Polymérny hrnček dekor - master trieda s krok za krokom fotografie

Tento druh materiálu pre manuálnu prácu, podobne ako polymérna hlinka, sa používal pomerne nedávno. A dokonca aj v nedávnej minulosti, dokonca aj tí, ktorí mali radi tento druh vyšívania, nebolo tak ľahké ho nájsť. Musel som ju hľadať alebo riadiť do hlavného mesta a ďalších veľkých miest Ruska. Dnes, v oknách a regáloch všetkých obchodov s tovarom na vyšívanie môžete ľahko nájsť polymérové ​​hliny. Používajú ho nielen dizajnéri, sochári a iní majstri. S týmto typom materiálu môže ktokoľvek vymyslieť a vytvoriť širokú škálu dekorácií a dekoratívnych prvkov. Veľmi obľúbený je dekor hrnčeka polymérnej hliny. Taký pohár, ozdobený vlastnými rukami, sa môže stať neštandardným, kreatívnym darčekom alebo len prvkom interiéru.

Vlastnosti práce s ílom

Môžeme s istotou povedať, že zdobenie ílom je jedným z najkreatívnejších, najjasnejších a neobyčajných spôsobov vyšívania. S ním môžete vytvoriť úžasné veci, ktoré nesú atmosféru tepla a pohodlia.

Okrem neobyčajnej krásy, ktorú možno vykonať pomocou polymérnej hliny, jej významnými výhodami sú šetrnosť k životnému prostrediu, absencia akýchkoľvek pachov, mäkkosť a jednoduchosť v práci. Podstata samotného procesu je identická s prácou s obyčajnou hlinkou. Jediným rozdielom je, že produkty z polymérneho ílu sú trvanlivé a na zvýšenie ich životnosti sú šperky vyrobené z tohto materiálu vystavené vysokým teplotám.

Pred kúpou hlinky je nevyhnutné, aby ste si prečítali návod na použitie. Výber kvalitného materiálu má mimoriadny význam.

Ak chcete mať predstavu, ako diverzifikovať interiér pomocou polymérnej hliny, zvážte konkrétny príklad zdobenia hrnčekov vlastnými rukami.

Prípravná fáza

Prvým krokom je starať sa o dostupnosť všetkých potrebných materiálov a komponentov.

Požadované materiály:

  • Horľavá vysoko kvalitná hlinka.
  • Lepidlo s vodotesným účinkom a odolnosťou voči vysokým teplotám.
  • Šálka ​​(alebo iné pokrmy podľa vlastného uváženia).
  • Zápasy, špáradlá na poskytovanie určitých foriem, kontúr.
  • Stohy, skalpely, nože.
  • Acetón alebo odstraňovač lakov.
  • Valček alebo špeciálny valček na valcovanie hliny.

To je celá sada nástrojov a materiálov, ktoré budú potrebné na dekoráciu polymérnych hlinených pohárov. Ak začnete túto lekciu prvýkrát, mali by ste si vopred prečítať základné princípy a aspekty takéhoto remesla, jeho vlastnosti. Videá môžete zobraziť na internete.

Pozrime sa na konkrétny príklad pohára zdobeného zajačikom, ktorý vyrobíme z hliny.

Ozdobte šálku zajačika

Najprv je potrebné, aby ste sa vyzbrojili jednoduchou ceruzkou a listom papiera. Na papieri zobrazujeme zajaca s približne rovnakou veľkosťou, akú by sme chceli umiestniť na hrnček. Vytvorte ďalšiu kópiu obrázka s kopírovacím papierom. Jeden variant náčrtu je vyrezaný. Druhý z nich vložíme z vnútra pohára tak, aby bol zajačik na mieste, kde bude ozdobiť pohár.

Začneme zdobiť kruhy, robíme postavu malých zvierat.

Vyberte si odtieň ílu tej farby, čo bude robiť zajaca. No kaše to ako hlina. Nie je to ťažké.

Potom je potrebné valec z hlinenej hmoty zvinúť.

Umiestnite šablónu na zvinutý povrch v podobe zajaca a vyrežte ho.

Výslednú hodnotu opatrne upevnite na povrchu kruhu. Netlačte príliš tesne, aby nedošlo k zbytočnej úľave a preliačeniu.

S pomocou zásobníka, noža, zápaliek a iných vhodných nástrojov, aby tvár na váš zajačik. Stojí za to začať s dutinami - to budú oči.

Potom vytvorte tvar nôh pomocou stohovača a špáradiel.

Urobte malú guľu, potom ju trochu vyrovnajte. Toto je chvost.

Rovnakým spôsobom urobte ďalšie dve malé sploštené gule. Toto sú oči. Musia byť umiestnené v existujúcich výklenkoch pre priehradky.

Farba peepholes je tiež vyrobený z hlinenej farby sa vám páči a pevné. Nezabudnite na čiernych žiakov.

Nos zajaca sa vykonáva rovnakým spôsobom. Vytvorí sa malá guľôčka, potom sa mierne stlačí. Urobte nozdry so špáradlom.

S pomocou tenkého bičíka môžete urobiť ústa a fúzy.
Ak si želáte, môžete ozdobiť zajaca lukom, kvetom alebo iným spôsobom v závislosti od toho, či ste urobili chlapca alebo dievča na ozdobu.

Po úplnom dokončení zajaca je nutné hrnček piecť s ozdobou v rúre. Ak chcete nastaviť požadovanú teplotu a dobu expozície, zaostrite na hlinený manuál. Je ľahké a jednoduché piecť hrnček v rúre. Potom, čo ste skončili, opatrne vyberte zajaca. Potom pomocou acetónu utrite povrch hrnčeka, aby ste odmastili. A na konci pripojte zajaca na pohár s lepidlom. Najlepšie je nechať lepidlo dôkladne vyschnúť cez noc alebo celý deň. Hrnček je pripravený na použitie.

Je dôležité si uvedomiť, že kruhy zdobené polymérnym ílom nie sú určené na umývanie v umývačke riadu.

Zanechajte Svoj Komentár