Design koridor - možnosti dokončenia a fotografie

Dizajn miestnosti má vplyv na obyvateľov, preto je dôležité vytvoriť osobitnú atmosféru pohodlia. Odporúča sa distribuovať miesto s praktickými výhodami, najmä pokiaľ ide o chodbu. Správny návrh chodby v byte alebo v dome s alebo bez schodiska môže vytvoriť na prvý pohľad potrebnú myšlienku bytu a majiteľov.

Výber štýlu

V prvom rade je potrebné určiť štýl chodby. Po konečnom rozhodnutí sa pristúpi k výberu materiálov a nábytku.


Je potrebné spoliehať sa na všeobecnú náladu bytu. Vstupná hala je miestom, kde sa hostia stretávajú pri návšteve svojho domova, môžeme povedať, že chodba sa stáva personifikáciou celého bytu a dáva istú predstavu o chuti nájomníkov.

 1. Provence. Nie je populárny, pretože jeho relatívne malá praktickosť, tento štýl bude vyhovovať ľuďom, ktorí potrebujú krásu, sála v tomto štýle sa stane skutočnou výzdobou domu.
 2. Minimalizmus. Relevantné v apartmánoch s malou chodbou. Charakterizované prítomnosťou rôznych konštrukcií, ktoré majú praktický charakter (zásuvky, skrine). Charakteristickým znakom minimalizmu je absencia veľkého množstva ozdôb a jasných detailov.
 3. Classic. Tento typ dekorácie nie je veľmi praktický, ak sú v byte deti alebo aktívne zvieratá. V prítomnosti týchto faktorov existuje riziko dodatočného neplánovaného odpadu, pretože klasika zahŕňa nákup drahého nábytku, rôznych doplnkov (figúrky, maľby, štuky), ako aj použitie veľmi drahých materiálov na dekoráciu.
 4. Country. V mnohých ohľadoch je v súlade s Provence, rozdiel je v použití menej dielov, sú použité prútené prvky dekoru (koše, nábytok), veľký dôraz na praktickosť. Tento typ izby bude vyzerať harmonickejšie, ak je kuchyňa zariadená v rovnakom štýle.
 5. Modern. Prevládajú tmavé farby, osvetľovacie zariadenia (vo veľkom množstve) pôsobia ako doplnkové príslušenstvo. Použitie dekoratívnych oblúkov je povolené.


Potom, čo majiteľ rozhodol o výbere štýlu, na základe svojich cieľov, mali by ste venovať pozornosť farbám a materiálom pre dekoráciu.

Rozsah farieb

Treba mať na pamäti, že chodba má svoj vlastný rozsah povolených farieb, odchýlky od ktorých sú určené zvoleným štýlom.


Bežné farby interiéru chodby zahŕňajú:

 1. Často je základ biely a čierny, v rôznych percentách. Ak je veľkosť miestnosti malá, je vhodné použiť biele alebo svetlé odtiene. Čierna v tomto prípade slúži ako rám pre hlavný odtieň.
 2. Použitie piesku, zlata, béžovej farby je povolené. Na vytvorenie útulnej atmosféry sa často používajú farby ako broskyňa, ružová, limetková, modrá a iné.
 3. Môžete kombinovať tmavé a svetlé farby, najlepšie farby prírodných, prírodných materiálov (drevo, kameň). V tomto prípade bude použitie jasných detailov zbytočné.
 4. Ak sa majiteľ rozhodol vytvoriť jasnú náladu, je povolené používať bohaté sýte farby (zelená, červená, fialová, žltá). Hlavná vec v tomto podnikaní nie je preháňať to, zbytočne svetlé farby môžu spôsobiť únavu a negatívne ovplyvniť psychiku. Odporúča sa použiť svetlé odtiene ako originálne vložky alebo detaily.


Treba si uvedomiť, že farba sa stáva základom, vytvára náladu, musíte starostlivo pristupovať k výberu.

Výber materiálu

Odporúča sa použiť ako materiál na povrchovú úpravu stien:

 1. Tapety. Vhodné pre rôzne štýly, vrátane drahých klasík. Takýto materiál podlieha ľahkej výmene. Existujú rôzne možnosti, ktoré zjednodušujú proces čistenia (akryl, vinyl alebo sklenená stena), táto kvalita môže byť považovaná za užitočnú a praktickú, najmä v súkromnom dome.
 2. Steny surovín, medzi ktoré patria: kameň a tehla. Starostlivosť o takýto materiál je veľmi zložitá, ale majiteľ bude schopný zhodnotiť estetickú zložku: tieto materiály pôsobia v obytnej zóne pôsobivo.
 3. Farbenie stien. Táto možnosť má malý počet výhod: nízke náklady. Samotná miestnosť často stráca svoj atraktívny vzhľad.
 4. Drevené panely (povolené použitie materiálu, ktorý imituje prírodné drevo).
 5. Stenové panely pod kameňom.


Je možné kombinovať niekoľko možností (prilepenie jednej steny na inú farbu, pomocou niekoľkých materiálov: kamenný vrch a panel dole), táto možnosť pomôže vytvoriť jedinečnú atmosféru.

Výber podlahy

Odporúča sa zvoliť ako podlahovú krytinu:

 1. Umelé drevené dosky;
 2. Keramické platne;
 3. Kamenná podlaha;
 4. linoleum;
 5. laminát;
 6. Parkety


Hlavnými charakteristikami, ktoré by mal mať náter, sú odolnosť voči nečistotám, vlhkosti (čo je dôvod, prečo použitie prírodného dreva nie je žiaduce) a mechanickému poškodeniu. Ak sa vlastník nemôže rozhodnúť sám, môže sa obrátiť na špecialistov (predajcov salónov, ktorí boli vybraní pri hľadaní materiálov na podlahy).

nábytok

Odporúča sa použiť prírodné materiály: drevený a prútený nábytok. Nepoužívajte plastové a kované výrobky (s výnimkou závesov, ako aj nábytok navrhnutý pre klasický štýl), dodajú interiéru príliš ťažké alebo lacné.

Ak sa chodba nachádza v malom priestore, stojí za to ju využiť s najväčšou praktickosťou, aby sa zabránilo zbytočnému neporiadku.


Praktické možnosti nábytku pre chodbu:

 1. Premysleným riešením by bolo použitie komody. Trvá menej priestoru ako skriňa.
 2. Populárne je použitie špeciálneho koša na topánky.
 3. Mala by byť umiestnená na záves na chodbe na oblečenie, v tomto prípade nebude potrebné používať skrinky.
 4. Stojí za to venovať pozornosť špeciálnym lavičkám a pohovkám pre chodby. Väčšina z nich má vstavané skrine a police, ktoré umožňujú ukladať topánky.
 5. Nenahraditeľnou možnosťou by bolo obrátiť sa na stropné police. Takže priestor nebude posiaty a prebytok bude skrytý pred očami hostí.
 6. Pre pohodlie môžete byť umiestnení do vnútra kresla. Ak je dom má schodisko, stojí za to využiť priestor pod ním s väčšou praktickosť: usporiadať police alebo skrine, vešiaky alebo stoličky.


Preto môže majiteľ ušetriť miesto bez straty kvality vlastnosti interiéru.

Výber osvetlenia

Osvetlenie hrá významnú úlohu bez ohľadu na veľkosť miestnosti, najmä osvetlenie vyžaduje dlhú a širokú alebo l-tvarovanú chodbu.


Medzi najpopulárnejšie možnosti osvetlenia patria:

 1. Použitie lustrov (povinný atribút klasického štýlu), špeciálne lampy. Je žiaduce, aby centrálne osvetlenie, potom námestie chodby sa zdajú byť úplné a premyslené až do konca.
 2. Bodové osvetlenie je určujúcim prvkom. Odporúča sa osvetlenie často používaných predmetov (skrine, zrkadlá, police). Ak je dom schodisko (v blízkosti chodby), stojí za zváženie možnosť viacúrovňového osvetlenia. V tomto prípade to vyzerá veľkolepé osvetlenie kroky alebo koľajnice.
 3. Použitie LED svietidiel je povolené. Vypočítajte výkon vopred: chodba by mala byť dostatočne osvetlená.
 4. Je potrebné použiť nástenné svietidlá, taký prvok je schopný nastaviť tón pre nastavenie, aby sa dosiahla potrebná saturácia.


Nezabudnite na detaily:

 1. Dobrou možnosťou by bolo použitie všetkých druhov rastlín.
 2. Zrkadlá sú schopné vizuálne rozšíriť hranice miestnosti.
 3. Nepoškoďte na dekoráciách: maľby, malé figúrky, koše na veci.
 4. Za originálne riešenie možno považovať použitie dekoratívnych vešiakov a políc (štylizovaných ako neošetrené drevo), nezvyčajných svietidiel a dekorácií (čínske lucerny, fľaše alkoholu, objemné maľby).


Všetky tieto detaily a nápady môžu vytvoriť úplný obraz o interiéri, preto je veľmi dôležité venovať im dostatočnú pozornosť. Až potom návrh chodby, vytvorenej so špeciálnou starostlivosťou, vás poteší už dlho.

Zanechajte Svoj Komentár