Navrhnite projektový byt vlastnými rukami

Označenie "design" sa začalo používať v XVI. Storočí v Európe. Hoci slovo pochádza z anglického jazyka, v Taliansku sa uvádza vyčerpávajúci výklad tohto pojmu: pojem umenia, ktorý sa objavil v človeku pod vplyvom vyšších mocností, múzy, Boha. Dizajn je dynamický systém, ktorý je založený na technickej estetike, ale zároveň sa neustále vyvíja. V prvom časopise na svete, ktorý je úplne venovaný tejto oblasti umenia, boli formulované dve práce, na ktorých je stále založený. V prvom rade by mal každý dizajnér zostať funkčným účelom vecí, a to len v druhom - jeho dekorácie. To znamená, že v snahe vymyslieť niečo originálne, neštandardné, krásne, nesmieme zabúdať na účel, na ktorý bol vytvorený. Autorom jednoduchého znenia bol sir Henry Cole, ktorý prezentoval svet nielen mnohými technickými inováciami, ale stal sa aj autorom myšlienky vianočných kariet. Postupom času bola koncepcia rozdelená na samostatné vetvy, ktoré vytvorili komplexnú štruktúru. Medzi nimi, a interiérový dizajn - súbor pravidiel a vlastností interiéru výzdoby miestnosti. Spolu s výhľadom na krajinu (usporiadanie areálu a dvore) je najčastejšie využívaný v každodennom živote a má praktické výhody. Vývoj takýchto projektov vykonávajú profesionálni dizajnéri, ale každý vlastník bytu alebo domu čelí problému vytvorenia jedinečného prostredia. S cieľom ušetriť peniaze alebo z túžby vyskúšať svoj talent dizajnéra, mnohí odmietajú využívať služby remeselníkov a samostatne začať navrhovať. Táto úloha nie je jednoduchá, pretože bývanie by malo byť nielen krásne, ale aj pohodlné. Ako urobiť návrh projektu samotného bytu a aké pravidlá sa musia noví používatelia zamerať a hovoriť v tomto článku.

rysy

Pred vykonaním opravy by sa mal vykonať vývoj projektu. Doteraz návrhári vytvorili kresby na papieri. Táto práca bola starostlivá a trvala veľmi dlho, kým nakreslila jeden povrchný náčrt, bolo možné stráviť niekoľko hodín. Keď sa zistili chyby, bolo potrebné začať znova. Teraz vo veku špičkových technológií, keď takmer každý domov má osobný počítač, špeciálne programy prišli na záchranu dizajnérov. Umožnili ručne navrhnúť projekt bez akejkoľvek vonkajšej pomoci. Ak z nejakého dôvodu návrhár nechce kontaktovať vizualizátorov, môžete použiť jednoduchý photoshop. V prípade absencie zručností grafického dizajnéra postačí povrchný obrys. Ak chcete vytvoriť svoj vlastný projekt pre niekoho, nie pre seba, musíte sa dostať do bullseye s koncepciou práce. Pri výbere sú založené na veku, pohlaví, psychologickom type, osobnostných vlastnostiach a preferenciách majiteľa. Inšpirácia je čerpaná z krásnych, kvalitných diel ctihodných dizajnérov, ale nemali by ste sa nechať uniesť a skĺznuť do úprimného plagiátorstva. Myšlienky iných ľudí sú dobré len vtedy, keď si odlievajú vlastné obrazy.


    

Fázy tvorby projektu

Všetky práce možno rozdeliť do etáp:

 • Predbežná štúdia územia, vytvorenie technického plánu s meraním priestorov a analýza inžinierskych sietí. Veľa bude závisieť od presnosti údajov, ktoré dostane dizajnér, pretože chyba aj milimetra môže mať vážne následky. Mimochodom, v nových sériových domoch možno merania vypožičať z plánu MBTI.
 • Príprava projektu na papieri alebo v programe. Vizualizačný plán. Zavedenie meraní.
 • Sanácia, montáž priečok, územné členenie. Kladenie komunikačných liniek.
 • Výber štýlových riešení, farieb, dekoračných materiálov.
 • Usporiadanie nábytku. V tejto fáze nesmieme zabúdať, že všetky objekty by mali mať svoje miesto, ale zároveň by v miestnosti nemali tvoriť osamelé prázdnoty.
 • Výber dekoru.

Po vypracovaní návrhu na papieri sa prekreslí na čistý list alebo sa vytlačí, ak k vytvoreniu došlo v programe. Keď sú medzi známymi skúsení profesionáli, ktorí v tomto biznise zjedli viac ako jedného psa, potom je užitočné dať im prácu na štúdium.

Ak nie je permanentný prístup do bytu alebo domu, potom počas meraní musíte urobiť akt oprave fotografií a zachytiť miestnosť. Byť ďaleko, bude jednoduchšie niečo naplánovať a vybrať tie najoptimálnejšie riešenia, ak sú obrázky stále pred vašimi očami.

    

Určite štýl

Nájdenie svojho štýlu v rôznych oblastiach je pomerne ťažké. Ak chcete rozhodnúť, čo je duša, stačí študovať výber štandardných interiérov. Hoci typ bývania neukladá žiadne obmedzenia na štylistické koncepty, pre niektoré byty a domy sa niektoré oblasti používajú častejšie ako iné. Takže pre luxusné apartmány si vyberajú klasickú klasiku, baroko, rokoko, secesiu, koloniálny štýl. Pre apartmány s jednou spálňou v Khrushchev vyzdvihnúť pohodlné možnosti, ktoré vám umožnia vyhladiť hlavné nevýhody - stiesnené. Oblasti, ktoré sú schopné premeniť malé miestnosti ("metla" malých jednoizbových bytov) zahŕňajú minimalizmus, futurizmus, loft, japonský, škandinávsky štýl. Na území priestranných štúdií stelesňujú myšlienky moderného štýlu, high-tech, eklekticizmu, fúzie, Provence. Vzhľadom k tomu, že typ rozloženia je považovaný za inováciu vo svete vnútornej módy, situácia by mala zodpovedať takému módnemu bytu. V vidieckych domoch používajú ruský štýl a country hudbu, ako dve polárne odrody etniky. V podmienkach vnútrozemia vyzerajú najviac organicky. Okrem toho umožňujú šetriť na materiáloch, pretože v prípade, že je les blízko a vždy je k dispozícii pracovné povolenie od miestneho poľovníka / lesníka. Útulné a útulné Provence, prísnejšie chata, rad "geografických" oblastiach: taliansky, nemecký, španielsky, anglický štýl sú tiež vhodné pre dekoráciu apartmánov.


    

Výber farieb, textúr a povrchových materiálov

Nezávislý výber palety by mal začínať koncepciou farebnej kombinácie. Princípy spájania hmoty, ale len tie hlavné:

 • Doplnkové alebo kontrastné. V tejto kombinácii sa používajú dve farby, ktoré sú umiestnené na rôznych stranách spektrálneho kruhu Itten. Sú v protiklade s psychologickým významom, ale zároveň vyzerajú v kombinácii ako nasýtené a pôsobivé. Vzhľadom k tomu, že duo je príliš "živé", neodporúča sa používať pre návrh spální. Vyberte si neutrálne priestory: kúpeľňa, obývacia izba, hala.
 • Podobná kombinácia. V tomto prípade vyberte až päť odtieňov z farebného spektra, ktoré sa nachádzajú na kruhu v okolí. Nezabudnite nastaviť ich intenzitu tak, aby kompozícia nebola príliš svetlá.
 • Triáda. Optimálny počet farieb na vytvorenie útulného interiéru v "aktívnych" izbách: kuchyňa, obývacia izba. Na výber farieb sa v spektrálnom kruhu nakreslí konvenčný trojuholník. Jeho vrcholy označujú požadované odtiene.
 • Kvartet. Na výber štyroch základných farieb je možné nakresliť vnútri kruhového štvorca. Body dotyku rebier označujú správny tón. Všeobecne platí, že kombinácia štyroch odtieňov je už trochu presýtená, takže s takýmto zložením by ste mali byť opatrní.

    

„Teplo“ stien, podlahy a stropu závisí od výberu povrchových textúr. Lesk, napríklad, dáva šik pre atmosféru, ale tiež robí to mierne oficiálne, múzeum. S matným povrchom je už jednoduchšie, pretože sú "teplejšie". Medzi "mäkké" možnosti označujú textúru dyhy, ktorá je nielen príjemná pre oko, ale aj jemná na dotyk.

Medzi rôznymi materiálmi na konečnú úpravu je ľahké sa stratiť, najmä ak sa dizajnér nikdy predtým nepokúšal navrhnúť interiér. Pomocou kombinácie ich textúr môžete dokonca vytvoriť podmienené zónovanie miestnosti. Štýlový koncept pomôže s výberom, pretože každý smer je proti niektorým materiálom a neakceptuje ostatných. Napríklad v klasickej kuchyni s použitím drahých dlaždíc na podlahe a na stenách. V shebby chic a niektoré eklektické štýly sa používajú len lacné materiály, medzi ktorými sa rozlišuje PVC. Strom obdivuje každá dedinská destinácia, či už krajina alebo Provence. Tento materiál pokrýva doslova všetky plochy v chate. Čiastočne sa používa v klasickom štýle, ale zároveň sú steny pokryté tapetou. Pre high-tech pick plastov, skla a kovu.

    

Vypracujte schému elektriky a osvetlenia

Schéma zapojenia kombinuje káble, zásuvky, spínače, merače, rozvádzače a ohyby. Hlavným cieľom, pre ktorý sa tento plán pripravuje, je správny výber zariadení a materiálov. Pri pohľade na schému je možné racionálne plánovať prácu na usporiadaní elektrickej siete v dome. Po dôkladnom nákrese je oveľa ľahšie určiť vstupný výkon, ktorý je potrebný. Ak to bude potrebné, schéma pomôže pri prerozdelení. Tým sa zabráni preťaženiu siete a nebezpečenstvu požiaru.


    

Výber a umiestnenie nábytku

Nábytkové predmety sú usporiadané tak, aby neexistovali žiadne „prázdne“ priestory, ale zároveň sa zachová pohodlie pre tých, ktorí zostanú v miestnosti a pre tých, ktorí sa po nej pohybujú. Vo veľkých izbách môžete použiť rozloženie ostrova a centrálny set uprostred. Napríklad v obývacej izbe bude pohovka s konferenčným stolíkom, v spálni - v posteli av kuchyni - dva z troch vrcholov pracovného trojuholníka. Ak je miestnosť stiesnená, nábytok je umiestnený po obvode. U úzkych miestností neodporúčame používať metódu paralelného plánovania. V tomto prípade je nábytok umiestnený pozdĺž dvoch „dlhých“ stien, ktoré vizuálne spôsobia, že miestnosť bude ešte viac predĺžená. Ak má miestnosť neštandardný formulár, potom prvky náhlavnej súpravy vyberajú špeciálny, originálny, s dôrazom na jeho vlastnosti. Mimochodom, je lepšie odmietnuť nábytok sady. Výnimkou môžu byť len kuchynské súpravy. V iných prípadoch sa kit volí nezávisle. Proces bude nejaký čas trvať, ale situácia nebude vyzerať ako typická bytová výzdoba zo 70-tych rokov. V malých miestnostiach používajú multifunkčný „záhradný“ nábytok. Šetrí miesto a v prípade potreby sa odstráni, zaberá ešte menej miesta. V štýloch Provence, Russian a Country možno niektoré prvky nábytku vyrobiť sami, pretože trendy vítajú takýto kreatívny prístup a nemajú nič proti hrubým formám.

Ak má stena miestnosti početné závady, ktoré sa ťažko fixujú, umiestnite pozdĺž nej vstavanú skriňu (šatňu). Nikto nebude vidieť chyby, a majitelia budú mať obrovský šatník.

    

Vývoj ďalších prvkov dekoru

Celý dekor je klasicky rozdelený do dvoch skupín:

 • Položky, ktoré sú určené len na dekoráciu. Zvláštne pohodlie - vo väčšej miere zásluhy práve takého „zbytočného“ z racionálneho hľadiska čitateľov.
 • Dekor, ktorý vykonáva užitočné funkcie. Zahŕňa podlahové lampy, nočné lampy, lampy, svietniky, vázy s kvetmi, šperkovnice na zrkadlá, zrkadlá, teplé rukavice a obrúsky v kuchyni.

Dekoratívne "brúsenie" interiéru by malo byť vyvinuté po hlavných prácach. Schematické náčrty by však mali byť pripravené dlho pred touto etapou. Na projekte sú steny, podlaha a strop vopred zdobené dekorom, ktorý bude potom umiestnený na ich povrchu. Prvky, ktoré menia nábytok, môžete vyzdvihnúť po oprave. Jednotlivé obrazy, obrázky alebo skupinové kompozície sú zavesené na stenách. Pozrite sa aj organicky zrkadlá, obrazy, basreliéfy, mozaiky, dizajnérske zbierky dosiek, porcelán, koše. Podlahy sú tradične zdobené kobercami, chodníkmi, kobercami, kožami. Čím chladnejšie v miestnosti, tým dlhšie si zdriemnu. V poslednej dobe sa objavili samonivelačné podlahy, ktoré vám umožnia ozdobiť tento povrch neuveriteľnými kresbami. Strop je zdobený štukom, freskami, trámami, maľovanými komplexnými viacúrovňovými rámovými konštrukciami zo sadrokartónu. Hlavnou výzdobou tejto zóny je však luster.

    

Vizualizácia pomocou počítačových programov

Medzi obľúbené vizualizéry patria profesionáli:

 • 3D Studio MAX. Program je žiadaný nielen medzi amatérmi, ale aj v profesionálnom prostredí. Možno to bude najlepšie odporúčanie. Plánovač sa môže pochváliť vysokými detailmi a veľkým sortimentom detailov interiéru.
 • Sweet Home 3D. Bezplatný vizualizér určený pre začínajúcich používateľov. Podrobnosti sú primitívne, aby sa požadovaný objekt presunul do trojrozmernej miestnosti, jednoducho ho držte ľavým tlačidlom myši a presuňte ho z grafického zoznamu. Bohužiaľ, rozsah dielov je dosť zlý, ale ďalšie katalógy sú k dispozícii na oficiálnych stránkach na stiahnutie.
 • Roomle. Ďalšia "zjednodušená" verzia plánovača, určená pre začiatočníkov. Použitie programu zadarmo, ale práca je možná len online, to znamená, že všetky informácie sú uložené v oblaku, a bez pripojenia k internetu, aby sa úpravy digitálneho dizajnu projektu nebude fungovať. Okrem dizajnu môže užívateľ vyhodnotiť svoju prácu prechádzkou okolo virtuálneho domova.
 • Floorplanner. Podrobný vizualizér pre začiatočníkov. Tvorcovia sa nespoliehali na krásu obrazu, ale na možnosť vytvorenia detailného projektu spolu s komunikačnými linkami, priečkami a schodmi. Program nebol Russified, ale jednoduché rozhranie vám pomôže nestratiť na paneli nástrojov.
 • Apartmánu. Online služba, ktorá sa stane erudovaným asistentom v dizajne dizajnu, pretože plánovač obsahuje aj školenia a užitočné tipy. Program môže zmeniť rozloženie, vyzdvihnúť dokončovacie materiály, nábytok, dekor položiek. Vizualizér bude tiež poskytovať adresy obchodov, kde sa predávajú skutočné vzorky virtuálnych kópií nábytku, to znamená, že užívateľ bude okamžite vedieť, koľko posteľ sa vám páči na spálňu alebo vázu na náklady na obývaciu izbu.

    

Domáce zlepšenie - prvá priorita pre každého dizajnéra. Vizualizéri vám pomôžu naučiť sa vytvárať vlastné projekty bez toho, aby ste sa odvolávali na nudné učebnice. Štúdium základov náročnej profesie bude príjemnou hrou.


    

Urobíme odhad potrebných materiálov

Pred vykonaním opravy je potrebné pripraviť si peňaženku pre seriózne testy. Aby nedošlo k ponoreniu do stavu pred infarktom, suma sa vypočíta vopred. Pred rozpočtovaním vykonajte tieto kroky:

 • Po vykonaní merania presne vypočítajte (s malým prebytkom) množstvo materiálu potrebného na opravu.
 • Vytiahnite svoje vlastné „zásoby“ a ak máte ten správny, vylúčte ho zo všeobecného zoznamu.
 • S tým istým účelom vykonať prieskum medzi súdruhmi, ktorí nemusia tento alebo tento materiál vôbec potrebovať, ale zbierať prach v garáži.

    

Potom pokračujte v štúdiu trhu a cenovej politiky predajcov. K odhadu sa pripočítajú služby a materiály s „nadpriemernými“ nákladmi. V dôsledku toho sa táto suma nadhodnotí, ale v prípade vyššej moci sa finančné prostriedky dajú odlíšiť od tohto „nadmerného stavu“. Ak všetko pôjde hladko, zostávajúce peniaze budú pekným bonusom k pôvodnej oprave. V odhade prispievajú:

 • Návrhové a základné materiály;
 • Náklady na prácu pracovníkov;
 • potreby;
 • Dodávka nákladu a odvoz odpadu.

Pri príprave odhadov sa zamerajte len na takýto jednoduchý plán. Vykreslí sa ako tabuľka a rozdelí každú položku do podskupín. Čo je k dispozícii alebo je už zakúpené, je označené plus a to, čo tam ešte nie je, je označené pomlčkou.

    

Potrebné nástroje na realizáciu projektu

V tomto prípade nie je možné poskytnúť vyčerpávajúci zoznam, pretože v rôznych situáciách sa vykonáva určitý rozsah práce. Ak už bola oprava vykonaná a potrebujete len zariadiť nábytok, budete potrebovať meracie prístroje a upevňovacie systémy (klince, skrutky, hmoždinky). Ak plánujete dokončiť prerozdelenie bytu alebo domu, budete potrebovať obrovské množstvo nástrojov v každej fáze práce. Napríklad, na lepenie stien s tapetou, budete musieť zásobiť na lepidlo, voda, kontajnery, valček a kefy, základný náter, čisté handry alebo huby, rukavice, meracie pásky. Ak potrebujete vytvoriť komplexnú konštrukciu pre zavesený strop, budete potrebovať vŕtacie kladivo, zameriavač (páskové meradlo), úroveň, skrutkovač, závesné pásy, čepeľ, štafle, tesniacu hmotu. Pre každú fázu práce bude vyžadovať špeciálny súbor nástrojov.


    

Záver - realizácia projektu

Urobiť návrh projektu sami je len polovica bitky. Oveľa zložitejšie a zaujímavejšie sa stane jeho stelesnením v skutočnosti. Čím podrobnejšie budete projekt rozvíjať, tým menej problémov vznikne vo fáze implementácie. Pred pokračovaním v druhej časti re-vybavenia kriticky preskúmajte predbežnú prácu ešte niekoľkokrát. Je lepšie ho ukázať aj inej osobe, alebo sa cez ňu pozrieť sami, ale s čerstvou hlavou. Zvyčajne sa chyby stávajú viditeľnými, ktoré nikdy predtým nenarazili do oka.

Zanechajte Svoj Komentár