Návrh haly v súkromnom dome so schodiskom +75 fotografií

Hala so schodiskom v súkromnom dome musí spĺňať niekoľko požiadaviek tak, aby celá miestnosť vyzerala ako jeden celok. Je potrebné spojiť užitočnosť a použiteľnosť. Nesmieme zabúdať, že prvý dojem zo známeho domu hostí bol najluxusnejší. Takže, čo by mal byť dizajn chodby so schodiskom.

Vlastnosti a požiadavky

Hlavným účelom schodov medzi poschodiami bytu, domu alebo chaty je prepojenie viacúrovňových priestorov. Okrem toho schodisko slúži ako akýsi architektonický akcent pre sálu. V tomto ohľade musí nevyhnutne spĺňať tieto požiadavky.

 • Pohodlie a bezpečnosť pre zostup-stúpanie ľudí. Dodatočné osvetlenie a zábradlia nezasahujú. Platí to najmä pre rodiny s deťmi a staršie osoby.


    

 • Rozmery schodov. Musia byť dostatočné, aby sa v prípade potreby mohli presúvať nábytok z jedného poschodia do druhého. V opačnom prípade, ak takáto možnosť neexistuje, na zdvíhanie veľkých kusov nábytku sa používa zdvíhacia plošina alebo špeciálne vybavenie.
 • Odporúča sa poskytnúť miesto na uloženie vecí pod schody.
 • Dizajn a štýl. Záleží na umiestnení schodov v hale a na celkovom rozhodnutí o návrhu.

typy

Najbežnejšou možnosťou je priamočiara konštrukcia rebríka s plošinou medzi rozpätiami. Táto možnosť nie je len najjednoduchšia, ale aj najpohodlnejšia. Medzi rozpätiami schodov vybaviť prechodné plošiny, pochody sú vybavené zábradlím. Toto schodisko vyzerá veľmi krásne, umožňuje realizovať rôzne dizajnové nápady, ale tiež vyžaduje vysokú výšku stropu.


    

Kompaktné riešenie pre malú sálu - rovný schodišťový schodík, bez prechodných nástupíšť a otočení. Náklady na takýto rebrík sú oveľa nižšie, ale stúpanie je dosť strmé. Pre rodiny so staršími ľuďmi a deťmi je táto možnosť sotva vhodná.

Pre veľmi malé a úzke haly bude točitým schodiskom spása. Krásne vpísané v malom priestore, zdobené kovaním, vyzerá veľmi reprezentatívne. Bohužiaľ, takýto zostup sa nedá nazvať absolútne bezpečný. Nie je vždy možné vybaviť konštrukciu zábradlím. Pre osoby so zdravotným postihnutím a starších ľudí sa takýto zostup a stúpanie po malom rebríku môže zmeniť na náročný test.


    

Druhy oplotenia

Hlavným účelom oplotenia je bezpečnosť. Nemali by sme zabúdať na estetickú zložku. Materiál na oplotenie je zvolený tak, že je krásne a prakticky kombinovaný s materiálmi, z ktorých sa uskutočňujú lety a schody. Je vítané, ak motívy použité pri výrobe plotov, duplikovať geometrický tvar chodby. Napríklad, ak chcete navrhnúť high-tech alebo minimalizmus s striktnou geometriou línií, musíte vydržať schodisko pomocou lineárnych prvkov. Naopak, hladko zakrivené zábradlia sú v súlade s oblúkovými konštrukciami a zakrivenými čiarami haly.

Jedným z trendov dnešnej módy v architektúre sú sklenené konštrukcie. Takéto zábradlia sú v dokonalej harmónii s dizajnom sklenených bezrámových dverí. Sklo v elegantnom kovovom ráme dodáva interiéru luxus a sofistikovanosť.

Sklo je určite krásne, ale nie vždy ho možno použiť. Ak má rodina malé deti, môže to byť nebezpečné. Je lepšie sa zdržať takéhoto projektu.

umiestnenia

Umiestnenie schodov v sále môže byť aj iné.

centrovanie

V tomto prípade je prízvuk haly presne navrhnutý na rebríku, takže požiadavky na dizajn sú vysoké. Pre konečnú úpravu vyberte najkrajšie, prestížne a robustné materiály. Napríklad mramorové schody a zábradlia z kovaného kovu vytvoria skutočne palácovú nádheru. Možno táto možnosť: podlaha a schody sú vyrobené z rovnakého typu dreva. Ak je schodisko úzke a bez otočiek a medzipriestoru, potom je vyrobené z materiálov, ktoré slúžia ako vnútorný akcent.


    

postranné

V tomto prípade je úloha schodov v interiéri druhotná. V tomto prípade je oveľa dôležitejšie organizovať priestor haly. Povrchová úprava je zvolená tak, aby bola v súlade so štýlom a materiálmi chodby. Materiály na konečnú úpravu schodov môžu byť akékoľvek: od klasického mramoru až po farebné sklo s odolnosťou proti nárazu.

materiály

Zvážte možné použitie materiálov na schody.


    

kameň

To je jeden z najstarších stavebných materiálov. Rozpätia betónu na kovovom kovaní. Môže byť žula s protišmykovou úpravou alebo mramorom. Materiál pre zábradlia a zábradlia môže byť kameň alebo kovaný kov. Takéto prvky "paláca", nepochybne, ozdobia interiér. Táto povrchová úprava je vhodná najmä vtedy, ak bol použitý rovnaký kameň pri navrhovaní stien a podlahy chodby. Náklady na takúto konečnú úpravu sú veľmi vysoké a je vhodná len vo veľkej miestnosti. Na túto sálu a sálu sa môže pochváliť.


    

Umelý kameň

Je to demokratickejšia alternatíva prírodného kameňa. Pokiaľ ide o odolnosť proti opotrebeniu, nie je horšia ako prírodný materiál a niekedy ho prekonáva. Vonkajší, prírodný a umelý kameň sú takmer nerozoznateľné. Kompozitný materiál má ďalšiu výhodu: rôznorodosť farieb a textúr.

Prírodné drevo

Toto je jedna z najobľúbenejších a najobľúbenejších možností. Pevnosť dreva je pomerne vysoká. Strom má navyše dlhú históriu používania v stavebných prácach.


    

Najbežnejšou možnosťou sú ihličnany. Sú veľmi odolné, vyzerajú krásne, vytvárajú dojem pokoja, pohodlia a prosperity. Náročnejší a statusový variant je použitie duba a mahagónu pri stavbe schodiskovej konštrukcie. Tieto plemená sa vyznačujú ušľachtilým odtieňom a nezvyčajne krásnou textúrou. Zábradlie, stĺpiky a stĺpiky spravidla vykonávajú drevené. Dubové schody vyzerajú skvele s kovovými a sklenenými plotmi.

Vláknité a drevotrieskové materiály

Je to lacná alternatíva k masívnemu drevu. Vystupujú s prírodnou dyhou. Tento dizajn vyzerá celkom pekne, ale z hľadiska odolnosti voči opotrebeniu je horší ako prirodzené drevo.


    

kov

Hlavnou výhodou tohto materiálu je plasticita. Kovový rebrík môže mať akýkoľvek tvar, dokonca aj najkomplexnejší. Pevnosť kovu je tiež skvelá.

Varianty tieňa - veľa. Kov vyzerá dobre s inými materiálmi: kameň, drevo alebo sklo (v tomto prípade má pridelenú rámovú úlohu). Taktiež harmonizuje s dotykom stien, či už ide o omietku alebo murivo. Dôležitou výhodou kovového produktu je kompaktnosť. To môže byť umiestnený v najviac obmedzenom priestore.


    

sklo

Ide o inovatívny prístup k dizajnu schodiskových vzorov. Zároveň sa nepoužívajú obyčajné, ale viacvrstvové a vysoko pevné triedy skla. Dizajn sa ukazuje byť dobrý, krásny a elegantný až vzdušný, ale v niektorých ľuďoch spôsobujú strach strach. Sklenené ploty sú bežnejšími krokmi.

osvetlenie

Správne osvetlenie schodišťovej haly je jednou z najdôležitejších požiadaviek. Podľa definície by mala byť hala osvetlená jasnejšie. To vám umožní urobiť z neho veľký priestor v interiéri. V strope nad schodiskom zapustite reflektory po celej dĺžke rozpätia. Nástenné svietidlá umiestnené pozdĺž schodov tiež vyzerajú krásne. Je žiaduce, aby stropné svietidlá boli navrhnuté v rovnakom štýle ako centrálny luster haly.


    

Zvýraznenie krokov LED svetlami a stuhami vytvára v dome magickú, báječnú atmosféru. Toto svetlo je vhodné najmä pre sklenené stupne. Ak je na gramofóne okno, poskytuje prirodzené svetlo a priestor je vizuálne širší. V tomto prípade, na mieste je vhodná krásna domáca rastlina v príslušnom štýle hrnca.

Priestor pod schodmi

Často, výklenky vytvorené pod schodmi zaberajú značný priestor, vhodný pre skladovanie vecí alebo dočasné lôžko.

 • Ak je v hale klasická oprava, potom na zdobenie výklenku používajú rovnaké materiály ako na stenách chodby a chodby (napr. Omietky). Existujú aj ďalšie možnosti: použiť pre zdobenie fototapety alebo pravidelné tapety v kontrastnom tieni.

 • Dizajn v európskom štýle vám umožňuje zariadiť dočasné miesto na spanie pod schodmi.
 • Ak je miestnosť chaty malá, problém skladovania vecí je veľmi vážny. V priestore pod schodiskom môžete namontovať niekoľko zásuviek a skríň na skladovanie. Je možné vybaviť nejaký druh pivnice pre domáce výrobky.

štýly

Pri registrácii haly s rebríkom sú možné možnosti štýlu domu.

 • Klasické a neoklasické. Charakteristickými vlastnosťami sú dizajn schodísk s mramorom alebo žulou. Na zdobenie stien a medzipodlažnej plošiny sa používajú výlisky. Rovnaké štuky používané na oplotenie. Vyhovuje konceptu nádherne diskrétneho klasického štýlu a schodiska s drevenými schodíkmi.
 • Pre high-tech štýly a minimalizmus najlepšie fungujú materiály ako kov, sklo alebo trvanlivé plasty. Tiež sa zmestia do luxusného buržoázneho štýlu art deco.


    

 • Armatúra, betón a neomietané murivo sú znakmi priemyselného štýlu podkrovia.
 • Špirála, fantasticky zakrivené schodisko je najlepší spôsob, ako splniť moderný štýl. Okenné rámy, dvierka a zábradlia sú vyrobené z rovnakého typu dreva a sú zdobené rovnakým vzorom.

Možnosti dizajnu

Takéto typy foyerových súborov so schodmi vyzerajú krásne.

 • Klasický lobby s mramorovým schodiskom.
 • Štýl Art Deco: snehobiely interiér a schodisko zo skla a kovu.
 • Interiér "moderný" s hladkými líniami a funkčným výklenkom pod schodmi.
 • Laconic schodisková konštrukcia prízvukové farby zapadá do kánonov minimalizmu.
 • Drevené schodisko do druhého poschodia a podkrovie v kombinácii s výzdobou chodby vidieckeho domu šindľa - rustikálny vidiecky štýl.
 • Kamenná hala súkromného domu a kované kovové schodisko tvoria pôvabný stredomorský súbor.


    

záver

Schody budete používať pomerne často. Z tohto dôvodu sa pre bezpečnosť pohybu odporúča zakryť kobercom (ak to štýl umožňuje). Tým sa vytvorí mimoriadne elegantná atmosféra a minimalizuje sa riziko zranenia. Je možné vybaviť schody vlastnými rukami, ale pre prácu s modernými materiálmi je lepšie pozvať majstra.

Zanechajte Svoj Komentár