Dizajn obývačky - škôlka: kombinácia komfortu a funkčnosti

V prípade, že nie je možné prideliť osobitnú miestnosť pre dieťa, musíte hľadať alternatívne riešenia. Nie je nutné, aby ste sa úplne zbavili priestoru na odpočinok. Obývacia izba a deti v tej istej miestnosti môžu existovať bez významnej straty funkčnosti oboch. Tak, dieťa bude mať pohodlné miesto v byte, a zvyšok členov rodiny bude aj naďalej mať oddychovú miestnosť.

Dizajnové prvky obývačky a detí

Prvým krokom v dizajne obývacej izby bude detská izba. Časť izby je vyhradená len pre dieťa a zvyšok priestoru zostáva spoločným priestorom pre relaxáciu.

Metódy priestorového vymedzenia obývacej izby a detskej izby:

  • V prípade, že je miestnosť dostatočne veľká, bude ju ľahké rozdeliť prepážkou z drevotrieskovej dosky alebo sadrokartónu. Nemusí mať klasické rovné čiary, ale môže mať rôzne tvary, s krivkami a reliéfnou textúrou. Zárezy v priečke môžu byť použité na výzdobu miestnosti, to bude interiér zaujímavejšie a pridať osobnosť.
  • Ak je miestnosť malá, potom oddiel môže byť zlou voľbou, pretože bude neporiadok priestoru. V tomto prípade je lepšie použiť obrazovku alebo záclony. Nebudú vizuálne zmenšovať priestor, navyše môžu byť vždy oddelené. Ďalším výhodným riešením pre malú miestnosť bude regál, ktorý vám tiež umožní vyhnúť sa preťaženiu v interiéri.
  • Konštrukcia obývačky - škôlky nemusí byť uzavretá, to znamená, že priečky môžu byť nahradené inými spôsobmi zónovania miestnosti. Napríklad pomocou farebného dizajnu. Detský kútik môže byť svetlý s obrázkami na stenách a pre obytný priestor si môžete vybrať pokojnú farebnú schému. Môžete tiež rozlíšiť zóny pomocou pódia alebo rôznych typov podláh. V detskej izbe položte koberec na podlahu a položte laminát do zvyšku miestnosti.

Výber detského nábytku

Pri návrhu obývačky - detská izba osobitná pozornosť by mala byť venovaná výberu nábytku pre dieťa, ktorý bude závisieť od jeho veku.

  • Až tri roky. V detskej izbe sa môžete obmedziť na detskú postieľku, prebaľovací pult, police alebo komodu na uloženie detského oblečenia a kresla. Nad posteľou je vhodné zavesiť baldachýn. Skryje dieťa pred jasným osvetlením a bude slúžiť ako dodatočný atribút zónovania, keď sa obývacia izba a detská izba nachádzajú v tej istej miestnosti.
  • Od troch do šiestich rokov. Pre deti tejto vekovej kategórie stojí za to prideliť zónu pre hry. Môže to byť mäkký roh pokrytý kobercom so zásuvkami alebo hrudníkom na skladovanie hračiek. Môžete tiež dať malý stôl a stoličku tak, že dieťa môže cvičiť kreslenie. Miesto na hranie je možné v interiéri rozlíšiť pomocou jasnej farebnej palety, ktorá bude zároveň v súlade s celkovou tonalitou obývačky.

  • Školák. Pre dieťa v školskom veku je dôležité organizovať pracovisko. Ideálnou možnosťou by bolo umiestniť ho pozdĺž steny oproti lôžku. Ak priestor miestnosti neumožňuje takúto myšlienku, pohovka v obývacej miestnosti môže slúžiť aj ako miesto na spanie.

Zanechajte Svoj Komentár