Decoupage vianočné gule

Dizajn vianočných hračiek, prezentovaný v obchodoch v obrovskom sortimente, je však viazaný na špecifický štandard, vzor, ​​tvar, veľkosť. Môžete si vytvoriť vlastnú tému a jednotlivé pozemky zdobením vianočné gule pomocou decoupage techniku. S pomocou dekoru môžete realizovať akékoľvek nápady a fantázie. Povolené sú beztvaré čiary, kruhy, body, komplexné obrázky a celé skladby.

Ak chcete zvládnuť decoupage gule môže každý začínajúci majster vyšívanie. Pri starostlivej práci pozorne zaručili vynikajúce výsledky. Proces môže zahŕňať deti. Úžasná a zaujímavá práca je veľmi užitočná pre rozvoj detí, najmä v predvečer dovolenky.

Decoupage - princíp práce

Decoupage je veľkým koníčkom. Pre realizáciu najneobvyklejších nápadov stačí mať predstavivosť, trpezlivosť, schopnosť vidieť krásne v tých najjednoduchších veciach. Nie je nutné maľovať, vyrezávať alebo vyrezávať. S touto technikou môžete ozdobiť nielen vianočné gule, ale aj rôzne predmety. Je založený na pripojení obrázku, kreslenie na povrch. Opravujú výsledok a vytvárajú jasný vizuálny efekt pomocou laku, transparentného lepidla.

Podľa väčšiny zdrojov, decoupage umenie vzniklo v Číne v 12. storočí. Chudobní roľníci vložili rôzne predmety so vzormi vyrezanými z papiera. Bola to jediná dostupná dekorácia. Existuje aj názor, že Číňania prijali dekupáž z východo-sibírskych národov, ktorí preniesli rituálne kresby na predmety používané pri pohreboch vodcov.

Kvitnutie úžitkového umenia nastalo v 17. storočí. Orientálne motívy zaujímajúce Európanov. Začal sa objavovať nábytok, bytové doplnky, zdobené decoupage. Nové položky neboli dostupné pre bežných ľudí, takže remeselníci začali vytvárať rozpočtové verzie zahraničných analógov. Technológia laku rýchlo dobyla Európu. Briti začali zdobiť izby svojich apartmánov panoramatickými kresbami európskych miest v technike "rezbárstva".

V 21. storočí nastal takmer nezmenený decoupage. Ako predtým používajú obrúsky, papier, korálky, trblietky na ozdobu. Moderné majstri používajú tkaniny, stuhy, čipky, obrazy vytlačené na tlačiarni rôznych predmetov, trojrozmerné aplikácie.

Materiály pre decoupage a vianočné gule

Premeniť sa na umelecké dielo môže byť akýkoľvek objekt, ktorý má hladký povrch. Drsnosť a otrepy v malých množstvách nie sú problémom, dajú sa ľahko čistiť brúsnym papierom alebo gumovým plavákom. Práca v technike decoupage môže byť drevo, sklo, keramika, pena, kartón, kov. Existuje niekoľko techník na prenos obrázku (klasický, trojrozmerný, dekódovací, umelecký). Začiatočníci by sa mali začať učiť majstrovské kurzy z klasického, obrúskového oddelenia. Na realizáciu plánovaných činností bude potrebné minimálne množstvo materiálov a nástrojov:

 • Papier Decoupage. Tenký ryžový papier, viacvrstvové obrúsky;
 • Položky na preklad obrázku. Môžete použiť fľaše, obyčajné krabice. Na Silvestra by bolo vhodné preniesť tematický dekor na vianočné gule;
 • Alkoholové tampóny. Bude potrebné pre odmasťovanie povrchov. Môžete použiť vatu s alkoholom alebo kolínskou vodou;
 • Primer. Vyberte si lepšie akrylové riešenia;
 • Maľovať. Je lepšie vziať akrylové zmesi. Sušia rýchlo, rovnomerne
 • Lac. Môžete použiť lesklý, lakovaný. Je nevyhnutné, aby kompozícia bola tiež akrylová;
 • Tepelný. S jeho pomocou vytvorte volumetrické prvky;
 • Clay. Môžete použiť špeciálny adhezívny materiál alebo obyčajný PVA. Ten nie je horší ako profesionálny nástroj;
 • Flitre. Používa sa na ozdobu alebo na zakrytie nerovností prišitia papiera.

Aký základ si vybrať?

Decoupage môže byť vyrobený na novoročné gule z akéhokoľvek materiálu. Je však potrebné pochopiť, že každý povrch reaguje inak ako akrylové laky a farby. Výsledok bude závisieť od správnej prípravy vianočných ozdôb a typu výrobkov. Pri výbere základne by ste mali zvážiť spôsob jej spracovania a kompatibilitu s rôznymi riešeniami:

 • Drevená guľa Stará hračka je očistená od prachu, tuku, alkoholového tampónu. Ak zostane starý náter, mal by byť odstránený brúsnym papierom pokrytým lakovou guľou. Po vysušení je potrebné povrch znovu vyčistiť;
 • Kovová guľa. Pre takýto základ bude postačujúce konvenčné odmasťovanie. Ak sú na guli staré obrázky, mali by byť odstránené malým štetcom na kovovom alebo smirkovom papieri. Po tomto postupe bude akýkoľvek akrylový materiál ležať naplocho a dobre priliehať k povrchu;
 • Papierové gule Na zvýšenie pevnosti krehkého materiálu môžete použiť akrylový základný náter. Použiť by mala byť jedna tenká vrstva. Lesk z papierovej guľôčky skôr, ako je lepšie odstrániť základný náter;
 • Sklenená guľa Povrch hračky na vianočný stromček pred decoupage by mal byť extrémne hladký, nemali by byť žiadne rytiny. Pred nanesením základného náteru musí byť odmastený;
 • Plastová guľa Posuvná plocha musí byť zdrsnená. Potom pre lepšiu priľnavosť naneste vrstvu sadry a dôkladne piesku. Pred aplikáciou náterovej hmoty je potrebné niekoľkokrát opakovať proces náteru;
 • Penová guľa. Ako základný náter môže byť použitý taký materiál, omietka, stavebná farba. Lepidlo Moment nepoužívajte. Jednoducho koroduje povrch lopty.

Ak je dieťa pripojené k práci, je lepšie nepoužívať sklenenú základňu lopty. Takýto materiál vyžaduje starostlivé ošetrenie. Krehká hračka sa môže so silným tlakom ľahko zbaliť a poraniť ruky.

Decoupage nápady na vianočné gule

Decoupage vianočné gule - najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, ako ozdobiť. Môžete vytvoriť nielen moderné štýlové dekorácie pre Nový rok, ale aj retro kópie z detstva našich predkov. Mnoho štýlov a techník odhalí tvorivý potenciál dospelých a detí. Tečkované, maľované, patchwork gule, vyrobené ručne, pomôže ozdobiť dom pôvodne pre novoročné sviatky.

Decoupage s obrúskami

Je veľmi jednoduché vytvoriť si vlastný loptičku podľa náčrtu z obyčajnej nepopsateľnej hračky. Na to je potrebné pripraviť základňu a spotrebný materiál. Z guľôčky vyberieme šnúrku, obliekame ju pletacou ihlou alebo drevenou špajdľou a povrch dobre odmastíme alkoholom. Ak je veľmi hladký, musíte na ňom chodiť s brúsnym papierom pre lepšiu priľnavosť k laku a základnému náteru.

Ako základný náter sa môže použiť farba alebo omietka. Guľku potiahneme tenkou vrstvou a necháme uschnúť. Doba schnutia závisí od materiálu hračky. V prípade potreby môžete vytvoriť viacvrstvový základný náter, ale až po úplnom vyschnutí predchádzajúcich škvŕn.

    
    

Na dekoráciu si môžete vziať obrúsky s akoukoľvek témou. Hlavná vec je, že obrázky sa zhodujú s veľkosťou lopty. Vystrihnite obrázky, vyžehlite žehličku, oddeľte tenký papier od základne a aplikujte na výrobok. Nasaďte obrúsky na guľôčku zmesou lepidla a vody. Malú kefku namažte papierom pripojeným k guľôčke a nechajte ju vyschnúť. Pomocou farby a trblietky môžete obopínať obrys napr. Na bielenie plameňa sviečky, vousy Santa Clausa, špačkového peria. Posledným krokom decoupage je povlak z akrylového laku.

Fotografie pre decoupage lopty

Decoupage vianočné gule s fotografiou - zaujímavý nápad na darček. V prvom rade je potrebné pripraviť potrebné materiály pre aktívnu kreativitu a vyzdvihnúť fotografie. Obrázky môžu byť ľubovoľné, predmet, skupina alebo portrét. Prispôsobíme ich veľkosť v špeciálnom programe veľkosti gule a vytlačíme ju na tlačiarni. Môžete si vziať farebné, čiernobiele fotografie, upravovať ich v štýle vintage, použiť akékoľvek filtre. Je lepšie robiť obrázky ľudí s rezervou, v prípade, že je niečo rozmazané alebo skrútené. Kancelársky papier nie je voľbou. Lepšia tlač na papierové uteráky. Aby nedošlo k zaseknutiu v tlačiarni, mali by ste prilepiť okraje na jednoduchý list formátu A4.

Ďalšou fázou je príprava lopty. Odstránime z neho starý náter acetónom a vatou. Opatrne mele, aby ste sa vyhli hlbokým porezaniam. Potom položíme na ceruzku a zakryjeme akrylovou farbou. Môžete použiť kefu alebo kúsok špongie.

Na pripravený povrch gule naneste obrázky požadovanej veľkosti a prilepte ich bielym lepidlom. Všetky hrany sa musia dobre narovnať, aby nevznikali žiadne vrásky a obklady. Na zadnej strane hračky môžete maľovať snehové vločky farby, zdobia iskry, stuhy.

Oddelenie papiera

Môžete si vyrobiť akúkoľvek originálnu hračku na vianočný stromček, ktorá stratila svoju pôvodnú výzvu. S pomocou najjednoduchších a najprístupnejších materiálov môžete vdýchnuť nový život do nepopsateľnej vianočnej gule. Zdobené v určitom štýle, budú vhodné v každom prípade. Napríklad môžete vyzdobiť školskú triedu s hračkami zdobenými notovou hudbou. Na malé vianočný stromček gule s novinami titulky a text bude vyzerať originálne. Nasledujúce pokyny pomôžu decoupage obyčajný papier na guľu akejkoľvek veľkosti:

 1. Povrch hračky odmasťujte alkoholom;
 2. Rezané na tenké prúžky dekoratívneho papiera, novín alebo listov s hudobnými poznámkami;
 3. Ak je papier hrubý, nechajte ho niekoľko minút spadnúť do vody;
 4. Guľa je potiahnutá farbou alebo omietkou;
 5. Natrite pásy bielym lepidlom;
 6. Chaoticky aplikujeme dekor na hračku a hladkú čistú handru;
 7. Po úplnom vysušení spracujeme guľôčku akrylovým lakom.

Decoupage s reliéfnym vzorom objemu

Táto metóda zdobenia vianočné gule je tiež nazývaný paperman alebo 3D decoupage. Spočíva vo vytváraní konvexných prvkov na okrúhlom povrchu pomocou špeciálnej štrukturálnej pasty, polymérnej hliny. Medzi časti konštrukcie, ktoré sa potom zlepia, sa nanesie veľmi malé množstvo materiálu. Nie je potrebné mať zručnosti sochárstva, aby sa obyčajná vianočná guľa stala skutočným majstrovským dielom.

Pre odľahčenie je potrebné štandardnú sadu nástrojov a materiálov doplniť hlinenou alebo textúrnou pastou. Ak ste študovali krok za krokom, môžete sa dostať do práce. Ťažkosti nevzniknú, ak sa všetky kroky vykonávajú starostlivo a dôsledne.

Vianočný stromček vyrobený z akéhokoľvek materiálu. Povrch by mal byť ošetrený alkoholom a natretý vodou riediteľnou akrylovou farbou. Na vytvorenie rovnomernejšieho základu by sa postup mal niekoľkokrát opakovať. Kým vrstvy schnú, môžete si pripraviť obrázok.

Vystrihnúť niekoľko identických vzorov z obrúsku. Jednu kresbu položíme na loptičku a prilepíme. Okraje vyhladzujte kefou a nechajte niekoľko hodín vyschnúť. Tiež je potrebné urobiť so zvyškom. Potom hračku nalakujeme a aplikujeme textúry. Pasta alebo hlinka môže spracovať obrys vzoru, pridať akýkoľvek reliéfny prvok. Po vysušení musí byť obrázok obrúsený a lakovaný.

Maľovanie ako decoupage metóda pre vianočné gule

Dokonca aj začínajúci švadlena môže ozdobiť vianočné gule s maľovanými vzormi. Nemusíte mať talent na kreslenie a umelecké zručnosti. Ak si nie ste istí svojimi schopnosťami, môžete najprv precvičiť na akomkoľvek inom povrchu. Pre prácu budú potrebné nasledujúce materiály:

 • Samotné vianočné gule;
 • Jednoduchá ceruzka s mäkkým jadrom;
 • Paleta s akrylovými farbami;
 • Strieborné, zlaté iskry;
 • Syntetické kefy rôznych čísel;
 • Stĺpcový závit;
 • Strúhadlo.

Skôr ako začnete, musíte si vybrať obrázok. Potom opatrne preneste nápad jednoduchou ceruzkou na obrobok. Vzor môže byť umiestnený na jednej strane alebo zakryť celý kruhový povrch hračky. Maľte pripravený obrázok. Tak, aby kontúra nebola rozmazaná, môžete ju urobiť v niekoľkých vrstvách, čaká na predchádzajúce ťahy vyschnúť. Po konečnom vysušení otrite gumovými ťahmi z jednoduchej ceruzky.

Maľované vianočné gule môžete ozdobiť korálkami, leskmi. Korálky, kamienky, flitre sú prilepené lepidlom alebo lepidlom na topánky. Flitre môžu byť posypané natretými miestami na farbe, ktorá ešte nevyschla.

    
    
    
    
    

Pre decoupage maľovanie je lepšie zvoliť sklo matné gule. Je zložitejšie pracovať s plastovými hračkami, pretože majú viditeľné spoje a príliš hladký povrch.

Dot maľba decoupage

Jedna z najjednoduchších techník zdobenia. Pripravená lopta s bodovou maľbou sa ukázala byť originálna a veľmi krásna. Zaujímavá štruktúra sa vytvára vďaka malým bodkám, ktoré sa zlučujú do jedného vzoru.

Prípravná fáza zdobenia zahŕňa odmasťovanie, odizolovanie a natieranie guľatým povrchom hračky. Primárna farba by mala byť kontrastná s kontúrou a bitmapou. Nanesený základný náter musí byť lakovaný a vysušený. Dlhý proces môže trvať celý deň.

Zdobený monochromatický korálek so špeciálnymi akrylovými kontúrami. Jedná sa o malé trubice farby s malým otvorom, ktorý umožňuje robiť body akejkoľvek veľkosti, dokonca sotva znateľné.

Bodový decoupage sa zvyčajne vykonáva symetricky. Prvky sa aplikujú striedavo na oboch stranách. Pruhy bodiek môžu byť monofónne alebo pestré. V rade sa striedavo striedajú dve farby. Aj z bodov môžete vytvoriť kresbu, kompozíciu kvetu. Ak použijete kovovú farbu a kontúry s trblietkami, gule budú vo svetle girlandy ohromne trblietavé.

Decoupage vianočné gule v štýle vintage

Ročník vianočných hračiek naplní atmosféru Nového roka špeciálnym šarmom. Pre dekor môžete použiť staré obrázky vytlačené na tlačiarni, zažltnuté stránky kníh, výstrižky z novín, vzory čipiek. Tajomný, romantický štýl transferov do staroveku. Hlavnými požiadavkami vintage starožitného decoupage sú dodržiavanie určitého štýlu, autorov zámer a individualita. Novoročné hračky, vyrobené v tejto technike, sa vyznačujú eleganciou línií, rafinovanosťou, nezvyčajnými formami. Môžete použiť témy zvierat, rastlín, hmyzu.

Pre novoročné decoupage lopty v retro štýle s použitím prírodných materiálov. Sú to látky, čipky, vosk, koža, papier, farby a laky na prírodnom základe. Craquelure, starý povrch, textilné luky sú vítané.

Najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť vianočné hračky v štýle vintage je nalepiť obrúsky so starým obrazom. Na tento účel je potrebné umelo starnúť vybrané fotografie v špeciálnom programe, aplikovať filtre, napríklad sépiový odtieň. Tlačené obrázky lepidlo na loptu a kabát s lakom. Každý výrobok musí niesť svoju vlastnú históriu, mať význam a exkluzivitu.

    
    
    
    
    

Decoupage vo vnútri lopty

Môžete vytvoriť originálny decoupage vo vnútri lopty niekoľkými spôsobmi. Existujú dve úplne odlišné techniky. Maľované akrylovými farbami vo vnútri lopty a zdobia dve oddelené polovice.

Na maľovanie interiéru budete potrebovať transparentnú vianočnú hračku, akrylové farby, kefku alebo vatový tampón. Dodatočná povrchová úprava nevyžaduje. Odstráňte držiak kovovej nite, nalejte farbu dovnútra a vytvorte špirálu, pohybujúcu sa v kruhu. Namiesto farby môžete použiť lak na nechty. Farbivo možno jednoducho naliať do guľôčky a postupne otáčať hračkou, vytvárať rovnomerný náter.

Druhou metódou decoupage v guličke je ozdobiť jednotlivé polovice. Plastová hračka je rezaná pozdĺž výrobnej linky. Na mieste videl rezané buriny nepravidelnosti. Natrite vnútornú stranu akrylovou farbou, vytvorte potrebné pozadie. V spodnej časti gule prilepte kúsky vzduchovej vlny a posypte lak na vlasy. Pripravte si niekoľko identických obrázkov, vyrezaných z každej položky. Teraz by sa tieto časti mali umiestniť do lopty podľa obrázku, ale v určitej vzdialenosti od seba. Obrysová farba dopĺňa biely sneh, vytvára drifty.

záver

Môžete si vytvoriť unikátnu vianočnú hračku pomocou techniky decoupage z rôznych materiálov. Každá guľa bude štýlová a originálna. Po vyskúšaní tohto druhu vyšívania sa aspoň raz stane obľúbeným koníčkom. Rôzne dekoratívne prvky a techniky vám umožňujú realizovať tie mimoriadne nápady.

Zanechajte Svoj Komentár