Strom v interiéri - 50 nápadov na dekor

Myslím, že len málo ľudí popiera pravdu, že rozprávanie o strome v interiéri je podobné rozprávaniu o snehu v Antarktíde, alebo o skalách v Himalájach. Táto téma je tiež nesmierna a nevyčerpateľná. So všetkou bezhraničnosťou je však možné odvodiť určité pravidlá a vzorce, ktoré pomôžu využiť tento materiál v interiéri domu čo najefektívnejšie a najefektívnejšie.

Trochu pozadia

Od nepamäti strom používali ľudia na stavbu, ako aj na vnútornú a vonkajšiu výzdobu svojho domova. Viac univerzálny materiál pre tieto účely je ťažké prísť.

Trvanlivosť, jednoduchosť spracovania, krása textúry, trvanlivosť (najmä z tvrdého dreva) sú najdôležitejšie vlastnosti dreva. Ale ešte viac, jeho hodnotou je vytvoriť pocit pohodlia, atmosféry mäkkého tepla a nehy a pokoj mysle.


Drevené výrobky sa zmestia do každého interiéru. Nie je to jediný architektonický štýl, ani jedna škola dizajnu nemôže tento materiál opustiť.

Tradičné použitie

Zvyčajne, výlučne, drevené v miestnosti boli okná, dvere, podlahy a okná. Teraz, v súvislosti s výskytom veľkého počtu nových stavebných, dokončovacích a dekoračných materiálov, strom mierne stratil svoju pozíciu.

Hlavným dôvodom je čisto finančná, ale pochybujem, že osoba s rozvinutým zmyslom pre chuť a štýl by uprednostnila kovové plastové okná pred drevenými. Zvlášť, ak prvý napodobňuje druhý.


Rovnaký problém sa vzťahuje na pohlavia. Plastové povlaky sa v súčasnosti neuvažujú. Ak majiteľ domu alebo bytu má dostatočné finančné zdroje, potom v prípade inštalácie sklenených alebo keramických podláh (ak to neplatí pre kuchyňu a kúpeľňu), bude sa musieť starať o vykurovanie týchto podlaží zdola, čo je nákladná vec.

Podlahy musia byť pokryté kobercami, kožami z exotických zvierat, rohožami alebo inými materiálmi, ktoré chránia nohy pred sklom, ktoré nie je zohriate slnkom, pretože glazúra keramických dlaždíc nie je ničím iným ako sklom.

Tam má podlaha z prírodného dreva svoju výhodu - nepotrebuje žiadne vykurovanie.

nábytok

V moderných apartmánoch, nábytok hrá obrovskú úlohu pri formovaní štýlu vnútorného priestoru domova. Zvlášť ak je to kvalitný, kvalitný nábytok z drahého dreva.

Nábytok, všetky tieto skrine, komody, stoly, stoličky, pohovky a kreslá, najmä ak sú navrhnuté v rovnakom štýle, budú tvarovať charakter zvyšku interiéru.


Presným opakom je podriadenosť všetkých dodatkov interiéru dizajnérovi bežnú myšlienku. V tomto prípade sa nábytok, dekoratívne prvky, celková farebná schéma - to všetko stáva stelesnením jediného konceptu. Tu môžete bezpečne hrať s farebnými kombináciami, textúrami priestoru.


Moderný nábytok môže byť prekvapivo rôznorodý. Vyrába sa aj z takých lacných druhov, ako je borovica alebo jelša (napríklad vidiecky štýl) až po také cenné ako dub, zlatý popol a mahagón.

Farebná paleta je tiež pôsobivá - od bieleho zlatého jaseňového dreva až po čiernu ebenovú. Textúru povrchu možno zmeniť z hrubo opracovaného, ​​takmer hrubého, na leštený, takmer zrkadlový.

nosníky

Mimoriadne pôsobivé drevo vyzerá ako stropné trámy. V závislosti od tvaru, veľkosti a umiestnenia môžu významne ovplyvniť vytvorenie určitého vizuálneho rytmu spolu s určitým priestorovým rozdelením miestnosti.


Veľmi závisí od farby lúčov. Silné, ďaleko od seba lúče môžu byť tmavé, takmer čierne, farba bažinového dubu.

Na rozdiel od bieleho stropu a prednostne bielych stien sa tým vytvorí pocit pevnej starej budovy s bohatou históriou. Naopak, nie príliš hrubé nosníky, farba brezy alebo buku, môžu byť umiestnené pevnejšie


V chalupách, vidieckych domoch a poľovníckych domoch už nosníky nemusia byť imitáciami, ale plnohodnotnými prvkami nosnej konštrukcie, spolu s drevenými stĺpy a krokvy. Tu máme klasickú jednotu umeleckého vyjadrenia s funkčnosťou.

Spila

Mimoriadne bohatým umeleckým prvkom je potenciálne koncový rez pílového kotúča z guľatiny. Tieto matrice rôznych priemerov, namontované na stenu alebo priečku, vytvárajú nádherný dekoratívny efekt.

Rezy napodobňujú studňu, ktorá dokonale zapadá do interiéru kuchyne alebo do obývačky s krbom. V tomto prípade je okrem okrúhlych okien potrebné použiť aj polkruhové a štvrtinové matrice. Tým dôjde k sprísneniu vzájomného záberu rezov, k zníženiu pórov a väčšej podobnosti s drevom.


Samostatnou kategóriou sú rezy s veľkým priemerom. Spravidla sa používajú pri výrobe dosiek, stenových panelov neštandardného typu. Ako stolová doska sa môže použiť aj veľmi hrubá doska bez okrajov.


Za pahýľ možno považovať špeciálny prípad rezu píly. Môže sa použiť ako stojan na stolovú dosku, výhodne na sklo, aby bola viditeľná všetka hladkosť a náladovosť kmeňov kmeňa stromov, ako aj samotný konferenčný stolík alebo nočný stolík, ak to priemer dovolí.

Nástenné dekorácie

Steny miestnosti môžu byť pomocou stromu ozdobené mnohými spôsobmi. O čelných pílach už spomenutých vyššie.

K tomu môže byť pridané, že razidlá môžu byť vyrobené zo štvorcovej alebo obdĺžnikovej priečnej tyče rôznej hrúbky. Panely, prijímané z takýchto rezov, boli vnímané vizuálne.

Môže to byť vertikálna vložka od podlahy po strop, diagonálny vlnitý pásik. Z týchto matíc môžete napísať štylizovanú kresbu stromu v celej stene. Možnosti môžu byť uvedené na veľmi dlhú dobu. Hlavná vec je nájsť možnosť pre konkrétny prípad.


Steny sú tiež zdobené lamelami rôznej hrúbky. Môžete použiť dosky. Drážkovaný, na dĺžku spojený, tvorí súvislý plochý povrch. Môžu byť preložené, alebo, ako to uviedli tesári, „zošijú“ tak samostatnú stenu, ako aj celú miestnosť.

Ten sa napríklad praktizuje pri navrhovaní poľovných chát.
Na vytvorenie interiéru pod stromom sa používajú aj tapety z prírodného korku a prírodnej dyhy. Prirodzeným predpokladom pre ich použitie je samozrejme maximálna rovinnosť stien.

Ďalšie drevené prvky dekoru

Už skôr sa už spomínalo používanie pňov ako výrazných plastových predmetov vo výzdobe domova.

Ale, ako sa hovorí, nebudeme sa zjednotiť. Ak chcete dať interiéru nejaký druh nadšenia, estetického prízvuku, môžete použiť mnoho ďalších, nie veľmi rozsiahlych, ale veľmi výrazných prostriedkov. Môžu to byť bizarný zádrh na konferenčnom stolíku alebo koreň starého stromu na rímse.

Rozmarne zakrivená vetva stromu pripojená k stene môže nahradiť celý panel.
Každá drevená cetka môže byť umeleckým akcentom, estetickým nervom celého moderného vnútorného priestoru. Možno to bude originálna figúrka, váza z brezy breza alebo bast tuesok.

Táto úloha môže hrať súbor drevených riadov, exotickú masku na stenu, svietniky alebo šach s postavami svetlého a tmavého dreva. Neexistujú žiadne prekážky pre let fantázie.

O stromoch v modernom interiéri

Samostatne by sa malo povedať o strome nie ako o materiáli, ale ako o rastline. Dajte ju do interiéru dvoma spôsobmi. Prvým spôsobom - ak to priestor dovolí - je zriadiť v miestnosti vane so živými malými stromami, ktoré sú v nich tieňom.

Namiesto živého stromu môžete inštalovať aj suchú, väčšiu veľkosť s čiastočne rezanou korunou. Strom by mal dosiahnuť strop a rezané vetvy vytvárajú účinok klíčenia cez strop.


Druhým spôsobom je zobrazenie stromu pomocou umeleckých prostriedkov. To môže byť maľované na stenu, rezané zo sololitu, aby stenu mozaiku s pomocou morských kamienkov, keramiky, zomrie, bary a lamely.


Zvlášť vďační fanúšikovia maľovaných stien - samozrejme, deti. Práve v detských izbách sa stromy zvyčajne ťahajú. Spôsob maľby môže byť úplne svojvoľný - od striktného naturalizmu až po svojvoľnú štylizáciu.

Hlavnou vecou je šikovná kombinácia farieb, ktorá vytvára atmosféru báječnosti, ktorá vypĺňa detskú školu. Koruna stromu, napríklad, môže byť nad stenou, vyplniť časť stropu, plávať medzi našuchorený mraky. Hlaveň a štylizované vetvy dávajú kompozícii objem. Okrem toho bude teraz niečo, čo bude visieť na vašich obľúbených hračkách a upevní najúspešnejšie kresby.

Trochu štýlu

Drevo je úžasný prírodný produkt. Každému dizajnérovi, či už expertovi alebo amatérskemu, otvára horizont nekonečných možností.

Strom odpúšťa tie najdrsnejšie chyby dizajnu, je prakticky kombinovaný s akýmikoľvek materiálmi, či už ide o podobnosti alebo o ostré opozície voči ich vlastnostiam.

Dá sa ľahko rezať (ak nie je bažinovým dubom), ľahko sa sfarbuje a maľuje, moderné impregnácie umožňujú použitie aj v kúpeľniach! Spolu s kameňom je najsilnejšou zbraňou v arzenále moderného dizajnéra. To však možno povedať o dizajnéroch pred dvetisíc rokmi.


Drevo aj kameň sú veľmi expresívne materiály. Preto pri práci s nimi vždy používajte metódu striedania: svetlo - s tmavou, teplou - so studenou, drsnou - s hladkým.

Ak chcete vybrať, alebo, ako hovoria umelci, „vytiahnuť“ jeden alebo iný prvok, mal by byť umiestnený buď v neutrálnej (bielej omietke) alebo v kontrastnom médiu. Napríklad, meter-široký log dreva vyzerá skvele na svetlom, monofónnom pozadí steny.


Tu, v skutočnosti, malý počet techník, ktoré pomôžu vytvoriť uspokojivý dizajn domova.

Zanechajte Svoj Komentár