30 úzka myšlienka dizajnu spálne - interiérový dizajn

Malá spálňa je bežným javom v modernom bývaní. Oveľa horšie, ak je natiahnuté relatívne k jednej strane. Dizajn úzkej spálne je náročná úloha: jej základným prvkom je posteľ, ktorá by mala vyzerať organicky v miestnosti nepravidelného tvaru. Okrem toho je potrebné, aby sa zmestili ďalšie nábytok, aby sa v miestnosti útulné a skryť podlhovastý tvar čo najviac, aby sa necítili stiesnené.

Stylistické riešenia v interiéri

Voľba štýlu je prvou otázkou, od ktorej bude závisieť celý ďalší pracovný plán na vytvorenie interiéru predĺženej spálne. Je potrebné vziať do úvahy účel miestnosti: tu je miesto na spanie a odpočinok, štýl by nemal byť príliš chytľavý a náročný.

Dizajn úzkej a dlhej spálne v štýle minimalizmu - najbežnejšia možnosť dnes. Vďaka priestoru vytvorenému týmto smerom je možné skryť proporcionálne chyby v miestnosti. Svetlé farby sa používajú v dizajne, počet detailov interiéru je minimalizovaný. V rámci minimalizmu má zmysel rozšíriť okno, aby sa uprednostňovalo prirodzené osvetlenie.

Druhou najobľúbenejšou témou je morská téma. Úspešne kombinuje studené odtiene modrej a teplej béžovej, v spôsobe mora a piesku, môžete úplne skryť podlhovastý tvar spálne. Uskutočnenie predmetu vĺn na krátkej stene - cesta k jej vizuálnemu predĺženiu.

Pomocou moderného štýlu alebo modernistického štýlu je možné prezentovať aj predĺženú spálňu v priaznivom svetle. Účinok sa dosahuje pomocou abstraktných foriem, jasných neštandardných akcentov a nečistoty eko-bankoviek vo všeobecnej symfónii miestnosti.

Povrchová úprava

Pomocou správneho prevedenia môžete vizuálne opraviť tvar spálne. Existujú také techniky navrhovania stien:

 • Dlhé steny by mali byť hotové v studených farbách a krátke steny by mali byť teplé.
 • Použitím štvorcov ako vzoru sa miestnosť podvedome spája s touto formou.
 • Horizontálny pásik na krátkych stenách ich predĺži. Ale nemali by ste si ho prebrať celú miestnosť: vráti spálňu do nepravidelného tvaru a vizuálne odreže výšku.
 • Preferujú sa svetlé farby: biela, béžová, žltá, modrá.

Vyhnite sa tmavým farbám a malým vzorom: vytvorí to nepríjemnú atmosféru tunelu.

Ako podlahová krytina je vhodnejšie použiť podlahu v blízkosti prírodných: parkiet alebo laminátu. Keramické panely a dlaždice sú tu absolútne nevhodné: sú klzké, studené a je na nich nepríjemné chodiť na bosé nohy. Na upevnenie podlahových prvkov potrebujete diagonálne alebo na stranu dlhej steny.

Ďalší spôsob, ako opraviť proporcie miestnosti, je použitie viacúrovňového stropu so štvorcovým tvarom v strede. V žiadnom prípade nemožno prilepiť na strop tapetu pozdĺž dlhej steny. Je lepšie dávať prednosť moderným ťahovým a závesným štruktúram alebo použiť klasickú možnosť win-win - vymaľ to bielu.

dispozície

Než začnete zariadiť nábytok, musíte premýšľať o jeho umiestnení v miestnosti. Je potrebné urobiť plán na papieri. To umožní vopred zabezpečiť, aby všetky potrebné prvky zapadli do úsporného rozpočtu a času.

V predĺženej spálni usporiadanie možnosti sú obmedzené. Sú ich 4 typy:

 • Lineárne. Vhodné do úzkych priestorov. Nábytok sa nachádza pozdĺž jednej z dlhých stien oproti dverám.
 • V tvare písmena L. Vhodné pre miestnosti so strednou šírkou. Väčšina prvkov má pozdĺž dlhej steny a jedna z nich, najčastejšie posteľ, je umiestnená pozdĺž menšej steny. Keď je posteľ jednolôžková, môže byť umiestnená pri hlavnej stene av blízkosti krátkeho môže dať šatník alebo pracovisko.
 • U-tvaru. Možnosť usporiadania je vhodná len v prípade, že spálňa má pôsobivé rozmery, čo vám umožňuje zariadiť nábytok pozdĺž troch stien. V centre by mal zostať pohodlný prechod pre dospelých.
 • Asymetrická. Zahŕňa umiestnenie prvkov pozdĺž každej steny striedavo tak, aby nenarušovali voľný pohyb po miestnosti.

Priestorové zónovanie

Zdá sa, že interiér úzkej spálne ju rozdeľuje na dve malé miestnosti. Toto sa nemusí dosiahnuť budovaním steny. Stačí poznať zonálne techniky a rozdeliť spálňu na niekoľko funkčných zón.

Dizajn úzkej detskej izby vyžaduje najmä uskutočnenie tejto techniky: miestnosť sa využije na rekreáciu, na štúdium a na hry.

Implementujte svoje plány niekoľkými spôsobmi:

 • Finish. Na dosiahnutie efektu oddeľovania časti miestnosti je možné ho odlíšiť od hlavnej dekorácie jeho povrchov: stropu, podlahy a stien. Môžete napríklad prilepiť ďalšie tapety v druhej polovici miestnosti, zdôrazniť oddelenie viacúrovňovým stropom.
 • Usporiadanie nábytku. Usporiadanie časti nábytku naprieč môže fyzicky oddeliť jednu časť miestnosti od druhej. Skriňa dodaná týmto spôsobom skryje priestor na spanie pred zvedavými očami.
 • Výzdoba. Rôzne dekoratívne prvky môžu tiež pomôcť pri územnom plánovaní. Napríklad kvetinová obrazovka dokonale zapadne do dizajnu malej spálne v štýle Provence.
 • Blind. Oddelenie sa často vykonáva pomocou textilného závesu pokrývajúceho druhú polovicu miestnosti.

Posteľ ako hlavný prvok izby

Plánovanie celého priestoru v spálni závisí od jeho šírky v najužšom mieste. Na základe tejto možnosti si vyberte posteľ, hlavnú časť. Odborníci v tejto oblasti odporúčajú dať prednosť najdrahšiemu modelu, ktorý je k dispozícii: kvalitnú posteľ - záruku dobrého spánku a investície do vášho zdravia.

Prvá otázka, ktorá trápi každého majiteľa podlhovastej spálne je položiť posteľ pozdĺž alebo cez posteľ? Neexistuje žiadna univerzálna správna odpoveď, rozhodnutie musí byť urobené v každom konkrétnom prípade. Ak vezmete do úvahy veľkosť miestnosti, musíte okrem šírky samotného lôžka vypočítať, či k nemu bude možné pristupovať z každej strany. Pohodlné pre osobu, šírka priechodu je najmenej 70 cm.

Ak potrebujete ušetriť čo najviac miesta v miestnosti, ako je to možné, najmä ak veľkosť nie je väčšia ako 2 x 4 metre a plánujete inštalovať iný nábytok, potom môžete nechať len jeden prístup k posteli. Takéto rozhodnutie nie je vždy vhodné pre manžela, ktorý bude spať pri stene: on bude musieť vyliezť na osobu, ktorá bude stále spať na okraji.

Posteľ nastavuje štýl celej miestnosti, takže pri výbere je dôležité držať sa pôvodne zvoleného smeru. Kľúčovou časťou postele je čelo postele, ktoré môže byť hlavným predmetom dizajnu úzkej spálne.

Výber praktického lôžka, mali by ste venovať pozornosť priestrannosti svojho boxu na bielizeň: pokiaľ ide o úsporu miesta, môže byť jediným miestom na uloženie posteľnej bielizne.

Výber nábytku

V podmienkach obmedzeného priestoru, pri výbere nábytku, je potrebné byť vedený nielen vašim vkusom. Moderné dizajnéri prišli s mnohými zaujímavými riešeniami nábytku pre interiér úzkej spálne.

V spálni musí byť miesto na uloženie posteľnej bielizne, pyžamá a ďalších vecí. Zaujímavou myšlienkou by bolo zostaviť skriňu a posteľ, preferujúc skladací dizajn. Šetrí väčšinu priestoru a vyzerá štýlovo. K dispozícii sú kompletné nábytkové systémy so skladacím lôžkom. Umiestnenie pozdĺž jednej steny okamžite rieši problém nábytku úplne.

Vyplnenie priestoru malej miestnosti, nesmieme zabúdať, že nábytok môže byť umiestnený nielen na podlahe. Je vhodné používať závesné skrinky a police, ktoré sú namontované nad inými prvkami: stôl, posteľ, atď. Ak ich zavesíte do rôznych výšok, miestnosť bude útulnejšia. Televízor tiež visí na špeciálnych držiakoch.

Namiesto stoličiek, môžete dať prednosť obláčky. Toaletný stolík v kombinácii s pracovným stolom, skrývajúci všetko, čo potrebujete, do zásuviek. Uistite sa, že v blízkosti postele by mali byť nočné stolíky alebo stôl: je vhodné dať na neho všetky druhy vecí v noci, dať na nabíjacích zariadeniach, atď.

Priaznivé osvetlenie

Vytvorením dizajnu dlhej a úzkej spálne sa osobitná pozornosť venuje osvetleniu. Správne používanie môže dramaticky ovplyvniť vizuálnu prezentáciu miestnosti.

Kľúčový význam má prítomnosť v spálni prirodzeného svetla z okna. Môžete si dať zrkadlo oproti nemu, potom vo dne bude svetlo z neho rozptýlené po celej miestnosti.

Nemá zmysel visieť masívne lampy tu: bude to len zhorší situáciu. Je lepšie dávať prednosť niekoľkým malým svietidlám vo funkčných oblastiach alebo reflektoroch okolo štvorcového obvodu viacúrovňového stropu. Ďalšie svetlo by malo vybaviť krátku stenu, ak nemá okno.

Ako dekoračný prvok môžu byť zavesené police vybavené osvetlením.

Nezabudnite dodatočne osvetliť miesto v blízkosti postele. Môže to byť malé nočné svetlo na nočnej skrinke, lampa zabudovaná do čela postele alebo nástenná lampa nad posteľou.

Bude vhodné postaviť stmievač, ktorý vám umožní nastaviť ho z jasného osvetlenia pre prácu alebo čistenie na intímny, stlmený súmrak.

Výzdoba izieb

Rozmery miestnosti nás nútia zdržať sa používania veľkého množstva prvkov. V opačnom prípade sa vytvorí efekt preplnenej chodby, ktorá výrazne ovplyvní interiér malej úzkej spálne.

Atmosféra pohodlia pomôže vytvoriť rodinné fotografie alebo obrázky. Je lepšie zavesiť jeden alebo niekoľko veľkých rámov, nepreháňajte to množstvom. Obraz nad hlavou postele môže byť hlavným prízvukom, ktorý odvedie hosťa od nepríjemného tvaru miestnosti. Najlepšou voľbou by bolo abstraktné umenie alebo perspektíva.

Zrkadlá majú zmysel umiestniť na dlhé steny. Dobrá voľba - nábytok so zrkadlovou fasádou. Zrkadlo na krátkej stene ďalej roztiahne miestnosť.

Použitie izbové rastliny v spálni nielen oživiť svoj interiér, ale aj aby sa čistič vzduchu a zvýšiť jeho vlhkosť.

Môžete použiť pruhy a štvorcové motívy na záclony, prehozy, čalúnený nábytok. Potrebujete sa vyhnúť ich smeru pozdĺž dlhých stien v spálni.

Štvorcový koberec - jedna z kľúčových položiek v úzkom spálne. Vďaka svojmu tvaru vizuálne koriguje proporcie miestnosti a textúra a farba dopĺňajú štýlový smer, vďaka čomu je miestnosť pohodlnejšia a teplejšia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár