Ako urobiť swing, aby si svoje vlastné ruky

Zariadenia na zábavu a zábavu vám nielen umožnia stráviť čas vonku v pohodlí a potešení, ale sú tiež súčasťou krajinného dizajnu. Spolu s altánkami a lavičkami zdobia prímestské, susediace dom. Samonosné hojdačky umožňujú majiteľom súkromných vidieckych domov, chát na oddych, upokojiť sa, snívať, sedieť na kymácejúcej lavičke, okrem toho sú vlastné dizajny pýchou svojho pána, predmetu, ktorý sa môže pochváliť priateľmi a známymi.

Existuje mnoho typov výrobkov, ktoré používajú deti aj dospelí. Samonosné modely môžu mať nekomplikovaný mechanizmus vo forme sedadla, ktoré je zavesené na priečke a majú odlišnú štruktúru, napríklad varianty kolektívneho typu. V procese práce môžete využiť všetky dostupné materiály, ktoré zostali z konštrukčných a opravárenských činností. Takýto nábytok je inštalovaný pod strechou, v tieni stromov, na trávniku, špeciálne upravenom priestore.

Ponúka domácu hojdačku

Usporiadanie územia, správny výber a vhodný dizajn rekreačných oblastí je jednou z dôležitých úloh, ktorým čelí majiteľ priľahlého domu. Pri zdobení svojho majetku s kvetinové záhony, altány, umelé rybníky, nemali by ste zanedbávať taký objekt ako hojdačka. To je jedna z mála možností pre situáciu, s ktorou môžete doplniť krajinu, vychutnať si pohodlný a útulný pobyt na čerstvom vzduchu.

Pri výbere hotových návrhov nie je vždy možné nájsť a vybrať modely, ktoré vyhovujú všetkým potrebám a ktoré zodpovedajú štýlu danej situácie. V tomto prípade by najlepšou voľbou bolo vytvoriť si vlastné ruky, pretože domáce hojdačky majú tieto vlastnosti:

 • Náklady. Samotné kópie budú stáť rádovo lacnejšie ako zakúpené náprotivky a na prácu môžete použiť akýkoľvek dostupný materiál.
 • Originalita. Takýto nábytok, vyrobený v interiéri, bude exkluzívny, priaznivo sa líši, bude záležitosťou pýchy.
 • Kvalita. Každý rozhoduje o tom, ako dobrý bude výrobok.
 • Výber modelu. Vo fáze návrhu môžete nezávisle určiť typ hojdačky, pre ktorú sú určené, iba deti alebo všetci členovia rodiny ich budú používať. Dizajn bude závesné sedadlo alebo celá pohovka, namontovaná pod baldachýnom, s nastaviteľným operadlom.
 • Výber materiálu. Môžete urobiť hojdačku z rôznych druhov dreva, kovu, gumy, plastu, kombinovať suroviny, dať druhý život starým veciam.
 • Zážitok. Pri budovaní stavieb človek získa skúsenosti, ktoré sa dajú neskôr využiť na stavbu iných budov.


Aké sú výkyvy?

Pred začatím výstavby je potrebné posúdiť miesto, kde bude výrobok inštalovaný, posúdiť jeho účel, určiť sezónnosť použitia. Je tiež dôležité zvoliť si dizajn, ktorý nepokazí celkový vzhľad stránky, zdobí krajinu.

Swing môžete klasifikovať na základe rôznych parametrov:

 • Podľa spôsobu inštalácie môžu byť stacionárne a skladacie.
 • Swing vertikálne alebo horizontálne. V prvom prípade ide o výkyvnú hojdačku vo forme priečky, ktorá je upevnená na podpere, ktorá je v strede. V druhej - je to pozastavené možnosti.
 • Podľa veku sú všetky produkty rozdelené na deti a dospelých.
 • Podľa počtu miest - jednolôžkové, dvojlôžkové, viacmiestne.
 • Podľa typu konštrukcie - rám, bezrámové konštrukcie. V prvom variante môžu úlohu dopravcu hrať vetvy stromu. Tieto sa vyznačujú zložitejším zariadením, kde je priečka uložená na spoľahlivých podperách a sedadlo je uchytené na kovových tyčiach alebo reťaziach.
 • Prítomnosť baldachýnu - otvorené a uzavreté možnosti.
 • Vo forme neexistujú žiadne obmedzenia. Rám aj sedadlo majú najrôznejší vzhľad, môžu obsahovať kované prvky, majú originálny, jedinečný dizajn. Predstavujú hojdacie siete, pohovky, ľahké stoličky, ležadlá, majú vzhľad lodí, rakiet, napodobňujú zvieratá a vtáky.


Materiál na výrobu

Štandardné vyhotovenia sú vyrobené z dreva alebo kovu, ako aj kombinácie týchto materiálov. Používajú sa aj plastové sedadlá. Avšak, doma, s nezávislou konštrukciou výrobku, tam sú prakticky žiadne obmedzenia na výber surovín, všetko, čo možno nájsť na vašich stránkach, či už je to kovové rúrky, staré pohovky alebo pneumatiky automobilových kolies, bude robiť. Pozrime sa podrobnejšie na hlavné zložky používané v procese práce:

 • Povraz. Umožňuje stavať verziu lana vo forme "bungee". Najzákladnejším spôsobom, ako vytvoriť remeselnú konštrukciu hry na hojdanie, stačí uviazať dlhé lano na vetvu stromu alebo priečku, a priložiť k nemu drevené sedadlo alebo guľatinu zdola, ktoré si môžete vziať s rukami.
 • Strom. Klasický stavebný materiál. S ním môžete vykonávať akýkoľvek dizajn v tvare a zložitosti. Zároveň je ľahké pracovať s drevom, čo umožňuje aj neskúsenému začiatočníkovi vytvoriť krásne hojdačky, ktoré sa zmestia do každej záhrady.
 • Kov. Práca s týmto materiálom bude vyžadovať zváracie zručnosti. Výsledné štruktúry sú odolné, trvanlivé. Bežné zvárané aj elegantné kované konštrukcie pre ulicu môžu byť vyrobené zo surovín. Jedinou nevýhodou rúrky je ich náchylnosť k oxidácii, preto musí byť kovový povrch ošetrený špeciálnymi povlakmi.
 • Plast. Materiál sa používa hlavne na sedadlá, ktoré vydržia malú hmotnosť dieťaťa. Na vybudovanie jednoduchej konštrukcie stačí vyrobiť otvory v plastovom sedle a pripevniť ho k lanu zavesenému na vetve alebo priečke. Možno doplniť ďalšími materiálmi.

So všetkou silou drevo neznáša zrážky, teplotné výkyvy, a preto na predĺženie životnosti výrobku je potrebné drevo spracovať špeciálnymi impregnáciami, lakmi a farbami.


Závesné hojdačka to urobiť sami

Takéto modely sú dobre inštalované v altánku alebo pod prístreškom, na terase alebo na terase, pod baldachýnom stromov alebo na otvorenom priestranstve. Konštrukcia môže byť vyrobená z rôznych materiálov, pre pohodlie je sedadlo navyše vybavené operadlom a lakťovými opierkami. Takýto nábytok je pripevnený k priečke, vetvu, ku stropu konštrukcie pomocou kovových tyčí alebo reťazí, dlhých lán alebo lán. Pre prehľadnosť uvažujeme niekoľko príkladov toho, čo a ako môžete nezávisle vybudovať hojdačku.


Pneumatická hojdačka

Elastický plášť namontovaný na okraji disku sa používa ako materiál pre mnoho remesiel a stavieb postavených v miestnej oblasti. Je to skvelá zložka, z ktorej môžete vybudovať takúto vzrušujúcu atrakciu ako hojdačku. To možno vykonať niekoľkými spôsobmi:

 1. Vertikálna poloha Jednodielna pneumatika postačuje na viazanie lana a zavesenie na priečku alebo vetvu.
 2. Vo vodorovnej polohe. Za týmto účelom položte pneumatiku na bočný povrch a vyvŕtajte 3-4 symetrické otvory vzhľadom na stred. Lano cez ne, v prípade 4 otvorov - môžete začať jeden z nich, a vytiahnite upevňovače lana z druhej, a 3 otvory, upevnite konce lana vnútri gumového puzdra so silnými uzlami. Môžete tiež použiť kovovú reťaz s háčikmi, ktoré sú pripevnené k pneumatike s podložkami a maticami.
 3. Z rezaných pneumatík. Škrupina je narezaná na špecifický vzor. V podstate vnútorná časť behúňa slúži ako sedadlo. Môžete urobiť rôzne možnosti, to všetko závisí od zvolenej schémy.

Odbočiť z dosiek

Klasickým modelom je doska zavesená na vetve alebo tyči so štyrmi otvormi na okrajoch, cez ktoré prechádza lano alebo lano. Namiesto dosky, môžete dať nový život staré stoličky, drevené mreže, guľatiny guľatiny.

Zaujímavé možnosti sú získané z drevených paliet, ktoré často zostávajú po stavebných prácach. Urobiť im pôvodný swing nie je pre nikoho ťažké. Dosť na spracovanie povrchu brúsnym papierom, odstránenie triesok, aby bolo hladké. Potom je paleta potiahnutá impregnáciou a lakom. Po vysušení, pod hornou vrstvou konštrukcie, prebiehajú na oboch stranách dve dlhé laná, ktorých voľné konce sú viazané do spoločného uzla. Zostáva len zavesiť výrobok na priečku, pripevniť k stropu. Pre pohodlie, môžete pridať späť, nainštalovať mäkké sedadlá.

Pre prácu môžete použiť staré korčule, snowboard. Tieto dosky sú odolné, môžu slúžiť ako vynikajúce sedadlo. Súčasne nie je potrebné ich čistiť ani spracúvať, stačí len vytvoriť 4 otvory pozdĺž okrajov a upevniť ich na podperu. Rovnakým spôsobom môžete použiť protokoly, ktoré musia byť prepojené do jednej roviny.

Hoop alebo hula hoop hojdačka

Zo starého kovového alebo hliníkového obruče je možné vytvoriť vynikajúci dizajn, ktorý je navrhnutý pre pohodlný pobyt. To možno vykonať niekoľkými spôsobmi:

Zoberme si jednoduchý workshop na príklade, ako urobiť nezvyčajné hojdacia sieť z hula-obruč.

 1. Hula-obruč je položená na kus látky, vyrezané z neho dva pevné kruhy, ktorých priemer je o 30 cm väčší ako použitý okraj. Pre prácu používame len hustú tkaninu, je lepšie používať džínsoviny, prešívané tkaniny, pytlovina.
 2. V jednom z kusov tkaniny rezané okolo, šijeme zips, aby sa to stalo, je potrebné znížiť plátno uprostred, bez toho, aby dosiahol hrany. Dĺžka rezu, podobne ako blesk, sa rovná priemeru obruče s okrajom 1 cm.
 3. Ďalej, pomocou šijacieho stroja, šijeme dva získané segmenty, preto sme ich spolu s prednou stranou zložili.
 4. Otočením krytu na prednej strane v ňom vytvoríme 4 otvory.
 5. Je tiež potrebné vyvŕtať diery do hula obruče.
 6. Aby bola konštrukcia pohodlnejšia, ozdobíme lem pomocou polstrovaného polyesteru a umiestnime ho do puzdra.
 7. Na zavesenie výrobku budú potrebné 4 časti lana rôznej dĺžky, jeden pár by mal byť o 50-60 cm dlhší ako druhý.
 8. Lano navlečeme do otvorov, pritiahneme na obruč a každá dvojica musí mať rôznu dĺžku z rôznych strán.
 9. Zostáva len pripojiť štruktúru k vetve alebo sa prekrývať.

Krok za krokom "web" obruče:

 1. Posilníme miesto spájkovania obruče pomocou kovových dosiek alebo drôtu.
 2. Rozdeľte kruh na 8 rovnakých častí, označte značku. Pre lepšiu fixáciu lana je potrebné v dutine vyvŕtať 8 symetrických otvorov.
 3. Odrežte 8 kusov lana, ktorého dĺžka sa rovná dvom priemerom kruhu s malým okrajom, musíte použiť silnú šnúru s hrúbkou 4-5 mm.
 4. Dvojité lano, navíjame otvory na oboch stranách, natiahneme, vytvoríme uzly, alebo ak nie sú žiadne diery, vytvoríme slučku na jednej strane a uzol na druhej strane. Priehyb lana môže dosiahnuť 5 cm.
 5. Ďalej, kolmo na napnuté lano, pripojte ďalší kábel, ktorý sa prelína s prvým lanom v priečnom smere.
 6. Rovnakým spôsobom začíname a opravujeme zvyšných šesť segmentov.
 7. V neprítomnosti otvorov, s ihlou a závitom plášť všetky body pripojenia, rovnako ako uprostred.
 8. Upevnite na karabíny 4 obruče, pričom ich nastavte symetricky voči stredu v miestach upevnenia lán.
 9. Obruč s plášťom potiahneme polyesterom a vytvoríme prikrývku pozdĺž obrysu látky.
 10. Dostať sa na najdlhšiu dobu zamestnania - tkanie webu. Začneme pracovať zo stredu, urobíme vzdialenosť medzi krúžkami 4-5 cm, splietajúc každé lano navzájom, lemujúc spoje s niťami.
 11. Po ukončení výstavby je len výber miesta pre jej umiestnenie.


Plachta plachty

Ak chcete vytvoriť taký materiál, potrebujete reťaz, dva kovové trojuholníky, kus hrubej plachty. Ak chcete začať s, sme strih pásu potrebnú formu z hustého plátna. Oba konce plátna navíjame do kovových trojuholníkov a sklopíme ich nadol, spojíme ich s hlavnou časťou tkaniny. Ďalej, pomocou nitov, spojíme každý okraj s rovinou tkaniny. Namiesto nitov môžete použiť bežné skrutky s maticami. Aj z tohto materiálu je možné konštruovať zložitejšie štruktúry vo forme hojdacích sietí, aby sa s nimi mohli zakryť kovové rámy, aby sa mohli použiť ako baldachýn.

Vzhľadom k tomu, že plátno je impregnované žiaruvzdornými, vodotesnými, ako aj impregnáciou z hnitia, suroviny sú perfektné ako základ alebo dodatočná zložka uličných konštrukcií.


Drevená hojdačka na podperách

Najlepší materiál pre výrobu trvanlivých hojdačiek - drevený trám. Štvorcové rezivo poskytuje jednoduchú montáž konštrukcie, jednoduché nastavenie dielov, spájanie rohov. Obľúbený záhradný prvok dizajnérov krajiny je šťastne používaný deťmi a dospelými. Takéto výkyvy môžu byť vyrobené nezávisle od akejkoľvek veľkosti a tvaru.


Určujeme veľkosť a proporcie

Stavba drevenej hojdačky by mala začať vypracovaním návrhu. Je dôležité zohľadniť ich účel, počet rodinných príslušníkov. Môžu byť rôznych typov. Obľúbené sú nasledovné domáce možnosti:

 • Family. Majú veľkú kapacitu, 4-5 ľudí sa ľahko zmestí. Lavica je široká od dlhých dosiek. Je možné pridať dizajn s baldachýnom;
 • Dieťa. Jednoduché výkyvy môžu mať rôzne modifikácie. Pozostávajú hlavne z podpery, sedla a upevňovacích prvkov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať bezpečnosti - vytvoriť pohodlný chrbát, bočné prepážky, poskytnúť popruhy pre spoľahlivú fixáciu dieťaťa;
 • Portable. Ľahké výkyvy malých rozmerov sa zbierajú podľa špeciálnej schémy. Skladacie prvky sa rýchlo demontujú, premiestňujú, prepravujú do akéhokoľvek miesta.


Umiestnenie a montáž regálov k zemi

Stacionárne konštrukcie musia byť bezpečne upevnené v zemi, aby sa neotáčali pri pohybe reťazí alebo kovových tyčí. Na vybranom mieste označte miesto regálov, kopajte kopanie. Spodok každej jamy zaspávame pieskom, aby sme chránili štruktúru pred deformáciami a poklesom. Vrstva musí byť najmenej 10 cm.

Pred vložením podpery do drážok je potrebné ich spodnú časť ošetriť bitúmenovým tmelom alebo zábal strešným papierom. V šachte by mali byť v presne vodorovnej polohe. Naplňte ich cementovou maltou. Kým zmes nie je suchá, je možné nastaviť polohu regálov. Ďalšiu prácu je možné vykonať najmenej o 10 dní neskôr.

Spôsoby upevnenia priečnika

Drevený priečnik, na ktorý je zavesená lavica alebo sedadlo, môže byť upevnený niekoľkými spôsobmi. Ak je hojdačka na nápadnom mieste vo dvore, je lepšie použiť možnosti s estetickým stavom. Sú komplexné pri realizácii, ale dávajú uličnej štruktúre špeciálny, reprezentatívny vzhľad. Priečnik je možné bezpečne upevniť nasledujúcim spôsobom:

 1. Na položenú tyč, pripevnenú pod priesečníkom dvoch podpier;
 2. Nosný nosník medzi prekríženými bočnými stĺpikmi;
 3. Upevnenie "v polovici stromu". Na spojoch sú vytvorené špeciálne rezy.

Konštrukcia sedadla

Sedadlo drevenej hojdačky by malo byť tiež vyrobené z dreva. To je jeden z najjednoduchších a najpríjemnejších materiálov. Je ľahko spracovateľný, poskytuje plný priestor pre prejavenie fantázie. Z neho môžete vytvoriť skutočné umelecké dielo.

Je možné urobiť jednoduchú konštrukciu z dvoch rámov - jeden detail je určený na sedenie, druhý na chrbát. Vyrábame ich výstuže a vzájomne sa spojujeme pomocou rohov, skrutiek. Podľa návodu naskrutkujeme špeciálne skrutky do predného nosníka sedadla a hornej časti operadla. Takéto sedadlo môže byť použité pre vonkajšie stavby alebo v byte.

Vyberte si upevnenie sedadla k priečke: lano alebo reťaz

Na výber medzi syntetickým, prírodným lanom a kovom je potrebné určiť sezónnosť použitia predmetu, jeho spoľahlivosť. Kovové konštrukcie sa výrazne líšia svojou pevnosťou, okrem toho sú trvanlivé, dobre znášajú námrazu. Pre objemné konštrukcie, na ktorých sa môže súčasne ubytovať niekoľko ľudí, je lepšie použiť kovovú reťaz, okrem toho sa hojdačky pomalšie zastavia.

Lano je oveľa lacnejšie ako kov, je príjemnejšie na dotyk, ale môže sa brúsiť, preto vyžaduje pravidelnú revíziu, vizuálnu kontrolu stavu. Okrem toho je tento materiál pre hojdačku menej trvanlivý. To je skvelá voľba pre zavesenie jednoduchých jednotlivých položiek, hojdacie siete.

Kovová hojdačka na stojanoch

Pred začatím práce je potrebné určiť typ výrobku, či bude prenosný alebo stacionárny, vybavený krytom z polykarbonátu, natiahnutou markízou, určenou pre dieťa alebo dospelú osobu. Pre prehľadnosť považujeme master class na konštrukciu stacionárnej štruktúry:

 1. Берем профильную трубу 40х40 мм или 50х50 мм, с помощью болгарки отрезаем 4 одинаковых отрезка длиной 2,5 м, и еще 2 по 1 м. Для перекладины понадобится круглая труба диаметром 30 мм, длиной 2 м.
 2. Na jednej strane, na všetkých štyroch dlhých profiloch, ktoré sa používajú ako bočné regály, rezáme hrany pod uhlom 30 °, po ktorých zvarujeme rúrky v pároch v miestach rezu, čo má za následok dva rovnoramenné trojuholníky.
 3. Na posilnenie konštrukcie, približne na úrovni 2 m zhora, aplikujeme krátke segmenty, určíme, v akom uhle je potrebné odrezať obidve okraje každej rúry tak, aby tesne priliehali ku konštrukcii, tvorili s ňou jednu rovinu. Rezanie hrán, zváranie vodorovných prekladov.
 4. Na vrcholy vzpier, pripomínajúcich písmeno A, zvaríme okrúhlu priečku.
 5. Vytvoríme rám sedadla. Za týmto účelom sme odrezali 5 dĺžok 1,5 m od kruhovej rúrky s priemerom 20 mm a ďalších 6 o 0,5 m. Sedadlo zvaríme do jedného dizajnu, preto rozširujeme tri dlhé rúrky tak, aby vzdialenosť medzi dvoma extrémami bola 0,5 m, nad nimi dáme tri menšie segmenty, dva v rohoch, jeden uprostred. Rovnakým spôsobom vytvárame chrbát, s jediným rozdielom, bez jednej dlhej priečky na jednej strane. Obidve časti kombinujeme v požadovanom uhle. Na každej strane zvaríme dve špeciálne očné matice, ktoré sa použijú na upevnenie kovovej reťaze.
 6. Rám prekryjeme drevenými lamelami 30x30, 20x40, 30x60 mm, 1,5 m dlhými, spájajúc tyče s kovom pomocou skrutiek a matíc.
 7. Vrátime 25 cm od každého okraja a vyvŕtame do priečky otvory, do ktorých budú umiestnené skrutky.
 8. S pomocou karabín zavesiť sedadlo na kovový reťaz.
 9. Potom nastavte hojdačku. Za týmto účelom, v mieste, kde bude inštalovaná konštrukcia, vykopávame 4 otvory s hĺbkou 40 cm, zaspávame vankúš piesku do 10 cm na dne jamy.
 10. Betónový roztok sa zahusťuje.
 11. Swing nastaviť stúpačky v jamách, každá železná rúra posilnená v diere s kameňmi, zalejeme betónom.
 12. Po vysušení roztoku sa produkt môže použiť.záver

Ručne vyrobené hojdačky budú vynikajúcim doplnkom každého susedného domu. Budú pomáhať, aby zvyšok v čerstvom vzduchu pohodlné a útulné, poteší ako deti, tak dospelých, umožní vám vychutnať si let, zdvihnúť náladu. Vlastný dizajn bude predmetom pýchy svojho majiteľa, svedčí o jeho dobrej chuti, ozdobí sa samotným územím.

Zanechajte Svoj Komentár