Béžová farba v interiéri

Univerzálna béžová farba je veľmi obľúbená medzi interiérovými dizajnérmi. Dokonca aj najmenšia prítomnosť v miestnosti jej odtieňov ju vhodne premieňa, napĺňa ju komfortom, rozširuje priestor. V kombinácii s väčšinou farieb môžete vytvoriť ľubovoľný štýl. Béžová sa dokonale vyrovná s hlavnou úlohou v dizajne miestnosti as maloletým, keď sú jemné akcenty.

Béžová farba: psychológia, charakterizácia a vnímanie

Veľmi dôležitým bodom je správna voľba farby v interiéri. Nálada, pohoda ľudí v miestnosti s prevahou tieňa závisí od toho. Béžová farba symbolizuje pokoj a pohodlie. Najčastejšie je to pozadie, preto sa používa pri navrhovaní stien, textilných prvkov, stropov. Môže byť tiež použitý v akomkoľvek sektore miestnosti. Mnohé z jeho odtieňov sú spojené s prirodzenosťou.

Béžový nábytok a dekoračné prvky vyberajú milovníci klasického obrazu, ktorí si cenia pokoj a pohodlie. Emocionálne vnímanie tejto farby sa líši v závislosti od nasýtenia a umiestnenia natretého povrchu. Béžové stropy vzrušujú vedomie, steny vyžarujú teplo a podlahy vytvárajú dojem stálej stability.

Béžová je prirodzená farba mnohých zvierat a prírodnej krajiny. Súčasne je neutrálny, nie represívny a elegantný. Všetky jeho odtiene sú vnímané ako príjemné, vedúce k dialógu.

Výhody a nevýhody použitia farby v interiéri

S pomocou béžovej farby sa dizajnéri snažia zdôrazniť chuť majiteľov bytu alebo domu. Klasický odtieň pomôže skryť konštrukčné nedostatky. Vytvorenie premisy objekt pýchy je možné len so správnou kombináciou použitých farieb. Predtým, ako začnete realizovať svoje pôvodné nápady, musíte porovnať pozitívne a negatívne vlastnosti každého odtieňa. Béžová farba má nasledujúce výhody:

 • Neutrálna klasika. Je príjemné byť v takejto miestnosti, interiér má k dispozícii odpočinok, ľahkú konverzáciu, relaxáciu a upokojenie;
 • V kombinácii so všetkými odtieňmi. Vyzerá skvele s prírodným drevom, olivovým, modrým, šedým, zlatým;
 • To môže byť skvelé zázemie pre všetky dekoratívne prvky, neodvádza pozornosť;
 • Béžová sa nestane príliš veľa, je nemožné, aby preplatili izbu.


 

Medzi hlavné nevýhody patrí obrovská popularita a prevalencia. Prekvapení hostia v tomto interiéri nebudú fungovať.

Je nudný a monotónny, mnoho ľudí sa spája s lenivosťou, hlúposťou, nečinnosťou. Pri slabom osvetlení môže vyzerať znečistený, ako starý, čistý tón.

Rozmanitosť odtieňov

Béžová farba nie je nezávislý odtieň. Harmónia sa dá dosiahnuť len pri použití viacerých farieb. Na povrch nie je zlúčenie, je potrebné robiť prízvuk oblastí. Tam je asi tisíc odtieňov béžovej. Všetky sú rozdelené do podskupín:

 • fialová;
 • šedá;
 • neutrálne;
 • hnedá;
 • ružová;
 • broskyňa;
 • žltá;
 • Zelene.

Použitie farby v rôznych štýloch interiéru

Dizajn interiéru s béžovou farbou sa ťažko kazí. Mierne tóny dokonale zapadnú do akéhokoľvek štýlu dizajnu. Studené odtiene vhodné pre steny a stropy. Svetlo dokáže rozlíšiť textílie, okná, dvere. Jasný prízvuk je vhodný s malými škvrnami (vzory tapiet, sochy atď.). Beige je výhra pre nasledujúce základné štýly:

 • Classic. Mäkké odtiene vyzerajú skvele na pozadí obmedzenej sofistikovanosti. Vizuálne roztiahnite priestor, aby bolo osvetlenie výraznejšie. Kombinácia rôznych textúr je povolená, kombinácia béžová so zlátením, striebro;
 • Country. Štýl najbližšie k prírode je založený na pohodliu a pohodlí. Povrchová úprava sa vykonáva v jasných farbách. Na zdôraznenie prirodzenosti použite dekor s hrubými formami, neošetrené povrchy, neopatrnú omietku;
 • Minimalizmus. Béžový dizajn bude vyzerať dobre v izbách akejkoľvek veľkosti. Je lepšie používať studené odtiene. Nie je vítaná ich rozmanitosť. Dôraz je možné klásť na textúry, dekoratívne prvky;

 • Eklekticizmus. Môžete kombinovať úplne neharmonické časti. Béžová by bola vhodnejšia ako kedykoľvek predtým. Jasné akcenty, chytľavé textúry budú vyzerať skvele na pozadí všetkých svojich odtieňov;
 • Naturalizmus. Povolená je len kombinácia prírodných odtieňov (pistácie, modrá, hnedá, žltá). V béžovej reprezentácii napodobňujú prírodné povrchy. Vítané sú len prírodné materiály;
 • Provence. Teplé, neutrálne odtiene urobia. Béžová je tradičná farba pre tento štýl. Dokonale v súlade s prírodným kameňom, prírodným drevom. Jeden z najlepších podkladov pre farebné viacfarebné.


Pravidlá a tipy na používanie farieb

Vplyv farby prostredia je dostatočne veľký. Počet odtieňov, ich jas vytvára iný dojem. Ak je v interiéri zvolená dominantná béžová, doplnkový gamut by mal byť zaradený do dôležitosti. Aby sa to nezdalo príliš nudné, použite recepciu s doplnkami osviežujúcich odtieňov. To môže byť tyrkysové závesy, zelená pohovka v strede miestnosti, dekoratívne vankúše s jasným vzorom. Béžová farba v akejkoľvek zóne by sa mala používať správne, nenápadne a podľa určitých pravidiel.

Vo výzdobe miestnosti

Tvorba béžových stropov a stien vhodných pre každú miestnosť. Klasické, nezvyčajné prevedenie bude vynikajúcim podkladom pre vytvorenie individuálneho módneho štýlu, mimoriadne svetlých akcentov. Povrchy v tejto farbe budú v súlade s takmer všetkými zložkami rôznych odtieňov.

Nástenné dekorácie môžu obsahovať akékoľvek materiály. Ak chcete béžový nevyzeral matný a nejasný, môžete použiť lišty, reliéfne tapety. Keramické dlaždice v kombinácii s kameňom, drevom urobia interiér zaujímavým a originálnym. Materiály sú vhodné pre textúry, farby. Ak chcete dosiahnuť osobitnú atmosféru v kúpeľni, môžete použiť mozaiku. Pri použití najprirodzenejšej palety je možné miestnosť naplniť jarným teplom.


Farba podlahy ovplyvňuje celkové vnímanie interiéru. Je dôležité brať do úvahy farbu absolútne všetkých častí (soklové lišty, zásuvky, vypínače). Nielen vzhľad miestnosti, ale aj ukazovateľ komfortu bývania závisí od správnej voľby farby. Béžový povrch pripomína drevo. Pomocou rôznych spôsobov dokončenia je možné premeniť miestnosť na prísnu kanceláriu, elegantnú obývaciu izbu.

Béžový strop vedie medzi inými odtieňmi povrchu. Skladá sa z teplej hnedej a studenej bielej. Pri výbere typu dekoru je veľmi dôležitá štruktúra konštrukcie a materiálu. Prirodzená farba má neutrálny vplyv na psychiku, nevyvoláva tlak. Vďaka zdržanlivosti elegancia robí z miestnosti aristokratickú.

nábytok

Pri výbere čalúneného nábytku pre béžový interiér by sa mali riadiť určitými pravidlami. Pohovky a kreslá musia byť svetlejšie ako farba podlahovej krytiny. Unikátne etnické tóny prinesú ratan, bambus. Prírodné drevo dokonale ladí s béžovou farbou.

Zaujímavý farebný efekt v obývacej izbe je možné vytvoriť pomocou tmavého jedálenského stola a rovnakých stoličiek. Designové riešenie hry v kontraste nepreťaží interiér. Dôležitou podmienkou v béžových interiéroch je použitie materiálov, ktoré sa líšia textúrou. Kávový nábytok bude vyzerať inak v tej istej obývacej izbe. Tmavé odtiene dodajú jej pevnosť, svetlo - uľahčí.


textilné

Béžové textílie nenarušujú vizuálne vnímanie miestnosti. V závislosti od výberu typu plátna môže interiér naplniť dôverou, jedinečným šarmom. Je lepšie používať prírodné tkaniny (hodváb, vlna, ľan). Záclony musia byť kontrastované s tieňom stien, stropu. Môže to byť jednoduché farby, s kvetinovou potlačou.

Najbližšie textílie v miestnosti by sa nemali zlúčiť. Podobne farebná, mala by sa odlíšiť dotykom. Sametová kávová pohovka pokrytá našuchorenou žltou prikrývkou úspešne koexistuje. Koberce by mali byť ľahšie ako povrch podlahy a steny.

Vzhľadom k tomu, béžové subtílne, neutrálny odtieň, aby sa zabránilo jednoduchosti a homeliness okien a ďalších prvkov, osobitná pozornosť by mala byť venovaná výberu typu plátna.

Jacquard tkaniny sú vhodné v klasicizme, moderné. Posteľná bielizeň v béžovom dizajne bude vyzerať dobre v ekologickom štýle krajiny. Mliečne záclony z hodvábu, organza dodajú do každej miestnosti ľahkosť.

Kombinácia béžovej farby s inými farbami v interiéri

Najúspešnejšia kombinácia béžovej farby v interiéri s prírodnými odtieňmi. Nemali by ste sa sústrediť na aristokratickú farbu bez pripravenej verzie jej riedenia. Správne pridanie jeho odtieňov dúhového spektra a prechodných tónov pomôže vytvoriť originálny, jedinečný interiér. V extravagantných štýloch budú vhodné kombinácie oranžovej, ružovej.

Béžová a sivá

Neutrálne farby sa navzájom ľahko harmonizujú a majú akýkoľvek odtieň. Aby bola kombinácia čo najatraktívnejšia, návrhári odporúčajú používať polotóny v interiéri. Zmes šedej a béžovej sa nazýva "greyzh." Stredná farba môže mať odtieň na ľubovoľnú stranu. Neexistujú ostré kontrasty. Medziľahlé "greyzh" možno použiť ako tretiu, ako záväzné odtieň. Táto technika vám umožní vytvoriť hladký tok farieb.

Win-win verzia kombinácie šedej a béžovej - použitie vyblednutia, v blízkosti bielych odtieňov. Súčasné použitie slonoviny, pieskovo sfarbenej s bledo šedou farbou je vždy úspešné. Aby sa zabránilo pocitu skľúčenosti, je potrebné predstaviť rôzne textúry, vzory, textúry. Aby efekt miešania farieb pôsobil štýlovo a harmonicky, sivé detaily sú zdobené béžovým dekorom a naopak.


    

Béžová a biela

Obrovskou úlohou v tejto kombinácii je správna rovnováha. Farby by sa nemali miešať. To pomôže správne určiť ich hranice. V takejto miestnosti bude vyzerať skvelý kov, bronz, strieborné doplnky. Do interiéru nebol nudný, keď by ste sa mali riadiť týmito pravidlami:

 • Môžete použiť najviac tri odtiene béžovej. Ak je miestnosť nasýtená farbou, všetka elegancia sa stratí;
 • Okrem klasickej kombinácie bielej a béžovej môžete použiť svetlé odtiene pre akcenty;
 • Textílie by mali byť textúrované, reliéfne stropy.

Často je táto kombinácia viditeľná v obývacej izbe. Okamžite sa zaplní svetlom a opticky sa zvýši. Na vytvorenie takéhoto efektu sa používajú absolútne všetky odtiene béžovej farby, od tlmených a bledých až po bohaté tóny.

Béžová a hnedá

Kombinácia príbuzných odtieňov sa ľahko vníma vizuálne, nevyvoláva napätie. Masívny nábytok z čokoládovej farby sa nezdá byť ťažkopádny na pozadí béžových stien alebo textílií. Prírodné pokojné hnedé a béžové sa dobre dopĺňajú. Najlepší pomer je 70% béžová, 30% hnedá. Pre kontrast môžete použiť tmavé odtiene.

Ak chcete zväčšiť priestor, vytvorte pocit priestrannosti, použite svetlé farby (ľahká káva, slonovina, karamel). Vhodné štýly sú barokový, viktoriánsky, klasický. Jemné béžové upokojuje brutálne hnedé. Táto kombinácia je vhodná pre návrh spální, obývacích izieb, chodieb.

Hnedo-béžová izba je doplnená kamenným dekorom, prírodným drevom, kožou a tehál. V kuchyni je prípustné súčasné béžové a hnedé použitie. Môžete úspešne zvýrazniť svetlý nábytok, tmavú podlahu, slúchadlá. Pieskové odtiene sa dobre kombinujú so starými povrchmi, chrómovým kovaním.

Béžová a modrá

Návrhári považujú kombináciu týchto farieb za klasickú a najelegantnejšiu. Tento interiér dobre zapadá do miestnosti pre akýkoľvek účel. Najlepšia voľba pre malé obývacie izby. Najčastejšie, béžová pôsobí ako pozadie, a modré ako svetlý navyše, priťahuje oči domácností a hostí. Pred konečným výberom farieb je potrebné starostlivo preskúmať všetky jeho vlastnosti, pretože takáto kombinácia má výhody aj nevýhody.

Výhody béžovej a modrej sú univerzálnosťou kombinácie. Tieto farby vyplňujú interiér spálne, detskej izby, kuchyne, chodby. Pomocou reliéfu, textúry, sýtosti, môžete zväčšiť alebo zúžiť miestnosť. V miestnostiach s veľkými oknami s dostatočným prirodzeným svetlom môže byť modrá nahradená modrou.

Medzi nedostatkami je možné poznamenať možný nevedomý pocit chladu. Čerstvá modrá je intuitívne vnímaná ako farba vody, ľadu. Takéto pozadie je menej praktické ako hnedé a rovnaké biele. Ukazuje najmenšie znečistenie, deformáciu povrchu a iné škvrny. Situáciu môžete uložiť, ak použijete modrú tapetu s béžovou reliéfnou dekoráciou a vzormi.

Béžová a fialová

Očarujúca, magická fialová sa musí aplikovať s veľkou opatrnosťou. Hue môže spôsobiť úzkosť a dokonca aj duševné poruchy. Aby sa minimalizoval vplyv, mal by sa riediť iba neutrálnymi tónmi.

Bezh výrazne stlmí fialové. Kombinácia dvoch odtieňov je nevyhnutná v miestach, kde je pulzujúci jas extrémne nežiaduci. Účinok závisí od dodatočných farieb použitých v konštrukčnom súbore. To môže byť súvisiace alebo kontrastné odtiene.

Dominantná farba interiéru by mala byť béžová. Ak je ako hlavný zvolený teplý odtieň, mala by ho doplniť zmäkčená farba. Rovnaké pravidlo by sa malo dodržiavať pri práci so studenými tónmi.

Béžová a tyrkysová

Univerzálna tyrkysová spôsobuje sympatie vo väčšine dizajnérov. Všetky jeho odtiene sú vhodné pre moderné a retro interiér. Dvojitá farba dokonale ladí s béžovou farbou. V závislosti na dominantnej zložke môže mať odlišný jas, sýtosť, blízkosť zelenej, akvamarínovej alebo modrej.

Kombinácia béžovej a tyrkysovej - univerzálnej farebnej schémy. Banda jasného odtieňa s neutrálnymi funguje bezchybne. Neexistuje žiadne riziko, že by ste všetko pokazili. Pri použití jasných detailov je hlavná vec zdržanlivosť. Miestnosť by nemala pripomínať šatňu cirkusových umelcov.

Dva prírodné odtiene sa často nachádzajú v prírodnom prostredí, ako je obloha, voda, drevo. Bude to vyzerať dobre tmavo béžový nábytok na pozadí tyrkysovej steny. Jemnejšie interiérové ​​spracovanie, ak použijete svetlé odtiene béžovej a tyrkysovej farby. Ako doplnok použite levanduľovú farbu.

Béžová a zelená

Harmonický duet dvoch prirodzených farieb vytvára pocit zvýšeného pohodlia a slobody. Je možné kombinovať s béžovo absolútne akékoľvek odtiene, dokonca aj tmavo zelené. Harmonický dizajn je ťažké prekonať a kaziť. Interiér môže nezávisle existovať bez ďalších farieb alebo obsahovať 2-3 kontrastné tóny. V každom prípade to bude vyzerať jasné, úplné.

Nízka-béžová béžová spôsobí prudký nárast vitality, vedľa svetlej zelenej. Tento tandem sa často nachádza v interiéroch, v rôznych konfiguráciách. Životaschopnosť je možné priradiť osobe k prirodzeným odtieňom. Zelený a béžový dekor zdôrazňuje moderný štýl, zvyšuje efekt modernej atmosféry. Konfrontačné odtiene zostávajú relevantné len vtedy, ak sa rešpektujú proporcie.


Béžová a ružová

Mäkké ružové a teplé béžové farby dokážu znížiť agresivitu a napätie. Tieto odtiene sú spojené so sladkosťami, dovolenkou. Vzhľadom k tomu, táto kombinácia vzrušuje chuť k jedlu, sa neodporúča používať túto tému pre kuchyne a jedálne dekorácie. Je veľmi ťažké dodržať normu v potravinách, keď predstavivosť kreslí glazované šišky, muffiny a koláče.

Ako hlavná farba ružová sa používa v spálni, detskej izbe, chodbe. Je lepšie, aby obývacia izba v prísnejších farbách s malým prídavkom k romantickej nálade. Ružová izba je lepšie pre dospievajúce dievča. Ak chcete znížiť jas, môžete použiť svetlé farby vo výzdobe miestnosti a svetlo, biely nábytok.

Interiéry v béžových tónoch: príklady a nuansy dizajnu

V dizajne vnútorného priestoru zaujme béžová farba vedúcu pozíciu. Napĺňa miestnosť teplom, nežnosťou, opticky rozširuje malé miestnosti. Je kombinovaný s väčšinou ostatných odtieňov a odtieňov, je univerzálny, vhodný ako pre bežnú halu, tak aj pre byty. Vzhľadom k prítomnosti rôznych odtieňov, to vám umožní vytvoriť interiér v jedinom farebnom rozsahu, zatiaľ čo to bude docela expresívne.

Béžová je prirodzená farba, často používaná ako hlavná farba pri konečnej úprave. Na jeho pozadí vyzerajú skvelé dekoratívne predmety. To vám umožní ozdobiť vnútorný priestor v akomkoľvek štýle, či už je to klasika, krajina alebo minimalizmus. Zvážte použitie farby na príklade rôznych miestností v dome, byte.

Obývacia izba

Комната многофункциональна, является центром дома, здесь домочадцы коротают вечера, празднуют семейные праздники, встречают гостей. Очень важно создать в помещении комфортные условия, удовлетворяющие всех членов семьи. Preto použitie pokojných, útulných odtieňov vám umožní usporiadať priaznivú atmosféru.

Vybrané tóny sú dobre kombinované s inými prvkami dekoru. Pridanie iného nábytku, majitelia môžu zmeniť štýl miestnosti, dokonca aj zmena koberec oživí dizajn. Bezh v interiéri uvoľňuje, upokojuje nervy, vytvára útulnú atmosféru.

Pre steny je lepšie zvoliť jeden odtieň. Často je doplnená o ďalšie farby. Ružová, fialová, hnedá, zelená, dokonca čierna vyzerajú skvele, čo symbolizuje bohatstvo, luxus a zdôrazňuje striktný štýl.

Ak má sála malú plochu, svetlé farby ju môžu vizuálne urobiť priestrannejšou a zároveň sa tmavé odtiene používajú vo veľkých obývacích izbách.

kuchyne

Každá izba v dome má svoj osobitný účel. Najmä v kuchynskej miestnosti. Od dávnych čias človek venuje pozornosť vareniu, pretože pochopil, aké dôležité je nakŕmiť seba a členov rodiny, preto bol pre túto činnosť vyčlenený individuálny priestor. V kuchyni by mala byť predovšetkým funkčné a pohodlné, zdobené v štýle, ktorý sa rýchlo nudiť, poteší majiteľov.

Veľmi obľúbená je béžová kuchyňa. Pomáha transformovať miestnosť, vytvárať štýlový priestor. Kombinovať s inými farbami môže byť založený na rôznych faktoroch. Napríklad v závislosti od umiestnenia okna. Ak ide na severnú stranu, potom sa dáva prednosť oranžovej, žltej farbe, na južnej strane - modrej, tyrkysovej. Kombináciou tmavých a svetlých farieb môžete korigovať geometrické nepresnosti miestnosti.


Kombinácia béžovej na stenách s čiernou alebo bielou, získate pozitívne neutrálne pozadie. Je žiaduce, aby chladnička, sporák, pracovný povrch mali tiež čierny odtieň. V tomto prípade nie je tak znateľné znečistenie, ktoré zníži počet čistení. Ako samostatné prvky dekorácie červená, zelená, žlté odtiene sú dobre kombinované. Pre miestnosť s dobrým osvetlením zapadajú modré a modré.

spálne

Toto je miesto, kde človek strávi významnú časť svojho života. Tu začína ráno, končí zmätok odchádzajúceho dňa. V miestnosti vám umožní odísť do dôchodku, omladiť, takže je veľmi dôležité zvoliť správny interiér miestnosti, ktorá bude upokojiť, fandiť.

Konečná úprava by nemala priťahovať neprimeranú pozornosť, odvádzať pozornosť od odpočinku a uvoľneného stavu. Je to béžová farba, ktorá vám umožní upokojiť sa, dať pokoj. Je to prijateľné pre každého. Schopný kombinovať sa s mnohými ďalšími odtieňmi. Napríklad, ak človek trpí nespavosťou, mali by ste pridať modrú farbu, ktorá dá miestnosti pozitívny výsledok. Ak sa používa čierna farba, nesmie prekročiť 30% celej palety.

Veľké miestnosti je možné rozdeliť na časti, z ktorých jeden bude spať, druhý bude slúžiť na relaxáciu alebo ako kancelária. V tomto prípade je miestnosť rozdelená na funkčné priestory, z ktorých každá by mala mať inú farbu. Je tiež dobré pridať zrkadlá do interiéru.

Voľba záclon závisí od veľkosti miestnosti, takže svetlé farby sa používajú pre malý priestor a masívne, hnedé odtiene pre veľký priestor. Priestor rozdelený na časti by mal mať v každej zóne dodatočné nezávislé zdroje svetla. Je dobré nainštalovať nočné svetlo v blízkosti postele; V strede miestnosti je lepšie použiť luster, ktorý osvetlí celý priestor.

kúpeľňa

Klasický béžový interiér môže byť čiernobiely alebo obsahovať jasné vzdorujúce prvky. S týmito odtieňmi môžete vytvoriť útulnú atmosféru v kúpeľni. Farebná schéma vytvára relaxačné ticho, odstraňuje nervozitu a agresiu.

Béžová v kúpeľni dokonale ladí so všetkými farbami. Ale bolo by lepšie pozrieť sa na biele, zlaté. Môžete vytvoriť romantickú atmosféru s ružovými, modrými, piesčitými akcentmi. Priaznivci klasiky budú mať radi kombináciu tmavých farieb. Ak chcete úspešne zastierať najrôznejšie prvky, použite kombináciu béžovej a šedej.

Pri výbere farby pre dizajn kúpeľne by sa mala zohľadniť jej praktickosť. Príliš tmavé oblasti sa rýchlo znečistia, na nich sú viditeľné aj tie najmenšie kvapky a kvapky mydla. Béžová dlažba je lepšia voľba so vzorom. To môže byť kombinovaný s kameňom, vodotesné fotografie tapety s prírodným obrazom.

Chodba / chodba

Najviac priechodná izba, zdobená béžovými tónmi, zdôrazňuje emocionálnu stabilitu majiteľov, vytvára priaznivú atmosféru priamo od dverí. Pre konečnú úpravu môžete použiť rôzne dostupné materiály:

 • tapety;
 • Sadra na maľovanie;
 • Dekoratívne omietky s béžovým pigmentom;
 • Stenové panely;
 • dlaždice;
 • Dekoratívne prírodný kameň, tehla.

Štýl svetlej béžovej chodby určuje hlavný všeobecný smer interiéru. Celý dom si môžete zariadiť v jednej farbe alebo vytvoriť zóny pomocou rôznych materiálov a farieb. Na podlahy vhodné prírodné drevo (laminát, obloženie stien), alebo čo najbližšie k pokrytiu. Nábytok v takejto chodbe môže byť akejkoľvek prirodzenej farby: šedej, hnedej, bielej.

záver

Bezh má v palete špeciálne miesto. Má pokojnú energiu. Kombinuje sa s väčšinou odtieňov, nesmeruje sa na seba. Nie je však nezávislý, ani v monochromatickom prevedení vyžaduje použitie rôznych tónov. Na béžové odtiene možno priradiť piesok, ayvori, smotanu, karamel, zneuctené, pšenicu. Vďaka svojim vlastnostiam je kompatibilný so všetkými štýlmi v interiéri. Vizuálne rozširuje miestnosť, skrýva svoje nedostatky. Používa sa pri návrhu všetkých miestností v dome, byte.

Zanechajte Svoj Komentár