Ako lepiť non-tkané tapety: nástroje, lepidlo, príprava steny, krok za krokom master triedy

Každý, kto robí opravy vlastnými rukami, sa pýta, ako lepiť netkané tapety, a nie márne. Postup má niekoľko charakteristických znakov, a ak sa neberú do úvahy, kvalita práce bude trpieť. Odporúčania uvedené nižšie sa vyhnú akémukoľvek manželstvu. Tapety nebude spadnúť, nebudú napučať, budú lepené rovnomerne a zachová atraktívny vzhľad po mnoho rokov.

Pravidlá pre samolepiace netkané tapety

Technika lepenia zahŕňa aplikáciu všeobecne uznávaných pravidiel a predpisov. Okrem toho je potrebné vziať do úvahy vlastnosti netkaných materiálov. Sú širšie ako papier a majú väčšiu hmotnosť. Všetko, čo potrebujete vedieť, je, že netkaná textília nie je nafúknutá a vzor je zachovaný:

 • Pred nalepením steny je potrebné tmel (ak sú panely nerovnomerné) a základný náter.
 • Smer obrazu je uvedený na obale so špeciálnymi symbolmi.
 • Zarovnanie vzoru na okrajoch sa vykonáva v súlade s pokynmi (priamka - všetky prúžky sú zlepené v jednom smere; reverzibilné - v opačnom smere).
 • Flizelinovye fragmenty sú pritlačené k stene zhora nadol, vyhladené suchou handričkou, spoje sú valcované špeciálnym gumovým valčekom.
 • Lepidlo na stenu. Flizelin vám neumožňuje umiestniť ho na zadnú stranu základne plátna.
 • Technológia zahŕňa lepenie pásov bez švov (tupý spoj, bez prekrytia).

Teplota v budove počas sušenia by mala byť konštantná. Veľká hmotnosť netkaných povrchových úprav vyžaduje, aby lepidlo malo vhodnú hrúbku a viskozitu. Tapety nie sú vrásky, ak po lepení povrchu hladký s valcami alebo čisté handry.

Aké lepidlo na tapety je lepšie vybrať pre netkané tapety?

Papier sa používa ako podklad pre tapety, ktorý umožňuje použitie zlúčenín obsahujúcich škrob. Môžete lepiť pomocou lepidla PVA alebo špecializovaných zmesí. Ak sú v ich zložení polymérne zložky, potom je možné túto tapetu prilepiť na sadrokartón alebo korok bez tmelenia. Teraz sa predávajú zmesi, ktoré budú obsahovať antibakteriálne prísady, ktoré neumožňujú vznik plesní a húb.

Tento problém je riešený základným náterom. Pred lepením musíte zvážiť hrúbku, veľkosť a hmotnosť pásov. Ak hovoríme o masívnej netkanej tapety, potom pri lepení sa používa hrubý (viskózny) roztok. Svetlo môže byť prilepené k tekutine. Ak povrch steny nemá tmelené škrupiny, použije sa lepidlo so zvýšenou hrúbkou. Prípravok je uvedený v návode na použitie.

Aké nástroje sú potrebné?

Mali by sa pripraviť vopred. Požadovaný inventár a nástroje. Predtým, ako začnete pracovať s netkanými materiálmi, musíte premýšľať o tom, aké lepidlo na lepidlo a čo musíte urobiť. Proces sa nedal úspešne dokončiť bez:

 • široké kefy alebo valce na aplikáciu lepkavej kompozície;
 • nože na tapety a široká špachtle na orezávanie koncov pásov;
 • špeciálne zariadenia (elektronické úrovne, konštrukčné ohrady alebo úrovne);
 • Nádoby na prípravu lepidiel;
 • čisté suché handry na vyhladenie povrchu tapety;
 • kancelárske nožnice;
 • úzke gumové valce na valcovanie švov (spojov);
 • ceruzky alebo guľôčkové perá na značenie.

Všetky vyššie uvedené by mali byť k dispozícii. Zoznam neobsahuje zoznam nástrojov potrebných na prípravné práce.

Správna príprava na lepenie

Všeobecné požiadavky uvádzajú, že pred lepením netkanej tapety musíte:

 1. Na čistenie podlahy, a ešte lepšie položiť celofán na to. To ušetrí čas na čistenie.
 2. Všetky elektrické zásuvky sú izolované.
 3. Odstránenie krytov a prepínačov, miestnosť je bez napätia.
 4. Ak v miestnosti nie je dostatok prirodzeného osvetlenia, „okuliare“ so zásuvkami a prepínačmi sú utesnené maskovacou páskou, ktorá sa potom odstráni.

Všetky potrebné zariadenia musia byť prevádzkyschopné, čisté a lepšie nové.

Ako riediť lepidlo?

Príprava sa najlepšie vykonáva bezprostredne pred prilepením netkanej tapety. Predrezané pásy požadovanej dĺžky. Suchá granulovaná zmes sa naleje do suchej nádoby. Potom sa naleje potrebným množstvom vody. V tomto prípade je potrebné nepretržite miešať výslednú hmotu, až kým sa granuly úplne nerozpustia, pričom sa sleduje konzistencia.

POZOR! Recept, ktorý je uvedený na balení lepidla na tapety, je určený pre celé balenie a nie je vhodné lepidlo vopred riediť. Postupom času sa zahusťuje. Optimálne množstvo je 4-5 jazdných pruhov.

Príprava povrchu

Netkané tapety možno prilepiť na:

 • Betónové panely;
 • omietnuté tehlové steny;
 • preglejky alebo OSB;
 • sadrokartónu alebo iného pripraveného povrchu.

Povrchy laminovaných drevotrieskových dosiek nebudú fungovať, pretože takýto povrch neabsorbuje lepidlo a nebude existovať dostatočná priľnavosť k netkaným prvkom. Je dôležité odstrániť zvyšky predchádzajúceho pokrytia:

 • maľovať;
 • Dekoratívne omietky;
 • suchá omietka;
 • vápno vápno;
 • staré tapety.

Povrch je zbavený nečistôt, mastných škvŕn a prachu, vyrovnaný (omietnutý) a základný náter. Až potom môžete začať lepiť netkané tapety.

Algoritmus pre nalepenie na steny to urobí sám

Po prvé, stena je potiahnutá lepidlom. Šírka upraveného povrchu je väčšia ako šírka valca. Je potrebné namazať špeciálnym mäkkým valčekom alebo širokou hustou kefou. Pri príprave pásu zohľadnite potrebu prispôsobiť obrázok. Na lepenie netkaných tapiet je potrebné zadok.

Stupeň 1: rozloženie a usporiadanie stien

Šírka valca sa meria z okna a zvislý pásik sa ťahá pozdĺž čiary úrovne alebo olovnice. Toto je návod, aby fragmenty a spoje boli hladké. Označením steny po celej dĺžke môžete určiť požadovaný počet pevných pásov, ktoré je potrebné vopred vyrezať.

Fáza 2: príprava tapety

Ak netkané lepidlo na tapety bez zodpovedajúcich vzorov, fragmenty sú rezané s malým okrajom v dĺžke (5-7 cm viac ako výška stropu). Ak chcete obrázok upraviť, sklad je zväčšený o množstvo uvedené na obale netkanej tapety oproti príslušnému symbolu.

Fáza 3: Lepenie

Proces vkladania sa začína od okna. Pri aplikácii fragmentov je potrebné zabezpečiť, aby boli vertikálne. Na tento účel položte značenie na stenu.

Pri lepení netkanej tapety lepidlo pokrývajú len stenu. Ak sú plátna ťažké (s vinylom), môže byť potrebné aplikovať lepidlo na stenu a na tapetu.

Valcovanie valčekom alebo jeho vyhladzovanie handrou tlačia stred pásu po celej dĺžke po rozvinutí tapety.

Zvyšný vzduch a prebytočné lepidlo sú vytláčané z osi na hrany, ktoré sú navinuté úzkym špeciálnym valčekom na pevné uchopenie. Prekrytia by nemali byť.

Fáza 4: finále

Všetky vyčnievajúce časti fragmentu sú narezané nožom na tapetu. Na vytvorenie rezu sa na reznú líniu aplikuje široká kovová stierka. Nižšie môžete nechať tapetu tak, ako je, ako po nalepení podstavca je nainštalovaný, skrýva chyby.

Ako lepiť v problémových oblastiach?

Tieto miesta zahŕňajú:

 • vnútorné a vonkajšie rohy;
 • arkierové okná, oblúky;
 • priestory nad dverovými a okennými otvormi;
 • komíny pre batérie atď.

Ak chcete prilepiť netkané tapety na týchto miestach, musíte vopred pripraviť prvky, ktoré sú vhodné v tvare a veľkosti.

Fotografia zobrazuje veľkosť tapety okolo zásuviek a prepínačov:

Na fotografii je za chladičom vzor tapety:

Vlastnosti lepkavé meter tapetu

Viac ako jeden meter široký netkaný vzor má niekoľko faktorov:

 • Lepidlo sa nanáša len na stenu.
 • Ak sa urobia chyby, môžete odstrániť čerstvé plátno a znova ho prilepiť.
 • Je ťažké pracovať samostatne.
 • Flizelin umožňuje nastaviť spoje vyhladením.

Krok za krokom sprievodcu k obaľovaniu stropu

Tento proces má množstvo funkcií. Pásy sa ukladajú po šírke miestnosti od okien k dverám. Komplexnosť môže spôsobiť miesto, kde sa lustre upevní, ale dá sa vyriešiť.

Video inštrukcia

Pre lepšiu prehľadnosť sa odporúča, aby sa pred lepením netkanej tapety videlo video. Kde sa hovorí o všetkých technologických nuansách procesu.

Ako dlho netkané tapety suché?

Všetko závisí od teploty v miestnosti. Čím vyššie je, tým dlhšie trvá úplné vyschnutie. Zvyčajne to je 6-10 hodín. V tejto dobe by nemali byť v miestnosti žiadne návrhy.

Postup vkladania je jednoduchý a môže sa vykonávať nezávisle, bez účasti profesionálneho stavebného tímu. Netkané tapety pripravené na maľovanie, čo je jednoznačné plus. Jediné, čo potrebujete pre kvalitnú opravu - presnosť a vyššie uvedené pokyny.

Zanechajte Svoj Komentár