Quilling alebo papierové krmivo pre začiatočníkov

Quilling je umenie tvorby ručne z úzkych papierových prúžkov krásnych remesiel, dokonca aj skutočných majstrovských diel. Toto prastaré umenie môže byť veľkým koníčkom pre takmer celú rodinu. Quilling pre začiatočníkov sa často vyučuje v triedach práce na základnej škole, aby sa deti rozvíjali rôzne zručnosti, naučili sa papierovým zručnostiam. Je pomerne ľahké sa naučiť quilling sami, ktoré študovali majstrovské kurzy, ktoré sú uvedené krok za krokom na internete, na stránkach tlačených publikácií na ručné.

História vypaľovania

Termín "quilling" pochádza z anglického "quil" - "vtáčieho peria", pretože v 14. - 15. storočí sa v ňom stredovekí mnísi a mníšky zaoberali tenkým pozláteným papierom na špičkách peria, tvoriac medailóny, rámovacie ikony. Hotový dizajn sa zdal úplne vyrobený zo zlata, aj keď to tak nebolo.

O niečo neskôr, v 18. storočí, sa šírenie papiera rozprestieralo vo všetkých európskych krajinách, ale len v najzraniteľnejších vrstvách spoločnosti, pretože vysokokvalitný, farebný papier vhodný na výrobu remesiel bol nákladným potešením. Princezná Alžbeta sa tiež stala fascinovaná quillingom, ktorý sa okamžite stal populárnym koníčkom medzi ženskou populáciou. Začiatkom 20. storočia bolo na chvíľu zanedbané umenie papierového filigránu, aby sa v 21. storočí znovu ožilo.

Tí, ktorí sa nikdy nestretli s brakom, sa zdá, že všetko, čo je vyrobené z papiera, aj ten najhustší, bude krehké, doslova "na jedno použitie". To nie je v žiadnom prípade: môžete dať pár čaj na dráhe v papieri-krútenie techniky, dať pár kníh a to ani deformovať. Quilling-váza na ceruzky, sladkosti, šijacie doplnky na dlhú dobu používané na určený účel, bez toho, aby sa stali nepoužiteľnými.

V modernej dobe, tam sú dve hlavné quilling školy: európske a Južnej Kórey. Východný smer je plný mnohých zložitých detailov, náročných prvkov, reprezentujúcich majstrovské diela šperkov z veľkého množstva častí, ktoré pomaly vytvárajú týždne mesiacov. Západ je jednoduchší, prísnejší, výstižnejší a beží oveľa rýchlejšie, pretože v Európe je vždy obvyklé ponáhľať sa. Táto posledná možnosť je najvhodnejšia pre tých, ktorí sa práve začínajú zoznámiť s papierovými plastmi.

Nástroje, materiály na začatie práce

Ak chcete začať vytvárať remeslá v technike quilling, potrebujete niekoľko jednoduchých materiálov, nástrojov, ktoré sú k dispozícii v takmer každej domácnosti:

 • úzke pásy z papiera;
 • papier alebo lepenka na báze výrobku;
 • pletacie ihlice na navíjanie;
 • lepiaca tyčinka a PVA;
 • ostré nožnice;
 • pinzety;
 • korková doska;
 • obzhimatel;
 • šablóny;
 • hrebene;
 • rohož na modelovanie.

Ak je nedostatok akéhokoľvek materiálu, je ľahké ho získať v najbližšej kancelárii alebo v „ručne vyrobenom“ obchode.

O papieri

Papierové pásy sú hlavným materiálom pre prácu. Sú rezané z najtenších, najlepšie farebných na oboch stranách, papiera. Šírka sa pohybuje od jedného do dvoch mm, až po jeden a pol až dva cm., Najčastejšie sa používa štyri až sedem mm. Rezané ručne ostrými nožnicami alebo zakúpené v remeselných obchodoch naraz v celých sériách. Najčastejšie používaným materiálom je kórejská výroba, ktorá sa predáva prostredníctvom internetových obchodov.

Najdôležitejšie vlastnosti quillingového papiera:

 • farba - jednofarebná, s gradientovými odtieňmi, malý vzor, ​​zlato, strieborný lesk, atď.;
 • šírka - v nákupných súpravách sú pásy 1-15 mm, menej často - širšie, určené pre listy;
 • hustota - papier s hustotou 120-140 gramov je najvhodnejší v prevádzke. na meter štvorcový. Ak je indikátor hustoty menší, produkt sa dá ľahko deformovať, viac - papier sa odlupuje pri prvom pokuse o skrútenie;
 • dĺžka pásov závisí od veľkosti plánovanej práce. Najvhodnejšie možnosti sú asi 30 cm dlhé, ale v niektorých prípadoch sú potrebné dlhšie - 50-60 cm;
 • cena je najlacnejším spôsobom, ako si kúpiť jednoduchý farebný papier a znížiť ho sami, ale nie každý môže robiť aj pruhy, takže je lepšie používať nákupné sady, ktorých cena závisí od počtu, šírky pásikov ponúkaných výrobcami farieb, od popularity výrobcu.

Budete potrebovať aj papier, akýkoľvek iný základ - všetko, čo je skrútené z prúžkov, bude neskôr prilepené na pevný podklad, zvolený v závislosti od účelu produktu, ktorý plánujete vykonať. Nemôže to byť len plochý list, ale krabica, krabica, banka.
Poradenstvo: v špecializovaných predajniach kupujú konfekčné súpravy na papier, ktoré zahŕňajú nielen pruhy, ale aj všetky nástroje potrebné na prácu.

nástroje

Hlavný je taký nástroj ako torzná tyč. Môžete to urobiť sami odrezaním špičky špáradla, guľôčky (ale nie gélovej) tyčinky, vatového tampónu, rozdelenia základu v strede alebo nákupu špeciálneho kovového drôtu v špeciálnom obchode s vidlicou na konci.

Lepidlo je tiež potrebné - pre rôzne účely potrebujete lepidlo alebo PVA. Nožnice budú potrebovať malý, ale veľmi ostrý hrot, s jemnými hrotmi, okrem iného narezané na okraj. Pinzeta sa hodí na lekárske, kozmetické, na prácu s rádiovými komponentmi atď. Ak to nie je potrebné, pinzety pri manipulácii s malými dielmi značne uľahčujú prácu.

Užitočné je tiež špeciálne šablónové pravítko s kruhmi, oválmi, srdiečkami, kvapkami rôznych priemerov, najmä ak má aspoň dva prvky rovnakej veľkosti. Na vytvorenie rozsiahlych kompozícií potrebujete kolíky s farebnými hlavami. Koberec vyrobený z korku alebo peny umožní, aby sa hotové prvky nelepili na stôl, pretože na ne môžu byť upevnené kolíkmi. Crimper - nástroj pre vlnitý papier, ktorý je potrebný pri vytváraní hromadnej práce.

Hrebeň s dlhými zubami je ideálny na skrútenie papiera. Ak sa rozhodnete strihať prúžky sami, potom budete potrebovať falošný nôž, pravítko, špeciálny koberec v klietke na rezanie. Všetky druhy dekorácie sa používajú ako doplnkové prvky - farebné nite, priadze, stuhy, drôty, kamienky, plastové očné nosy atď.

Na strihanie okrajov sa niekedy používa špeciálny nástroj, súčasne krájanie a tlačenie pásu.

Druhy quilling

Technicky sú všetky typy krútenia papiera rozdelené na:

 • kontúra alebo grafika - v tejto technike sa prúžky papiera prilepia na vopred natiahnutý obrys, vystrihnú siluetu. Môžu to byť písmená, geometrické tvary atď.
 • volumetrický - prevažne vlnitý papier, na to sa používa vlnitá lepenka. Výrobky pochádzajú z trojrozmerných, zvyčajne váz, držiakov na obrúsky, hračiek atď.
 • Hasting technika alebo slučky, umožňuje vytvárať elegantnejšie, ale veľmi krehké výrobky. Pre začiatočníkov to nebude možné, pretože budú potrebné určité zručnosti a veľká trpezlivosť;
 • Úľ alebo "úľ" vám umožňuje vytvárať veľké a malé priestory pomocou nie celých prúžkov, ale ich malých segmentov.


    

Hlavné formy používané pre quilling

V obehu papiera sa používajú rôzne formy:

 • špirály alebo valce;
 • kvapky, listy;
 • oči, ovály;
 • srdcia, polmesiace;
 • trojuholníky, kosoštvorce, štvorce;
 • kruhy, polkruhy, ovály;
 • "krídla", "nohy";
 • "tulipány", hviezdy, šípky atď.


    

Magisterské kurzy pre začiatočníkov

Začiatočníčky, chlapci, dospelí sa vyzývajú, aby používali kvalitný papier, nástroje pre papierové remeslá - a tak sa rýchlo naučia toto umenie, keď ovládajú jeho základy. Deti sa najviac zaujímajú o to, čo pochopia - postavy zvierat, vtákov, rýb, bábikového nábytku, vianočných ozdôb, pohľadnice pre mamu alebo otca.

Základným základným tvarom je špirála. Na vytvorenie takého hustého kotúča sa pásik na brúsenie pevne navinie na tyč a potom sa pripevní lepidlom. Voľná ​​špirála je tiež navinutá na palicu, ale potom má možnosť mierne odvíjať, po ktorej je ručne tvarovaná do správneho tvaru a prilepená na správne miesto.

Quilling kvety

V technike quilling, to je ľahké urobiť takmer všetky druhy kvetov - púpavy, sedmokrásky, gerbery, ruže, tulipány, slnečnice a mnoho ďalších. Ak chcete urobiť najjednoduchší kvet, budete potrebovať štvorček farebného papiera so stranou 12-15 cm, vnútri štvorca, začínajúc od stredu, je ceruzka nakreslená ceruzkou, ktorá je navinutá na tyč, upevnená lepidlom. Ukázalo sa, že niečo ako ruže.

Komplexnejšie kvety sú tvorené z niekoľkých prúžkov stočených do rolí pomocou šablón s kruhmi. Na jednom okraji by mali byť prúžky narezané na malý okraj. Pre stred kvetu sa odoberá ružový, červený alebo žltý prúžok s rozmermi od 30 cm, pre púč je svetlozelený, jeden po 10 cm, stred je najprv pevne skrútený, pripevnený kvapkou lepidla, po ktorom je pripevnený prúžok tvoriaci púčik. Fringe by mal byť jemne "chmýří".

    
    

Snehové vločky tvorby

Vianočné snehové vločky sa vykonávajú postupne:

 • sedem „voľných“ kotúčov je skrútených, ktorých špičky sú pevné. Jeden bude jadro, zvyšok - "lúče" snehových vločiek. Lúče musia ručne tvarovať kvapky;
 • potom sa vykoná šesť ďalších kotúčov, ktoré sú sploštené ako oko. Sú zlepené medzi detailmi predchádzajúceho riadku;
 • po zhotovení šiestich špirál v tvare srdca, ktoré sú prilepené na "lúče" predchádzajúceho riadku;
 • Do hotového výrobku sa privádza tenká niť - môže sa zavesiť na vianočný stromček.

    
    

Quilling pre deti - slunéčko sedmitečné

Beruška je vyrobená z pruhov papiera červenej a čiernej farby - pre škrupinu budete potrebovať deväť červených pásikov širokých jeden cm, ďalšie detaily - oválny čierny pre papuľu, štyri alebo päť kruhov pre škvrny na chrbte, šesť nôh v tvare rohov, dve antény, červený oblúk ústa, dve biele kruhy s bodkami v strede - pre priehľadné otvory.

Po prvé, symetrická vločka sa zlepí z červených pruhov, v strede ktorých sa prilepí čierny kruh. Potom, čo sú opačné okraje pásov zostavené tak, že je vytvorená guľa, ktorej dno je stlačené dole, čím sa vytvára rovina. Z čierneho oválu, vloženého na spodnej časti výčnelkom na jednej zo strán, dostanete brucho a čumák. Po zvyšku miest, antény, oči sú pripojené.

    
    

Pomocou podobnej schémy môžete vykonávať postavy pavúka, mravca, včely.

Výroba motýľov

Ak chcete vytvoriť motýľa, budete potrebovať:

 • papierové pásy žlté, čierne;
 • korková doska;
 • ostré nožnice;
 • kučeravé vzory;
 • otočná tyč;
 • PVA lepidlo;
 • šesť bezpečnostných kolíkov;
 • schéma s obrysom sledovaného produktu;
 • akrylový lak.

priebeh:

 • štyri žlté prúžky sa odoberajú jeden po piatich cm, šesť o veľkosti jeden po 10 cm;
 • pásy sa otáčajú do špirály, zapadajú do určitej veľkosti, po ktorej sa na jednej strane vytvára ohyb;
 • hotové diely sa ukladajú v súlade so schémou, navzájom zlepujú - veľké v strede, malé - bližšie k okrajom;
 • obrysy krídel sú orámované čiernou farebnou schémou v dvoch vrstvách;
 • motýľové telo vyjde z krátkeho pásu ohnutého na polovicu - krídla sú k nemu prilepené v strede, horná časť je tvarovaná zvlnenými úponkami. Aby sa zabránilo rozpadnutiu motýľa, sú diely zlepené, upevnené kolíkmi na koberec;
 • v konečnom štádiu, z hľadiska trvanlivosti, je štruktúra potiahnutá transparentným lakom.

    
    
    

Ak chcete, aby bol motýľ krajší, použite väčší počet viacfarebných pruhov.

Quilling Ideas

V technike quilling, sú odmerné karty, vázy, darčekové balenie, hračky, jednotlivé kvety, kytice a oveľa viac sú vyrobené. Môžu to byť srdiečka zdobené stuhami na deklaráciu lásky, rámovanie fotografií bielych kučier na svadbu, vianočné vence na stenu, farebné panely s témou prírody, bižutéria vo forme zvierat, vtákov, interiérový dizajn detskej izby.

Interiér quilling dekor je vybraný pre konkrétny dizajn. Pre barok bude vhodné množstvo dekorácií zrkadiel, rámov s objemovými kvetmi, vtákov, kvetov kvetov orientálneho štýlu, ktoré sa nachádzajú na prázdnej prostej stene. Štýl krajiny bude kresliť veľa malých kvetov, fragmenty s rustikálnymi motívmi - prútia, kohúty, slnečnice. Pre podkrovie fit ostré zlomené tvary, štylizované tehly.

Papierové výrobky by sa nemali používať vo vlhkých priestoroch - dokonca lakovaných, rýchlo sa deformujú, stávajú sa nepoužiteľnými.

Quilling dekoratívny nástenný panel

Ak chcete vytvoriť farebné quilling panel, je vo formáte A3 list, na ktorom jednoduchý povrchné zátišie s džbán a závesy v pozadí je maľované kvaš alebo akvarel. Je dôležité, aby bol celý povrch pokrytý náterom a aby neboli vôbec žiadne medzery. Ďalej, kučery sú tvorené z farebných papierových prúžkov, a od nich - všetky druhy kvetov na zložitých stonkách. Keď je výrobok pripravený, je umiestnený v kartóne alebo drevenom ráme.

    
    

Pohľadnice dizajn

Na pohľadniciach určených na narodeniny, nezabudnuteľné dátumy sú najčastejšie umiestnené kvetinové motívy, srdcia sú vhodné pre milovníkov dňa, snehuliaka a snehové vločky sú vhodné na Vianoce a Nový rok. Ak je karta určená pre ženu, vykonáva sa v jemných ružových, červených, žltooranžových odtieňoch, modrá, sivá, ochranná zelená, svetlohnedá farba bude vyhovovať mužovi ako darček.

Vytvorte nezvyčajné šperky

Na výrobu náušníc budete potrebovať dva špeciálne kovové polotovary, náušnice, ktoré sa budú držať na ušiach, dva ploché drahokamové perly. Aby sa vytvorila päťuholníková konštrukcia, pre každý z náušníc sa stočilo 10 kotúčov, ktoré sú sploštené vo forme priehlbín, zlepených spolu v pároch. Každý pár je orámovaný samostatným kontrastným prúžkom, všetkých päť častí je zostavených do "hviezdy", zdobených spoločným rámom, k stredu je prilepená perla a k hornej časti je pripevnený kovový polotovar. Približne rovnaký dizajn, len väčšej veľkosti, sa používa ako prívesok na krku, prívesok na kľúče.

Náhrdelník je vyrobený z jednoduchých kruhov, upevnených pomocou malých kovových spojov. Vyjde viac originálu, ak si vezmete žltý a oranžový papier, otočíte zo žltých roliek, vyrovnáte ich v podobe plátkov pomaranča, otočíte časti s niekoľkými oranžovými papiermi, upevníte železnými konzolami, pripevníte špeciálny zips.

Vianočné ozdoby na vianočný stromček

Nový rok si môžete vychutnať celú rodinu. Z niekoľkých rolí bielej farby vyjde fantasy strom, ktorý bude umiestnený v dvojvrstvovom kruhu, vianočný stromček bude vyrobený zo zelených rolí, sploštených vo forme kvapiek, nalepených na všetkých stranách papierovej trubice. Z piatich červených očí, zdobených pevnou hranicou, bude hviezda troch jednoduchých, ale hustých špirál rôznych veľkostí - snehuliak.

    
    

Hotové predmety na vianočnom strome sú lakované trblietkami, vyrobené zo strieborného papiera, zavesené pomocou nití, zdobené kamienkami, flitrami.

Veľkonočné dekorácie

Jedným z hlavných symbolov Veľkej noci je vajce. Ak chcete dokončiť, budete potrebovať prázdne kuracie škrupiny alebo balíček z láskavejšie prekvapenie. Potom sa navinie veľa malých kotúčov, ktoré sú tesne prilepené na povrch vajca. Na jednej strane umiestnite objemový kvet, vyrobený z pásikov s okrajmi. Pre Veľkonočný panel sú na kus lepenky nakreslené obrysy kurčiat a niekoľkých vajíčok, potom sú figúrky naplnené valcami, ktoré sú prispôsobené tvaru. Kuracie mäso má nohy zo špirály, ohnuté v tvare trojuholníkovej nohy, krídla s ostrým uhlom, vidlicovým zobákom a plochým bábkovým okom. V spodnej časti obrazu umiestnite kučeravé kocky v podobe zelenej trávy alebo žlto-béžovej sena.

Štýlová dekorácia svietnikov

Na výrobu originálnej sviečky-lekno, kovový základ je braný, ktorý bude chrániť papier pred ohňom, keď svieti sviečku. Ďalej, veľké špirály sú skrútené, majú kontrastný okraj, celkovo sú 20 až 30 kusov, v závislosti od veľkosti štruktúry je z každej vytvorená kvapka. Potom sa odoberie presne polovica kvapiek valčekov so širokou stranou prilepenou na dno svietnika - v jednej rovine s dnom. Druhá vrstva valcov je pripevnená o niečo vyššie, ale v uhle približne 70 stupňov voči dolnému radu. Hotový výrobok je zdobený perlami, priehľadnými perlami, symbolizujúcimi kvapôčky vody.

Aby sa lekno stalo realistickejším, zo zelenej knihy sa vyreže niekoľko letákov hodnoverného tvaru.

Vyrábame fotorámčeky, hodinky, zrkadlá

Originálny fotorámik je vyrobený z obdĺžnikového, oválneho, okrúhleho, iného vhodného kartónového základu, ktorý je vopred natretý. Potom je priestor vyplnený guľatými valcami rôznych veľkostí, náhodne usporiadanými špirálami, trojuholníkmi, očami, kvapkami.

Hodinky sú výhodne usporiadané symetricky, preto je základňa orezaná o päť až deväť cm viac ako hodinky na každej strane. Пространство заполняется роллами в форме сердечек, полумесяцев, заранее изготовленными цветами.Quilling kvety, motýle, kučery sú tiež prilepené na povrchu veľké zrkadlo, zvyčajne v jednom alebo dvoch z jeho rohov - výrobok zdobené týmto spôsobom podobá okno s mrazivým vzorom.

Ostatné krútené pásové remeslá

Držiak na obrúsky je vyrobený z dvoch vertikálnych stien a dna. Pre boky sú dve kvety vyrobené z sploštených rolí, s niekoľkými listami na oboch stranách. Kontrastné hrany v dvoch vrstvách sú potrebné na zabezpečenie toho, aby bol dizajn silný. Dno je zostavené z asi desiatich veľkých kotúčov s okrajom, zlepených medzi stenami. Hotový výrobok je lakovaný. Ak je držiak na obrúsky vyrobený pre detskú izbu, jeho boky sú vyrobené vo forme bábik - každá sa skladá z dvoch veľkých rolí s očami a rukoväťami, okolo nich budú kučery alebo menšie bábiky.

Najjednoduchšie je vyrobiť malú vázu s použitím bázy, okolo ktorej bude výrobok vytvorený. Spočiatku sa vytvorí dostatočný počet prvkov rôznych tvarov, po ktorých sa navzájom zlepia a rámujú základňu. Zo zelenej knihy dostanete leták z vázy, z hnedých rolí - vázu v podobe pňa. Komplexnejšie výrobky sú vyrobené z rôznych trojrozmerných vlnitých častí, ktoré sa skladajú ako puzzle.

Krabica sa skladá z krabice, v ktorej môžete dať niečo a veko, ktoré sa robí o niečo viac, takže výrobok môže byť voľne uzavretý. Dno je vyrobené z jednoduchých guľatých špirál, steny sú vyrobené z ľubovoľných tvarovaných. Veko je najprv urobené jednoduchým a vrch je zdobený napríklad vo forme koláča - plátky zeleného kivi, pomarančových mandarínok, červených malín, purpurových hrozna.

V technike quilling, je ľahké ozdobiť ready-made boxy pre rôzne drobnosti - ako zápas a topánky, sklo, plastové fľaše tvarované, plechovky.

záver

Jednoduché a zložité aplikácie, skrinky, maľby, hračky v technike quilling, vyrobené vlastnými rukami, môžu byť jedinečným darčekom na výzdobu pôvodného interiéru rôznych štýlov - každodenných i slávnostných. Keďže papier je veľmi ľahko použiteľný materiál, aj dieťa s malou pomocou dospelých môže z neho vyrábať výrobky s určitými zručnosťami.

Zanechajte Svoj Komentár