Ako urobiť bábiku vlastnými rukami

Dospelí zabudli na detské sny. Najmä dievčatá, ktoré v detstve predstavovali svoju idealizovanú budúcnosť. Niekto sníval o kráse, speve, krásnych veciach, iní predstavili svoj dospelý život v hojnosti, obklopený šťastnými deťmi, s pozorným manželom vo veľkom jasnom dome. Ale všetci snívali o svojom dome hračiek, ktorý im umožní realizovať ich plány. Generácie sa navzájom nahrádzajú, ale túžby dievčat zostávajú nezmenené.

Príbeh o vzhľade hračky má desiatky storočí. Známe kópie nájdené v Egypte, ktoré sa týkajú existencie štátu BC. e. V Európe boli takéto výrobky dostupné len bohatým rodinám, ale časom sa všetko zmenilo. Teraz je v detskom obchode čokoľvek, od klasickej Barbie až po postavy vašich obľúbených karikatúr, ktoré môžu žiť aj na hradoch. Nespravodlivo vysoké náklady na takéto štruktúry však môžu rodiča prekvapiť. Ale nebuďte rozrušený, môžete potešiť svoje dieťa hračkou, ktorú vyrobil sám.

Výhody tvorby domu vlastnými rukami

Akýkoľvek ručne vyrobený výrobok, špeciálne vytvorený pre svoje deti, je naplnený teplom, má silnú energiu, prináša radosť dieťaťu. V procese práce sa prejavujú individualita a tvorivé schopnosti. Môžete zhromaždiť všetkých členov rodiny, radi trávia čas obklopený svojimi blízkymi. Zoberte do úvahy výhody vlastného dizajnu:

 • Exkluzivita, originalita. Dom bude odlišný v tom, že je to jediné umelecké dielo. Nebude to nikto iný. Spoločnosti, ktoré vyrábajú výrobky z výroby, ich robia špecificky s dielmi, ktoré ich pokazia, alebo je dizajn všeobecne neprijateľný, ale s veľmi atraktívnymi komponentmi. To sa robí zámerne. Perfektné hračky, ktoré majú dokonalý vzhľad, sú neuveriteľne drahé;
 • Vždy v móde. Ručné zariadenie nikdy nestratí význam. Nezáleží na reklame. Dobrá vec bude dlho ako vlastníci;
 • Let fantázie. Pri vytváraní domu môžete stelesniť akékoľvek želania dieťaťa. Môže to byť desktop, dosiahnuť ľudský rast. Majú podlahy, iný počet izieb, okná, interiérové ​​predmety;
 • Ukladanie domáceho rozpočtu. Okrem príjemného pobytu vám ručne vyrobený dom umožní ušetriť peniaze.

Dieťa by sa malo podieľať na výrobe domu. Vždy vám povie, čo by ste chceli vidieť, čo očakávate od vytvorenej štruktúry. Okrem toho ocení viac ručne vyrobenej hračky.

Drafting

Dom je cenený sen mnohých dievčat. Poskytuje príležitosť na dobrý odpočinok, hranie s priateľmi, stelesnenie detských túžob. Práca na vytvorení produktu začína otázkou, ako urobiť bábiku vlastnými rukami, aké materiály použiť na určenie veľkosti. Za týmto účelom vytvorte projekt budúceho dizajnu. Má preniesť myšlienku na papier. Musí spĺňať určité požiadavky:

 1. Funkčnosť. Vybudovaná budova by mala byť praktická. Aby spĺňali určité normy, mali atraktívny vonkajší a vnútorný vzhľad. Nebuďte horší ako továrenské možnosti.
 2. Jednoduchosť dizajnu. Projekt autogramu by sa mal uskutočniť bez zbytočných kudrliniek. Ťažké schémy vyžadujú určité zručnosti. Na to potrebujete získať skúsenosti.
 3. Výpočty. Je potrebné vypočítať dostupnosť a množstvo požadovaných materiálov. Identifikujte potrebné nástroje, pomocou ktorých môžete vykonať nadchádzajúcu prácu.
 4. Presne vyhotovené kresby - kľúč k úspechu. Vzhľad, presnosť budúcej štruktúry závisí od toho. Môžete si stiahnuť hotové modely z internetu, ak máte zručnosti, vyplňte výkres sami, použite špeciálne programy. Predbežný náčrt môže byť nakreslený na hárku v bunke.

Tvar, výška a veľkosť domu

Dôležitou fázou návrhu je určenie veľkosti a tvaru domu. Môže byť jednopodlažný, viacpodlažný. Majú obdĺžnikový, štvorcový tvar. Je možné vytvoriť hrad s okrúhlymi vežami. Parametre produktov sú odlišné, všetko závisí od oblasti detskej izby, želania dieťaťa, autorovho fantázie. Pri vytváraní náčrtu miestností by sa mali zohľadniť tieto požiadavky:

 • Výška stropu v miestnosti je daná rastom jej obyvateľov, väčšinou sú to dve veľkosti bábik. Takáto požiadavka vám umožní ľahko usporiadať obyvateľov domu na izby;
 • Hĺbka miestností sa vypočíta z potreby voľného miesta na umiestnenie predmetov inštalovaných vo vnútri. Šírka závisí od celkovej plochy konštrukcie, počtu miestností;
 • Použitý materiál ovplyvňuje plochu a výšku výrobku. Každá jednotlivá surovina je charakterizovaná svojou schopnosťou odolať rôznym zaťaženiam, aby si zachovala svoj pôvodný tvar;
 • Pri vytváraní dvojpodlažných budov by mala byť vhodne umiestnená miestnosť. Prvé poschodie je charakterizované kuchyňou, vstupnou halou, obývacou izbou, druhou - spálňou, predsieňou, pracovňou. Môžete tiež zabezpečiť podkrovie, balkón, verandu.

Najťažšie sú malé domy. Je ťažké pracovať s malými detailmi, je obzvlášť ťažké inštalovať okná, dvere, vykonávať dekorácie izieb.

Materiály na stavbu bábiky

Pri stavbe domu je dôležitým faktorom výber vhodného materiálu nielen pre samotnú stavbu, ale aj pre všetky prvky, ktoré tvoria jeho zloženie (stôl, stolička, posteľ, šatník). Všetky komponenty musia byť silné, spoľahlivé. Pre deti do 3 rokov je vhodné používať drevené časti, bez laku, farby. To je kvôli túžbe dieťaťa ochutnať všetko, môže okusovať, lízať hračku.

Konštrukcia môže byť vyrobená z rôznych surovín: drevo, plast, kov, tkanina, preglejka, linoleum, vata, laminát. Hlavná vec, že ​​dom sa ukázal silný, trvanlivý, nie zrútil pri prvom kontakte s dieťaťom. Najpraktickejšie, trvalo udržateľné konštrukcie sú z dreva, preglejky, laminátu. Nie sú moc odlišné od výrobkov z výroby. Pozrime sa podrobnejšie na populárne materiály používané v stavebníctve.

preglejka

To je skvelá voľba pre vytváranie remesiel. Je to vrstvená doska vytvorená lepením niekoľkých radov dyhy. Má množstvo výhod, ktoré sú vyjadrené v:

 • Vysoká pevnosť. Hračky sa líšia svojou dlhou životnosťou, nezlomia sa v rukách detí;
 • Vzhľadu. Vrchná vrstva dýhy má drevený vzor;
 • Nízke emisie tepla. Preglejka je teplá pri dotyku - dôležitá kvalita pre dieťa;
 • Jednoduché spracovanie. Maľovanie, rezanie, vŕtanie, frézovanie, upevňovanie - nebude ťažké;
 • Primeraná cena. Pre preglejka dom vyžaduje trochu surovín, a jeho náklady sú malé.

Obsah formaldehydu v lepidle by mal byť minimálny, zodpovedať označeniu E0. Pre dieťa vyžaduje produkt šetrný k životnému prostrediu.

Začíname pripravovať materiály a nástroje. Na to potrebujeme: listovú preglejku, nie menej ako 5 mm hrubú; píla alebo skladačka; PVA, lepidlo na drevo, lepiaca páska; kúsky tapety (môžete použiť zvyšky opravárenských prác); meracie prístroje, ceruzka, pero.

Ďalšou etapou výstavby bude príprava výkresu. Môžete si ho stiahnuť zo siete, nakresliť ho. Po všetkom, čo potrebujete, pokračujeme v práci. Zoberme si krok za krokom:

 1. Podľa výkresu zostavujeme šablóny, ktoré sa prenášajú na list preglejky.
 2. Píla alebo píla vystrihnúť konštrukčné prvky, vystrihnúť okenné otvory, dvere.
 3. Ostré rohy a hrany čistíme pilníkom, brúsnym papierom.
 4. Pomocou lepidla alebo klincov spojíme všetky prvky, počnúc uchytením k základni bočných stien, potom prejdeme dozadu.
 5. Keď je rám pripravený, prejdeme k priečkam, nad ktorými upevníme strop.
 6. Ak je druhé poschodie, urobíme montáž rovnakým spôsobom.
 7. Montujeme strechu, napodobňujeme strešnú krytinu na nej, napr. Lepidlo, nasekanú lepenku.
 8. Ďalším krokom bude úprava interiéru. K tomu môžete na podlahu nalepiť film s dreveným vzorom, pripevniť kusy látky, položiť linoleum. Steny sú maľované, omietnuté tapetou.
 9. Ak je dom viacpodlažný, vo vnútri môžete inštalovať schody.
 10. V záverečnej fáze zariadime interiérové ​​predmety a umiestnime ich do bábik.drevo

Práca s drevom je o niečo ťažšia. V procese výrobných zariadení budú vyžadovať nasledujúce materiály a zariadenia:

 • list papiera, pravítko, meter, ceruzka;
 • dosky z ihličnatých alebo tvrdého dreva najmenšej hrúbky (podľa GOST minimálne - 16 mm);
 • preglejky, pilníky, brúsny papier;
 • lepidlo na drevo, nechty;
 • drevené tyče;
 • kotúčová píla, priamočiara píla, ručné mlecie zariadenia;
 • ochranná maska, okuliare.

Práca prebieha v niekoľkých fázach:

 1. Podľa výkresov pripravujeme šablóny.
 2. Šablóny prikladáme k doske a prenesieme na ňu značku.
 3. Kruhová píla vyrezala načrtnutý blok.
 4. Na prvkoch strechy v mieste ich horného spojenia vyrežeme svah s uhlom 45 stupňov.
 5. Na rezanie okien a dverí pomocou píly vyvŕtajte pozdĺž označených okrajov otvoru.
 6. Konečná veľkosť otvorov umožňuje manuálne frézovanie, ak nie je, môžete súbor použiť.
 7. Ostré hrany a všetky otvory sú brúsené brúsnym papierom.
 8. Zostavujeme našu štruktúru lepidlom a klincami. Na základe toho sa inštalujú bočné steny, ktoré by sa mali dostať na strechu, medzi ktorými sa nachádzajú medzistenné priečky. Nainštalujte strechu.
 9. Ako zadná stena používame preglejku, drevovláknitú dosku s hrúbkou viac ako 3 mm. Malo by presahovať všetky hrany o niekoľko mm. Po jej upevnení frézkou dokončíme úpravu stien domu.
 10. V prípade potreby nainštalujte balkón. Za týmto účelom si vezmeme štyri identické obdĺžnikové lišty, urobíme v nich otvor na hornom okraji, kde vložíme okrúhle lamely, ktoré slúžia ako priečky. Ďalej je táto konštrukcia inštalovaná na špeciálnej rímse.
 11. V záverečnej fáze inštalujeme komín na strechu, vyčistíme plavidlo od prachu.drevotriesková doska

Doska vyrobená v procese lisovania drevnej štiepky, používaná pri výrobe nábytku. Ľahko ovládateľný. Obsahuje formaldehydy. Na prácu sa použije typ emisií E0, E1. Na výstavbu domu potrebujeme:

 • Drevotrieskové dosky, s hrúbkou 8 mm alebo väčšou, potiahnuté dyhou, papierom alebo laminovanou drevotrieskovou doskou, potiahnuté polymérnym filmom;
 • skrutkovač, skrutky, lepidlo;
 • vrták so špeciálnymi tryskami na rezanie otvorov;
 • skladačky, píla;
 • list, jednoduchá ceruzka;
 • meracie prístroje.

Etapy vytvorenia domu s otvoreným balkónom a strechou:

 1. Na listoch preglejky presuňte prvky kresby.
 2. Vystrihnite všetky časti konštrukcie.
 3. Bočné steny a priečky upevňujeme k základni. Upevnenie sa uskutočňuje skrutkami. Otvory musia byť vyvŕtané v miestach, kde sú priskrutkované tak, aby sa drevotriesková doska neoddeľovala;
 4. Ďalej upevnite strop, ktorý bude základom pre druhé poschodie.
 5. Ak chcete získať prístrešok strechy, steny, na ktoré balkón nadväzuje sa vykonáva vyššia ako jedna strana. Na nich upevníme strechu.
 6. Bočná stena a prepážka balkóna sú jeden kus, ale jeho bočné časti budú musieť byť odrezané.
 7. Pred upevnením zadnej priehradky predvŕtajte okná v tvare kruhu, na ktoré používame vŕtačku so špeciálnou tryskou.
Laminátové podlahy

Ak chcete vytvoriť rozloženie, môžete použiť drevené podlahy. Materiály na výrobu sú podobné drevu. Sú nasledovné:

 • laminátové dosky s hrúbkou 8, 12 mm;
 • papier, pero, pravítko;
 • vŕtacie stroje;
 • lepidlo, kancelársky nôž.

Pri vytváraní takéhoto domu budete mať šťastie pre ľudí, ktorí majú po opravách ešte stále nadbytočný stavebný materiál. Zvážte majstrovskú triedu pri stavbe domu s garážou a sedlovou strechou:

 1. Nakreslíme schému, otočíme ju do siete.
 2. Ak je konštrukcia malá, stena môže byť vyrobená z jednej dosky, jej šírka by mala stačiť. Pri väčších konštrukciách bude potrebné pripojiť niekoľko lamiel.
 3. Z prednej strany sme vyrezali okná, vchod a vstupné brány do garáže. Na bočnej stene zo strany garáže vyrábame kruhové otvory s vŕtačkou s tryskou, ktoré budú slúžiť ako vetracie otvory. Okná na stranách nie sú potrebné, najlepšie sa vykonávajú na zadnom paneli.
 4. Ako základ, základ používame hrubšie dosky 12 mm.
 5. Steny môžu byť spojené lepidlom, je lepšie pripevniť železnými rohmi, inštalovať ich na vnútornú križovatku priečok.
 6. Predná strana je odnímateľná.
 7. V záverečnej fáze nainštalujte strechu.
 8. Ak je veľa voľného času, môžete si z laminátu vytvoriť vchodové dvere a bránu ich pripevnením malými závesmi.
sadrokartón

Produkt tejto suroviny je jednoduchý, ale skôr krehký. Ak chcete vytvoriť dom, budete potrebovať:

 • sadrokartónové dosky;
 • PVA lepidlo, tesárstvo;
 • Nástroje na meranie ceruzky;
 • stavebný nôž, kovový roh, profil.

Hlavná trieda štandardného domu v troch podlažiach:

 1. Označte list sadrokartónu.
 2. Najprv sme rezali dve bočné steny stavebným nožom, potom dvoma horizontálnymi priečkami.
 3. Odkryte naše bočné steny rebrami tak, aby boli rovnobežné na rovnakej úrovni. V miestach uzáverov priečok, na oboch stranách urobíme otvor a upevníme rohy, ktoré budú slúžiť ako dodatočná opora. Listy zo sadrokartónových dosiek, na koncoch priľahlých k stenám natierame lepidlom a položíme ho na rohy, ktoré môžu byť zamaskované tmelom.
 4. Odrežte základňu. Je tiež spojený so štruktúrou lepidlom a rohmi.
 5. Nainštalujte zadný panel. Pre predbežné upevnenie použite pásku.
 6. Strecha je upevnená na bokoch a na rímse zadnej steny. Ak chcete získať ohyb nie je úplne znížiť list sadrokartónu.
 7. Poslednou fázou bude inštalácia vertikálnych priečok, prednostne jedného z nich na spevnenie strechy.
 8. V prípade potreby môže byť výrobok mobilný. Na tento účel vystužte základňu tak, že k nemu pripojíte obdĺžnikovú konštrukciu z profilu budovy, ku ktorej budú pripevnené kolesá.

Penový plast

Lacné suroviny, ktoré možno nájsť takmer v každej domácnosti. Zvyčajne zostáva z balenia domácich spotrebičov. Je to veľmi krehký materiál. Práca s ním by mala byť čistá. Na vytvorenie produktu potrebujeme:

 • listová pena;
 • zápalky, špáradlá;
 • stropná pena;
 • Meracie predmety, lepidlá alebo pištole;
 • kancelársky nôž.

Postupný proces je nasledovný:

 1. Vyrábame kresby a vytvárame vzory.
 2. Použite kancelársky nôž na vystrihnutie polotovarov pomocou šablón. Aby sa zabránilo strúhanke, je lepšie použiť špeciálny tepelný nôž na rezanie peny.
 3. V stenách sme odrezali vchody, okenné otvory.
 4. Steny, strop, základ, ktorý upevníme medzi sebou špáradlá alebo zápalky. Prepichujú konce a bočné plochy penovej roviny (križovatka). Pri spájaní dielov sa spolu zlepia v kontaktnej oblasti.
 5. Zhromažďujeme prvé poschodie budovy, počnúc inštaláciou prednej strany, potom na strane.
 6. Druhé poschodie je zozbierané analogicky s prvým.
 7. Na vytvorenie strechy používame rekvizity, ktoré ju posilnia.
 8. Vrch strechy je upevnený zápalkami, dodatočne spevňujúcou lepiacou páskou až do vyschnutia lepidla.
 9. Medzi podlažiami staviame schodisko. Je tiež vyrobený z peny. Bambusové palice sa dajú použiť ako zábradlie (používajú sa aj na spevnenie konštrukcie).
 10. V záverečnej fáze, aby exteriér a interiér. Stropné lišty sa používajú na vytváranie parapetov.

lepenka

Lepenkové dom - nespoľahlivý dizajn. Dievčatko ho rýchlo rozbije. Materiál sa ľahko ohýba. Produkt je vytvorený z:

 • vlnitá lepenka;
 • ceruzka, pravítko;
 • nožnice, kancelársky nôž;
 • izolačné pásky, lepidlá, lepiace pásky.

Technológia na vytváranie detských hračiek je nasledovná:

 1. Výkres sa prenesie na kartón, z ktorého sú vyrezané komponenty konštrukcie.
 2. V kartóne sa otvárajú okná.
 3. Ďalej sú všetky konštrukčné prvky zlepené dohromady.
 4. Na posilnenie dizajnu nie sú hrany stien rezané, ale zabalené a prilepené na iné roviny.
 5. Časti strechy, ktoré vyčnievajú mimo domu, by mali byť prilepené páskou, páskou.
 6. Dom je veľmi krehký, takže je lepšie umiestniť do neho malú bábiku. Nábytok by mal byť tiež ľahký, malý.

Domy zo starého nábytku

Renovácia domu, bytu, rekonštrukcia interiéru v nich je často sprevádzaná nákupom nového nábytku, zatiaľ čo starý ide do lodžie, podkrovia, do suterénu. Budeme musieť vytlačiť koše, pretože nepoužité komody, skrinky, police sa stanú nepostrádateľným materiálom pri stavbe bábiky. Práca s modelom nezaberie veľa času, pretože steny, strop, základňa sú pripravené. V masívnej konštrukcii sa zmestí pluk hračiek. K práci potrebujeme:

 • ceruzky, meracie predmety;
 • preglejková doska;
 • kladivo, skrutkovač, skladačka, brúska;
 • klince, skrutky;
 • starý nábytok;
 • farba, lepidlo.

Podrobný návod pozostáva z nasledujúcich akcií:

 1. Rám domu je pripravený na výstavbu strechy. Na tento účel zmerajte šírku skrine a jej hĺbku. Potom sme rezané dosky, na hornom kĺbe robiť sklon 45 stupňov. pretože hĺbka skrine je širšia ako štandardná doska, musíte dať dohromady niekoľko kusov. После установки крыши усиливаем ее перегородками по бокам, заодно разделяем чердачное пространство на несколько частей.
 2. Vertikálne priečky v polici možno ponechať, ak je to potrebné, pridať nové.
 3. Dvere skrinky je možné využiť ako prednú stranu domu, ktorý sa zatvára. Potom, ak je to potrebné, odrežte okno pomocou vŕtačky a vŕtačky.
 4. Ďalším krokom je čistenie vnútorných a vonkajších povrchov brúskou zo starého náteru. Potom vyčistíme celú štruktúru špiny, položíme vrstvu laku.
 5. Všetky nasledujúce činnosti sa týkajú zdobenia konštrukcie.

Lepenkové krabice dom

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť dom. Je potrebné vyzdvihnúť krabice vhodných veľkostí. Materiály na prácu sú potrebné minimálne:

 • domáce spotrebiče kartónové škatule, obyčajné sivé;
 • ceruzka, pravítko;
 • kancelársky nôž, zošívačka, lepidlo.

Práca s materiálom je nasledovná:

 1. Ako podlahy používame silnejšie boxy z domácich spotrebičov, pokiaľ majú rovnakú veľkosť.
 2. Vystrihnite boky každého boxu.
 3. Spojíme tri škatule, pričom vrchný box ponecháme bez priečky, ktorá hrá úlohu stropu.
 4. Dostať sa na strechu. Za týmto účelom vezmeme rezané kartónové obaly a odrežeme z nich dva prúžky, ktorými budú strechy. Ohýbanie a ukladanie hrán na seba, upevňujeme ich bočnými stenami a na vrchu strechy medzi sebou pomocou zošívačky a lepidla. Tiež pripevníme zadnú stenu podkrovia.
 5. Vnútorné priečky môžu byť inštalované z jednotlivých hárkov kartónu, alebo je možné zvoliť veľkosť škatule, ktorá presne zapadá do podlahy, pričom ešte stále posilňuje štruktúru ako celok.
 6. Dom zdobíme pomocou tkaniny, strapcov, stuh, penových výrobkov.

Látkový dom

Unikátne remeslá. Rozťahovanie tašky, dostaneme dom sa nachádza v rovnakej rovine. Vytvorenie takéhoto zázraku je nevyhnutné:

 • pár kusov tkaniva alebo plsti HB, veľkosť 50x40 cm;
 • menšie orezávanie tkanín;
 • Gombíky, nite, stuhy;
 • ceruzka, papier;
 • nožnice, ihly, šijacie stroje.

Zvážte podrobnú hlavnú triedu:

 1. Ak chcete začať s, nakreslite skicu na papier, vystrihnite vzory.
 2. Tkaninu pripevnite k šablóne a preneste na ňu obrys.
 3. Na hlavných kusoch tkaniny sme postupne vyrezali dvere a okná, tzn. Nepristupujte k ďalšiemu otvoru, kým nainštalujeme opravu na existujúcu.
 4. Po dokončení všetkých externých prvkov prejdite na interné. Tu môžeme ubytovať štyri izby (najlepšia možnosť). To je kúpeľňa, kuchyňa, spálňa, chodba.
 5. Pre každú samostatnú miestnosť šijeme kúsky látky imitujúce charakteristické objekty. Napríklad v spálni môžete umiestniť šatníkovú skriňu s otváracími dverami, posteľ, do ktorej môžete dať malú bábiku. V kúpeľni - umývadlo so zrkadlom, sprcha.
 6. V konečnom štádiu šijeme držadlá na kabelku, ktorú upevníme na vnútornej strane látky, ktorá imituje steny.

Možnosti exteriérového dizajnu

Fasáda je postavená, dom je takmer pripravený, pred jeho odovzdaním dieťaťu zostáva niekoľko etáp. Pre vytvorenie dizajnu výrobku je potrebné vykonať exteriérovú úpravu konštrukcie Zvážte niekoľko možností návrhu:

 1. Imitácia muriva, dlažba na streche. Ak to chcete urobiť, vezmite tyčinky so zmrzlinou a prepnite ich do štyroch častí. Z kusov, ktoré majú zaoblenie, položte strechu od spodného radu a postupne sa pohybujte smerom nahor. Každý nasledujúci riadok sa prekrýva s predchádzajúcim. Horný spoj strešných svahov je pokrytý pevnými paličkami, kolmými na dlaždice. Ďalej prejdite na fasádu. Rezané obdĺžnikové tyčinky nalepené na steny v tvare muriva. Poslednou fázou bude maľovanie strešných a fasádnych farieb.
 2. Jednoduchý dom maľovanie. Najbežnejšia a najrýchlejšia možnosť. Maľujeme strechu v ružovej farbe, steny sú biele.

Zanechajte Svoj Komentár