Rohová súprava pre malú kuchyňu

Výber náhlavnej súpravy pre malú kuchyňu trvá zvyčajne dlho. Dôvodom toho je premyslenie usporiadania miestnosti do najmenšieho detailu, výber optimálnej veľkosti, dizajnu a funkčnosti nábytku. Väčšina majiteľov Chruščova a podobné bývanie uprednostňujú malé rohové kuchyne.

Slúchadlá s rôznymi prvkami dokážu pojať veľké množstvo riadu, konzerváciu, náčinie a užitočné kuchynské nástroje. Preto by sa mala venovať osobitná pozornosť dizajnu nábytku a jeho priestrannosti. Mali by sme tiež zvážiť všetky druhy možností umiestnenia zariadenia a kuchynského stola. V závislosti od typu rohovej kuchyne je možné ju doplniť samostatným stolom alebo ju okamžite doplniť. Výhodnou náhradou pre stravovaciu skupinu budú modely s barom alebo jednotlivými transformovateľnými stolmi. Nižšie sme podrobne opísali všetky možnosti kompetentného a prakticky vybaviť malú kuchynku s uhlovou súpravou.

Vlastnosti plánovania

Pri zariaďovaní rohovej kuchyne stojí za to zvážiť zlaté pravidlá pre vzájomné umiestnenie jednotlivých prvkov:

 • Kachle by mali byť umiestnené medzi umývadlom a chladničkou.
 • Vzdialenosť od kachlí k umývadlu by mala byť najmenej 40 cm.
 • Ak je to možné, nad kapotou je potrebné inštalovať skrinky na ukladanie uterákov, domácich potrieb.
 • Skriňa na riad by mala byť umiestnená čo najbližšie k umývadlu.
 • Skrinky na skladovanie obilnín, je lepšie zavesiť korenie na pracovisku alebo v blízkosti sporáka.
 • Slúchadlá s mikrofónom sú vhodné na skladovanie zriedkavo používaných nádob, hrncov. Ale stôl pre príbory, kuchynské nástroje by mali stáť pri sporáku.
 • Ak sa sporák a drez nachádzajú na rôznych pracovných plochách tvaru L, potom by sa mali stať centrálnymi časťami týchto pracovných dosiek.

Výhody a nevýhody

Inštalácia kompaktného headsetu v rohu kuchyne vám umožní maximalizovať centrálnu časť a protiľahlý roh miestnosti. Vďaka tomuto usporiadaniu nábytku, a to aj v malej miestnosti, môžete prideliť priestor pre jedálenský kút, chladničku. Ďalšie výhody rohových kuchýň zahŕňajú:

 • Odvolanie. Inštalovaný nábytok nie je ústredným prvkom, ale len dopĺňa celkový interiér, nábytok a spotrebiče.
 • Dostatočná priestrannosť. Vzhľadom k zvýšenej výške a hĺbke skrinky, palce, majitelia budú môcť ľahko uložiť všetky potrebné náradie a riad.
 • Pozitívny vplyv na dizajn miestnosti. Pri starostlivom výbere textúry fasády a jej farby môžete vizuálne zväčšiť priestor vybavenej kuchyne, urobiť ju jasnou, dynamickou.

Samozrejme, že majú malé kuchyne a ich nevýhody. Majú malé pracovné dosky.

Preto pri inštalácii takéhoto nábytku môže nastať problém s umiestnením mnohých zariadení: multicookers, kávovary, varné kanvice, mikrovlnné rúry.

Ergonomická a malá optimalizácia priestoru

Dosiahnutie vhodného usporiadania kuchyne je jednoduché, podľa jednoduchých pravidiel pre výber nábytku:

 1. Stanovenie optimálnych veľkostí. Majitelia by mali brať do úvahy užitočnosť a pohodlie používania náhlavnej súpravy na základe rozmerov jej skriniek, skriniek, zásuviek. Okrem toho sa berie do úvahy pohodlie prístupu na horné police skriniek a jednoduchosť práce pri stole.
 2. Účtovníctvo pre plnenie modelov. Pre niektorých hostiteľov nie je prioritou mať viac poštových schránok. A pre niekoho, pohodlie skladovania môže byť poskytnuté len s mnohými vnútornými priestormi.
 3. Usporiadanie prvkov náhlavnej súpravy. Pri pohľade cez možnosti kuchyne by ste ich mali vizuálne prezentovať vo vašej domácnosti. Z usporiadania miestnosti, jej veľkosti, umiestnenia komunikácie bude priamo závisieť schopnosť inštalovať konkrétny model.

Veľkosti do kuchyne

Rozmery kuchyne priamo ovplyvňujú potrebu výberu malých (alebo drobných) rohov. Pomocou nášho ďalšieho nápovedu si budete môcť vyzdvihnúť nábytok, ktorý má optimálnu veľkosť oveľa rýchlejšie:

 • pre kuchyňu o výmere 6m2. m. Pre takéto priestory by bolo správne rozhodnutie kúpiť si headset s rôznymi dĺžkami strán. Populárne riešenie je považované za model, ktorého dlhá strana zaberá celú (alebo takmer celú) stenu miestnosti. Preto budú rozmery dlhej strany od 1,8 do 2 metrov. Krátka strana bude mať dĺžku rádovo 1-1,5 metra.
 • pre kuchyne s rozlohou 9 m2. m. V takýchto priestoroch budú najlepšie slúchadlá, ktorých dĺžka je približne rovnaká, alebo súprava typu U. Napríklad môžete nastaviť kuchyňu tvaru L s rozmermi strán v 2 metroch. Ich súčasťou je veľká pultová doska, umývačka riadu alebo práčka. Praktické sú aj slúchadlá v tvare L s 2,5 a 1,5 m bočnými plochami v kuchyni na 9 štvorcoch.

Rohové typové plány

Rohové kuchyne nemusia byť len v tvare L, sú tu rohové súpravy a nasledujúce typy:

 • V tvare U: majú tri časti naraz, umiestnené pod rôznymi stenami;
 • polotovary: majú tvar písmena L, ale jedna zo strán nábytku sa nachádza v strede miestnosti (neprilieha k stene); táto strana je pracovnou oblasťou; medzi pracovným priestorom a stenou rovnobežnou s ňou je zriadená skupina na obed;
 • s barom: podobne ako u poloplášťových modelov, ale majú vyčnievajúci stojan, ktorý sa používa ako jedálenský stôl, uvoľňujúci vnútorný priestor.

Kuchynky polostrova nie sú veľmi vhodné pre malé miestnosti.

Možnosti vyplnenia rohovej zóny

Racionálne využitie kompaktnej kuchyne pomôže starostlivo naplánovať rohové oblasti. Medzi výhodné riešenia tejto časti náhlavnej súpravy patria:

 1. Inštalácia umývadla. Kompaktný drez dokonale zapadne do rohu a umožní vám pohodlne vykonávať umývanie riadu, kuchynského náčinia. Pri malých kuchyniach sa odporúča vybrať guľaté modely. Pre kuchyne s väčšou plochou (inštalované v miestnostiach 9 m2 M.) je vhodný model s pomocnou miskou alebo sušiacou platformou.
 2. Stiahnuteľné rohové boxy. Výsuvné zásuvky s rohovým zadkom vám pomôžu pohodlne uložiť príbory, pomocné náradie.
 3. Posuvné systémy "magic box". Výhodou takýchto systémov je možnosť ich posunu do strany. Dokonca aj pri inštalácii konvenčných dverí nebudú žiadne problémy s prístupom k produktom uloženým v magickom rohu.

Závesná skrinka umiestnená v rohovej zóne môže mať tiež dvere tvaru L s pomocnými upevňovacími prvkami. Vzhľadom k veľkej kapacite vnútorného priestoru poskytne pohodlie pri skladovaní rozmerných nádob a rôznych jedál.

Fasády, dverné mechanizmy a zadok

Pre malé kuchyne je veľmi dôležitý správny výber náhlavnej súpravy s ohľadom na jej funkčné vlastnosti a externé napájanie. Pre zlepšenie dizajnu miestnosti sa odporúča zvoliť modely s lesklými fasádami.

Pri organizovaní jasného svetla budú hladké povrchy doplnené svetelnými prvkami a budú môcť vizuálne zväčšiť kuchyňu. Klasická verzia podkladu je matná fasáda. Zavedenie skla im dodá výrazný vzhľad. Môžu byť transparentné alebo priesvitné. Odporúča sa vybrať nábytkové modely s pevným sklom (bez delenia na malé časti). Odstránia vizuálne zmenšenie priestoru.

Rukoväte by mali byť minimálne vyčnievajúce vzhľadom na fasádu, aby sa dali pohodlne do varnej zóny. Pre zásuvky, skrinky a podstavce budú závesy s uzávermi optimálne. Pri inštalácii skrinky, otvorení, budete musieť nainštalovať microlift. Pokiaľ ide o konečnú úpravu stola, je lepšie zvoliť hrany odolné voči opotrebeniu. Môžu mať rovnakú farbu ako doska stola alebo opakovať farbu fasád.

Farebné a povrchové úpravy

Variantom win-win je malá kuchyňa s možnosťou výberu jasných farieb. Steny môžu mať napríklad krémový odtieň a samotná suita môže byť vybraná vo svetle hnedej, fialovej a béžovej farbe. Pre biele kuchyne je perfektným doplnkom nábytok v šedo-striebornej, svetlozelenej alebo bielej a žltej farbe.

Neštandardná strieborno-červená alebo strieborno-oranžová súprava bude vyzerať štýlovo na pozadí svetlošedých stien. Táto kombinácia dá celému dizajnu väčšiu dynamiku. Vo svetlých kuchyniach môžete inštalovať šedo-modré, bielo-modré slúchadlá. V izbách s teplým svetlým odtieňom stien bude vyzerať dobrá káva a oranžovo-hnedé slúchadlá. Kuchyne v šedo-čiernom a čierno-bielom prevedení sú vhodnejšie pre miestnosti so svetlosivým (takmer bielym) povrchom.

Pokiaľ ide o textúru, izby možno jednoducho maľovať, obkladať, alebo pokryté tapetou. Kuchynská zástera, podľa poradia, môže byť vyrobená z plastu, špeciálneho skla alebo z mozaiky priemernej veľkosti.

Stylistický dizajn

Aj pri obmedzenom priestore je prípustné inštalovať rôzne, nielen farebné, ale aj štýlové kuchyne. Medzi najlepšie priestory na usporiadanie malých kuchýň patria:

 • Provence. Ľahké farby dekorácie a fasády kuchyne, jednoduchý dizajn nábytku pomôže zdôrazniť jednoduchosť dekorácie.
 • moderné. Pre tento smer sú charakteristické sivé, svetle zelené, biele, žlté, červené a oranžové tóny, ktoré umožňujú zariadeniu vybaviť viac dynamiky a originality.
 • high-tech Strieborno-čierne farby dizajnu spolu s jasným podsvietením pomôžu udržať veľmi neobvyklý a pútavý dizajn.
 • minimalizmus. Šedo-modré tóny s bielymi škvrnami, minimálna neporiadok priestoru - skvelá voľba pre malú kuchyňu.
 • city. Prevládajúce lila tóny pomôžu vytvoriť pokojnú a útulnú kuchyňu.
 • classic. Svetlo hnedé odtiene nábytku spolu s ľahkým povrchom (prípadne sfarbením) vytvoria pokojný a meraný dizajn.

Okenné dekorácie a dekorácie

Kompaktné kuchyne majú zvyčajne skôr malé okná, ktoré neumožňujú plne osvetliť priestor miestnosti. Preto sa neodporúča zavesiť okenné otvory s objemnými, hrubými závesmi. Tieto obrazy urobia z kuchyne ešte tmavšiu a vizuálne zmenšia plochu miestnosti. Optimálne možnosti opony pre malú kuchyňu zahŕňajú:

 • krátky tyl (klenutý alebo k parapetu). Laconic priesvitné tkaniny dodajú interiéru svetlo.
 • rolety (najlepšie deň / noc). Jednoduchosť riadenia, kompaktnosť výrobkov podporí krásnu a kompetentnú dekoráciu okien.
 • Roman. Na rozdiel od roliet idú na malú harmoniku. Tiež výstižne a štýlovo dopĺňajú otváranie okien.
 • Rakúsky (vhodný do kuchyne s rozlohou 9 m2. M). Je lepšie vybrať si takéto modely z ľahkých priesvitných tkanín. Iba v tomto prípade dobre dopĺňajú celkový vzhľad miestnosti.

Na parapete si môžete dať pár malých kvetináčov alebo sukulentov. Akýkoľvek iný dekor preťaží interiér.

Osvetlenie a dekoratívne osvetlenie

Organizovanie správneho svetla v malej kuchyni je pomerne jednoduchá úloha. Hlavným svetlom môže byť veľký luster namontovaný v strede stropu. Môže byť nahradená reflektormi, umiestnenými na strope v dvoch radoch, alebo umiestnenými po obvode stropu. Ako iluminátory pracovného stola budú vyhovovať:

 • LED pásik. Môžu byť namontované priamo pod závesnými skrinkami, čo vám umožní osvetliť celú dosku.
 • bezdrôtové LED diódy. Malé svietidlá sa lepia na obojstrannú pásku pod skrinkami. Výhodou takýchto osvetľovacích prvkov je jednoduchosť použitia a nepotrebuje sa zapojenie: sú napájané z batérie.
 • bodové nábytkové svietidlá. Táto možnosť osvetlenia je vhodná len pre kuchynské súpravy, ktoré majú spoločnú tyč nad skrinkami. Lampy sú zabudované do tejto police.

Nábytok a barový pult

Inštalácia barového pultu vám umožní dať každému headsetu nezvyčajný a štýlový vzhľad. Takéto doplnky môžete umiestniť rôznymi spôsobmi:

 1. Pozdĺž steny. Barový pult, ktorý je pokračovaním (jedna z častí náhlavnej súpravy), eliminuje potrebu inštalácie samostatného jedálenského stola.
 2. V oblúkovej chodbe (garsónka). Podmienené oddelenie kuchynského a obývacieho barového pultu - najlepšie riešenie. Bude slúžiť jedálenský stôl a pomôcť udržať centrálnu časť miestnosti zadarmo.
 3. Paralelné umiestnenie s náhlavnou súpravou (ako súčasť súpravy v tvare U). Umiestnenie stojanu naproti varnej zóne vám umožňuje vybrať si jedálenský kút a vytvoriť maximálny komfort. Je pravda, že stoličky v jeho blízkosti môžu blokovať vstup do miestnosti.

Dobrou možnosťou je inštalácia transformovateľného nábytku. Napríklad stôl, skladajúci sa pod stenou, zabezpečí ľahký pohyb v malej kuchyni. Tam sú tiež zatiahnuteľné dosky pre jedlo. Dobrá a možnosť jedálenského stola so zásuvkami na bokoch. Môžu byť použité na skladovanie riadu, konzerváciu.

Umiestnenie domácich spotrebičov

Ak je to možné, mali by byť postavené spotrebiče v malej kuchynke. Uzavretý za fasádou umývačka riadu, chladničky, mikrovlnnej rúry nebude porušovať celkový dizajn a môže byť ľahko použitý vlastníkmi. Ak techniku ​​nemôžete skryť, budú vhodné nasledujúce užitočné tipy:

 1. Mikrovlnná rúra môže byť zavesená na stenu, aby sa ušetrilo miesto. Môže byť napríklad umiestnená pod jednou zo závesných skriniek.
 2. Ak chcete uvoľniť priestor pre ďalšiu skrinku, pomôže vám kúpiť nízku chladničku (asi 1,5 m na výšku).
 3. Multicooker môže byť inštalovaný na jednej z voľných pracovných dosiek alebo veľkého parapetu. S neustálym varením vo variči a varnou kanvicou nemusí byť varná plocha vôbec potrebná. Ale rúra sa stále odporúča opustiť.

Nápady na zdobenie kuchyne rôznych rozložení

Pri výbere kuchyne by ste nemali zabudnúť na tvar samotnej miestnosti. Usporiadanie jednotlivých prvkov náhlavnej súpravy a technológie závisí od jej usporiadania. Preto by malo byť usporiadanie nábytku realizované podľa nasledujúcej schémy:

 • Výber hlavných prvkov miestnosti. Umývadlo, pult a sporák - hlavné prvky, bez ktorých nemôže robiť v kuchyni. Ak rodina potrebuje ďalšie voľné metrov, potom môžete presunúť chladničku na chodbu, a aby priechod v kuchyni klenutý.
 • Urobte hrubý plán umiestnenia kuchyne. Zvyčajne pri okne hostitelia nastaviť jedálenský stôl a stoličky. Ale pre niektoré miestnosti táto možnosť nie je vhodná: pre nich bude optimálne umiestnenie pod umývacím oknom a pracovným stolom.
 • Rozdelenie pracovného priestoru na samostatné úseky. Poradie umiestnenia prvkov by malo vytvoriť najpohodlnejšie podmienky varenia. Napríklad môžete nainštalovať chladničku pri dverách do miestnosti, umývadlo pozdĺž ďalšej steny, sporák trochu ďalej.

Úzka kuchyňa

Úzke predĺžené kuchyne potrebujú starostlivo premyslený plán usporiadania nábytku. Pre takéto priestory sa odporúča vybrať kuchynské modely s jednou časťou čo najdlhšie a druhé veľmi krátke. Krátka strana bude umiestnená v blízkosti okna. Dlhá časť by mala obsahovať dosku.

Malá chladnička môže byť inštalovaná bližšie k vchodu do miestnosti (bude to druh začiatku dlhej strany headsetu). Umývadlo môže byť tiež umiestnené na dlhej časti náhlavnej súpravy a môže byť umiestnené pod oknom. Na každej strane bude priestor na varenie alebo na usporiadanie domácich spotrebičov. Ďalšou zaujímavou možnosťou by bolo použitie stola pod oknom ako jedálenský stôl. Pod stolom stola môžete umiestniť niekoľko podstavcov a nechať centrálnu časť voľnú.

Možnosť s pracovnou doskou používanou na stravovanie je vhodná len pre rodinu 1-2 osôb. Pre veľkú rodinu by mal byť jedálenský stôl nastavený samostatne.

Námestie kuchyne

V kuchyniach v tvare štvorca je viac možností na usporiadanie kuchynskej linky. Najobľúbenejšie sú nasledujúce možnosti umiestnenia nábytku a vybavenia:

 1. Kuchyňa je umiestnená pozdĺž jednej zo stien, rovnobežne s dverami a pri okne. Chladnička sa nachádza v blízkosti dverí. V rohu pri okne je malý jedálenský stôl.
 2. Chladnička je inštalovaná v blízkosti okna, pred ňou je jedáleň. Súprava je "pokračovanie" chladničky a druhá časť nábytku sa nachádza priamo pri dverách. Táto možnosť je vhodná pre kuchyne, do ktorých sa nenachádza v strede steny, ale bližšie k jednému z rohov.
 3. Suita a chladnička sú inštalované pozdĺž jednej zo stien rovnobežne s dverami. V blízkosti okna je druhá časť náhlavnej súpravy. Naproti dlhej časti headsetu je jedálenský stôl a kompaktná pohovka.

záver

Správne usporiadanie malej kuchynskej linky by malo zahŕňať mnoho krokov pri výbere vhodného nábytku. При рассмотрении подходящих вариантов нужно учитывать планировку помещения и его форму, расположение коммуникаций, удобство размещения отдельных шкафчиков и тумб. Особое внимание должно уделяться расцветке и стилистической подаче изделий: от этих параметров зависит гармоничность интерьера.

Okrem toho, majitelia by sa mali postarať o vytvorenie správneho osvetlenia celej kuchyne a pracovného priestoru. Mali by tiež zvážiť inštalačné vlastnosti použitých kuchynských spotrebičov. Môžete zjednodušiť úlohu usporiadania kuchyne tým, že najprv vypracujete pôdorysy s niekoľkými možnosťami usporiadania nábytku. Posúdenie výhod a nevýhod každého z riešení, môžete aj v malej kuchyni Chruščov vytvoriť vynikajúce podmienky pre varenie, jedenie a relaxáciu.

Zanechajte Svoj Komentár