“ obrázok. Môže byť aplikovaný akýmkoľvek spôsobom - stačí kresliť, vkladať jednotlivé prvky, napríklad staré noviny, čo je obzvlášť vhodné pre štýl podkrovia. Ale viac dokonalý spôsob, ako vytvoriť kuchyňu skinali - kreslenie obrázkov pomocou tlače fotografií.

Na kreslenie nie sú žiadne obmedzenia - všetko závisí od vašej predstavivosti. A môžete si byť istí, že v jednom apartmáne nič podobné neuvidíte!

Skinali sú monochromatické, s grafickými obrázkami, sú svetlé, šťavnaté, používajú celý rad farieb. Pozrite sa dobre a hladké farebné skinali, ktoré sú vyrobené zo špeciálnych, maľované v továrni skla.

Kože v interiéri sa môžu stať štýlovým prvkom a dizajnéri často používajú túto techniku ​​na „oživenie“ nudnej miestnosti a jej dynamiku, sýtosť, jas.

Essential plus skinaley - odolnosť voči atmosférickým extrémom, slnečnému žiareniu, vysokým teplotám. Nemenej dôležitá je skutočnosť, že sa ľahko vyrábajú, vyrábajú sa rýchlo a ľahko, hlavná vec sa pri objednávke nesmie mýliť.

nadácie

Kuchyne s skinali vyzerajú výhodne, ale ako odolné a odolné sú? Základom je skin-temperované sklo. Jeho sila je päťkrát vyššia ako normálna. Sklo je ťažký materiál a zvyčajné môže prasknúť pod vlastnou váhou. S takýmto zatvrdnutým problémom sa nestane.

Tvrdené sklo je drahý materiál, plast alebo plexisklo sa môže stať jeho náhradou rozpočtu. Nevýhodou je, že na takýto substrát nie je možné aplikovať žiadny vzor a bude tiež vyzerať menej expresívne. Okrem toho je plast oveľa horší, aby odolal teplotným zmenám a pôsobeniu ultrafialového žiarenia, a preto môže obraz rýchlo vyhorieť a samotná základňa sa môže deformovať.

obrázok

Obraz na kuchynskom skinal sa aplikuje fotografickou tlačou priamo na sklo - táto metóda sa považuje za najlepšiu. Často sa používa polymérny film. Menej často - metóda hodvábneho skríningu, ešte menej často - laserové gravírovanie. Po nanesení výkresu sa sklo vytvrdí.

  • Tlač fotografií. Pri použití aplikácie na tlač fotografií sa objaví ilúzia trojrozmerného obrazu. Pomocou tejto metódy môžete vytvoriť pôsobivé kompozície, ktoré vám umožnia zmeniť vnímanie priestoru, dať mu hĺbku a expresivitu. Hlavným princípom výberu obrázkov je harmonická kombinácia s farebnou schémou interiéru a súlad stupnice obrazu s veľkosťou miestnosti, pokiaľ návrhári nemajú špeciálne riešenie.
  • Stereo tlač. Objemná koža v interiéri jej dodá ešte väčšiu hĺbku. Na dosiahnutie 3D efektu sa pri aplikácii vzoru na podklad používajú špeciálne atramenty. Obraz môže byť akýkoľvek, ale určité požiadavky sú na neho kladené: vysoké rozlíšenie, vysoká kvalita, určité proporcie.
  • Film. Na skle môžete nalepiť špeciálny film. Môže byť jednofarebný, vzorovaný, nepriehľadný, transparentný, s rôznymi vzormi, vrátane reliéfu, vyrobený v 3D technológii. Použitie filmu znižuje náklady na výrobný proces skinaley, a preto bude cena pre kupujúceho nižšia. Vysoká kvalita filmu a tesné uchytenie zástery k stene zabraňujú jej uvoľneniu vplyvom vplyvu poklesu pary a teploty a odfarbeniu dizajnu.

inštalácia

Glass. Kuchyne s kožou budú pôsobivo pôsobiť bez ohľadu na to, aký druh skla dávate prednosť na výrobu zástery - matnej, priehľadnej, hladkej alebo s textúrovaným povrchom.

Je potrebné mať na pamäti, že tvarované sklo s povrchom tkaniny (saténovým) alebo s malými (krizetovými) alebo veľkými (listrálnymi) pyramidálnymi výčnelkami nie je vhodné pre všetky kresby a je o nich ťažšie sa starať.

Hrúbka skla musí byť najmenej 6 a najviac 8 mm. Pre väčšiu expresivitu obrazu, najmä ak má veľa bielej farby, môžete použiť optické sklo, ktoré má plnú transparentnosť. Bez zelenkastého odtieňa, ktorý majú obyčajné okuliare. Ale jeho náklady sú oveľa vyššie. Pre farebné obrázky je jeho použitie nepraktické.

Rozmery. Predpokladá sa, že dĺžka kuchyne skinali by nemala byť viac ako dva a pol metra. Ak je vaša kuchyňa väčšia, môžete vytvoriť zásteru niekoľkých častí.

Toto obmedzenie vzniká v dôsledku krehkosti skla, ktoré sa môže ľahko poškodiť počas inštalácie, ak je veľké. Spojenie dlhej kože môže byť porazené alebo prakticky neviditeľné.

Príprava. Ťažká príprava povrchu na vytvorenie kože nie je potrebná, ak sú steny hladké, môžu byť namontované priamo na stenu. S veľkým zakrivením stien je lepšie ich zarovnať.

Skinal položte na miesto až po kompletnej montáži nábytku. Majte na pamäti, že montážne body zásuviek, zábradlí atď. By mali byť prenesené na výrobcov v štádiu objednávky, pretože po ich pripravení nebude možné v nich vytvoriť žiadne diery.

Mount. V závislosti na tom, akú úlohu bude zohrávať skinal v interiéri, aký vzor sa na ne aplikuje, v akom stave bude stena, na ktorej budú namontované, zvoliť spôsob upevnenia panelov.

  • Priechod: panely sú priskrutkované priamo k stene, pričom sa používajú dekoratívne upevňovacie hlavy vyčnievajúce na sklenenom povrchu. Tieto zvláštne „nity“ môžu byť z rôznych materiálov, napríklad z mosadze, chrómovaného alebo dokonca skleneného, ​​imitujúceho kryštál. Táto metóda umožňuje upevniť skinali aj tam, kde nie je stena príliš hladká, pretože medzi panelom a stenou je nastaviteľná medzera.
  • Suspendované: Panely sa lepia na stenu pomocou polymérového lepidla. V tomto prípade je zaistená najlepšia ochrana vzoru, panel je odolnejší voči mechanickému namáhaniu. Mínus - pred inštaláciou si vyžaduje starostlivé vyrovnanie steny. Ďalšou výhodou kuchyne skinali je krátka doba inštalácie. Odborníci umiestnia hotovú zásteru na miesto v priebehu jednej a pol až dvoch hodín.

Pozrite si video: Hyundai i30N Fastback - Maroš ČABÁK (Apríl 2020).

Zanechajte Svoj Komentár