Vytvárajte svetlé akcenty v interiéri

Každé nastavenie potrebuje špeciálne zóny, v ktorých ľudia sústredia svoju pozornosť. Bez jasných škvŕn vyzerá aj rafinovaný obraz interiéru príliš nudne. Akcentové oblasti sú vytvorené na dosiahnutie dvoch efektov:

  • Odvrátiť pozornosť od nedostatkov v miestnosti a zamerať ju na zásluhy;
  • Vytvorte referenčné body pre vzhľad "hold".

Neustály priestor je vždy vizuálne vnímaný ťažko. Pocit anonymnej, monofónnej kompozície prináša nudu. Zamerať sa na jednotlivé detaily interiéru niekoľkými spôsobmi:

  • Ľahké akcenty. Veľkolepé osvetlenie jemne ukazuje, kde sú najdôležitejšie oblasti;
  • Farbu. Pomocou kombinácie viacerých princípov na ňom vytvárajú pozadie a svetlé škvrny;
  • Neobvyklé formy. Ostré uhly v „hladkom“ interiéri pritiahnu oko, pretože sa vytvoria kontrastné prvky, ktoré vytrhnú z celkového štýlového obrazu;
  • Textúru. Reliéf je možno najorganickejší spôsob, ako vytvoriť miernu akcentnú zónu.

Zvýraznenie farieb sa považuje za najťažšie. Dôvodom bola špeciálna "moc" odtiene nad ľudským podvedomím. Paleta farieb môže starostlivo a nepozorovane ovládať vašu náladu a túžby. Niet divu, že čierne a biele kuchyne strácajú chuť a chcete uniknúť z obývacej izby v hnedých a červených farbách so žltou farbou. Hovorme o koncepcii farebných kombinácií.

Akcenty v interiéri: vyberte farbu

Pod farebnými akcentmi sa rozumejú prvky dizajnu, ktoré sú vyradené z celkovej palety dizajnu. Najčastejšie, dekor hrá svoju úlohu, ale niekedy plnohodnotný nábytok môže pritiahnuť pozornosť. Voľba palety farieb závisí nielen od želaní majiteľov, ale aj od veľkosti miestnosti, vlastností osvetlenia, štýlového rozhodnutia. Toto by malo byť brané do úvahy, ak nie je použitý potpourri smerov, ale špecifický štýl s jeho charakteristickými znakmi a rámcami. Takže v minimalizme na čierno-bielej farbe so sivým pozadím sa akcenty volia podľa princípu „neutrálneho interiéru“. Absolútne akýkoľvek tón na svetlom plátne bude znateľný a jasný. V Provence, kde sú snehovo biele podlahy kombinované s rovnakým nábytkom, alebo v high-tech farbách akcentov sú vyberané podľa rovnakého princípu. V tmavších odtieňoch klasického štýlu alebo art deco s hrou tónov sa odporúča byť opatrný, pretože takýto interiér nevydrží všetko. Ak ste si istí bezchybnosťou vašej chuti, potom je možné intuitívne zvoliť farebné kombinácie. Odporúča sa však používať jeden zo všeobecne prijímaných schém. Každý je založený na určitom princípe.

S ohľadom na kompatibilitu farebných riešení s rozmermi miestnosti sa neodporúča preťažiť tmavými akcentmi v malých miestnostiach. V malých priestoroch používajte interiéry v svetlých farbách (viac snehobielych a pastelových odtieňov). Aby bolo možné vizuálne pridať extra metre miestnosti, mal by sa klásť dôraz na princíp svetlých farebných prechodov, nie kontrastných okrajov.

    

Schéma "teplý"

V závislosti od psychologického vnímania osoby sú farby rozdelené na chladné a teplé. Prvá je modrá, zelená, fialová, tyrkysová, fialová a modrá a druhá je červená, žltá, oranžová, ružová. Princíp je založený na farebnej kombinácii. Napríklad, všetky dekorácie miestnosti je vyhotovená v odtieňoch jednej "teploty". Zamerajte sa na detaily, ktoré sú vytvorené v tónoch, ktoré sú na druhej strane konvenčnej osi farebného spektra. Tieňový obraz je organický a vyvážený, pretože opačné farby sa navzájom dopĺňajú.


    

„Dodatočná“ schéma

Princíp pridávania predpokladá použitie vo vnútri dvojice hlavných odtieňov. Pre jedného z nich pridajte kontrastný tón, ktorý je priamo oproti spektrálnemu kruhu. Napríklad v interiéri prevládajú ružové a oranžové odtiene, na vyváženie a rozriedenie sa pridáva modrá alebo modrá. Ak je situácia ťahaná „studenou“ (modrou, fialovou), potom sú detaily vyhotovené v odtieňoch hnedej alebo zlatej so žltkavosťou. Takáto farebná schéma jasne a mierne agresívne zdobí interiér, preto sa neodporúča používať v odpočívárňach: detskej izbe, spálni.


    

Schéma "Podobné"

Tento princíp kombinácie sa vyznačuje pokojom a relatívnou neutralitou. Teplota farby miestnosti zostáva takmer nezmenená, pretože najbližší „sused“ v spektre je zvolený pre hlavný alebo dodatočný odtieň. Hranice pozadia a akcentových zón budú mať prechodný charakter namiesto ostrých kontrastov. Odporučiť podobným spôsobom, aby sa izby a izby pre odpočinok.


    

Akcenty v neutrálnom interiéri

Ak sa farebná schéma miestnosti skladá z hnedých, čiernych, bielych, šedých, béžových odtieňov, potom môžete bezpečne zadať akcenty absolútne všetkých tónov podľa vlastného výberu. A nie nevyhnutne obmedzené len na jednu možnosť. Je povolené používať niekoľko farieb, ale až po predbežnom posúdení preťaženia miestnosti. Napríklad v jednofarebných miestnostiach môžete bezpečne pridať aj dva alebo tri akcenty. V interiéroch, kde už nie sú kombinované hnedé, béžové, čiernobiele, sa neodporúča preťažovať atmosféru o niekoľko ďalších odtieňov.

Pred zakúpením dekor starostlivo zvážiť stupeň kompatibility akcenty navzájom. Možno jeden bude schopný úplne umlčať druhý, čím spochybní jeho použitie. Je žiaduce, aby oba odtiene mali rovnakú intenzitu.

    

Ako udržať rovnováhu

Aby pozadie a akcenty boli v súlade s ostatnými, je potrebné dodržiavať normu korelácií. Takéto pravidlo "zlaté časti", prispôsobené pre vnútorné zloženie. Pomer sa týka troch farieb:

HlavnéJeho percentuálny podiel by nemal presiahnuť značku 60.
sekundárneTo nie je prízvuk, ale len doplnok, ktorý pomáha zobraziť hĺbku hlavnej farby. Nepredstavuje viac ako 30% kompozície. Vyberte si farbu spravidla od "susedov" ihrisko v spektre.
akcentySvetlé škvrny v interiéri by nemali zaberať viac ako 10%, inak ich nadbytok negatívne ovplyvní vnímanie miestnosti.

    

Toto pravidlo sa nevzťahuje na všetky povrchy. Dizajnéri zvyčajne neberú do úvahy strom alebo jeho imitujúce materiály. Sú považované za neutrálne pozadie. Jedná sa o klasické drevo z prírodných odtieňov (dub, borovica, wenge), a nie o plastové panely, ktorých povrch opakuje textúru originálu, ale je natretý v kyselinových farbách. Situácia je podobná s bielymi, omietnutými stropmi a stenami. Jednoducho sa vyhodia z farebného zloženia, pretože riešenie „problému“ s takým veľkým neutrálnym pozadím nevyhnutne povedie k nesprávnym výsledkom a zlomenému zloženiu.


    

Čo možno použiť ako jasný akcent

V úlohe prízvuku sú akékoľvek predmety dekorácie alebo základného nábytku. Vnútorný obraz je zvyčajne „uzemnený“ pomocou:

  • Textil. Možnosť, ktorá vám umožní zamerať sa nielen na úkor farby alebo vzoru, ale aj textúry. Hlavnou výhodou tkaniny je jej nahraditeľnosť. Ak je prúd už vyčerpaný, môžete úplne zmeniť akcenty v miestnosti. Tkaniny umožňujú, bez toho, aby bola dotknutá peňaženka, experimentovať aj s tými farbami, ktoré sa rýchlo nudia;
  • Decor položky. Vo svojej úlohe môže slúžiť akémukoľvek vnútornému objektu, ktorého hlavným účelom je vyzdobiť miestnosť;
  • zariaďovacie predmety. S týmito objektmi a jasom, je lepšie byť opatrný, pretože tieto odtiene stále odporúčajú, aby boli prísne merané do miestnosti. Z tohto dôvodu, napríklad pohovka, je lepšie zvoliť nie celkom červená, ale s jasnými nohami a lakťovými opierkami. Najlepšie je použitie modulárneho nábytku, kde len niektoré jeho časti sú vymaľované v jasných farbách;
  • Akcentačné zóny. Pod touto koncepciou sa zvyčajne rozumie celá oblasť, ktorá je daná "trhaniu" dekoratívnych prvkov. V úlohe akcentovej zóny môže byť stena, pódium, samostatný kút miestnosti.

    

V obývacej izbe, akcenty sú rohože, vankúše, koberce, záclony, vázy alebo skrinky na policiach, lampy, lustre a samostatné časti konferenčných stolíkov alebo políc. V kuchyni je interiér leštený svetlými zásterami, riadmi, izbovými rastlinami, obrusmi (pre jedálenský kút), záclonami a stolami. V spálni sú zvyčajne všetky akcenty vycentrované na stene v čele postele. V dôsledku toho sa ukáže, že na palete sú jasné farby, ale spiaci ľudia si ich nevšimnú, čo teda nezasahuje do spánku. Aj v tejto miestnosti používajte chytľavé záclony, podložky, prikrývky. V chodbách sú obmedzené na niekoľko obrazov na stenách, koberec pod dverami a lavice pre pereobuvaniya. V detských izbách sa všade používajú svetlé farby: čím farebnejšia je situácia (ako súčasť opatrenia, samozrejme), tým viac sa dieťa vyvíja.


    

záver

Jasné akcenty sú životne dôležité v interiéri mestského bytu alebo súkromného domu. Nezáleží na tom, aký typ bývania ste a kde sa nachádza. Ak v ňom ľudia trávia čas, situácia by mala byť útulná. A nie je možné ho získať bez pozorovania vyváženia farieb (akcenty pozadia).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár