DIY domova - nápady na dizajn + foto

Pre každého z nás je pohoda a teplo doma pocit, ktorý je spojený s niektorými vecami a vnútornými prvkami. Ak chcete dať svojmu domovu osobitý charakter, zdôrazniť jeho prednosti, a rôzne techniky zdobenie miestnosti, ktorá môže byť vykonaná vlastnými rukami môže pomôcť odstrániť nevýhody.

Proces tvorivosti vo výzdobe na vlastnú päsť je vždy príjemný a umožní vám to aj bez významných nákladov. Zručnosti kreslenia, šitia, práce s drevom, keramikou, tkaninou, papierom - všetky tieto zručnosti vám umožnia priniesť do interiéru niečo nové, vylepšiť a ozdobiť.

Mnohí z nás chceli pravidelne meniť niečo v našom interiéri: preskupiť nábytok, aktualizovať textílie (záclony, koberce, vankúše), pridať príslušenstvo, užitočné drobnosti. Pridať alebo odstrániť a teraz všetko vyzerá v inom svetle.

Vytvorením série dekoratívnych prvkov v jednom štýle môžete úplne zmeniť známu atmosféru.

DIY nástenné dekor

Ak chcete diverzifikovať interiér, bez toho aby ste ho pripravili, aby ste čo najviac premenili miestnosť, môžete použiť výzdobu stien.

Zmeňte obvyklé pozadie stien, pridajte farby, môžete mať len plechovku farby, požadovanú farebnú schému a valček z pokrčený hadr.


Steny nie je možné natrieť úplne, ale výberom fragmentu. Pri maľovaní len na určitú plochu ju po obvode obmedzte krycou páskou.

Existuje mnoho spôsobov, ako zmeniť steny:

  • Nástenné maľby, ak máte umelecké schopnosti.
  • Nástenné dekorácie pomocou rôznych panelov.
  • Dekor z prírodných materiálov (vetvy, kamene).
  • Dekoratívne rámčeky z bagety.
  • Papierové motýle.
  • Nezvyčajné vešiaky a háčiky.

Čo zmeniť v kuchyni?

Najčastejšie v kuchyni, kde sa stretávajú rodiny pri večeri, chcem niečo zmeniť. Maľovať steny, nábytok, chladničku, kuchynské fronty, kachľovú zásteru.

Keď neexistujú žiadne umelecké schopnosti, môžete použiť maľbu šablóny. Šablóny sú vyrobené z hrubého papiera. Kresba sa aplikuje a narezáva sa pomocou papierového noža. Môžu byť vytlačené na tlačiarni akéhokoľvek formátu. Šablóny možno tiež zakúpiť.


Vyplňte prázdne steny v kuchyni pomôže hrnce na kuchyňu alebo rustikálne tému. Vždy priťahuje pozornosť, mení interiér.

Dekor obývacia izba s vlastnými rukami. Rodinné tradície.

Mestský zhon a spech často nenechávajú čas na zaplnenie domu dekoratívnymi remeslami, ktoré sa dajú ľahko vyrobiť vlastnými rukami. Ale je to tak pekné, že si pár hodín vypnete, aby ste pre seba a svoju rodinu vytvorili niečo neobvyklé.

Urobiť dekoratívne veci vlastnými rukami je ešte zaujímavejšie, spája a dáva každému členovi rodiny dôvod byť hrdý na svoj domov.


Prekvapujúce rodinné znaky môžu byť veľké písmená priezviska. Môžete si ich vyrobiť vo forme lámp, dekoratívnych vankúšov, nástenných panelov, nástenných malieb na stenách, hodín, dekoratívnych figúrok pre police.


Napríklad zábavný list z bambuliek je zábavné vytvoriť s každým, každý z nich máva guľôčky vlastnej farby a veľkosti. Potrebujete farebné priadze. Niekoľko vrstiev priadze je navinutých na prstoch, zviazaných v strede a rozrezaných pozdĺž okrajov.A samozrejme, z písmen môžete vytvoriť zmysluplné nápisy: lásku, mená rodinných príslušníkov.


Rodinná tradícia môže pokračovať vo výrobe príslušenstva na plnenie políc, napríklad vaz. Takéto vázy si môžeme vyrobiť sami z obyčajných fliaš na víno, transformovať ich pomocou decoupage alebo dekoratívnym ľanovým povrazom.

Každý člen rodiny si vyrobí vlastnú vázu. Rovnaké metódy môžu byť použité pre kvetináče.


Skvelý nápad je vytvoriť dekoratívny vankúš pre každého člena rodiny. Čo budú, záleží len na interiéri miestnosti a vašich schopnostiach. To môže byť najviac neuveriteľné nápady: hračka vankúše, maľované vankúše, kde si môžete kresliť textílie pre ľanové tkaniny, vankúše zo starých džínsy. Téma dekoratívnych vankúšov je nevyčerpateľná (zvieratá, ročné obdobia - zima, leto, jar, jeseň).

DIY spálňa dekor

Interiér spálne je navrhnutý tak, aby pomohol upokojiť majiteľa a relaxovať. Je dôležité, aby sa nič neobťažovalo, a ráno dávajú dobrú náladu, pocit harmónie, radosti. S niekoľkými dekoratívnymi dotykmi môžete dosiahnuť len také výsledky.


Nástenné dekorácie, textilné dekoratívne prvky (podložky, prehozy, koberce), lampy, dekorácie visiace zo stropu - to všetko je vhodné do spálne.


Môžete si naladiť pokojne a pozrieť sa na svoju rodinnú fotografiu pred spaním. Panel s fotografiami blízkych poskytne pocit pokoja.


Nevysvetliteľné pohodlie v posteľnej bielizni robia prikrývky a vankúše v štýle patchwork. Šitie takýchto krytov - tvrdá práca, vyžaduje šitie a vytrvalosť, ale radosť z takýchto vecí je oveľa viac ako nákup.

Teplé nočné koberce pomôžu udržať domácu, človekom vytvorenú situáciu v spálni. Nie je to veľmi ťažké.

Pravdepodobne máte tucet farebne oblečených košieľ na uvoľnenie. Rezané tričká na stuhy a väzbu.


Priadze pompons sú tiež skvelé riešenie. Stovky guľôčok rôznych kalibrov, zviazaných alebo prilepených k základni a rohož je pripravená.Jednoduchým výkonom a hodnosťou potlesku budú rohože z juty. Prírodný materiál, jednoduchosť výroby. Lano je cenovo dostupný nástroj pre domácu výzdobu, môže mať rôznu hrúbku a rôzne materiály. Najlepšie pre kreativitu vhodné prírodné kábel: juta, bavlna, ľan alebo zmiešané.


Tak pekné zaspať a pozrieť sa na mraky visiace nad vami alebo kŕdeľ vtákov. Takéto dekoratívne rozhodnutia sú fascinujúce.


V spálni sme zvyknutí držať svetlá zatemnené, takže lampy, ktoré sme sami vyrobili pre spálňu, by boli veľmi vhodné. Je pravda, že potrebné základné znalosti elektrických komponentov pre nich.

Tvorba tienidiel pre lustre a stolné lampy je zábavná téma pre domáce dekorácie vlastnými rukami.

Materiály pre nich môžu byť najviac nečakané: lano, tenisové loptičky, konáre.

Kúpeľňa Nápady

Pripomienky na more, symboly vody, čistota - to všetko sa snažíme dať do kúpeľne. Interiér kúpeľa je možné ozdobiť aj objektmi, ktoré sa v priebehu rokov niekedy nahromadili. Mušle priniesli z dovolenky, kamienky.
Výzdoba zrkadiel pomocou mušlí je vždy vhodná do kúpeľne, bez ohľadu na štýl.


V kúpeľni je veľmi potrebné miesto na uloženie najrôznejších drobností. S minimálnymi šijacími schopnosťami si môžete pre zavesenie vytvoriť závesné kryty.


Police na uskladnenie príslušenstva je možné vyrobiť zo surových dosiek, prirodzenosť tohto materiálu prináša pohodlie do interiéru kúpeľa.
Namiesto tradičných skriniek na veci, ťažké a masívne pre malú miestnosť, police z prútených košíkov sa zmestia, vyzerajú jednoducho, v pohode.


Sviečky a svietniky sú rovnako nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie.


Vešiaky na uteráky všetky rovnaké clothespins podporujú tému svietniky, kombinovať obraz kúpeľne.


Všetky druhy kobercov vlastnej výroby, vyrábajúce závesy, miesta na uskladnenie drobných predmetov - to všetko je zdrojom inšpirácie pre kreativitu v kúpeľni.

Vytvorenie detskej izby vlastnými rukami

Domáce dekorácie vlastnými rukami, pravdepodobne, najprv v detskej izbe. Koniec koncov, deti nemajú radi nudu. Oni sami sa spolu so staršími dizajnérmi snažia urobiť veľa vlastnými rukami.


Príslušenstvo a domáce dekorácie z prírodných materiálov budú vhodné do detskej izby.
Mäkké hračky, vtipné vankúše, maľovanie na stenách, ručne vyrobené koberce, panel fotografií, závesné mraky a vtáky zo stropu, posteľné prikrývky v štýle patchwork - to všetko a ešte oveľa viac je v detskej izbe nevyhnutné. Spoluvytváranie spája a posilňuje rodinné väzby, rozvíja predstavivosť dieťaťa a motivuje k učeniu.


Do-it-yourself izba dekor je zdrojom neustálej inšpirácie, relaxácie, radosti a komunikácie s blízkymi. Vytváranie a fantazírovanie o vašom interiéri je vždy zábava pre dospelých a deti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár